Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) biker válasza t72killer (#50) üzenetére


biker
nagyúr

pontosan erre jó, netezni, office és filmnézés.

tudod, nem minden film HD, nem tudom, feltűnt-e ez az apróság.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#52) biker válasza t72killer (#48) üzenetére


biker
nagyúr

alap 10" gépek 80 alatt bőven vannak
http://www.argep.hu/product_1165611.html
http://www.argep.hu/product_1047149.html
http://www.argep.hu/product_984160.html
http://www.argep.hu/product_1152269.html

100ért celeronos konfigokat látni, win nélkül, winnel a legalja kb 120-130e, értelmes konfig már 150-180

1024x600/1366x768-on minek akarsz HD-t nézni?
betolod a lemezt az asztali gépbe, átpörgeti neked egy óra alatt dvd vagy h.264-be, és feltolod a netbook-ra, és már mehetsz is nézni.
eleve nincs benne ODD, akkor egy hd filmet tolnál rá 25GB méretben vagy egy dvd-t 4,7GB-on LAN-on? Wlanon átér vagy 6 óra alatt majd, éljen.

egyszerűen olyan funkciók hiányán lovagoltok, ami értelmetlen.
veszek egy lamborghinit, és sírok, hogy nem tudok hazamenni a tanyámra vele. ez van, nem arra készült.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53) rudi


rudi
nagyúr

A fő baj az, hogy az Intel ugyanazt a sz@rt akarja már harmadik éve lenyomni a vásárlók torkán, a konkurencia meg nem tud nagyon értelmeset lépni. Ráadásul az árakat is elfelejtették csökkenteni. Emlékszem, amikor még a válság előtt, 2008 tavaszán azt ígérgették, hogy szeptemberre 60 000 forint lesz az alap, 10"-os netbook. Erre fel most már a Win7 miatt a 90 000 forint is jó árnak számít, miközben az első generációs atomos, XP-s gépeket 70-75 000 Ft körül adták/adják. És kereskedőktől tudom, hogy minimális árréssel jönnek ki ezek az árak.

Miközben meg az okostelefonok Android irányból nyomnak mint állat. Aki azért nem akar annyira online meg ofiszos lenni, csak guglizna, mailt nézne menet közben, az egy érintős (GPS-es, Wi-Fi-s) okostelefonnal sokkal jobban jár. Azzal meg, hogy az Intel féle netbookból kimaradt a HD videózás képessége, még az a képlet sem játszik, hogy mobil gép mellett a HTPC funkciót is ellát a netbook. Szóval én két szék között földre esést érzek itt (meg az ipadnál is). Akinek van okostelója és egy rendes notebookja (mert egyszerűbb kezelni mint az asztalit, meg könnyebb is hozzájutni), annak tök fölös a mostani, drága és csíra netbook. A Smartbookot meg leütötték egy sötét sikátorban, ott fekszik a Tegra 2 mellett :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#54) Jano_023


Jano_023
őstag

Sok embernek nem elég a netbook, de ők nem is arra akarják használni szerintem amire kitalálták.
Alapvetően arra amit irtatok: netezni, filmet nézni utazás közben (nem feltétlenül HDban egy 10" kijelzőn), dolgozni stb. Erre megfelel, én is erre használom.

De abban is igaza van egy-két embernek, hogy az atom proci kicsit gyenge és hogy marha drága is. Itthon a EEE 1005HA amit vettem 80-90eFt amiért soha nem vettem volna meg. De mákom volt és USA-ban sikerült megszereznem 45-50eFt-ért annyiért már megérte.
Tényleg jó lenne ha az árak normálisnak mondható szintre csökkennek.

Szóval én is azokhoz tartozom akik azt vallják, hogy nem áldozott le a csillaguk és igen is használhatók!

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#55) CPT.Pirk válasza biker (#52) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

25G? Az már ált. BR komplett rip, BR mappaszerkezettel, nem tudom, miért hoztad fel példának. Értelmes (mkv) HD filmek pl 720P méretben 4-8 giga körül vannak, sorozat epizódok meg 1-2 giga körül.
Ezek után miért is ne nézzek HD-t 1360*768-on?
Meg ha már egy hordozható cucc, akkor már akár le is tölthetem vele, nem csak rámásolni lehet.

rudi: egyetértek veled. Nem akarják, hogy olcsón kapjunk valami használható cuccot, és a kicsit fejlettebb megoldásokat is igyekeznek eltüntetni. "fizesd ki, offiszozzá egész nap, azt jó lesz"

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56) Raymond


Raymond
félisten

Kb. egy eve mielott az uj Aspire szeria megjelent volna az egyik uzlet teljesen bepanikolt es a Linuxos 9" Aspire One 150 gepeket €149-ert osztogatta hogy elfogyjon a raktarkeszlet. Na azt volt ertelme megvennem :) Az €350 aru 10" (meg mindig szar 1024x600) valtozatoknak nem sok ertelmuk volt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én nem azért vettem eeepct mert 30 ezret már nem tudtam rádobni,hanem mert kicsi netre filmre,letöltésre jo,keveset eszik és hordozhato.
Aki ilyet akart megvette már és nem romlik el egy év alatt.
Ha folytatni akarnák az eladási tendenciát akkor az ufoknak kellene árulni,hogy ugyanannyit el tudjanak adni :)
Érdekes kérdés ez ugy mint a feljődő országok,
Melyik fejlődik jobban? Anglia vagy Zambia? Persze,hogy az utobbi,lentről könnyebb fejlödni mint lentről még fejjebb
Itt is ez van szerintem.

(#58) booss válasza shteer (#1) üzenetére


booss
tag

Szerintem még ezek a gyenge atomos notik is a fogyasztók jelentős részének több mint elég, csak a nem hozzáértőknek bedumálják a boltban, hogy jobbat vagyen, de soha nem fogja kihasználni. Mire használja egy átlag felhasználó a notit? Net, videó, zene, szövegszerk. Ezekre nem elég az atom??

Ez egy ilyen stílus. Van, akinek bejön, van, akinek nem... Miért? CSAK. █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █

(#59) CPT.Pirk válasza booss (#58) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát nem. Nézd meg, hányan panaszkodnak rá, hogy még netezés közben is kevés a proci, egyfolytában 100-on pörög, csak némi flash tartalom kell az oldalra, meg flash reklám.
Atom akkor használható (2 magosra gondolok), ha van mellette mondjuk egy ION, ami X264, meg flash gyorsítást tud, csak hát azok igényelnek némi beállítást, amihez már lehet h. kevés egy átlag user.

De egy egymagos atom + gma950 még egy átlag usernek sem elég.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#60) t72killer válasza biker (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Háát, a 72-76kHUF-ot annyira nem nevezném bőven 80 alattinak. Ez már komoly kiadás, és meggondolja a vásárló, mire költsön egy jobb magyar fizetés felét.

HD téma: tekintsünk most el a letöltött .mkv-ktől, a szerzői jogos topic egy másik részlegben van, DE:

-Youtoube: az SD tartalom az esetek nagytöbbségében nagyon gáz, míg HD-ben használható. főleg olyan videók, ahol vetítős előadást néz pl az ember, szöveggel, ami SD-n olvashatatlan.

-otthoni kamerás videók: már sokaknak van HD videokamerájuk, és esetleg szeretnének belenézni, milyen lett. Főleg, hogy egy netbookot az ember akár elvisz nyaralásra, míg egy 4kilós dög laptop nem feltétlen fér az utazós cucc mellé.

-Ha meg már lemez, akkor külső Blu olvasó is van, ráadásul nem is túl drágán.

Összesítve: ha HD-t tudna, akkor tökéletes HTPC is lenne egyszemélyben, és újabb kacatokat lehetne kidobni a lakásból. :))

#56: naigen, ilyen akciókat kell kifogni :) nekem egy Saturnnal volt ilyen szerencsém, ezen az áron 1001P. HD lejátszáshoz meg vadászok majd bele egy broadcom crystal HD kártyát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61) t72killer válasza CPT.Pirk (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha lenne rendes hardveres gyorsítás, elég lenne. Én fel sem telepítettem a flash playert, így teljesen OK, az IE 5-6 ablakkal sem zabálja le a memóriát és a proci is max 10-15%-on pörög.

Ezeknek a gépeknek a fő célja az extrém hordozhatóság (8-11 óra akksiidő+1kiló súly) - ezt az atomon kívül csak az ARM tudja.

A 2magos, 2GHz körüli atommal egyetértek, ha lenne normális konkurrencia, az intel már piacra dobta volna. Az ION-t meg leginkább egy miniPCIe kártyaként tudnám elképzelni: ha az ember nagy graf igényű dolgot akar nézni, akkor aktiválódik, ha csak az excell táblájába pötyögi egy földbirtok sarkának a koordinátáit, akkor az egész lekapcsol pice-sávval együtt, és csak a cpu-ba épített GMA megy. Ja, és ezutóbbihoz igazán írhatnának egy normális drivert, mert ez is besegítene az alap flash(+java?) élvezhetővé tételéhez.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#62) biker válasza CPT.Pirk (#55) üzenetére


biker
nagyúr

Ezek után miért is ne nézzek HD-t 1360*768-on?
Meg ha már egy hordozható cucc, akkor már akár le is tölthetem vele, nem csak rámásolni lehet.

mondjuk h.264-ben ugyanaz negyede, és elvileg azt lejátsza rendesen. de ha neked egyszerűbb csak azért nem használni, mert az mkv akad, akkor tedd azt.
az 5 éves 1,42-es PPC-s macminimen is akad, de nem is használom emiatt.

és igen, valóban, a letöltés 4-8mbiten adsl-en vagy hsdpa-n sokkal jobb egy 4-8GB-os filmet, mint 10/100 hálón vagy wlanon átmásolni. hogy ez miért nem jutott eszembe... :Y :W :Y :R :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#63) Drag00n válasza t72killer (#8) üzenetére


Drag00n
csendes tag

Nem értem miért jössz itt a HD-vel... Tudod ez olyan mint aki notebookot akarja játékgépnek használni. Nekem és a barátnőmnek is van netbookja ráadásul otthon csücsül még egy toshiba a200-as notebook is. PC-t nem veszünk mivel nem használnánk ki. Sosem voltam valami nagy játékos, így mindig a hordozhatóságot illetve a felhasználási igényeimet tartottam szem előtt. Ilyen kis gépekre is szükség van, mivel a legtöbben akik nem valami számítástechnikai ill. mérnöki karon vannak csak pár office alkalmazás kell nekik és internet. Erre tökéletes a netbook, másra nem. Barátnőmnek Toshiba netbookja van ( 6-7 órás üzemidővel), az én Samsungom NB30 pedig 8 órát is kibír, ellenben az otthoni géppel ami olyan 1,5-2 órát bír.
Ami az árukat illeti szerintem is borsos az áruk, mivel egyik ismerősöm gazdasági igazgató az egyik bolthálózatnál így olcsón jutottunk a gépekhez, szóval ezen tényleg lehetne változtatni. Természetesen a főiskolákon/egyetemeken rengeteg csaj is van, és 80%-nál látok netbookokat ami az Ő esetükben pláne érthető mivel senki sem cipel szívesen 2-3 kilós gépet ami ráadásul sok helyet foglal.
Van jövő a kis gépekben, persze majd meglátjuk a tabletek világa, hogy hat rájuk.

(#64) biker válasza t72killer (#60) üzenetére


biker
nagyúr

5-10% minusz a 80-hoz. ennyiért sokan áutaznak a városon csak spóroljanak.

node. csak hogy tisztán lássunk.

van egy gép, ami 6-8-10 órát megy egy töltéssel, alapvető dolgokra alkalmas (szövegszerkesztés, teljes értékű levelezés és net, alapszintű videó nézegetés), kb 1-1,5kg, és kerül 70-100e Ft-ba

van egy gép, ami tud hd gyorsítást, fullos (gagyi celeron) procikkal, megy kb 2 órát egy töltéssel, és 3 kg, kerül 100-130e ft-ba

és már jöttök az okostelefonnal meg a htpc-vel.

nem lehet összehasonlítani őket!

képzeld, tudok egy eladó, kék, panorámaszélvédős turbódiesel 260LE járgányt. érdekel? ok, akkor küldök egy Ikarus bust. kb ennyire lehet őket összehasonlítani.

van iPhone-om, nem alkalmas kiváltani a netbookot se, és a notebookot se.
volt pda-m, ugyanúgy nem volt alkalmas egyikre sem.

a netbookokat lehet egymással összevetni, de leszarozni azért, mert nem tud 1-2-3 dolgot, nem értelmes, mert akkor a netbook oldal jöhet azzal, király, hogy tud HD-t, de HD nézés közben lemerül 2 óra alatt, és lerohad a karod, mikor cipeled a 3 kg-os gépet meg a 0,5kg-os tápot, mert egy napot nem bír ki még irodai alkalmazásnál sem.

iphone-on és pda-n meg még a google alkalmazások is összekavarodnak, nem lehet adsense, analytics és adwords fiókot kezelni, ez elég nagy hátrány nekem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#65) CPT.Pirk válasza biker (#62) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A HD (mkv) filmeket is 264-es codeckel (egyébként a h264 maga a szabvány, a kódoló pedig az x264) csinálják 98%-ban. Maradék két százalék meg VC-1-es.

Mondjuk hsdpa-t hagyjuk, azt nem letöltésre találták ki, én sem arra gondoltam, csak nem írtam le. Te meg persze egyből ugrottál. ;] Lakáson belül gondoltam, este bedug/becsatlakozik, reggelre jobb esetben ott a kívánt tartalom, és lehet vinni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#66) t72killer válasza biker (#62) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A forrás végülis mind1. h.264-et a GMA 3150 nem gyorsítja sajnos :(, a netbook grafikák közül egyedül az ION és a GMA 500 segít be.

#64: annyira nem szarozom őket, nekemis van:) csak idegesítő, hogy egy apróság hiányzik belőle, amit majd 1év múlva beletesznek a többi HW változatlanul hagyása mellett, és fizessen az ember extrát.

Amúgy sajnos nagyon jellemző a szegmensre hogy a technológiát nagyon lassan csepegtetik: ha n-es wifit akarsz, fizess extrát, ha bluetooth-ot akarsz, fizess extrát, ha 2GB RAM-ot/250GB winyót akarsz (az 500-640es winyók korában), fizess extrát. Látszik rajta, hogy mesterségesen tartják fenn a rést a CULV és az atom platform között.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67) biker válasza CPT.Pirk (#65) üzenetére


biker
nagyúr

A HD (mkv) filmeket is 264-es codeckel (egyébként a h264 maga a szabvány, a kódoló pedig az x264) csinálják 98%-ban. Maradék két százalék meg VC-1-es.

arra céloztam, hogy a h264 kodek önmagában széles sávban paraméterezhető, és jó minőséget ad. lehet h264-ben ipodra/iphonera kódolni, sőt, mobiltelefonra is (kórházba menet felnyomtam 8-10dvd-t a telefonomra ebben)
nem muszáj hd felbontásban kódolni mindent.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#68) Integra


Integra
titán

szerintem meg simán elfogytak a kis pénzű vásárlók, illetve rájöttek, hogy hulladékot nem szabad másodszor is venni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#69) biker válasza t72killer (#66) üzenetére


biker
nagyúr

Amúgy sajnos nagyon jellemző a szegmensre hogy a technológiát nagyon lassan csepegtetik: ha n-es wifit akarsz, fizess extrát, ha bluetooth-ot akarsz, fizess extrát, ha 2GB RAM-ot/250GB winyót akarsz (az 500-640es winyók korában), fizess extrát. Látszik rajta, hogy mesterségesen tartják fenn a rést a CULV és az atom platform között.

megint nem értelek... 250GB? minek, hova? ja, tudom, HD filmekhez :)
80-160GB is bőven elég olyan géphez, amire
- nem tudsz bazinagy játékokat telepíteni
- nem tudsz bazinagy filmeket telepíteni
- gondolom lossless zenékkel se tömnéd meg.

akkor mit tudsz tenni akár 80GB-al? irgalmatlan mennyiségű mp3-at, doksit, és egyebeket felmásolni. ehhez miért kell 250GB vagy 500GB?
nézd már meg a gépeden, ha levonod a filmek és játékok és olyan programok méretét, ami úgysem fut el (cad, ps, akármi) akkor mennyi területet foglalsz el?

ha nagyon gond, akkor reggel felmásolom, ami aznap kell, és utána megyek melóba.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#70) t72killer válasza biker (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mert 1xerűen pocséklás egy HDD-ért kiadni 10€-val kevesebbet, ha fele a kapacitása. Ha más nem is, raktárnak jó. (ja, és 500GB-nál több SD filmem van ;))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#71) biker válasza t72killer (#70) üzenetére


biker
nagyúr

nekem is 500GB-nál több film van, de nem is HDD-n tárolom őket :)

konkrétan 10+ évnyi anyag nálam így néz ki, ha a zenéket és a filmeket nem vesszük:

mac mini 160GB-ból kb 90GB szabad, rendszer + két felhasználó, konkrét doku mappa összesen a 2 főnek 20GB, e mellé a külső 1000GB táron 500GB a backupoknak, 500 használatra, amiből 400GB szabad. ezen vannak nem sűrűn használt doksik, gépkönyvek, egyebek.

céges notin kb 20GB a munkafile, a többi igény esetén bármikor törölhető, mert megvan valahol backupon.

nekem 160gb is több, mint elég lenne, de a tervezett netbookon 250gb lesz.

és nem biztos, hogy egy hordozható/ellopható/leejthető hdd-re gondolnék raktárként:)

egyet nem veszel figyelembe, 160gb felett tudtommal nincs 9,5mm-es drive, csak 12mm-es, és ez is lehet oka a kis lemeznek, meg ha 2 tányéros, 2 fejes, akkor többet is fogyaszt a drive.
mind mind lehet hátrány.

ugyanezn pörögtek a mac mininél egyesek, miért nem 3,5"-ös 7200-as hdd van benne? azért, mert akkor nagyobb lenne, és melegebb és zajosabb. :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#72) Raymond válasza biker (#71) üzenetére


Raymond
félisten

"160gb felett tudtommal nincs 9,5mm-es drive, csak 12mm-es,"

Dehogynincs, par hete meg a 750 es 1000GB mind 12mm volt, de mar van 750-es 9.5mm valtozat.

[link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#73) biker válasza Raymond (#72) üzenetére


biker
nagyúr

2,5-ös 1000gb??? ez nekem új :) mik vannak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#74) Raymond válasza biker (#73) üzenetére


Raymond
félisten

Kulso USB valtozat mar aranylag konnyen talalhato az uzletekben, de az ara teljesen idetlen. Szinte az €300-at surolja alulrol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#75) t72killer válasza biker (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm :FNekem ebből éppen az tűnik ki, hogy a legnagyobb (640GB) KEVESEBBET fogyaszt keresés közben a nagyobb adatsűrűség miatt...

méretre meg mindegyik szabvány 9.5mm-es profilú. Csak a terás meghajtók lógnak ki (másik család)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#76) stevve


stevve
nagyúr

Nem olvastam minden kommentet, de az MS kijelentése kicsit meglepett. Épp most, amikor a cloud computing és az Azure lesz az egyik fókusz, a kis teljesítményű eszközök reneszánsza jöhet el. Persze a kis kijelzőméret és a Tabletek fellendülése a netbookok ellen szólhat, de ha az Azure elterjed (ami az eddigi MS politika alapján esélyes), akkor bizony nem járnak rosszul a netbookhasználók.

Persze megint más kérdés, hogy az egyszerű halandóhoz mikor jutnak el a cloud szolgáltatások, mert ezek bizonyára fizetősek lesznek és mire ennek piaca alakul, az nem 1-2 hónap.

A cikk gondolatmenete alapján azonban meglehet, hogy a notebookok felé tendál majd a többség vagy a tábla PC-k felé vagy a nettopok irányába, már aki alacsony fogyasztást és általános felhasználást részesít előnyben.

(#77) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Itt az ideje, hogy eltünjenek ezek a fos gépek. A múltkor nézegettem egyet, mondom megveszem, de a kis 10"-os fostalicskán tök szarul nézett ki a full-HD-s videó. Ráadásul akadozott rajta, szal hiába akartam erröl hajtani a projektoromat, eccerüen egy fos. Elindítottam pár kisebb 1-2gigás filmet konvertálni, azt 4-5 óráig tartott. Há´ hülyék ezek? Az ára is lehetne sokkal olcsóbb, mert ez nem teljesítmény, ez 1 szar. Max 15-20ezer Ft-ot adnék érte, de csak akkor, ha min 3 év garival adnák. Lúzerek. :DD

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#78) stevve válasza Jaffafa (#77) üzenetére


stevve
nagyúr

Azért csalódtál, mert egyáltalán nem erre való és így nyilván nem tudta kiszolgálni az igényeidet. Egy Atom + ION már inkább való ilyesmire, de azzal is konvertálni... ahhoz erős CPU és/vagy ezt támogató GPU kell. szóval ez így nem a hardver vagy a készítő és legkevésbé az eladó hibája. :)

(#79) biker válasza stevve (#76) üzenetére


biker
nagyúr

Persze megint más kérdés, hogy az egyszerű halandóhoz mikor jutnak el a cloud szolgáltatások, mert ezek bizonyára fizetősek lesznek és mire ennek piaca alakul, az nem 1-2 hónap.

ubuntu cloud 2GB ingyen, 50GB 10USD-ért
ez mezei halandónak se drága.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80) biker válasza Jaffafa (#77) üzenetére


biker
nagyúr

Itt az ideje, hogy eltünjenek ezek a fos gépek. A múltkor nézegettem egyet, mondom megveszem, de a kis 10"-os fostalicskán tök szarul nézett ki a full-HD-s videó. Ráadásul akadozott rajta, szal hiába akartam erröl hajtani a projektoromat, eccerüen egy fos. Elindítottam pár kisebb 1-2gigás filmet konvertálni, azt 4-5 óráig tartott. Há´ hülyék ezek? Az ára is lehetne sokkal olcsóbb, mert ez nem teljesítmény, ez 1 szar. Max 15-20ezer Ft-ot adnék érte, de csak akkor, ha min 3 év garival adnák. Lúzerek.

Multkor vettem egy Lamborghini murcielagot, hazafelé leszakadt a kipuffogó a bosnyák téren, a lépem leszakadt a nagy lajos kir. úton, majd az első spoiler leszakadt a lakótelepen a fekvőrendőrnél.
ekkora egy szart.

na, másnap vettem egy John Deere traktort, ezzel haza tudtam menni egyben, bár amikor lementem volna a horvát tengerpartra, akkor 6nap 12 óra volt az út, hát nem igaz, hogy minden autó ilyen szar :Y :Y :Y :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#81) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Inkább azért áldozik le ezeknek a kis kütyüknek, mert aki tehette anyagilag, vagy nem kell neki még egy olcsó celeronos noti teljesítménye sem, csak a méret számít, már megvette eddig.

Mások talán vennének, de a teljesítményükhöz képest iszonyatosan túlárazottak.

Én példáúl ahova nem tudok magammal vinni egy 14-15"-os notit, oda ugyanúgy egy 8-10"-osat sem. És akik hasonlóan gondolkodnak, azoknak ezek a netbookok teljesen haszontalan jószágok.

(#82) CPT.Pirk válasza biker (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt elég jól tudom, mindenféle szabványos felbontáshoz, felbontástartományhoz van beépítve automata beállítás az x264-ben, így lehet vele pl. tök jó, alacsony felbontású, dxva képes avikat gyártani, amik kb. 40%-al kisebb helyet foglalnak, mint az azonos minőségű xvides avi.

(#80) biker: Értem mit akarsz mondani, és egy részt igazad is van, de ha már elég nagy kijelzőt beletszik, és megfelelően nagy natív felbontása van (1360*768), akkor már nem fogom lekorlátozni magam alacsony felbontású, "1cd-s" avi filmekre, mert még ezeken is rondán néznek ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#83) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Ez kimaradt

/sarkasm OFF

Lol srácok!

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#85) stevve válasza biker (#79) üzenetére


stevve
nagyúr

Na, erről nem is tudtam. :R Reméljük, az MS technológia sem lesz sokkal drágább. Vállalati környezetben is el tudom képzelni a hasznát ennek... és ezzel kapcsolatban a netbook/nettop gépeknek is.

(#86) biker válasza CPT.Pirk (#82) üzenetére


biker
nagyúr

Lehet, az én "hibám", de miután volt "szerencsém" szélsőséges helyzetekben élni, ezért én tudom, mit lehet és mit kell elviselni.

Mikor kórházban voltam, akkor bizony nem azon hőzöngtem, hogy milyen k... kicsi a 320x240 kijelző a telefonon, és milyen alacsony minőségű a mobilTV és a kódolt video, amiből kb 10-12DVD fér el egy 2GB sd kártyán, hanem örültem, hogy nem unatkozom.
És ugyan örültem volna egy nagyobb kijelzőnek, mégis 1 hónapig ezen neteztem.

utána mikor már itthon voltam, és nem tudtam ölben tartani a 3kg-os 15"-os laptopomat, akkor k....ra örültem volna egy netbooknak, de nem volt rá lehetőségem.

egy dolgot felejt el sok ember, és ez látszik az általam már betegesen került apple vs bármi topikokban: attól, hogy neked szar, értelmetlen, használhatatlan, attól van egy célközönség, célfeladat, amire viszont jó.
és sok ember úgy áll hozzá, ha nekem nem jó, akkor szar az egész.
nem, csak NEKED nem felel meg.

mint jeleztem, van asztali gépem (5 éves, de nem cserélem le, amig tökéletesen megfelel a munkának), van laptop (2 éves r61i), és most veszek egy ilyet, mert eddig az iPadra vártam, de rájöttem, hiába olyan hiperszuper, NEKEM nem felel meg, ezért nem kell, de ettől még nem szar, csak nem kell :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#87) biker válasza stevve (#85) üzenetére


biker
nagyúr

sorry, 10USD/hó az 50GB
de 2GB free

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#88) CPT.Pirk válasza biker (#86) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszer sem állítottam, hogy szar. Nekem csak annyi a gondom, hogyha már a cucc megfelelő egy nagyobb felbontású tartalom élvezéséhez méreteinél és felbontásánál fogva, akkor már oldják meg, és ne ilyen extrák igényével tereljenek rá a drágább cuccokra.

Amúgy gyakran nézek telón filmet, semmi gondom a 320*240-el, enyém is annyit tud, teljesen élvezhető.

Ezek olyan igények, mint pl. egy internet táblaként árult gép ugyan kezelje már azt a drága flasht, de ez egy más tészta, viszont a hasonlat stimmel...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89) stevve válasza biker (#87) üzenetére


stevve
nagyúr

Az Azure-nál eleve nincs még 50GB SQL tárhely, úgyhogy az még eltart egy darabig, mire kiforrja magát. :)

(#90) t72killer válasza biker (#80) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"másnap vettem egy John Deere traktort, ezzel haza tudtam menni egyben, bár amikor lementem volna a horvát tengerpartra, akkor 6nap 12 óra volt az út, hát nem igaz, hogy minden autó ilyen szar"

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :DDD majd kiestem a székből. hát igen, bizonyos emberek úgy akarnak vásárolni, h dunsztjuk sincs, mi van a dobozban.

Amúgy a HD lejátszásra VAN megoldás, be kell forrasztani egy broadcom crystal HD karit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#91) ClioRS


ClioRS
őstag

A netbook kategória akkor életképes, ha a mostani árakból levonunk 20-30%-ot. Addig sajna nem fognak nagy siker elérni. :U

(#92) Jano_023


Jano_023
őstag

Úgy látom a kommentek alapján két tábor van. Az egyik aki szidja a kis teljesítményt, hiányolja a HD filmezés támogatását stb. Valamint szúrja a szemüket, hogy az ára a kisgépeknek megközelíti egyes normál méretű laptopokét.
A másik kategória azok akik szimplán sokallják az árát és azért nem tudnak venni de szeretnének.
Most őszintén ha mondjuk 30e Ft lehetne kapni egy kis Atomos notit ki ne venne egyet a nagy mellé is!

Persze hogy a nagyon kényelmesebb minden nézni, dolgozni stb. csak valakinek éppen a kis mérete, a mobilitása és a akisról történő működési ideje a fontos. És nem azért hogy HD filmeket nézzen vagy konvertáljon rajta.

Amugy is a mai világban minden megy össze ... el jön még a kisgépek kora ... :D meglátjátok!

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#93) Ratman válasza CPT.Pirk (#59) üzenetére


Ratman
tag

"De egy egymagos atom + gma950 még egy átlag usernek sem elég."

Te viccelsz ugye? Mert komolyan nem lehet venni ezt a kielentésedet.

(#94) biker válasza Jano_023 (#92) üzenetére


biker
nagyúr

nem közelíti meg a netbook ára egy laptop árát.

netbook induló árak 70e win7 starter-el, és 100 win7 homepremium-al
notebook árak 100-110e üresen, win-el már 130-140

ha lehetne kapni win nélkül netbookot, az lenne kb 50e. de sajna szinte kizárt az ilyen combó a magyar piacon.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#95) Nagy Gábor válasza biker (#94) üzenetére


Nagy Gábor
tag

Szia biker!

Irod: ha lehetne kapni win nélkül netbookot, az lenne kb 50e. de sajna szinte kizárt az ilyen combó a magyar piacon.

Tájékoztatlak, vannak ilyenek. Csak ezeket nem Windowsokkal, hanem Linux rendszerrel adják. Ezért valamivel olcsóbbak is, mintha ugyanazt a vasat ablakos logóval vennéd. Igaz, hogy itthon (Mo.-on) ezek ritkábbak, de ez csak azért van, mert a vásárlók többsége a M$ fanok közül kerül ki, vagy egyszerűen nem hiszik el, hogy ők is képesek lehetnek Linuxon dolgozni. Ez megint csak egy kinevelendő előítélet. Az eredmény: ha a bolt kevés ilyet tud eladni, előbb-utóbb leveszik a kínálatból.

dr. Nagy Gábor

(#96) zoltanz válasza Devid_81 (#21) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet benne valami, de sztem Afrikába, Indiába mardnak a "válságban" és biztos vesznek ilyeneket pl iskolák. Ipad klonok korszaka jön kérdés az, hogy ezek is "netbookoknak" számítanak-e. ;)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#97) biker válasza Nagy Gábor (#95) üzenetére


biker
nagyúr

Nem teljesen ertettel meg
En is azt irtam, itthon nincs nem wines netbook, regen meg volt
Enyemen is ubuntu lesz amint megjon :)
A laptopon is az van a win melle, mert a cegnel muszaj a win, otthon nem kell

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#98) Silentfrog válasza ClioRS (#91) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem tudom hallottad-e ezekből mennyit adtak el világszerte.
Nem lesz életképes? :DDD

(#99) t72killer válasza Silentfrog (#98) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Talán pont a kapóssága okozza a magas árakat. Amikor az enyémet vettem akciósan, a pénztárnál álló sorban MINDENKINÉL ott volt uaz az eeePC-s dobozka, mint nálam. Pedig Ny-ajrópa, sokkal jobban eleresztett lakossággal :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#100) moonman válasza biker (#94) üzenetére


moonman
titán

anyámnak ubuntu-s Dell-t vettünk, mert volt már Windows 7 licencünk. 4900 forinttal volt olcsóbb a Windowsosnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.