Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) meroly


meroly
veterán

Na végre! :DD

215 + emberibb kamera, ennyi. Kár hogy a Microsoft gyártja, de azért jó lesz.
A LED-es villanó a készülék tetején van, szóval inkább csak lámpa, mint vaku.
Úgy néz ki a jó öreg 3720-am nyugdíjba vonulhat.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

az árára leszek én kiváncsi
meg hogy lesz-e benne j2me támogatás...mert a 215-ben nincs...csak a beépitett appok használják.

(#3) meroly válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


meroly
veterán

Ebben sem lesz java, ugyanaz a rendszer van rajta. Ellenben arról szól a fáma hogy napi egy ingyenes játék letölthető rá egy évig az opera áruházból.
*.vxp fileokkal boldogul valószínű amúgy.

Impossible is nothing

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, mi tavaly vettunk 220-at vagy 225-öt, viszont csalodas volt... Random ujraindulgatasok... Eleg problemas...

Minoseget kellene letenni..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) balaaazs


balaaazs
senior tag

Nekem a régi idők a klasszik Nokiás menüt jelentik. Azt a rendszer kellene kicsit feldobni (megtartva az előnyöket és egyszerűséget), mellé egy újonnan összerakott, de régi forma és kész! Nem ilyen műanyag wannabe-Nokiák :(

(szvsz)

¯\_(ツ)_/¯

(#6) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Természetesen sem 4G, sem WiFi nincs a telefonban, ellenben a 2G/EDGE hálózatokat már támogatja

Akkor gondolom, 3G sincs benne, ugye? :F

(#7) coldfirexx válasza BomiBoogie (#6) üzenetére

Vajon mekkora igény lehet még ilyen telefonokra?

(#8) whited válasza coldfirexx (#7) üzenetére


whited
addikt

Több mint sokan gondolnák, a közvetlen környezetemben is hányan, de hányan visszasírják ezeket a fajta telefonokat... :K

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9) rnyk


rnyk
tag

Uuuu :) veszek egyet lehet ez lesz az utolso Nokia... Van egy regi 11xx amiben a magyar kartyam van. Jo lesz helyette csak ugy.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#10) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ha már kapott mindenféle messaging programot, egy wifi azért nem ártott volna. Gondolom van wifis is, drágábbért.

x gon' give it to ya

(#11) janeszgol válasza whited (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a baj, hogy csak vissza sírják, de nem vennének. Mondjuk nincs is értelmes alternatíva. (BB gyárt gombos okost, de azt meg a rendszere miatt nem veszik, meg nem is ismerik már a márkát).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) Luck Dragon

Szerintem a 206-nak szebb formavilága volt, de jó hogy még lehet ilyen klasszikusokat kapni, remélem a 300-500 vonalba is terveznek újabbakat :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) Ivy.4.Ever válasza meroly (#1) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nekem 215 van és például a beszélgetős hangszórója halk. Meg nem egy nagy minőség az egész szoftveresen sem. Amúgy tetszik a koncepció nekem is, de nem ilyen kivitelezésben.
Amúgy meg a régebbi telefonokhoz nem mérném mert ezek csak valamilyen 8. rangú kínai gyárból kijönnek és ráírják hogy nokia.

[ Szerkesztve ]

(#14) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

én csak egy valamit nem értek
2006/2007-ben sok gombos telefonban volt 3/3.5g képes modem...wifi b/g.
a kamera sokkal jobb volt
és adott esetben az okositott symbian futtot rajta,ami támogatta a natív appokat is a j2me mellet
miért nem gyártanak ahhoz hasonlokat?
a sysmbian s60 széria pl többet tud mint az s30+,s40.
2015-ben mi a tökömért butitják le egyre jobban az ilyen telefonokat a korábbi kiadásokhoz képest?

(#15) fordfairlane válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


fordfairlane
veterán

2015-ben mi a tökömért butitják le egyre jobban az ilyen telefonokat a korábbi kiadásokhoz képest?

Gondolom azért, mert a fizetőképes kereslet az érintőképernyős okostelefonokat keresi abban az árkategóriában, amennyiért már megérné ezeket gyártani.

x gon' give it to ya

(#16) 1tom


1tom
tag

Nekem tetszik. Én is valamilyen normális nyomógombos telefont keresek egy ideje a jelenlegi érintős helyett. Az árára kíváncsi leszek, ha nem lesz drága akkor azt hiszem benevezek egyre.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#18) nightshadow válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


nightshadow
veterán

Mert egy ilyen teló 30-40k lenne, lásd a két évvel ezelőtti Nokia 515-öt[link]. Ennyi pénzért meg már nagyon kevesen vennék meg.

(#19) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Az mondjuk borzasztó,hogy a bluetooth csak fájlküldésre használható...
Attól hogy nem kellenek az okos funkciók,lehet hogy egy headset vagy kihangosító használatra volna igény...

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz, azert meg akad igeny ilyenre is.

(#21) fordfairlane válasza nightshadow (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ráadásul az 515-ben sincs wifi modul.

x gon' give it to ya

(#22) kutga


kutga
nagyúr

Egy rendes, kiforrott S40-et azért pakolhattak volna rá. :N

Let the Zone take me if I am.

(#23) meroly válasza kutga (#22) üzenetére


meroly
veterán

Olyanja csak a Nokiának van, ez Microsoft.....

Impossible is nothing

(#24) kutga válasza meroly (#23) üzenetére


kutga
nagyúr

A mobilos részleggel nem adták el az oprendszert is?

Let the Zone take me if I am.

(#25) BlackPriest


BlackPriest
őstag

az miért természetes, hogy a wifit nem támogatja? az e51-em is támogatta pl...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#26) Crafter32 válasza fordfairlane (#21) üzenetére


Crafter32
őstag

Az 515 nagy hibája a wifi.

Én lehet szívesen bevallalnák egy 8800 külsőt mai kamerával és wifivel. Mai napig nem tudnak annyira szép telefont letenni az asztalra gyartok, mint anno Nokia telefonok voltak.

(#27) aprokaroka87 válasza nightshadow (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ő izé...mennyi?
gondolom nem az ár/érték arány a mérvadó

(#28) forgonati


forgonati
őstag

Oké, értem hogy ez új telefon, de ha az ember mindenképp candybart akar és Nokiát, akkor miért nem vesz használtan pl. egy E51-et? Szebb, jobb, okosabb, kb. minden téren körberöhögi ezt és 10 ezerért még mindig vannak újszerűek, ha nem olcsóbban. Ja, nem dual SIM, de ha valakinek mindenképp az kell, az is talál a használtpiacon sokkal jobb alternatívát. Én legalábbis ezt tenném, és nem kínoznám magam egy ilyen telefonnal amibe még egy 3G sem fért bele így 2015 második felében :(

Egyébként meg a cikkírónak tanácsolnám hogy jó lenne mégegyszer átolvasni az eredeti cikket, ugyanis a kamera NEM kapott villanót. A telefon tetején van a led, ami jó zseblámpának, de a kamerához semmi köze nincs.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#29) #13110016


#13110016
törölt tag

Jó dizájn:D Jó újra Nokia nevet olvasni.

(#30) norbiamen


norbiamen
csendes tag

Hogy gyárthat a nokia telefont?

(#31) XmoD válasza norbiamen (#30) üzenetére


XmoD
aktív tag

A microsoft gyartja Nokia neven ha jol tudom....

(#32) SkyLine3000 válasza coldfirexx (#7) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem is hinnéd, mennyi embert látok butafónnal. Az ismeretségi körömben is jópár fiatalnak van.

(#33) rotobot


rotobot
tag

Sokunknak még mindig gyengéje a Nokia...

(#34) meroly válasza kutga (#24) üzenetére


meroly
veterán

De Bill-nek valamiért nem kellett, helyette ez az S30+ nevű szörnyedvény van.

Impossible is nothing

(#35) kort01 válasza meroly (#34) üzenetére


kort01
aktív tag

Igény lenne a hagyományos telefonokra, de nem ilyenekre. Családban volt Nokia 225, úgy látom nagyon hasonló lesz ez is. Hát mit ne mondjak, olyan sok korlátozás volt benne, hogy a használhatatlanság határát súrolta. Pld. egy alap Nokia 3110C-hez képest is rengeteg funkciót kivettek: bluetooth profilok megvágása, kedvencek menü, profilok kezelése, hangerő, térerő, usb szinkronizálás, középső navigációs gomb kezelése (ezen már jobbnak tűnik a kép szerint), logikátlan fájlkezelés módszer, stb...
Egyedül a nagyobb kijelző volt a nyerő.
Én természetesen már nem tudnák meglenni ilyen telefonnal :)

(#36) draco31


draco31
veterán

Nekem tetszik. De mi lett az s40-es rendszerrel, arra mikor adtak ki utoljára mobilt?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#37) nightshadow válasza draco31 (#36) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem az 515 volt az utolsó S40-es két évvel ezelőtt.

(#38) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem rossz próbálkozás.

(#39) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Akinek kell a böngésző, FB, kamera, zenelejátszó stb., az úgyis okostelefont vesz, már 100 dollárért két nagyságrenddel jobb telefont kapni. Akinek ezek nem kellenek, annak meg inkább zavaró a sok hülyeség. Telefonkönyv, óra/vekker, esetleg egy rádió, naptár, zseblámpa-led - ennyi. Minél egyszerűbb.

Nem is értem, mit akar a MS ezzel a sz@rral, akár 3-4 dollárt is nyerhet készülékenként, nevetséges az egész.

Nem a lényeg a fontos.

(#40) b.


b.
félisten

Igény lehetne ilyen telefonokra. Nem is kellene , hogy okos legyen csak legyen benne egy komoly 13-20 MP kamera, frankó lencsékkel,vakuval, stb, hisz itt nem baj ha kitüremkedik a készülékből. Az elejére egy kicsit nagyobb kijelzőt és nyomógombokat. Vinnék jó páran, ebben biztos vagyok, még ha az ára jócskán több is lenne.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Halkow.


Halkow.
senior tag

AC azért ott virít a képernyőn :DDD

(#42) Stauffenberg válasza dreamdancer (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt nem a Microsoft csinálja, hanem ami megmaradt a Nokiából.

(#43) Czementhy válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Szívemből szóltál! :( Nem is írom le ugyanazt még egyszer. Annak idején imádtam az E52-met.

[ Szerkesztve ]

(#44) Ricardo128 válasza aprokaroka87 (#27) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

(#45) #13110016 válasza Ricardo128 (#44) üzenetére


#13110016
törölt tag

Az igen:D

(#46) Kékes525


Kékes525
félisten

Régi szép idők, amikor még Nokia telefonom volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) kutga válasza meroly (#34) üzenetére


kutga
nagyúr

Nagy kár. Sokkal inkább el tudnék képzelni egy kiforrottabb S40 rendszert ezen a mobilon (mondjuk nem olyat mint az 515-ön, amit telepakoltak mindenféle online és közösségi funkcióval, amitől úgy fagyott hogy öröm volt nézni), hanem mint a régi jó öreg Nokiákon.

Sajnos munka meg egyebek miatt már nem úszom meg az okostelefont, de még így is sokszor eszembe jut, hogy visszaváltok hagyományosra, csak épp lassan nem lesz mire. :N

Let the Zone take me if I am.

(#48) NavySeal válasza kutga (#47) üzenetére


NavySeal
senior tag

Detto!
Hiányolom én is a hagyományos telefont, amibe azért hátra pakolnak egy jobb (nem 2mpx) kamerát, 3G, WIFI, BT és egy S40+ platform alá.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#49) Воланд válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


Воланд
titán

tevedsz. ezt az ms gyartja es ertekesiti nokia nev alatt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50) Polesz


Polesz
addikt

Remélem ez is olyan fostalicska lesz mint a 220-as, amire a névjegyeket nem lehet értelmes módon átküldeni. Csak egyesével tudod bepakolni a telefonkönyvbe. A Nokia/Microsoft Suite sem használható rajta...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#51) moordavid


moordavid
aktív tag

Tök jók lennének ezek a hagyományos telefonok, nekem is jól jönne egy a melóba. És nagyobb kereset is lenne irántuk, ha belepakolnák a wifi-t, meg a többit...

"Like tears in rain."

(#52) quailstorm válasza Polesz (#50) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pontosan. N+1-ik semmirevaló kínai gagyitron, amire most mindenki csorgatja a nyálát hogy NOOOKKIAAAAAA.
Ez csak egy átmatricázott MTK-s szenny 3 szoros áron...
C1-01-et hamarabb használnék.

apámnak 206 van, az még Nokia, de a suite már ott is tiltva vagyon
vagy régi kell, vagy alternatíva
én a MOBILEditet választottam de az SMS részleg nem megy

[ Szerkesztve ]

(#53) Soil Creep


Soil Creep
csendes tag

Szomorú, hogy a belépőkategóriás készülékek még 2015 végén sem érik el egy Nokia 6300, 5310, 6500s stb. szintjét, az S60v3-as modellekről inkább nem is beszélek, úgy tűnik nem cél, hogy valaha is megközelítsék. S30+?? Pont a legrosszabb kezelőfelületet fejlesztették tovább, sírnom kell...

(#54) Beri78


Beri78
őstag

tetszik - második, biztonsági telefonnak hibátlan :K

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#55) Kékes525 válasza Beri78 (#54) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, arra tényleg jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56) quailstorm válasza Soil Creep (#53) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez nem továbbfejlesztés!!!!!!!
Az S30 valóban egy bravúr volt 0 hardveren beszélő órával. Nekem 1600, 1200, 1208 modellek megvannak itthon.
Ez egy átcímkézett MTK-s telefon áttémázott menüvel. Oszt cső.
6300 de jó cucc volt. unokatesómnak volt, meg most nekem egy sérült, amin nem megy a kamera mert átment rajta a targonca
6303(i) még jobb. (i verzió van belőle nekem)
5310-et vetettem a nővéremmel, hosszú évekig jó volt.
5130c-2 meg C2-01 a haverjaimnak volt, kijelző gány, de a többi azokban is korrekt. Hangzás is jó fülessel, szoftver meg tudás.

[ Szerkesztve ]

(#57) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Ha olyanra sikerül, mint a 225-ös sorozat, akkor inkább meg se jelenjen. Az okostelefonoktól való irtózás (érintőképernyő, mikro-nano-piko SIM) miatt vettem egy 225-öst, és semmit nem hoz a régi Nokia értékekből: lassú és nem túl tartós. Márciusban vettem, és már most nem szól a hangszórója (nehézkes külföldről garanciáztatni). A zenelejátszója hosszú tízmásodperceket gondolkodik, ha véletlenül zenehallgatás közben hívást kapok. A torzításról ne is beszéljünk, pedig rendes fülessel hajtom (Sennheiser HD25)

Pedig tényleg jó lenne egy DualSIM-es butafon, egy picivel jobb fényképezővel meg wifivel, de egy olyannal sem lennék telhetetlen, ami a fent említett hibáktól mentes. Szurkolok a Nokiának, összejöhetne nekik.

Azért mert olcsójános vagyok, nem is lehetnek már igényeim?

[ Szerkesztve ]

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#58) coldfirexx

Azonnal kell egy ilyen :D

(#59) kutga válasza NavySeal (#48) üzenetére


kutga
nagyúr

Van otthon elfekvőben egy Samu C3322 telefonom.

Kétkártyás, hagyományos, kellemes megjelenésű, kompakt, jól össze van rakva. 'Csak' 2G van benne, de így is használható az Opera Mini, van egy remek FB kliens, IM kliensek is hibátlanul működnek.

A kamerája és a kijelzője viszont pocsék, egy fém hátlap elfért volna rajta, esetleg dedikált hangerő és kamera gombok (nem ilyen kamerához mondjuk). :D A hívás közbeni hangerő sem valami acélos, utcán kevésbé használható.

Valami olyan telefonnak örülnék amin ezeket javítják, megoldják, és persze nem horror az ára.

Let the Zone take me if I am.

(#60) quailstorm válasza kutga (#59) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Czápa S5350
S5610

(#61) Stauffenberg válasza muxi-muxi (#57) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a helyedben nem ezekkel az elsősorban fejlődő országokba szánt szutykokkal próbálkoznék, hanem vennék valahonnan a "butatelefon" korszak végéről egy közép- vagy felsőkategóriás Nokiát. Igazából ez a Nokia 222 is egy 2007 környékéről szalajtott cucc, valahol egy raktárban még halmokban állt hozzá az eladatlan alkatrész és megcsinálták.

Több idősebb ismerősömnek is vettem olcsón nyomógombos Nokiát, amik a maguk idejében csúcskategóriásak voltak. Már elég jó kamera volt bennük (Xenon vakuval), van GPS is navigáláshoz, ha kell netezni is lehet vele, de ha erre nincs igény, akkor nem kell piszkálni. Csak egy vadiúj akku kellett hozzájuk és még biztosan elketyegnek pár évet.

(#62) quailstorm válasza Stauffenberg (#61) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ahogy mondja
csak sajna sokaknak szempont, hogy új legyen

(#63) kutga válasza quailstorm (#60) üzenetére


kutga
nagyúr

Az S5610-ből lenne dual már rég megvettem volna. :DD

Let the Zone take me if I am.

(#64) Amacs


Amacs
aktív tag

SoC? :D

(#65) quailstorm válasza Amacs (#64) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MTK MT6261-et várok. Vagy hasonlót. De még túl új. Majd a NOKIA BEST team mikor kiadja a boxhoz a frissítést, akkor meglesz.

(#66) meroly válasza quailstorm (#56) üzenetére


meroly
veterán

Azért a 215-ös rendszere és a 225-ösé is eltér pl, tehát mégis van valami "fejlődés".
Tény és való hogy ez se nem Nokia se nem méltó az S** rendszer névre, de ez van, ezzel kell együtt élni.
Az én igényeimnek pl egy 222-es tökéletesen megfelel, mert az érintőtől irtózom és a 3720-amban már több mint 1000 óra beszélgetés van, lassan nyugdíjazni kéne.
Cáfolj meg, ha lenne most a piacon más alternatíva.

Impossible is nothing

(#67) quailstorm válasza meroly (#66) üzenetére


quailstorm
nagyúr

a piacon pont van ;]
te is tudod jól mennyit kell szopni ezekkel, mert látom, hogy odakommentelsz
SE T280-nál megfogadtam, hogy nekem olyan szar nem kell, ami még a telefonkönyvet is kőbaltával kezeli, és nincs sync
de abban legalább volt bluetooth és gyárilag adtak hozzá BT fülest...

(#68) meroly válasza quailstorm (#67) üzenetére


meroly
veterán

Az más ha problémát kell megoldani és megkeresni egy alternatívát, ami pl S40-ben így működött S30+-ban meg máshogy. Ha valami hiányzik azzal meg vagy együtt lehet élni vagy sem. A névjegyek átmásolása SIM-el is max két kör és azt csak egyszer kell elvégezni.
Én inkább vennék egy S40-nek kinéző rendszerű telefont, mint egy samsungot pl. Hiába ezek már csak látszat nokiák.
Egyedüli dologként a fix kamerahang bosszant ebben az S30+-ban, de úgy rémlik hogy már symbianon is csak valami extra fogással lehetett némítani.

Impossible is nothing

(#69) hsrasus válasza quailstorm (#56) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Imádtam az 5310-et. 4 évig bírta nálam, pedig eléggé amortizálom a telefonokat. Ugyanolyat akartam, csak jobb kamérával és LEDdel a hátulján, de egyszerűen nem csináltak ilyet. Mondjuk őszintén szólva az is eléggé elszomorított, hogy az újabb modelleknél átrajzolták a normális ikonokat dedósoknak, nem nagyon értem mi szükség volt erre... :F
Őszintén szólva egyébként nem akarom elhinni, hogy ha csinálnának ilyet ne lenne rá kereslet. Annyi biztos, mint ezekre az olcsó sz@rokra. Akkor még lehetett játszani a formával is, volt stílusa a készülékeknek, de a mai okostelefonok szinte mind 1 kaptafa.

(#70) quailstorm válasza meroly (#68) üzenetére


quailstorm
nagyúr

figyu, én már nem akarok se alternatívát keresni, se máshogy működést, se semmit
HASZNÁLNI akarom
Egy S5230 sok mod után (lásd logoutom) kibírható volt. Egy Czápa alapból OK. Nokia S40-nél max a designnal volt bajom a v3 után. SonyE meg a teteje mindnek (9 éves a W810-em).

Ezek után most kezdjek el szarakodni egy 2$-os ipari hulladékkal amit horribilis áron akarnak rámsózni? Na neeeee.

Inkább veszek valami régit. Amire amúgy szükség sincs mert van itthon bőven.

(#69) hsrasus : na ja. Design terén kívül belül rendben volt. Kijelző csúcsszuper. Hangzás is ott volt. Kamera az nem.

Ma már sokkal több kompromisszumot kell kötni ha telefont akar venni az ember.
Herélt S5610-en, alias S5611 meg az új Xcover 3-on kívül kb semmi sincs már. És már ez a 2 is Spreadtrum :O

(#71) meroly válasza quailstorm (#70) üzenetére


meroly
veterán

Hm.... mondasz valamit.... végülis elvagyok a 3720-al, ez a 222 meg nem előrelépés csak kompromisszumok.
De néha vágyik az ember némi újra, hiába jó a régi, nem?

A Czápa az melyik?

Impossible is nothing

(#72) quailstorm válasza meroly (#71) üzenetére


quailstorm
nagyúr

fentebb írtam, hogy S5350
Qualcomm
verizon használt BREW OS-hez azt a SoC-ot

(#73) DS39


DS39
nagyúr

A hátlapon egy 2 megapixeles kamera található, ami ledes villanót kapott
Ez így nem teljesen helytálló, mert nincs a kamera mellett led, max a tetején elemlámpa funkcióra.

(#74) DS39 válasza DS39 (#73) üzenetére


DS39
nagyúr

hivatalos oldalon nézem a specifikációt:
Other user interface features: Glance screen, Vibrating alerts

azért az kemény. :D

[ Szerkesztve ]

(#75) Soil Creep válasza hsrasus (#69) üzenetére


Soil Creep
csendes tag

Őszintén szólva egyébként nem akarom elhinni, hogy ha csinálnának ilyet ne lenne rá kereslet. Annyi biztos, mint ezekre az olcsó sz@rokra. Akkor még lehetett játszani a formával is, volt stílusa a készülékeknek, de a mai okostelefonok szinte mind 1 kaptafa.

You are the man! :R Jó látni, hogy ezek nem csak nekem tűntek fel.

(#76) Treff válasza Czementhy (#43) üzenetére


Treff
aktív tag

Én még most is E52-vel tolom a témát. :DD
Net, 3g, wifi, szinte minden megy vele.
bankolás, tőzsde, stb.. Opera mini rá és hadd szóljon!
Akksi 5-6 napot bír még mindig, jócskán használva (mobil irodám).
Ez a mostani "minden másnap töltjük a bazi nagy telefonunkat" dolog felfoghatatlanul messze áll tőlem.

Az E52 az utolsó mohikán a nyomógombos telók között igényes, minőségi kivitelezéssel és anyaghasználattal, kvázi az utolsó "hagyományos" okostelefon!

Jó 3/4 éve keresem az értelmes utódját, de még nem találtam rá sajna a sok óriási, kényelmetlen tepsi teló között, és már kezdek belefáradni a keresésbe. :F

(#77) meroly válasza Treff (#76) üzenetére


meroly
veterán

Azt hittem már csak én maradtam aki a gombosra esküszik..... :DDD

Impossible is nothing

(#78) Treff válasza meroly (#77) üzenetére


Treff
aktív tag

Nem-nem, nem vagy egyedül! :)
Sokan vagyunk, de háttérbe van szorulva az ellenállás :D , és mivel nincs már ilyen termékfejlesztés a piacon, csendben morgunk tovább magunkban. :(

(#79) meroly válasza Treff (#78) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem titkon a tapogatóst használók jó nagy százaléka ugyanúgy vágyik a gombokra ;]

Impossible is nothing

(#80) kutga válasza meroly (#79) üzenetére


kutga
nagyúr

Így van. Egy dual simes, qwery billentyűzetes, igényes telefonért bármikor eladnám a Lumiámat. Egyedül egy normális levelezőkliens kellene bele.

Let the Zone take me if I am.

(#81) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Úgy látszik a szeptemberi megjelenésből nem lett semmi. Ha valakinek van információja, hogy mikor jelenik meg, ne fogja vissza magát. :D

(#82) DS39 válasza Fancy-boy (#81) üzenetére


DS39
nagyúr

worldwide már megjelent szeptemberben, a gsmarena szerint, csak hozzánk nem jutott még el úgy tűnik.

(#83) Fancy-boy válasza DS39 (#82) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ahogy néztem, külföldön se kapható még. Legalábbis próbáltam rákeresni, de semmi.

(#84) meroly


meroly
veterán

No, az első tesztvideo: [link]
Csillog mint a tücsökp.cse :(((

Impossible is nothing

(#85) Ivy.4.Ever válasza meroly (#84) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ugyanaz mint a 215-öm csak csillogósban :)

(#86) #81562624 válasza meroly (#84) üzenetére


#81562624
törölt tag

nagyon gagyi ez is :O

(#87) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Miért hiányoljátok a wifit ezekből a telefonokból? A böngésző sosem tudna olyan lenni mint egy okostelefonon, youtube meg egyéb tartalmak alapból esélytelenek. A legkisebb mobilinternet is bőven elég ezekre. És ha ilyen telefonod van, valószínűleg van életed és amúgy se hiányzik a wifi ;)

[ Szerkesztve ]

(#88) meroly válasza Ivy.4.Ever (#87) üzenetére


meroly
veterán

Többségük a wifi hotspot miatt.

Impossible is nothing

(#89) RAZR_v3 válasza meroly (#84) üzenetére


RAZR_v3
tag

Ez aztán az igazi bóvlinak tűnő design, és anyaghasználat.
Mintha szándékosan arra játszanának, hogy a hagyományos kialakítású mobilokat megutáltassák azokkal az emberekkel, akik még vennének belőlük. Nem is próbálkozok ezzel a készülékkel, úgy járna, mint a Nokia 225, lecserélném egy 6300-ra. :D

(#90) Ivy.4.Ever válasza RAZR_v3 (#89) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A kettő nem egy kategória. A 106-ot sem kritizáljuk azért, mert nem olyan mint egy e52.

(#91) RAZR_v3 válasza Ivy.4.Ever (#90) üzenetére


RAZR_v3
tag

Jogos, inkább azt vettem figyelembe, hogy mindkettőt azonos áron lehet most beszerezni. 6300 használtan, szép állapotban, a másik újonnan.
De abban szerintem egyetértünk, hogy a Nokia alsó kategóriás mobiltelefonjai (a microsoftos "házasság" előtt) használhatóság, anyaghasználat, és minőség terén jobbak voltak.

(#92) Ivy.4.Ever válasza RAZR_v3 (#91) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nem gondolnám hogy ez a Microsoft sara, vagy egyáltalán itt bárminemű ,,árulás" történt volna a márkával szemben. A 6300 egy középkategóriás telefon volt. Régi valóban alsókategóriás nokiahoz egy prism 7070 személyében volt szerencsém. Imádtam, de az anyaghasználatról hírből sem hallott :DDD
Ez a telefon főképp az indiai csórókat akarja legombolni. Vajon miért nem lehet még saját mp3 csengőhangot sem beállítani? Mert a hülye nyomorultnak ha csak ennyire tellett, akkor ne legyenek igényei és ne rajoskodjon saját csengőhanggal... Ha meg ez második telefonja és hamburgert zabál, akkor állítgassa csak szépen az okostelefonján a csengést, de ne vegyen el piaci részesedést hogy letud mindent egy telefonnal...
A piac így néz ki ma. Sajnos nincs hely középkategóriának mert a legolcsóbb okostelefonok mellett nem tudna piacot találni. Néhány asha még igényes volt szerintem, de az is a végsőkig lett erőltetve, amíg lehetett. Ezért nagyobb igények esetén szerintem szerencsésebb azok közül válogatni, vagy pl.: a samsung S5611 is megfontolandó lehet, ami nem nokia, de legalább még gyártják... vagy már lehet azóta azt sem :D

(#93) Ivy.4.Ever válasza Ivy.4.Ever (#92) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Halkan megjegyzem az alcatel olcsóbb, jobban néz ki, fogjuk rá hogy minőségibb és ugyanezt tudja :D

(#94) dalaibalna


dalaibalna
újonc

Nekem van egy 7650-s Nokiám. A mai napig megy :)

(#95) ludla


ludla
őstag

Van nálam egy ilyen ketyere csinálni akartam szoftver frissítést de elhasal az elején :(((

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#96) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Érdeklődnék,hogy van rá bármilyen mód a Nokia 222-es op.rendszerének egy másikra cserélésére,mondjuk S40 OS-re?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.