Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Mi van ha a Google az éppen vizsgálódó bizottságot is megvette? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Youri válasza FlekkeN (#1) üzenetére


Youri
veterán

Az a bizottságot is minősíti, de akkor már az egész eljárást is :D

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Ennyi. Most már csak az EU-nak kell befejezni a szőrszálhasogatást.

Thanos was right.

(#4) Narasim


Narasim
aktív tag

a microsoft windowsból is véletlenül eltűnt egy időre a böngészőválasztó és még ők magyaráznak? valami "hiba" folytán...

minden nagy cég azt csinál amit akar. annyi pénzekkel, mint egy kisebb ország, megtehetik. eleve minden cég azt fogja nézni, hogy piacot szerezzen, ezt pedig csak a többi szereplő kárára lehet.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#5) devast


devast
addikt

Kivételesen nem idióta döntés született USA-ban, ezt is megértem. A keresővel kapcsolatban... próbáltatok már bing-et használni ? Én egyszerűen képtelen vagyok rá, olyan rossz a rangsorolása, hogy az már nevetséges, semmit nem találok meg vele. Kereshetném magamban is a hibát, de ha a google-el mindent megtalálok, amit keresek, akkor szerintem nem bennem van a hiba.

(#6) bobsys válasza devast (#5) üzenetére


bobsys
addikt

Bing nekem teljesen jol mukodik, nem egyszer jobb talalatokat ad mint a google. Magyarorszagi kereseseknel egyertelmuen a google jobb, de itteni kereseshez siman jo a bing

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7) negyedes


negyedes
addikt

most mar csak a keresojuket hasznalom, remelem azt sem sokaig. ha nem lenne yt a 18+ tartalmakhoz kelle bejelentkezes be is szuntetnem a g accomat.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#8) Narxis válasza negyedes (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mi az, hogy reméled azt sem sokáig? Mi bajod van vele?

Thanos was right.

(#9) anulu


anulu
félisten

nem is akartak. szerintem. kapasbol a chrome google.com-os reklamja es valotlan allitasai (gyorsabb, biztonsagosabb) mar mehetett volna egy buntetes ugyanis nincs teszt, ami ezt igazolna. amugy amig nem lesz minden ceg kotelezve arra, amire a boszorkany uldozes komolysagu perek utan az ms, addig csak rohogni tudok az ilyen iteleteken.
sajnos eleg sok helyre lett anno a gmailes cimem megadva, igy kenytelen vagyok hasznalni (igen, van kozte olyan is, ahol csak regkor lehet mailcimet megadni :().

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) anulu válasza devast (#5) üzenetére


anulu
félisten

probaltam, sot, manapsag mar inkabb azt hasznalom (kb 60-40% a bing javara.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) devast válasza bobsys (#6) üzenetére


devast
addikt

Én pont, hogy angol nyelvű, technikai illetve szakmai dolgokra szoktam keresni.
Csak egy kis példa: le akartam tölteni a microsoft team foundation server 2012-t. Beírom google-be, az első találat a letöltő oldal. Bing-en valami msdn-es marhaság, második valami java sdk, talán a harmadik értékelhető. És ez a microsoft saját! cucca, a többi egyszerűen katasztrofális.
Egyszerűen nem azt adja vissza találatnak, amit akarok.

(#12) bobsys válasza devast (#11) üzenetére


bobsys
addikt

vannak kivetelek es amit irtal az nalam is eloszokott jonni, nem mondtam, hogy mindenre bejon de sokat javult a kezdeshez kepest

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13) negyedes válasza Narxis (#8) üzenetére


negyedes
addikt

a google. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#14) #16820480 válasza anulu (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha tényleg szeretnéd otthagyni a gmail-t, akkor ajánlom a settings->forwarding rész áttekintését, vagy akár fel is veheted pop3 fiókként hotmail alá, és akkor nem kell többé belépjél. de látod, te sem találtad meg a fogást... ;)

(#15) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

nem értem, miért ne favorizálhatná egy cég saját termékében egy másik saját termékét...
harvergyártóknál már régóta így működik, akkor szoftvercégek miért nem tehetik meg?

microsoft nyílván erősítheti a saját termékében a saját böngészőjét. akinek meg ez nem tetszik, fejlesszen saját oprendszert, terjedjen el vele, és akkor ott meg ő erősítheti a saját böngészőjét.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#16) tDr1v3r válasza devast (#5) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem benned van a hiba, hanem ott hogy magyarhonban akarod használni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17) Sanya válasza devast (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

egyre jobb találatokat ad egyes esetekben, kevesebbszer veeik át a keresőrobotokat. nemegyszer ad google talélatot másik keresőben keresett, de ott is semmit sem talált oldalakra. figyelmen kívül hagyja a macskakörmös kötelező kereséseket, egyre gyakrabban.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) Sanya válasza anulu (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

minden tesztben gyorsabb, mint a konkurencia, minden oldal külön sandboxban fut, szinte azonnal van a hibákra frissítés. a gyors és biztonságosnak melyik része nem teljesül szerinted? Szívesen olvasnám :-)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) Youri válasza Sanya (#18) üzenetére


Youri
veterán

Nem ms, tehát hazugság ;]

RTX ON

(#20) anulu válasza #16820480 (#14) üzenetére


anulu
félisten

az "otthagyás" alatt azt értem, hogy teljesen függetleníteni magam tőle. amúgy forwardolódnak a levelek :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) aram01 válasza Youri (#19) üzenetére


aram01
nagyúr

negatív vagy ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) anulu válasza Sanya (#18) üzenetére


anulu
félisten

az, hogy néha értelmetlen módon, indok nélkül belassul (kollégák használják, szidják, mint a bokrot, de ezt szokták meg) számomra nem a gyorsaság mintapéldánya :) FF-nél legalább lehet tudni, hogy a flash húzza vissza, IE alá meg nincs rendes AD blocker, emiatt minden reklámot betölt az oldalon.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) Narxis válasza anulu (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

Van ott indok csak meg kell keresni. moonman még valami olyasmit írt itt PH-n, hogy nem az a lényeg, hogy hol működik rosszul egy szoftver hanem, hogy hol működik jól. Tehát ha már 1 embernél jól működik akkor a többieknél van valami hiba és igaza is van. :)

Thanos was right.

(#24) Sweet Lou 6 válasza anulu (#22) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

IE-ben ha felveszel Tracking Protection listeket, akkor a reklámok 99%-át kiszűri (itt vannak: [link])

sweetlou6.wordpress.com

(#25) anulu válasza Sweet Lou 6 (#24) üzenetére


anulu
félisten

köszi, ezt nem ismertem :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) negyedes


negyedes
addikt

Now Google is blocking Windows Phones from accessing maps.google.com

fantasztikus. Mondjuk eddig is bing mapset hasznaltam, mert valahogy nem akarodzot soha menni rendesen a kukli fele terkepnek.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27) dajkopali válasza MCGaiwer (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

ebben igazad van, de a panasz is érthető: ma gyakorlatilag az egyetlen kereső a Google-é, vagyis bőven monopolhelyzetben vannak
az érdekes (és bizonyos szempontból érthető is), hogy épp a Microsoft ágál hangosan, hiszen hasonló ügyben (az OS-hez rendelt böngésző stb.) ellenük ugyanilyen eljárás folyt az ezredfordulón

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#28) McDog


McDog
aktív tag

Mókás, hogy pont a Microsoft az elégedetlen... :)

(#29) Sofian


Sofian
őstag

TROLL MODE ON
Nem látom a problémát... Nem a google tehet róla hogy WP-re nem lehet alternatív böngészőt tenni...

(#30) MCGaiwer válasza dajkopali (#27) üzenetére


MCGaiwer
addikt

de az eljárása nem hozza monopolhelyzetbe a saját terméküket. Se exkluzív megjelenítéssel, se kizárólagos kompatibilitással, egyszerűen csak előnyben részesíti a listázásnál, ami teljesen érthető, alap termékkapcsolás. Másrészt a verseny nem attól fog erősödni, hogy nem a gmail jelenik meg első helyen ha valaki rákeres az "emailfiók" szóra, hanem ha a többi gyártó terméke felnő, vagy lekörözi a google szintjét.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#31) echterion válasza anulu (#22) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem tapasztaltam még ilyen belassulást. A találatok terén meg a legjobban a google-t tudom használni. FF-ot használ párom a laposon, mikor nagy ritkán leülök mellé, én akkor is inkább krómot használok, pedig évekig FF-et használtam. Aztán egy próba után váltottam, és a mai napig nem bántam meg.

**********

(#32) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Heti 4-5 új cikk, ennyire döglődik az oldal?

Samsung Galaxy S23

(#33) Glenda válasza negyedes (#26) üzenetére


Glenda
addikt

[link]

Bezzeg amikor a MS csinálta ugyanezt az msn.com-mal az Opera rögtön lázadozni kezdett.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#34) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A fő panaszos, a Microsoft elégedetlen a döntéssel,"
Pont ők? Végülis, csak tudják, hogy mennek a dolgok :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) FTeR


FTeR
addikt

vajon a kivizsgálásra milyen hatással volt a tény, h G nagy Obama támogató? :Y

(#36) Youri válasza FTeR (#35) üzenetére


Youri
veterán

Esetleg hasonlóval, mint az ,hogy az MS 2000-ben Bush támogató volt, mely így elkerülhette a feldarabolást :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#37) Glenda válasza Youri (#36) üzenetére


Glenda
addikt

Sőt, most ők is Obama támogatók.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#38) fordfairlane válasza negyedes (#26) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nálam meg már csak a Windows az egyetlen termék, ami a Microsofthoz köt. Remélem, az se sokáig.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.