Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V!ck


V!ck
aktív tag

Az a baj, hogy olvasni sok mindent lehet a Rambus dolgairól, fejlesztéseiről, csak találkozni nem lehet velük... vagy csak én vagyok ennyire tájékozatlan

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#2) djculture válasza V!ck (#1) üzenetére


djculture
félisten

Minek eléldegélnek a bírósági pereket követő megegyezésekből:)

(#3) vinibali válasza V!ck (#1) üzenetére


vinibali
őstag

nagy igazság, de ez a hír is csak feltételezés :)
szerintem a kapzsiság tehet róla...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#4) kleinguru


kleinguru
addikt

A késleltetés, hogyan viszonyul a konkurens termékekhez?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5) TK36


TK36
aktív tag

Azért nem szabad elfelejteni, hogy ez a pereskedéses dolog miért és hogyan indult.

Jó hír, hogy fejlesztenek. Mondjuk, arra kíváncsi vagyok hogy a piac hogy fogadja (be) a terméket.

(#6) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Az ősidőkben is előjött a Rambus saját rammal, aztán gyak nem lett belőle semmi, mert olyan drága volt. Végül a ddr ram le is nyomta. Csoda, h még léteznek.

(#7) Godefroy válasza SkyLine3000 (#6) üzenetére


Godefroy
senior tag

"Az ősidőkben " :D Ez jó volt! 1999.
Mennyi idős lehetsz? ;)

A nem lett belőle semmi nem igaz, volt egymás melett a RDRAM és a DDR. Több szerverünkben is ez volt. Az tény az RDRAM drágább volt de gyorsabb is. Aztán szokás szerint az olcsó tömegtermék kiszorította a piacról.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#8) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Végre, de ideje lenne nem csak igérgetni hanem valami nagyot robbantani:)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#9) TESCO-Zsömle válasza Godefroy (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nagyítás

:P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) SkyLine3000 válasza Godefroy (#7) üzenetére


SkyLine3000
addikt

1999-ben 24 voltam. Lehet számolni.;-)
Az első pc-m egy 286-os volt 93-ban.

Azért írtam, h "gyakorlatilag" nem lett belőle semmi. Sosem terjedt el. Gyors volt, de drága. Olyan, mint egy Ferrari.

[ Szerkesztve ]

(#11) #64791808 válasza SkyLine3000 (#10) üzenetére


#64791808
törölt tag

A rambusok, főleg a 32 bites gyorsabb modulok kényelmesen felvették a versenyt a DDR2-vel is, viszont horror áruk volt, alapvetően a rossz jogdíj-konstrukciós rendszer miatt. Pedig volt benne fantázia.

(#12) Godefroy válasza SkyLine3000 (#10) üzenetére


Godefroy
senior tag

Ha annyi voltál mit "ősidőzöl" itt? :)
Úgy írtad mintha az 50 évekről beszélnél :)

Mondom nekünk több szerverünk is volt vele, csak a DDR nagyon elhomályosította később.
Egyébként a PS2 ben is az van ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#13) schawo válasza Godefroy (#12) üzenetére


schawo
titán

Azért akárhogy is, a kilencvenes évek már mindörökre a PC hőskoraként marad meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) dezz válasza V!ck (#1) üzenetére


dezz
nagyúr

A PS3-ról hallottál már? :) Vagy pl. ezekben is XDR ram van: [link], [link] (az utóbbi egy FirePro grafkártya!)

(#6) SkyLine3000: Nanananana, ez így roppant felületes. Valójában az történt, hogy mivel a Rambos maga nem gyárt memóriát, másokra van utalva ebben. A nagy ram-gyártóknak azonban jobban feküdt az SDRAM, annak árán nem kellett (kis mértékben sem) osztozniuk a Rambusszal, ezért hát szépen alakítottak egy kartellt, és csak olyan drágán voltak hajlandóak gyártani az amúgy jobb RDRAM-ot, hogy a vevőknek ne nagyon érje meg. Így szorították ki a piacról. Utóbb jól meg is büntették őket ezért. Még előzőleg ezért szállt ki a Rambus a JEDEC-ből, védette le a saját vonatkozó technológiáit, és ha már az RDRAM-ból nem keresett kvázi semmit, legalább ezekért követelte a jussát...

Az Elpida is elismerte a memóriaipari összeesküvést

A Samsung beismerte a Rambus elleni összeesküvést

Kartell: hűvösre került a Samsung három magas rangú vezetője

Börtönben gondolkodhatnak az árkartellről a Hynix vezetői

[ Szerkesztve ]

(#15) Mi5i válasza Godefroy (#12) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Számítástechnika fejlődését látva szerintem találó volt, egy tavaly-tavaly előtt is már régmúlt lehet sok területen - szerintem. De nem akarok offolódni, csak én is így látom :)

(#16) dezz válasza Mi5i (#15) üzenetére


dezz
nagyúr

De ha a '90-es évek volt az őskor, akkor a '80-as mi volt? Hát a '70-es, '60-as - és mehetnénk még visszafelé... De még magának a PC-nek is a '80-as évek voltak az őskora. A '90-es legfeljebb a középkora volt.

(#17) 00roli00 válasza SkyLine3000 (#10) üzenetére


00roli00
aktív tag

Haveromnak volt annó rambusos gépe. Piszkosul alázott minden más addigit/ és az ára is/. Tán a mai napig működik még, kíváncsi is lettem, lehet felhívom. :)

(#18) BlackPriest válasza schawo (#13) üzenetére


BlackPriest
őstag

hős vagy ős nem mindegy :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#19) Peter13 válasza dezz (#14) üzenetére


Peter13
senior tag

:R
Uh, ezt nem tudtam, pedig én sem ma kezdtem. Basszus. Csak nézek: azt sejtettem hogy nem feltétlenül a csúnya Rambus volt az oka minden rossznak míg a grállovag DDR meg nem mentett minket (merő szívjóságból) a csúnya hétfejű memóriaéhségtől, de erre nem gondoltam volna. Köszi az infót!

A hírhez: ha tényleg lehet majd kapni, és (!) tudja amit a hírben írtak, és (!) nem lesz embertelenül drága, akkor azt hiszem nem lesz gond a terjedéssel. Hmm, meglátjuk.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#20) waithEard válasza Godefroy (#12) üzenetére


waithEard
őstag

99 tényleg az ősidő. Én már a 2004-es hardverekre is úgy tekintek. :)
Mielőtt megkérdeznéd: 99-ben 21 éves voltam, éppen katona. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#21) V!ck válasza dezz (#14) üzenetére


V!ck
aktív tag

Hopp, igaz, kösziköszi :B

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#22) SkyLine3000 válasza Godefroy (#12) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A számítástechnikában már 5 év is qrva sok, nemhogy 10 vagy 15, ha nem vetted volna észre. Ami ma modern, 5 év múlva már csak múzeumban fogják mutogatni...

(#23) dezz válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


dezz
nagyúr

100 év alatt is sokminden történt a történelemben, a XX.sz. eleje mégsem az őskor... 5 éves gépeket is sok helyen használnak még, sőt régebbieket is. Nem mindenhol az a fő, hogy a legújabb játékok röccenésmentesen fussanak.

(#24) kovsol


kovsol
titán

Ha el is terjedne a megnövekedett sebességet ki is tudnák használni a jelenlegi hardverek amúgy? Értem ez alatt, hogy lenne látható előrelépés?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25) winhate válasza schawo (#13) üzenetére


winhate
őstag

Na ezt azert cafolnam.

Valakinek pc valakinek c64 es vagy amiga vagy egy kisebb retegnek mac(nem almas pc)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#26) winhate válasza SkyLine3000 (#22) üzenetére


winhate
őstag

hehe mutass egy muzeunot ahol i7 920 d0 val hegesztett gepek vannak :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27) dezz válasza kovsol (#24) üzenetére


dezz
nagyúr

Az ultramobil cuccokban egycsatornás memóriainterfész lakozik, így vélhetően igen. És ott van még az alacsonyabb fogyasztás, ami az egyik fő szempont.

(#28) sh4d0w válasza dezz (#14) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A történet másik felét se hallgassuk el. A Rambus a JEDEC-ben a többiekkel együtt kidolgozta a DDR szabványt, majd bejegyeztette magának a szabadalmi hivatalban a technológiát és licencdíjakat követelt a többi JEDEC-tagtól. Meglepő, hogy összefogtak ellene?

https://www.coreinfinity.tech

(#29) dezz válasza sh4d0w (#28) üzenetére


dezz
nagyúr

Te most itt újra leírtad a korábbi téves vélekedést... Rossz az időrend! Bizonyos szabadalmakkal már korábban is rendelkezett (de kész volt ingyen rendelkezésre bocsátani), másokat pedig utólag jegyeztetett be. És nem a többiekkel együtt dolgozta ki őket, hanem már korábban, a többiek csak átvették. Azon rágott be a Rambus - jogosan -, hogy lassacskán kiderült a ramgyártók célja: minél több megoldáshoz ingyen hozzájutni, és amikhez nem sikerült, azok alkalmazását ellehetetleníteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.