Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Hát akkor a 2070S -el nem játszom ultrán, elég lesz oda a very high is. :DDD Vagy lemondok a fix 60 fps -ről. :P

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Neurotoxin válasza Televan74 (#1) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem is tudom, hogy miért lepődök meg rajta, hogy a 3070 RTX az ajánlott. Nem baj, Series X-en fogom játszani. Az első részt nemrég kezdtem el, de hol van még a vége :DDD

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3) beyruth82


beyruth82
veterán

Nevetséges, hogy egy 3070-es kell pc-n a full hd-s felbontáshoz is. Akkor már tényleg sokkal jobban megéri konzolon játszani szerintem.

(#4) Luck Dragon

Lássuk csak , naptár igen és Plague Tale Requiem október 18-a beírva . Kész is . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) Televan74 válasza Neurotoxin (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Érdekes dolog, hogy a Ultra és a Very High/High settings között nincs nagy látvány béli különbség. Egy két feature ami eszi a vga -t. Sokat nem veszít vele az ember. Játék közben meg nem is lehet annyira észre venni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) Neurotoxin válasza beyruth82 (#3) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Valóban nevetséges, de idén hangzott el emlékeim szerint először, hogy az RTX 4080 és 4090 Ti fog igazi "4k élményt" biztosítani...Közben mindenki arról beszél teljesen jogosan, hogy utóbbi kártyákat, ki fogja tudni megfizetni? Az RTX-el való bohóckodást sem értem, Minecrafttal és a Portallal demózták legutóbb az új kártyák képességeit. Értem én, de ha le van scriptelve az a fény/csillogás, számomra, az én szememnek ugyanaz az élmény.... Még 2005-ben engedtem el végleg a PC "master race" vonalat, már akkoriban is kiakasztottam jó anyámat, hogy mennyi pénz megy el erre a "hobbyra". Bőven elég (és kifizetődőbb) már nekem munka mellett egy konzol..Legyen meg a 60 FPS és már boldog is vagyok.

@Televan74: +1..

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#7) Daelion


Daelion
őstag

Gondolom ez a RTX 3070 es Ultra ajánlás RT-vel együtt értendő mert különben ja érdekes.

Na mind 1 nálam első napos vétel lesz azt majd meglátom mit tud benne a 3060 Ti max bekapcsolom DLSS-t azt kész. '2560x1080 as monitoron'
Meg nekem egy ilyen játékhoz nem is kell 60 fps, első részt valami 40-45 fps átlagon vittem végig egy RX 570-el és nem zavart semmibe, nem egy gyors játék ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Heroes fan válasza Neurotoxin (#6) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak pc-n meg mindent megkapunk és exlúzívak is sok van ami konzolon meg nincs. Egyszer veszed a gépet de sokáig elég lesz.

(#9) Wesder válasza Heroes fan (#8) üzenetére


Wesder
félisten

Köszönjük Emese.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) Wesder válasza beyruth82 (#3) üzenetére


Wesder
félisten

Ez nem csak FHD, hanem Ultra settings + RT.
Tetszik, vagy nem tetszik, de a RT ilyen erőforrásigényes.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) Heroes fan válasza Wesder (#9) üzenetére


Heroes fan
őstag

Aki komolyan gondolja a gamelést az már csak ilyen de megéri.

(#12) Felesbandi válasza Televan74 (#1) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"Vagy lemondok a fix 60 fps -ről."

(#13) podtibi


podtibi
senior tag

És dx11-el is ilyen követelmények kellenek?

Ezt inkább rád bízom.

(#14) Heroes fan válasza podtibi (#13) üzenetére


Heroes fan
őstag

Trippla a címeket nem nagyon adnak ki már direct x 11-ben így nem indulna el semilyen játék. Direct x 12 kell már mindenhova, kisebb játékok indi címek jönnek még direct x 11-re.

(#15) bobalazs válasza Heroes fan (#8) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A sokáig az 20-30 év. Sztechnikába nincs sokáig elég.

[ Szerkesztve ]

(#16) beyruth82 válasza Heroes fan (#8) üzenetére


beyruth82
veterán

Egyszer veszed a gépet aztán 2-3 évente vehetsz bele új videokártyát ha a legújabb játékokat is normálisan akarod futtatni. 2-3 éve még szinte minden játéknal az ajánlott vga 1060 volt 8gb rammal, most meg ott tartunk, hogy 3070 és 16gb ram amihez meg már kell az új proci is, táp, stb. Vicc hogy milyen gépigények vannak manapság 1080p-hez is. Mi lesz így 2 év múlva?

(#17) Wesder válasza beyruth82 (#16) üzenetére


Wesder
félisten

3070 az Ultra+RT-hez kell.

GTX970/RX590-nel már elszalad 1080p lowon.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) beyruth82 válasza Wesder (#17) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen de az borzalmasan is néz ki sajnos.
Pc-n egyszer volt szerencsém 1080p-n low-on gtx1660-al Resi 8-hoz. Pixeles volt a tűz effekt. Pixeles!!!! Mint ps1-en 25 éve 😀

(#19) Heroes fan válasza beyruth82 (#16) üzenetére


Heroes fan
őstag

Azt nem tetted hozzá, hogy a 1060 se volt egy bitang kártya csak a belépőszintet képviselte. A 8 giga ram meg a konzolgen váltásig volt csak értelme 8 évvel ezelőtt. Nem egy belépőszintű szart kell megvenni ennyi a történet.

(#20) Daelion válasza beyruth82 (#18) üzenetére


Daelion
őstag

Játéka válogatja, hogy néz ki lowon van ami nem olyan vészes de medium általában már vállalható kategória.

Full lowon mondjuk én sem szeretek játszani, de medium-high 40-50 fps átlaggal már simán elvagyok single player játékokba. 'szinte csak azt játszok eleve'
Arra meg nem szokott erőmű kelleni, nekem is szinte csak budget-mid range gépeim voltak 2008 óta de ez sosem akadályozott benne hogy tudjak játszani amivel akartam és szórakozzak. :)
Plague Tale első részét is egy szerény RX 570-en vittem végig többek közt mert kb 3 évig használtam azt a karit utána meg egy GTX 1070-et ami mai napig egész jól vitte a játékokat persze RT meg egyéb flancokról le kell mondani.
Mostani RTX 3060 Ti kicsit húzós volt még használtan is de egy ideig ki is fog szolgálni engem az biztos. '2560x1080 Ultrawide monitor/felbontás amit nem tervezek fejleszteni belátható időn belül mert nekem elég ez'

[ Szerkesztve ]

(#21) Heroes fan


Heroes fan
őstag

1060 se lett volna rossz ha időbe jött volna 2013 év végén akkor az is bírta volna sokáig. 17 ben megjelenő wildlands volt az első játék ahol már le kellett venni a beállításokból hogy ne legyen kevés az fps.

(#22) beyruth82 válasza Daelion (#20) üzenetére


beyruth82
veterán

Persze értem én csak a tendenciára akartam felhívni a figyelmet. 1060-at meg azért írtam mert evekig a legnépszerűbb kártya volt a piacon és ahány játékot néztem a gepigenyen mindig az ajánlott kártya a 1060 volt. 3060ti szerintem erős kártya de a cikkben szereplő gépigény szerint mégse, hanem csak megfelelő.Azért ez durva mindenképp.

(#23) Daelion válasza beyruth82 (#22) üzenetére


Daelion
őstag

Nem néztem egy ideje de Steam statisztikába talán még mai napig is első helyen van a 1060. :D 'azért már koros kártya, szerintem simán kihoztak belőle eleget'
Amúgy ezeket a hivatalos gépigényeket csak módjával kell kezelni, meg kell várni tényleges teszteket amik sokszor mást mutatnak. 'az a baj, ha még rosszabb is :DDD '

Meg ugye mindig van pár szinte értelmetlen grafikai beállítás amit nagyítóval kell keresni, hogy most mi néz ki jobban de azért simán levesz jó pár fpst. 'ezért soha nem használok grafikai preset-et játékokba hanem én lövöm be a konfigomhoz/igényemhez'

Amúgy pont most néztem végig RTX 4090 tesztet egyik YT csatornán amit nézek karik/játék tesztek miatt és tagnak már megvolt a Requiem valahogy így megjelenés előtt.
Azzal full maxon RT-vel 4k natívba ~75 fps átlag volt neki játék elején ahol sok a növényzet. 'nem mutatott többet mert nem nagyon teheti, de durván nézett ki az biztos :K '

[ Szerkesztve ]

(#24) beyruth82 válasza Daelion (#23) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen néztem én is yt-n Requiemet 4090 teszten, Illetve csak 1-2 perc volt de brutál nagyon. :K
Végül is akkor semmi gond csak venni kell majd egy 4090-et (és komplett konfigot hozzá)😂😂😂

[ Szerkesztve ]

(#25) Daelion válasza beyruth82 (#24) üzenetére


Daelion
őstag

Hát igen aki 4k-ban utazik és maxon akar játszani pláne jó fps-el az drága mulatság új játékokban. :D

Szerencsére azért a többség még mindig 1080p-n van és úgy ahogy terjed a 1440p. 'én sem tervezek feljebb menni jó ideig'
Én első naposan tervezek játszani Requiem-el, sztem belövöm elsőnek maxra+RT megnézem mit mutat aztán vissza veszek ezt azt meg bekapcsolom DLSS-t azt úgy csak elmegy nekem megfelelően. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) udash


udash
csendes tag

Ryzen 9 3900x 32GB RAM Radeon RX6800.
Majd egyszer megnezem, hogy megy linux-on 2560*1080-ban, de mivel elo ultimate elofizum van januar kozepeig, es ott azonnal elerheto, xCloud-ban fogom nyomni.

Amugy tervezem a 4k-ra valtast, de mivel ott egesz szammal oszthato a 1080p, lehet, hogy a game-k tobbsege ugy fog mukodni. Csak a 21:9 annyira tetszik, hogy talan 5120*2160-ra kellene valtani? :))

[ Szerkesztve ]

U-dash

(#27) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos akkor a 3400G prociban lévő Vega 11 apu-val nem sok esélyem lesz.
Mindegy akkor maradnak a régebbi címek, aztán majd pár év múlva.

(#28) Daelion válasza udash (#26) üzenetére


Daelion
őstag

Na ja engem is beszippantott ez a 21:9 téma, már fura ha nem olyan monitor elé kell ülnöm.

2560x1080 felett ami még nem 4k azok a 3440x1440p monitorok, nézegettem őket de egyenlőre marad a 2560x1080. 'na meg ezt legalább meg tudja hajtani a karim :D '

(#29) udash válasza Daelion (#28) üzenetére


udash
csendes tag

En is neztem azokat a monitorokat, nem kizart, hogy arra valtok, csak ott az a baj, hogy a nem game-hoz nagyon is jo lenne a 4k+, a 3440*1440 meg nem oszthato rendesen 4-gyel, igy ha nativan keves lenne az rx6800, akkor hatarozottan ronda lenne mas felbontasban.

U-dash

(#30) C64


C64
őstag

Csak 4 nap van a megjelenésig, nem 8.
Amúgy meg nem a gépek drágák, a pénzünk sz@r és a fizetések kevesek....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#31) beyruth82 válasza C64 (#30) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem drágák még mindig, annak ellenére, hogy a videokarik és más hardveres tartozékok árai csökkentek a bányászláz csúcsához képest. 2020-ban 250 ezerből még egy játékra simán alkalmas pc-t lehetett összerakni (i5 10400f, 16gb ram, gtx 1660, fsp 600w táp, stb) pedig már akkor is mentek fel az árak és egy gtx1660 75 ezer volt amire már akkor is azt mondták a pc világban hogy vicc mennyire felment az ára. Ma 250 ezerből még minimál gamer gépet se lehet összerakni szerintem.Egy netezésre alkalmast maximum....

(#32) bobalazs válasza C64 (#30) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Drágák a gépek is és a fizetésünk is rossz.
Akinek van mit a tejbea prítani az is mondja hogy nem olcsó, mert hát ugye nem.
De meg tudja venni, ami azért előny.

(#33) C64


C64
őstag

Hát azért 2 éve 290 volt 1 dollár, 4 éve meg 250. Most meg 440. A fizetések meg le vannak maradva. Nem mindegy hogy 2500 eurot keresel egy hónapban vagy 600-at.

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#34) podtibi válasza beyruth82 (#31) üzenetére


podtibi
senior tag

Használtan 250-ből megoldható. Használtan.

Ezt inkább rád bízom.

(#35) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Plague Tale: Requiem hamarosan a game passon: 2022.10.18

(#36) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Első tesztek alapján tényleg nem vicceltek a gépigénnyel.

(#37) gainwardgs válasza Heroes fan (#36) üzenetére


gainwardgs
addikt

Dlss nélkül nincs meg a stabil 60 fps :F

(#38) Wesder válasza Heroes fan (#36) üzenetére


Wesder
félisten

Day1 megvetted te is?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#39) Heroes fan válasza gainwardgs (#37) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ha van egy 3060 azzal megvan, de még azzal is képes beesni.

(#40) Heroes fan válasza Wesder (#38) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak az első része van meg. Túl drága a frissen jövők.

(#41) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Idézet egy teszt konklúziójából:

"Akár nagy, akár alacsony felbontásban, akár maximális, akár minimális részletességgel: mindig nagyon gyors grafikus kártyára van szükség. Még egy nagyteljesítményű GeForce RTX 3090 is eléggé el van havazva az Ultra HD-vel, függetlenül attól, hogy milyen részletességi szintet választunk. Csak a GeForce RTX 4090 esetében van 60 FPS vagy több. A jelenlegi középkategóriás grafikus kártyák csak Full HD-ban érzik igazán otthon magukat, a WQHD inkább a felső kategóriának való. A régebbi grafikus kártyák pedig gyakran egyáltalán nem lesznek képesek megfelelően megjeleníteni az A Plague Tale: Requiem-t, függetlenül a grafikai beállításoktól, legalábbis nem jó képkockasebességgel.
Különösen a 3,840 × 2,160-as képméret esetében csak egyetlen megoldás van: a felmintavételezés. És itt van eltemetve a második kutya: A játék csak az Nvidia DLSS-t kínálja, az AMD felhasználók (és a maroknyi Intel játékos) kimaradnak a hidegben. Még az egyszerű FSR 1 sem érhető el, nem is beszélve a sokkal jobb FSR 2-ről, ami valójában az A Plague Tale: Requiem előfeltétele lenne. Ultra HD és Radeon? Ezt jelenleg meg sem kell próbálnod, úgysem működik. Ehelyett a fejlesztők integrálták az új DLSS 3. Ez önmagában is abszolút dicséretes dolog, de az FSR 2 sokszorosan fontosabb és értelmesebb lett volna. Tekintettel arra, hogy jelenleg gyakorlatilag senki sem rendelkezik kompatibilis RTX 4090-zel, itt teljesen rossz prioritásokat határoztak meg."

Forrás

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#42) gainwardgs válasza TeeBee73 (#41) üzenetére


gainwardgs
addikt

Az új Crysis :DDD

(#43) hegegabi80 válasza TeeBee73 (#41) üzenetére


hegegabi80
addikt

Sajnos akkor ez most felejtős lesz számomra. :O

(#44) udash válasza hegegabi80 (#43) üzenetére


udash
csendes tag

Marad az eredeti terv. Xbox Game Cloud.

U-dash

(#45) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Gyanítom, az is közrejátszik a megemelt gépigényben, hogy míg az előző részben egyszerre 5e patkány lehetett egyszerre látható, az új epizódban 300e(!).
(Csak tudnám, minek, ez csak pöcsméregetés volt a kiadó részéről, szvsz.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#46) Peace


Peace
nagyúr

Én idegbajt kapok, komolyan mondom! 5 napja előtöltöttem GPU előfizetéssel. Ma reggel frissítés megnyomásakor gondolt egyet és leszedte 0-ról újra az egészet. :W Most hazaérek, rányomok hogy játék, erre elkezdi leszedni megint 0-ról.....ez mi már???!!!!!!! :(((

(#47) Wesder válasza Peace (#46) üzenetére


Wesder
félisten

Szándékosan sz@r a PC GamePass, hogy vedd meg Steamen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48) gainwardgs válasza Peace (#46) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem azért mert csak ma éjféltől játszható :U

(#49) Wesder válasza gainwardgs (#48) üzenetére


Wesder
félisten

Több mint 24 órája játszható a játék.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#50) C4mp3r válasza Peace (#46) üzenetére


C4mp3r
addikt

en tegnap leszedtem es uj zelandi regioval jatszottam egy kicsit, majd visszaallitottam magyarra es nekem is leszedte reggel az egeszet megint viszont azota semmi gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.