Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mzso válasza PuMbA (#49) üzenetére


mzso
veterán

Hát én már azon sem csodálkoznék, ha csak egyszer renderelnék csak le a filmet és utána kamu 3D-sítenék mert 5 dollárral olcsóbb... :(
Valószínűleg így is lenne, de akkor ezek szerint szerencsére még olcsóbb renderelni kétszer.

[ Szerkesztve ]

(#52) PuMbA válasza mzso (#50) üzenetére


PuMbA
titán

Az előnye az, hogy minden képkocka ugyanolyan minőségű és 12 bites színmélységben vannak a Blu-ray 8bitje és az UHD Blu-ray 10bitjével szemben, azaz lépcsős színátmenetek egyáltalán nem fordulhatnak elő :) Ugye a videó formátumoknál egyes képkockák más típusú frame-ben vannak, ahogy írod és emiatt változó is a minőségük.

[ Szerkesztve ]

(#53) SunMount3r válasza mzso (#50) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk az én sem értem, hogy ha egy ilyen "nyers anyag" 400GB-os, akkor miért ragaszkodnak még mindig a 24fps-hez. :F Mert ugye ez állítólag kizárólag a nyersanyag spórolás miatt alakult így anno. Bár mostanában meg azt mondják, hogy ez ilyen "filmes hagyomány" már, de lehet ez csak amolyan kifogás. Legalább 25 vagy 30 fps-ig felmehetnének azért. Azt meg furcsa lenne hallani, hogy a legújabb UHD BD tárkapacitás korlátai miatt vágják le az fps-t továbbra is 23.976-ra. Mert akkor ez így fog folytatódni az örökkévalóságig.

Nem mondom, hogy mindig jobb a magasabb fps (művészi megfontolásból pl.), nem is kell ide "szappanoperásítás" 50fps-el, de azért valahogy csak kellemesebb és természetesebb a szemnek és minél nagyobb képernyőn nézik, annál inkább érződik... Bár én már 15.6"-on is látom másfél méterről a svenkes darabosságot.

(#54) mzso válasza PuMbA (#52) üzenetére


mzso
veterán

Csak ha elégtelen a bitráta és rossz az encoder, egyébként csak hatékonyabb lesz a tömörítés.
De a bitmélység előny nyilván megmarad.

(#55) PuMbA válasza SunMount3r (#53) üzenetére


PuMbA
titán

Amennyi CGI van egy mai filmben, rémálom lenne több képkockával dolgozni. Ugye a 2007-es első Transformersben egy bonyolult képkockán több, mint egy napig is dolgoztak szerverek és ez a mai napig így van bármilyen film esetén. Ezért is van sokszor 2K-ban a CGI 4K-s filmeknél, mert nincs vas hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#56) SunMount3r válasza PuMbA (#55) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Anno a nyersanyag és most meg már a CGI... Az alkotók új kibúvója és a nézők új mumusa... Szuper :D ...

Amúgy nem csak Animációs és Eksön múvík léteznek a világon, remélem tudod... :N Szóval ez az érvelés ettől még nem lesz mindenható.

[ Szerkesztve ]

(#57) PuMbA válasza SunMount3r (#56) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, mindenhol vannak kivételek, ahol van akarat, de inkább a profitra mennek :) Interstellar és Dunkirk CGI-je 6K-ban készült el, mert kevés van bennük és a realizmusra mentek.

[ Szerkesztve ]

(#58) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mifelénk van egy filmszínház, ott aktív 3D-s szemüveges a mozi. Egész jó amit csinál, de a szemüveg "káva" része vastag és visszaveri a fényt, így eléggé rontja az élményt...

A CC-s passzív 3D mozik már jobbak ebből a szempontból mert oda vihetem a saját, normális minőségű vékony szemüvegeimet, de ott meg gondok szoktak lenni a fényerővel, meg az agyonhajtott vetítőgépekkel.
Bár igaz, úgy is jártam már a CC-ben, hogy direkt 2D, eredeti nyelvű vetítésre mentem erre berakták a legkisebb terembe és olyan szemcsés volt a kép, mintha külön grain effektet raktak volna rá...

*igaz az nem mozis, de számomra a legérdekesebb 3D élmény az volt, mikor a régi Predator 1 konvertált 3D-s verzióját néztem, olyan tévében befelé fajta 3D volt. Iszonyat passzolt a filmhez. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59) mzso válasza SunMount3r (#56) üzenetére


mzso
veterán

Mit akarsz akkor amikor a nézők is be vannak etetve ezzel "szappanopera hatás" orbitális baromsággal és fanyalognak a jó kinézetű HFR filmekre.
Én szivesen néznék 120fps-en filmeket még inkább 300-600-on.

(#60) mzso válasza CPT.Pirk (#58) üzenetére


mzso
veterán

Engem a szemüveg tükröződése is igencsak zavart. Gondolom olyan passzív szemüveg meg nincs amin tükröződéscsökkentő bevonat van mint a dioptriás szemüvegeken.

(#61) LanyUs


LanyUs
senior tag

Első 2 percben keresztbe áll a szemem moziban is, otthon is ( amúgy nem hordok szemüveget ) és csodák csodája utána nem zavar. Szemem nem romlik tőle. Szuper találmánynak tartom és sokkal élvezetesebb a film, mint 2D-ben. Nagy veszteség lenne eltűnése... megnézni pedig szigorúan BD minőséget szabad, csak éppen sokan a konvertált f.st nézik, aztán meg megy a dünnyögés...

(#62) Reggie0 válasza Alien! (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

T2 3D is egy ocskasag, csak annak megy el, aki eloszor lat 3D filmet.

(#63) CPT.Pirk válasza mzso (#60) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, én dioptriás szemüvegre húzom rá ezeket, de tükröződést még nem tapasztaltam. A normál szemüvegemen sincs olyan bevonat, csak fényre sötétedő, de az UV hatására lép működésbe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#64) b.


b.
félisten

Hát a legdühítőbb, hogy kivették TV -ből. Ezért van ez az "is " a címben. Ott pedig nem kellett volna feltétlenül meghalnia, + azt sem értem, hogy a technológiai fejlődés miért azzal jár, hogy elhagyunk dolgokat egy készülékből. Idén Panán kívül nem is adott már ki senki normális minőségű Tv-t 3D vel, én meg majd dobhatom ki a BR gyűjteményemet, mert fele 3D.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#65) Sinesol


Sinesol
veterán

Én épp nemrég néztem 3D filmet moziban, ráadásul olyat, ami direkt erre épített (Ready Player One), de gyakran inkább idegesítő volt, hamar hozzá is szokott a szemem, szvsz. nem sok pluszt adott, nemigen fogok utána sirni, ha végleg eltűnik.

(#66) Reggie0 válasza Sinesol (#65) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk ezt lehetett is sejteni. A kamera kapkodos porgos/forgos/kardozos-bszos filmeknel felfogni sincs idod a 3d-t.

[ Szerkesztve ]

(#67) DanielLong


DanielLong
senior tag

Hát én IMAX-ben sokat voltam, de már régóta, ha lehetne, csak 2D-ben néznék filmet. A 3D filmek életlenek, még a fókuszban is, ami számomra sokat ront az élményen. Azt pedig igazán sajnálom, hogy sem a Corvin mozi 4K vetítője, sem a Cinema Pink vetítői nem nyújtanak igazán éles képet... Azt már nem is mondom, hogy a Mammutban a vászon meg volt gyűrődve középen a nemrég átadott moziban...

Szerintem az emberek nagy része kevésbé érzékeny a minőségre, legyen szó videóról vagy audióról. Volt szobatársam pl simán nézett új, látványos akció filmeket mozis felvételről 14 colos laptopon. Pedig az értelmiség felső osztályába tartozik. :(

(#68) TIT válasza b. (#64) üzenetére


TIT
veterán

Na ez az.
Pedig ha lenne sütnivalójuk nem követték volna a samut,hogy nem gyártanak 3d-s tv-t,mert így nincs előnyük.
Én már nem látom a 3d-t,már a mélységet se újabban,sőt már szellemképes is,pedig régen nem volt az.
Egyedül a Prometheus volt jó 3d,ami ki is jött néha,de azóta kijövés helyett csak bevibrál és olyan mintha 2d lenne.

(#69) Cs1csó válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mennyire igaz, már az első filmet "A vonat érkezése" c. is felvették sztereo kamerávál és azóta 20-30 évente mindig jön egy hullám 50-es évek 80-as évek 2000-es évek de valahogy még mindig nem tud túllépni a technológia korlátani.

Ha majd ugyanúgy látok egy jelenetet mint a rendező aki a székben ül és irányítja a felvételt addig mindig is bukó lesz.

(#70) laposonly11 válasza DanielLong (#67) üzenetére


laposonly11
senior tag

"simán nézett új, látványos akció filmeket mozis felvételről 14 colos laptopon. Pedig az értelmiség felső osztályába tartozik. :( "

Ha értelmiségi, akkor lehet csak arra kellenek neki az akciófilmek, hogy lazítson egy könnyed hülyeséggel, pl. latin tanulás és történelem olvasás között, más pl. relax zenét hallgat. Valószínűleg nála nem a nap fénypontja egy eksön film, mint a célközönség esetében! :U

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#71) TeeJay


TeeJay
félisten

voltam párban csak az IMAX volt említésre méltó de az meg csak az Arénában van és drága
a többi 3D mozi rosszabb mint a sima 2D

szóval mindent 2D-ben nézek moziban ott nem zavar a szemüveg és tökéletes a kép
a Sugár Mozi Spielberg terem egész jó, kényelmes a szék távolság szeretem nagyon :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72) Cs1csó válasza TeeJay (#71) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnálom, hogy csak (mint minden) Budapesten van IMAX, még nem próbáltam... Van - több moziba is van - "luxus" mozi hatalmas fotelekkel két ember között kis asztal pohártartó és ahogy néztem nem is extrém drága egy sima mozihoz képest. Sőt olyan is van ahol az árban bene van a korlátlan kaja fogyasztás na én aztán tudok enni és inni is.

(#73) TeeJay válasza Cs1csó (#72) üzenetére


TeeJay
félisten

nyugi én is csak 1x voltam az Avengers - Age Of Ultron-t néztem ott és bár tudom hogy 2D-ből konvertált 3D
szóval semmi extra, 1 fokkal jobb mint a sima 3D mozik mert itt van fényerő bőven nem sötét a kép
na de a lényeg többet se megyek mert annyit nem ér pluszban

jó nekem 990-ért a Sugár Mozi szerdán Spielberg terem csak premier héten szerdán kell menni
2D-ben fogom most is nézni majd a Végtelen Háborút

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74) bot1978


bot1978
senior tag

elefant áruld már el légy szíves

Mi köze a bárgyú vacak tartalomnak a technológiához? :W

A moziba a nézők nem a 3D miatt mennek, hanem a filmek miatt. Ha nem animációs, akkor ilyen Jumanji és társai mesefilmek mennek csak és kizárólag 3D-ben.

Alapvetően pont ellenkező következtetést lehet levonni a tényekből. Nagyon megy a technológia, mert ezt a mérhetetlen gagyit (nézd már végig a tartalmat amiről beszélsz) emeli fel és viszi a hátán a mai napig. Jason Bourne vagy egy Bond film például miért nem 3D-ben jön ki? Mert azt drága forgatni és kevesebbet keresnek. Ja. Akkor hanyatlik a 3D technológia. Értem. :W

(#75) TeeJay


TeeJay
félisten

mondjuk ha lehet választani hogy 4K 2D mozi vagy fullHD 3D mozi akkor előbbit választanám
bár nem értek hozzá hogy a szalagról vetített filmnek kb. milyen felbontása lehet
de digitális 4K 2D film jobban érdekel mint bármilyen 3D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76) celafat


celafat
tag

Az a baj, hogy normalis 3d-s filmet mar a kulfoldi Imax mozikban sem nagyon adnak, hanem ott is nagyobbreszt atterek a mozifilmekre. Imax 3d-t pedig mar csak elvetve gyartanak, pedig azok 3d-ben verhetetlenek.

(#77) csongi válasza mzso (#60) üzenetére


csongi
veterán

Engem zavar a a súlya.
A zsiros cucc, amit a masik ember(ek) fejerol, kezerol rajta vannak. A lencse moskossaga. A vibralasa, es uber szuper, mikor fiom kozbe lemerul az akksi. :).

(#78) proradeon válasza TeeJay (#75) üzenetére


proradeon
őstag

"digitális 4K 2D film jobban érdekel mint bármilyen 3D"

Erre részemről is lenne igény, de olyan ritkák a 4k vetítések, hogy elképesztő. Talán a legutolsó a Dunkirk volt. :F

Egyébként ha hagyományos szalagra vették fel a filmet, és egy szalag kópiáról vetítik azt, akkor az baromi jó minőségű. Ezt lehetett tapasztalni annak idején az IMAX teremben, mikor még szalagról vetítették a filmeket. Tűéles, gyönyörű képe volt. Azóta - anyagi megfontolásból - lecserélték 2k-s digitális vetítőkre a hagyományos vetítőgépet, és azóta pixelháború van. Förtelem, hogy hogy néz ki egy-egy "csillagos ég" jelenleg a nagy IMAX vásznon. Látszik, ahogy pixelről pixelre mennek át a csillagok, ahogy halad a kép. :F

A hírhez: A 3D-ről pedig az a véleményem, hogy egyedül az Avatar és az animációs filmek esetében van létjogosultsága. A többi "3D" film esetében, 95%-ban csak mélységérzetet ad. Akkor már valóban inkább egy 2D 4k (már ha valaki vetíti 4k-ban ...).

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#79) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Talán nem szar filmeket kellett volna gyártani. (Ez mondjuk nem csak a 3d-re igaz)
Továbbá a rengeteg utólag 3d-sített szemét sem tett jót és valósznű az sem, hogy a csoda 3d hatás egy másélfórás film alatt összesen 2x tűnt fel tipikusan valami karó/oszlop stb képében. Ennyire még az Észak-Amerikai néző se hülye. Szerintem 2 ujjamon meg tudom számolni azokat a filmeket, ahol volt igazi 3d hatás.

(#80) Vanir


Vanir
veterán

Az Avatarnál király újdonság volt, a Gravity-nél eszméletlenül jól meg volt csinálva, aztán részemről ennyi a 3D. Ez a két film fogott meg miatta (cserébe a plot mindkettőnél trágya).

(#81) Cs1csó válasza _Scythe_ (#79) üzenetére


Cs1csó
félisten

Anno beültünk egy 3d filmre és ugye jó szokás szerint volt filmajánló és a Hupikék törpikékből mutattak egy jelenetet amikor egy tűzlétrán esnek lefelé na ott érződött - valamennyire - a 3d gondolom nem ok nélkül ezt a jelenetet mutatták. Nem sok 3d-s filmet néztem de tény, hogy csak pár alkalommal érződik ténylegesen a 3d.

(#82) arn


arn
félisten

en egy normalis 3dt lattam eddig - az imaxban... amikor kitoltotte az egesz latoteremet, es "beledobott" a filmbe. az igen, ez az atlagos cinemacitys 3d loturo, szarabb a kep minosege, a 3d nehol nem az igazi, es meg tobbe is kerul. mi ha tehetjuk a 2dset nezzuk, csak sajnos gyakran nem vetitik ugy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#83) balaaazs válasza arn (#82) üzenetére


balaaazs
senior tag

de IMAX-nél meg sokat számít, hogy hol ülsz, nem? nem voltam sok ilyen vetítésen, de ez volt a benyomásom.

¯\_(ツ)_/¯

(#84) arn válasza balaaazs (#83) üzenetére


arn
félisten

passz, egyszer voltam eletemben :D vhol kozepen ultem, nem lattam semmit magam korul, ha elore neztem, csak a filmet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#85) ZnVjaw0K válasza balaaazs (#83) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Bizony!

Hátul ülve sima pixelharc, elöl ülve csempemozaik.

(#86) scarabeus86


scarabeus86
tag

2010 Avatar. Azt néztem utoljára moziban, az elég jól mutatott 3D-ben.

(#87) mzso válasza ZnVjaw0K (#85) üzenetére


mzso
veterán

Attól függ. Ha már lézeres az IMAX akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#88) Cs1csó válasza scarabeus86 (#86) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sokan említik azt a filmet de:
-az is már 8 éve volt
- azóta is készítettek már pár filmet és egyszerűen nem tudták azt a minőséget megközelíteni (igényesség pénz, akarat hiánya)

(#89) GreatL válasza Cs1csó (#81) üzenetére


GreatL
őstag

Pontosan. Néhány jelenetet direkt a 3d miatt forgatnak le, de pl. a Rampage alatt végig lehetett látni hogy a 4Dx-re írták a filmet az ilyen vízre helikopterrel szállással meg a többi hülyeséggel.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#90) balaaazs válasza GreatL (#89) üzenetére


balaaazs
senior tag

Jó, ez viszont egy teljesen rossz irány, hogy csak azért kerüljenek be jelenetek egy filmbe, mert jó lesz 3D-ben, 4Dx-ben, aztán pár év múlva a 9Dz-ben...

rég rossz, ha egy film a látványorgiával akar megmradni az embereknek

¯\_(ツ)_/¯

(#91) cinemazealot válasza Márton (#39) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az nem számít, mert Neked ez a munkád része. :P

(#72) csicso82
Ne sajnáld, mert a budapesti IMAX sz@r. Legalábbis akkor, amikor 2010-ben én is meg akartam nézni ott az Avatart, mert hogy "az mégiscsak egy IMAX", a következőket tapasztaltam:

- Lespórolták az IMAX intrót (amiről tudjuk, hogy már önmagában egy óriási élmény, főleg 3D-ben).
- Egy a nézőtér elején álló mikrofonos kislány mondta be, mit kell csinálni a szemüveggel.
- A padló mindenütt ragadt a kifolyt kólától.
- A bal szemem által látott képen folyamatosan mocorgó kosz volt látható, ami egy 2 órás filmnél azért rohadtul idegesítő tud lenni.
- A na'vi nyelven előadott szövegek magyar felirata a 3D mélységgel nem törődve egyszerűen rá volt égetve a filmre fehér színnel, ami így folyamatosan "ütközött" a filmen látottakkal.

Nem is emlékszem, voltam-e ott azóta, de egy jó ideje más moziban is csak 2D-ben vagyok hajlandó filmeket megnézni, főleg, ha azok fake3D-sek.

Ki kéne találni végre a szemüveg nélküli 3D vetítést. :))

(#92) ZnVjaw0K válasza mzso (#87) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Budapesten egylőre lúzeres.

(#93) proradeon válasza cinemazealot (#91) üzenetére


proradeon
őstag

Annak idején én is IMAX-ben néztem az Avatar-t. Szerencsére akkor a felsoroltak egyikét sem tapasztaltam. De volt már nekem is negatív tapasztaltam: Egyszer beszűrődött hátulról (gondolom a vetítőszobából) a fény, és ezt természetesen tökéletesen visszaverte a vászon. Még aznap jeleztem nekik, majd pár hétre rá letudták egy "mi nem tapasztaltuk"-kal. :(((
Szerencsére azóta nem tapasztaltam ilyet, így már "csak" a 2k vetítők a problémásak. Amíg nem cserélik 4k-ra, addig nem lesz az igazi. Bár sosem lesz már olyan, mint az analóg vetítő képe. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#94) balaaazs válasza cinemazealot (#91) üzenetére


balaaazs
senior tag

Szintén Budapest, szintén IMAX, szintén Avatar. Nekem semmilyen pluszt nem adott..

¯\_(ツ)_/¯

(#95) mzso válasza proradeon (#93) üzenetére


mzso
veterán

"Amíg nem cserélik 4k-ra, addig nem lesz az igazi. Bár sosem lesz már olyan, mint az analóg vetítő képe."

Ha lecserélik 8K-sra akkor jobb lesz.

(#96) CPT.Pirk válasza scarabeus86 (#86) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt néztük a moziban mi is, még Dolby labsos aktív szemüveget adtak hozzá. Ha kicsit elfordítottad a fejed és nem a vászon közepére néztél, akkor torzult a kép... Másik filmnél nem láttam ilyet.

balaaazs: azért mikor a 3D-re tervezett virtuális konzolokat mutatták a vezérlőben, az 3D-ben nem kicsit nézett ki jól.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#97) bobojszan válasza SunMount3r (#7) üzenetére


bobojszan
tag

Elő lehet még venni a Sammy nagy kalandjait vagy az Avatart is, de van még pár 3Ds filmem erre a célra otthon :)
Ha ilyenben csinálnák az összes filmet, tömegek járnának a moziba miatt, de addig tényleg semmi értelme erőltetni, amíg konvertálgatnak...

God of War Rank : Chaos

(#98) Alien! válasza cinemazealot (#91) üzenetére


Alien!
senior tag

Cameron nyilatkozta, hogy a szemüveg nélküli 3D-t is körbejárják az új Avatar kapcsán, mint ahogy a HFR-t is. Gyanúsan sokáig készül, valszeg megint valami reform-tech lesz mögé rakva.

btw az Imax-ben nálam az Avatart simán nyakonverte a Pacific Rim 3D-ben. Abban egy olyan mélység-konvergencia beállítást használtak, ami miatt a 6. sorban totálisan olyan volt mintha a történtek közepében lettünk volna. Azóta sem tudta semmi megközelíteni. Ja és nem mellesleg konvertált 3D.

(#99) proradeon válasza CPT.Pirk (#96) üzenetére


proradeon
őstag

Az aktív szemüveg nekem kicsit gyanús. Bár baromi régen volt már, emlékeim szerint az Avatar vetítésen még ilyen szemüveget osztogattak, és hogy ez passzív, az hétszentség.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#100) CPT.Pirk válasza proradeon (#99) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Teljesen másik volt, bazi nagy Dolby felirattal. Mondjuk lehet passzív volt, már nem vagyok biztos benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.