Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

:F
Már mindenkinek van aki akart venni - amíg nem lesz jelentős fejlődés addig azeket pedig nem cseréli le a többség. Szvsz.

..szerintem jónak tűnik

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Vicces, hogy amíg válság volt, sokan vették a netbookokat - akkor elemzők azt mondták, hogy inkább második gépnek veszik, tehát ilyen szempontból kvázi luxuscikk - most, hogy múlik a válság, kezdenek racionálisabban gondolkodni. :) grat.

szerk: shteer: ez meg a másik. egyszerűen ahogy fejlődtek a netbookok, elvékonyodott a határvonal a nagyobb netbook/kisebb notebook között. Annyival meg nem olcsóbb, amennyivel gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Várható volt... Talán lesz egy másodvirágzása az Atom prociknak a tabletek jóvoltából.
A válság alatt szerintem sokat inkább elsődleges gépnek vették, de könnyen lehet, hogy tévedek.

(#4) z0d1AK válasza BiP (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem bőven elég az Wind.
Kényelmes hordozni, simán jó.
Nem cserélném nagyra.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) BiP válasza z0d1AK (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha Neked megfelel, akkor jól döntöttél. Én még a netbook éra előtt/legelején a (pont a válság előtti nyáron) vettem egy 2kiló alatti 12-es msi-t, nem bántam meg. Nekem meg az passzol :)

[ Szerkesztve ]

(#6) kuchera


kuchera
tag

Hát hogy őszintén megmondjam nem is nagyon gondolkoztam a netbookban mert azért annyira nemvolt olcsó.Lényeg ami lényeg számomra semmi változás nem következik be az eltünésükkel ;)

Üdvözlettel: Kuchera

(#7) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Éppen ideje.... Nem jó ezek semmire :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) t72killer válasza kuchera (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen árak mellett nem csodálom. Egy alapmodell 80kHUF-ba kerül minimum, nem tud HD-t lejátszani, a procija a használhatósági határt alulról súrolja...

Ha reálisan lennének árazva, akkor jobban lenne rá vevő. Pl énis beszereztem magamnak egyet a fenti ár kb feléért! Ha 100k-t kellett volna kiadnom, egyértelmű, hogy egy erősebb/nagyobb notit veszek rendes procival és VGA-val.

Másik kérdés a fejlődés: ha nincs fejlődés, az ember nem vált. Én akkor fogok váltani, ha az új verzió izomból (CPU) lekezeli a 3DHD filmeket, lesz rajta eSATA, USB 3.0, BT 3-4 és egy GMA 4500 szintű grafika. Addig csak nyűglődésnek és átnevezgetésnek tartom a dolgot.

#7 megfelelő áron jók:
- utazógépnek
- extra alacsony fogyasztású letöltőgépnek
- az ION-nal és a dedikált HD gyorsítóval rendelkezők meg LCD-re kötve mozigépnek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) FRENK1988 válasza t72killer (#8) üzenetére


FRENK1988
veterán

-CULV platform
-HTPC
-HTPC

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) .bableWes válasza kuchera (#6) üzenetére


.bableWes
őstag

+1
nekem ugyan nincs se laptopom se notebookom de nem is hiányzik. hurcolni meg vigyázni kell rá...
inkább valami komolyabb telefonra beruházok ami tud ilyet... szerény kis véleményem

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#11) gerilee


gerilee
aktív tag

Én a válság előtt is, alatt is és most is finnyás vagyok, mert szerintem a netbook egy agyhalott kategória. Azt állítják szinte mindenre használható, de úgy istenigazából semmire sem.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#12) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hát, ha így lesz annyira nem sajnálom, mert a netbook egy baromság.

Ha vennék valami noteszt, akkor inkább gyűjtök rá plusz 1-2 hónapig X ezer forintot, és megveszem a jobbat, ami jó is valamire...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) dabadab válasza Apollyon (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Ha vennék valami noteszt, akkor inkább gyűjtök rá plusz 1-2 hónapig X ezer forintot, és megveszem a jobbat, ami jó is valamire..."

Az a baj, hogy a netbookok méret- és súlykategóriájában a netbookokon kívül induló subnotebookok ára többszöröse a netbookokénak, az az X két hónapot véve is 100k felett lenne.

DRM is theft

(#14) #16820480 válasza dabadab (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

én eleve annak látnám értelmét, ha összeolvasztanák a tablet és a netbook kategóriát, és lenne két féle tablet, az egyik billentyűvel, a másik meg nélküle (ahogy okostelefonoknál is van). egy modernebb ARM chipsettel szerelt gépet meg lehet építeni a netbooknál sokkal vékonyabbra és kényelmesebbre, mivel aktív hűtés sem kell neki, kevesebbet fogyaszt, stb. úgy már nem lenne az olyan rossz, hogy van egy 9-10"-os "netbook" kapacitív érintőkijelzővel (180°-ban forgatható persze, ahogy a mostani tabletek), teljes billentyűzettel, meg minden jóval.
második gépnek tüökéletes, vagy alacsonyabb igényűeknek akár elsőnek is az lehetne, ha a mobilitás szempont.

(#15) t72killer válasza FRENK1988 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mindezt egyben tudja egy jobb netbook, kis szerencsével olcsóbban. A CULV is hiába "consumer", ha a legolcsóbb ilyen gép 140k fölött van... Ezzel ténylegesen versenyképes pl az eee 1201N nvidia grafikával.

#14: már létezik a kategória, csak még nem olcsó. Az ARM-nek egy hátrányát látom: jóval kevesebb szoftver van rá, mint x86-ra. pol hiányolok róla egy teljesértékű office csomagot. Netbookon pl bele tudok szerkeszteni a cikkembe, endnote-tal tudok újabb hivatkozást szúrni bele, stb. míg ARM alatt max megnézhetem. Mobiltelónál nagyobb eszköz esetén számomra sajnos még nincs alternatívája a fűtős x86 gépeknek :(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

De miért van mindkét képen HP? ;]

(#17) Magnum_ válasza WonderCSabo (#16) üzenetére


Magnum_
nagyúr

na miért? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#19) Cyrin


Cyrin
addikt

Hát én ott tartok, hogy nekem már a netbook is nagy, és ahogy korábban írta valaki, egy telefon méretű kütyü lesz belőle...

(#20) #16820480 válasza t72killer (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, jelenleg a szoftveres ellátottság még hátrány, de szerintem ezen könnyebb javítani, mint a hardvert fejleszteni. egyébként ugye vannak ARM processzoron futó linuxok, azokra is van office csomag. nem olyan nagy ördöngősség ez.

(#21) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Válság idején kisebb méretű olcsóbb gépeket vesz az ember, ha nincs válság, mert állítólag már megyünk kifele, akkor meg újra nagyobb méretű erősebb/drágább gépeket veszünk.
Azta, ez nagyon ki lett találva. :U
Szerintem meg teljesen mindegy mikor dobnak piacra egy ilyen tetriszt, ezeket a kis vackokat úgyis csak azok veszik meg akiknek valóban elegendő arra amire kell.
És mivel újdonság volt nyilván többen is vették eleinte.

...

(#22) opr


opr
veterán

Aha, értem. Tehát nem az van a dolog mögött, hogy a kedves gyártók nemkicsit elszálltak az árakkal, és az emberek észrevették, hogy 90-130k-ból már lehet venni notebook-ot is a 15"-os kategóriában.
Vicc ez az egész, amikor bejött még olcsó alternatíva volt, mára viszont relatíve rohadt drága, lassú, normál laposhoz képest használhatatlan eszközzé vált, azonos áron.
szvsz a kedves elemzők szimplán barmok.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Lehet egy kérdésem? De csak csendben. A notebook és a laptop között mi a különbség? A netbook az tiszta h micsoda. :U

(#24) kpal


kpal
veterán

Nem áldozott le netbookoknak csak éppen nem ugy veszik az emeberek mint kenyeret .Ezeknek az kéne ha naponta vennék az árujukat.

(#25) BiP válasza gerilee (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

#11 gerilee: "Azt állítják szinte mindenre használható, de úgy istenigazából semmire sem."
Na, én pont ezért tartom a netbookot (ilyen áron) luxusterméknek.

(#19) Cyrin: "egy telefon méretű kütyü lesz belőle..."
Akkor kukkantsd meg a Dell Looking Glass-t vagy Dell mini 5-öt.

#21, #22: szerintem is ott vétettek az elemzők, hogy miután felismerték a jelenséget (ezt a számok alapján nem nehéz), rossz indokot találtak neki.

(#26) biker válasza opr (#22) üzenetére


biker
nagyúr

milyen 90-130 árakkal dobálóztok (többen is?)?

legolcsóbb 8-9" netbook 50-60e, a 10-esek 80-100e, 130-ért már tablet-netbook van.

nekem van asztali gép, mellé a céges 15"-os thinkpad.
emellé veszek egy magán 10"-s gépet. tudom, 99-ért van 15" acer pl, most vett ismerős, raktam rá sw-t neki, tök jó, szép fa..a, de nekem nem kell egy újabb nagy nehéz gép.
nekem pont elég

én nem hiszem azt, hogy egy ilyen gépen megy a fullhd (3DHD) film, mert értelmesen végiondolom, hogy nem lehetséges. és ezért nem fogok benne csalódni.
jelen asztali gépem se viszi a hd-t, még a 480i is épphogy, és túlélem. van egy '92-es CRT-m, nem is élvezném rajta :)

nekem az kell, menjen 6-8 órát egyszerre, csendben, netre, ftp-re, alap texteditre
ennyi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) z0d1AK válasza Kolondrum (#23) üzenetére


z0d1AK
veterán

Laptop: a régi, nagyobb méretű hordozható gépek
Notebook: a mai, vékony kivitelű hordozható gépek

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28) Cyrin válasza BiP (#25) üzenetére


Cyrin
addikt

a mini 5 tetszik...

(#29) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Ahogyan én látom.
A netbook 2 kategóriában indul.
Pénzhiányos időkben szükség megoldásként.
Kényelmi luxus termékként.

Én az utóbbi kategória szerint használom. Számomra fontos az, hogy kicsi és könnyű. Üdülni nem viszek magammal nagyobb gépet. Filmet/tévét nézni, netezni és levelezni tökéletes.
Másra nem is használom.
Számomra alternatíva lehet valami ipad szerű eszköz, de egy rendes notebook már nem. Nagy és nehéz, tehát kényelmetlen szállítani.

Azon meg nem kell csodálkozni, hogy csökken a piaci részedése.
- Ma már nem újdonság.
- Konkurenciája jelent meg a hordozható gépek piacán. Ipad és konkurensei.
- Újabb köztes kategória, a CULV jellegű gépek személyében most kezd beérni.
- Konkurenciája jelent meg a nettop jellegű gépek személyében.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#30) 14adam


14adam
addikt

Mihelyst lemegy az ára első dolgom,hogy megyek a boltba egy netbook-ért.Ma is a kezembe volt egy msi wind és nagyon elnyerte a tetszésemet.Wifi-je is jobb mint a telómba,4db-al többet látott mint a htc-m.Meg hogyha valami szöveget írok rajta akkor is nagyon jó,mert nekem szerencsére nem 2m-es újjaim vannak,így jobban is megy vele az írás mint egy sima bill-en

Htc kaiser+kp-t cserélnék netbook-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#31) 04ahgy válasza 14adam (#30) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, én egész mást látok itt. Nem azért nem kelendőek, mert nincs már válság... Azért nem kelendők a netbookok, mert nem kínálják őket elég étvágygerjesztően. Túl nehéz megemészteni amit kínálnak. Minden apróság extra feláras. Eszméletlen felbontású mikro-pixeles kijelzők, anyámkínja, csellentyű.

A legjobb üzemidős gépek meg mindennel felszereltek, és ez túl sok. Ezek netbookok kéremszépen. Nem kérek mást, mint a legalapabb 1024px széles kijelzőt, esetleg 1152, ha 11". Nem kérek HD Ready netbookot, kérek ellenben SSD-t bele merevlemez helyett. Az alapmodellekbe is, mégha lassú és kiskapacitású is.
Kérek bele 3G/HSDPA modemet, de nem kérek kamerát, 160-250GB winyót. Megelégszem 1GB RAM-mal is. XP HOME-ra sincs szükségem.
Kell viszont hosszú üzemidő, és igen kedvező ár!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) Apollyon válasza dabadab (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Konkrétan arra gondoltam hogy mondjuk 80K egy netbook, egy használható notesz ami jó is valamire (tehát nem gamer noteszre gondoltam) 120K körül van. Szóval ez 40 K különbség, ennyit meg lehet spórolni 2 hónap alatt annak aki ilyesmit vesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

nálam eddig se rúgtak labdába a kis kijelző miatt...

(#34) BonFire válasza z0d1AK (#27) üzenetére


BonFire
veterán

Illetve javítva:

Az USA-ban: notebook
Briteknél: laptop (a britek ugyanis kényesek arra, hogy náluk a notebook jegyzettömböt jelent)

Tehát ugyanaz, csak kétféleképpen nevezik. Mint ahogy még ezer más kifejezést, pl: subway-underground, movie-film, freeway-motorway, pants-trousers stb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#35) 14adam válasza 04ahgy (#31) üzenetére


14adam
addikt

Akkor neked egy Dell inspiron mini 10 kellene ( na ebbe most pont nincs 3g,de van multkor találtam olyan Dell-t amibe volt).Van benne 160-as vinyó,1 giga ram,hspda csak sajnos ezen is van op.

[ Szerkesztve ]

(#36) Kolondrum válasza BonFire (#34) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez jó, kényesek! :DDD

(#37) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Nekem egy EEE 1005HA-m van. Nagyon jó kis gép, már arra nagyon jó amire vettem.

Ahogyan én látom a dolgot:

A notebookokat is próbálják egyre erősebbé tenni és az aksikat is egyre hosszabb élettartamúra gyártják. És a méretben is már inkább a kisebbek a nyerők.
Szerintem a netbookok nőni a notebookok összemennek majd.

A végén valami olyasmit kapunk ami kb. 12-13" lesz, legalább egy CoreDuo van benne és olyan aksija lesz amivel 10-12 órát tud majd dolgozni. Legalább is remélem ... :D

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#38) #16820480 válasza Jano_023 (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

létezik ilyen gép. thinkpad x200/x201 a 9 cellás akksival ;)

(#39) DriderG


DriderG
tag

Amíg 20 000 Ft felárért kapsz 2x akkora teljesítményt és kijelzőt, addig ne csodálkozzanak azon, hogy egy tenyérnyi gépet nem vesznek XP-vel. Mit lehet akkora kijelzőn látni? Az egér kurzorja kitakarja a nagyját... (persze tudom, hogy hiába kisebb a felület, méretéhez képest nagyobb a felbontás, de akkor is vakoskodni kell mellette, illetve kényelmetlen)

(#40) LordX


LordX
veterán

Mindenki, aki a CULV-t hozza fel példának, hogy ott van az Atom helyett: Néztétek már, hogy mekkora az áruk? Simán 2x-3x akkora ugyanaz a laptop CULV-vel, mint Atommal, miközben teljesítményben messze nincs ilyen különbség. És csodálkozik az Intel, hogy nem veszik?

(#41) Ratman


Ratman
tag

De bírom az ilyen okostojás szakértőket, akik mindíg jósolgatnak, csak aztán a világ nem úgy működik ahogy gondolják. Meg az ilyen okostojás hozzászólókat, akik szerint semmire nem jó a netbook. Ez nem hitvita. A tények azt mutatják, hoghy az embereknek szükségük van rá. És emiatt vették és venni is fogják És pont.

(#42) dabadab válasza DriderG (#39) üzenetére


dabadab
titán

Izé, a hordozható gépeknél azért nem teljesen úgy működnek a dolgok, hogy "nagyobb = jobb", ezt max. az első gépüket megvásárlók gondolják így, én pl. a jelenleginél (pedig a 4:3-as 14" sem az a hatalmas méret) mindenképpen kisebb gépre fogok majd váltani, ha odáig jutnak a dolgok.

DRM is theft

(#43) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Tegnap frissítettem egy ASUS csodát... Én kimondottan finom újakkal rendelkezek, de mégsem tudtam használni. Egyszerűen halál.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) WonderCSabo válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ujjakkal?

(#45) Jim Tonic válasza Kalandor (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kilábalás annyit tesz, hogy már nem lefelé megy a szekér, de nem jósolja feltétlenül a közeli végét.

#44: LOL. Legalább tudok helyesen írni, ha értelmetlenül is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Namelesske


Namelesske
addikt

ezeknek a gépeknek nem is volt jogosultságuk.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#47) Narxis


Narxis
nagyúr

Dehogy áldozott le.

Thanos was right.

(#48) t72killer válasza biker (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért hagyományos forrásból szerezve a netbookok elég drágák. A 10" már eléggé a netezés/office használhatóság alja, az ennél kisebbekkel én nem számolnék, ha meg az alap 10"-osakat nézzük, azok 80 fölött kaphatók. 100ért már van 2magos 2GHz körüli procival szerelt intel és AMD noti is. Ráadásul ezeknél nem kell imádkozni, ha az ember egy hd filmet szeretne megnézni...

Ha a 14-16"-os notebookok ár/teljesítmény arányát akarnánk kiterjeszteni a netbookokra, akkor egy alap atom-os konfinak max 40-50kHUF-ba kéne fájnia, nem enneka duplájába.

#46-47: reális áron van)lenne) létjogosultságuk. például ideális első noti lehetne egy egyetemistának, akit amúgy sem vet fel a pénz, és pl havi 2x hazautazik a családjához, és esetleg hasznosan töltené az 5 óra zötykölődést a vonaton.

végülis mondhatunk akármit: az Asus eee egy komoly piaci szegmenst hozott létre, sokan vesznek és használnak netbookot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) ntomka válasza t72killer (#48) üzenetére


ntomka
nagyúr

Talán ha eloszlatnák végre az emberek szeméből a 'mini notebook' koncepciót, mindjárt más lenne a leányzó fekvése...

ツ Headphones on - World off

(#50) t72killer válasza ntomka (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de akkor mire használjam? netezni, officeolni és filmet nézni szeretnék rajta. Alkalmasint ölbe kapni és utazás közben ugyanezen tevékenységeket végezni.

Hogy a céleszközt hogy hívják, nem számít, lényeg, hogy a célnak megfeleljen, és a tudásának megfelelően legyen árazva. - no, itt én az utsó tételben látok némi hiányosságot...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.