Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

A Tab Groups nagyon gáz a sok tab kezelésére. E téren a legjobb megoldás a Tab Plus Mix, ami ráadásul csak a Firefox-hoz elérhető, és tényleg tökéletesen kezelhető marad a böngésző akár 100+ lappal is. Szóval ezt a featurát régen kidobhatták volna...
Inkább gyárilag rakják be a TPM-et... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) joghurt válasza Cifu (#1) üzenetére


joghurt
addikt

A Firefox már 10+ lappal sem marad kezelhető a memóriaszivárgás miatt. Így teljesen mindegy a sok tabfül kezelése.

(Még mielőtt: Ha valaki naponta újraindítja, akkor lehet, hogy elfogadható szinten marad. Én hibernálok, így optimális esetben csak a frissítés miatt szeretném újraindítani. De sajnos muszáj gyakrabban.)

Gyönyörűen kitenyésztettem pár esetet, amikor reprodukálható módon ragad bent száz mega memória több tab használatakor. Beírtam a bugzillába, mások is megerősítették, a fejlesztői válasz kb. a weboldal készítőjét hibáztatta miatta, de szóba sem került a Firefox javítása.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) Cifu válasza joghurt (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Dunno, én Pale Moon-t (tűzróka fork) használok otthon Tab Plus Mix-el, 100+ nyitott tabbal, indításkor a bezárt állapotot nyitja újra. Nem vettem észre durva memóriaszivárgást, igaz korábban nyolc, most már 16GB RAM van a gépben, tehát fel sem tűnne feltehetően.

A Chrome már 20 tab-nál képes volt 4-5GB RAM-ot enni, ennél azért a PM sokkal jobban teljesít (sok nyitott / betöltött tab esetén sem jellemző, hogy 3GB fölé menjen).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Apollyon válasza Cifu (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bocs, de az Tab Mix Plus, nem pedig fordítva ;)

ON:
Amúgy már annyira felesleges ez a szénné fejlesztés, azért még jó pár más funkciót is ki lehetne venni ami semmire sem jó. Eleve nem értem, hogy ha a végtelenségig testre lehet szabni, miért nem inkább teljesítményre, használhatóságra mennek rá, egy abszolút lightweight, fapad megoldással? Aztán ha kellene nekem egy extra funkció, akkor fogom azt leszedek egy kieget.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) saelin


saelin
veterán

Nem is tudtam, hogy van ilyen Tab Groups a firefoxban...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezzel teljesen egyetértek, sohasem használtam ezeket a funkciókat. Így legalább egy kicsit gyorsulhat a böngésző, letisztultabb lehet a program és a programkód.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) Bohus


Bohus
aktív tag

Egyik sem fog hiányozni. 5-6 fülnél nem használok többet, a default skin is megfelel. Felőlem mehet utánuk a Hello és a Pocket is.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#8) Assimilator válasza Apollyon (#4) üzenetére


Assimilator
őstag

Teljesen egyet ertek. En is ezt tamogatnam.

(#9) Kékes525 válasza Apollyon (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van, nagyon sok extra funkciót a kiegészítőkre lehetne bízni, így gyorsulhatna a böngésző. Ha aggódnának azért, mert esetleg kiesik az adott funkció, úgy elve adhatnának hozzá kiegészítőket, amit aztán az adott felhasználó vagy használ vagy nem. Tehát ezeket az extra funkciókat saját hozzáadott kiegészítőkbe kellene átpakolniuk és én mint felhasználó szortíroznám őket szükségleteim szerint.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) pigster válasza saelin (#5) üzenetére


pigster
senior tag

Most tudod, de már nincs...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#11) joghurt válasza Kékes525 (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Hello? Appok? Pocket? Sync? Felirakozás? Felőlem ez mind mehetne a kukába.

És esetleg a kiegészítők telepítési statisztikái alapján be lehetne rakni a legtöbb ember által használt funkciókat. Ja, hogy a toplistát a reklámblokkolók vezetik, ami nem jönne be néhány szponzornak? És hogy a lista dobogóján ott vannak még a videóletöltők, amik meg az amerikai szerzői jogi majmok szemét szúrnák? (Mert ugye nálunk és sok más országban a magáncélú film-/zeneletöltés legális.)

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Kékes525 válasza joghurt (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha beletennék a leggyakrabban használt kiegészítőket akkor a Firefox lényege a modulszerű felépítés szenvedne csorbát. Szerintem felesleges, inkább egyre több funkciót kellene a kiegészítőkre bízni. Legfeljebb amiket kiszednek és azért fontosnak tartják őket, akkor a Mozilla fejleszthetne hozzá kiegészítőket és az adott release-el forgalmaznák azt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) joghurt válasza Kékes525 (#12) üzenetére


joghurt
addikt

Nem a firefox.exe-be fordítva gondoltam, hanem hogy a telepítő már alapból felajánlaná kiválasztható komponensnek, hogy ne kelljen külön levadászni őket a kiegészítős oldalról, amit úgyis szinte mindenki felrak. A másik irányból pedig minőségi és megbízhatósági garanciát jelenthetne, ha a Mozilla neve alatt jönne ki egy kiegészítő.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) Kékes525 válasza joghurt (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel egyetértenék. Sajnos nem rajtunk múlnak a dolgok. :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) Assimilator válasza joghurt (#13) üzenetére


Assimilator
őstag

Akkor meg az lenne, hogy a versenyhelyzetet rontjak. Illetve mar az eleve sikeres programokat meg inkabb kiemelnek es nem adnanak teret az ujaknak. Illetve ebbol kovetkezne, hogy bizonyos cegek/emberek megprobalnak bevasarolni magukat az ajanlasok koze.
Az otletet en is tamogatnam, de ebbol se sulne ki semmi jo. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.