Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Interceptor


Interceptor
addikt

Nesze neked teljes kontroll. Eljöhet az idő mikor majd sz@rni sem mehet el az ember, hogy ne tudnának róla. :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

A Nagy Testvér figyel, és ha kell, megbüntet!

(#3) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Valószínűleg az esetleges szoftveres törésre is megtalálták így a megoldást. Valaki berheli a FW-t, aztán, ha véletlenül is online lesz, akkor örökre tiltják. Persze, ha azt a részt majd nem iktatják ki a rendszerből.

https://utdetailing.hu/

(#4) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ez nagyon szimpatikus dolog, eddig afelé tendáltam hogy ps4-et veszek a gddr5 miatt de ez a feature gondolkodóba ejtett :K

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez addig rendbe is lenne, amíg egy harmadik fél nem tudja ugyan ezt megtenni...

"Azt már tudjuk, hogy a szolgáltatás üzemeltetőinek hatalmában áll bizonyos felhasználói fiókokat ideiglenesen vagy végérvényesen letiltani, ami senkinek sem lehet sokkoló információ az internet világában. Ezzel számos cég él is, ha valaki vétett a rendszer ellen."

Ezt nem írtam volna bele a cikkbe, csak félelmet, meg flame-et kelt. :(

Ja, hogy Abu85 a szerző akkor jó ez így...

[ Szerkesztve ]

(#6) Polllen válasza #16939776 (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért kerülhetett bele, mert ahogy írják, ebben nincs újdonság... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Ha én az accountommal belépek egy más tulajdonát képező Xboxon, és az MS azt téglásítja, akkor hogyisvanez?
Elég meredek intézkedés, szerintem az USÁban hamarosan szénné fogják perelni őket érte.

De elképzelem azt is, hogy ebben a stílusban egy évek óta ki nem javított MS hiba miatt én török be az MS rendszerébe, és teszek távolról tönkre néhány szervert. Mi is lenne ennek a folytatása? Egyenlő jogok? Vagy inkább erőfölénnyel való visszaélés az MS részéről?

A tej élet, erő, egészség.

(#8) KAMELOT


KAMELOT
titán

Eddig is volt ilyen most mi ezen a nagy hír!? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Nem tudom miért kell ezen felhördülni. A korrekt felhasználókkal szemben nincs retorzió.

(#10) FoxiestFox válasza #16939776 (#5) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Elég lowrider már ez az Abuzás.

(#11) adamssss


adamssss
veterán

Es ez most hir? Torvenyi eloiras szamos orszagban, tobbek kozott az usa-ban is, hogy csak olyan elektronikai termek kerulhet forgalomba amihez a gyarto illetve a hatosag rendelkezik hatso kapuval. Ugyanezt meg lehet csinalni barmelyik laptoppal, okostelefonnal es sorolhatnam. Nem tudom ezen mi a meglepo. Amugy aki meg szivarogtat magara vessen. Bar gondolom igy is megkereste egy xone arat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) #16939776 válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Tudom a megoldást: Megtartom magamnak a véleményem, mindenkinek kényelmesebb lesz.

(#13) berVi


berVi
senior tag

Hat ez szenzacios. Bizonyos insider-ek NDA-t (titoktartasi szerzodes) irnak ala. Megszegik. A szerzodesben foglalt konzekvenciak eletbe lepnek.

Ugy latom, ez igy sokaknak nem egyertelmu, nem artott volna jobban kihangsulyozni, hogy mirol is van szo. Marhara nem az van, hogy akkor mostantol a Microsoft az atlaguserek konzoljat kinyirja, mert epp olyanja van...

(#14) Dilikutya válasza joghurt (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ne csinálj disznóságot más gépén, és akkor neki sem lesz baja! Tisztességes felhasználót nem deaktiválnak.
Bár akármilyen disznóságot is csinál valaki, annak nem ez kéne, hogy a módja legyen. Ha bétatesztelő, rakják ki a programból, tegyenek jogi lépéseket, de hogy önkényesen tönkreteszik a megvásárolt konzolt, az kicsit erős, mert ugyebár lehetnek más játékai, használhatja médialejátszónak, és annak is lőttek, az így okozott kár nem áll arányban pár bétaverziós kép kiszivárogtatásával.

De perelni emiatt aligha lehet, ha benne van az ÁSZF-ben, ráadásul szabályszegő magatartáshoz kötött, mert hiszen valaki miért perelne szabályszegési retorzió ellen előre? Ez sarkítva olyan, mintha Charles Manson perelte volna az USA kormányát a 60-as évek elején, mert hogy gyilkosságért halálbüntetés, vagy életfogytiglani börtönbüntetés jár.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Воланд


Воланд
titán

ha a jelenlegi felhasznalasi feltetelekben nincsen benne, hogy xy szabaly megszegese eseteben az ms letiltja a konzolt, akkor nem lesz olyan, hogy atlagjozsinak letiltja az ms a konzoljat. mivel itt tesztelokrol van szo, rajuk gondolom mas szabalyok vonatkoznak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Воланд válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Воланд
titán

ha benne van a tesztelok altal elfogadott felhasznalasi feltetelekben, hogy informaciok szivarogtatasa eseteben nem csak a fiokot, hanem a konzolt is tiltjak (a tiltas nem egyenlo a tonkretetellel), akkor itt szo nincs semmifele onkenyrol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) vhunor


vhunor
őstag

Az MS szerint nem eszik ilyen forrón a kását, a "teljes használhatatlanság" a VMC figyelmeztető levelében volt.

(#19) xmaas


xmaas
őstag

Eleg erdekes hogy senkinek sincs problemaja azzal a tenyel hogy mikro csak ugy elkurhatja a konzolodat amiert sulyos penzt fizettel . Az egy dolog hogy tiltanak a francba ha marhasagokat csinalsz nem tudsz online tevennykedni stb . de had ne legyen joguk a konzolomat szetcseszni tavolrol ....

(#20) Jim Tonic válasza xmaas (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért ne lenne, ha nem tartod be a szerződésben foglaltakat?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) cskamacska válasza GeryFlash (#4) üzenetére


cskamacska
addikt

Szintén Orwell fan? :) Esetleg kikapcsolhatatlan kamerával, mikrofonnal figyelő televíziót, letilthatatlan GPS vevővel operáló bárki által lehallgatható telefont, script kiddiek által feltörhető IoT netre kötött otthoni kamerarendszert, state of the art felhős székletelemző technikával okostoalettet ajánlhatok melléje? :DDD

(Azt halkan jegyzem meg, hogy az Xbox One hardvere elég látványosan gyengébb mint a PS-é :( , ha nem tetszik meg valami a szoftveres szolgáltatáskínálatból amit a PSN nem tud, csak játékok futtatására a PS4-el jobban jársz.)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#22) xmaas válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


xmaas
őstag

Ennyi erovel akkor tilthatjak TV det is mert pont "illegalis" tartalmat neztel rajta,nem gondolod hogy kicsit meresz egy hardver gyartotol hogy tavoli hozzaferest enged meg maganak a lakasodba privat szferadba egy olyan termekkel amiert sulyos penzeket fizettel ki ?
Az egy dolog hogy kitiltanak halozatukrol ahoz joguk van es egyetertek vele en is de hogy teglat csinalhassanak tavolrol egy olyan keszulekbol amit kifizettel az egy ici picit meredek , de ha szamodra ez igy okes akkor semmi gond en kerek elnezest

(#23) Воланд válasza xmaas (#22) üzenetére


Воланд
titán

nem csinalnak belole teglat.

"If an Xbox One console is banned from accessing the service, it can still be used offline." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) pzstm


pzstm
titán

1 Ebben mi a hír?

2. Tényleg van olyan aki eddig nem tudta és meglepetésként érte?

3. Miért is baj ez? :U :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25) Jim Tonic válasza xmaas (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Tévére nincs ilyen szerződésed, tudtommal. Azt nem értem, miért terjedt el az a gondolkodás, hogy a gyártó rohadjon meg, ha nem tartja be a szerződést. Ha a vásárló nem tartja be a szerződést, akkor meg... akkor is a gyártó rohadjon meg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Taranti válasza #16939776 (#5) üzenetére


Taranti
senior tag

Nekem is ez volt az első gondolatom a cikket olvasva! El tudom képzelni, hogy nemegynemkettő "szervezet" elkezdi kutatni a letiltás működését, és meg is fogják találni. Aztán elnémul az összes xbox. Az MS most engem kifejezetten emlékeztet az enyhén idióta Dr. Heinz Doofenshmirtz-re, aki a szupergonosz szuperszuper gépébe önmegsemmisítő gombot épít, maga sem tudja miért. Aztán meg könyörög Kacsacsőrű Kerrynek, hogy ne nyomja meg...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) ivana


ivana
Ármester

Az amazon kindle-kben is van ilyen, de csak akkor alkalmazzák, ha ellopják az eszközt, vagy "elveszik" szállítás közben. De ha az is csak a hálózatukról tilt le, de egy fuse-al szóval nem visszaállítható.

(#28) Воланд válasza Taranti (#26) üzenetére


Воланд
titán

utananeztem (mivel a cikkben ugye semmi forras nincs es meg a felhasznalasi feltetelek sincsenek linkelve) es mar a 360-nal is meg volt a lehetoseg a konzol letiltasara. pontosan hany konzolt bannoltak az elmult 10 evben hekkerek?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) GeryFlash válasza cskamacska (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szintén. :) Igen, tudom hogy a gddr5 vs ddr3+32mb ESRAM nem egy kategória, de azért ehhez olcsó a kinect, én meg ilyen magamutogató ember lennék. Múltkor megkerestem az NSA-t, hogy kamerázzák már be a lakást mert egyedül érzem magamat, de azt mondták hogy most nincs szabad kapacitás :(

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#30) SaGaIn válasza Interceptor (#1) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Igen és ha az ülőkére meg a földre sz@rsz akkor a WC ből is kitilthatnak... ha nem tetted volna és a rendeltetésnek megfelelően használtad volna nem tudnának róla... Milyen világ ez, hogy a komoly károkat okozó szerződésszegésnek következményei vannak... nem is tudom, hogy lehet így élni...

Amúgy amikor bemész egy nyilvános WF be kifizeted az 50 v 100 Ft ot és már tudnak is róla hogy WC-re mentél... borzasztó...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#31) Taranti válasza Воланд (#28) üzenetére


Taranti
senior tag

Igazad van, és én sem gondolom, hogy ez kötelezően be fog következni. De rohadtul a tűzzel játszanak ezek a cégek. (Az ellopott/elveszett mobiltelefont is le lehet tiltatni már jó ideje, de a konzolok és PC-k működése jóval nyitottabb.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#32) haddent


haddent
addikt

... no komment. Pereljen be, jelentsen fel, de ne lopjon meg, csak azért, mert olyat tettem ami neki nem tetszik. Nem? :F

(#33) Döglött Róka válasza Taranti (#31) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tuzzel jatszanak :D Ez egyre jobb.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34) djculture


djculture
félisten

Majd ennek is ez lesz a sorsa mint az elődjének, ps4-et a brazilok már felnyomták függetlenitették mindentöl.

[ Szerkesztve ]

(#35) SaGaIn válasza haddent (#32) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Nem lopott meg, ott van nálad még konzol csak az online funkcióit nem használhatod. Offline működik.

"... no komment. Pereljen be, jelentsen fel, de ne lopjon meg, csak azért, mert olyat tettem ami neki nem tetszik. Nem? :F"

Nem olyat tettél ami nem tetszik, hanem komoly külön megkötött NDA szerződést szegtél meg. Nem egy kategória egy feltört játék használattal. Nem 20.000 forint alatti a kár és egyedi, hanem eszmei és esetleg később sokkal több, sokkal több és az egész feljlesztést érintheti.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#36) haddent válasza djculture (#34) üzenetére


haddent
addikt

Nézz utánna mielőtt hülyeségeket terjesztessz. Nem mondom, hogy 100% bizonysággal igaz, de ha utánnaolvasol akkor:
"UOL ended up having 10 games on the system and two registered accounts that were part of the dump process."
Azaz akik kipróbálták azok a pénzükért mit kaptak? 10 játszható játéko és 2 regisztrált accountot a ps4 -en. Ebből mi következik? Hogy 99%, hogy a Brazil zugárus jól átbaszta őt, mert nem hekkelt az semmit, egyszerűen egy accountot berakott primaryba, és ezért simán mennem a primary accon lévő játékok a másik, saját accján a tulajnak. Ez egy bevett módszer, XO és PS4 oldalon is, "hivatalos" semmi hekk nincs benne. Innen idéztem.

SaGaIn világos. Nem tennék ilyet nyilván. De ha teszek, akkor az a jogos lépés, hogy ő is egy jogtalan lépéssel reagál? Na mindegy,.

[ Szerkesztve ]

(#37) Interceptor válasza SaGaIn (#30) üzenetére


Interceptor
addikt

Azt nem értem miért jó bizonyos embereknek értetlen h.lyének feltüntetnie magát? Pont azon van a lényeg, hogy attól függetlenül mit teszel, bizonyos eszközökön keresztül lekövethető vagy bármikor és viszamenőleg is és ez egyre inkább jellemző lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#38) Sicilian válasza djculture (#34) üzenetére


Sicilian
addikt

Ezt nem is tudtam eddig ! ;]

nothing is true everything is permitted..

(#39) SaGaIn válasza Interceptor (#37) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ez mindíg is így volt... Egy faluban nem meghetsz el úgy boltba hogy legalább 5 ember ne tudjon róla...
HA kihagysz egy napot a templomba már beszédtéma vagy... Melyik csajjal kavartál tagnap bálba mindenki tud róla két nap múlva... Nem értem hogy tisztességes embereknél mi ez nagy elbújási kényszer... Mitől félünk ha nincs vaj a fülünk mögott... És ha tudják Gps alapján hogy minden nap mikor megyek haza vagy megyek boltba mi van?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#40) Dilikutya válasza cskamacska (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Japánban már elindult valami... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) davidsone


davidsone
addikt

ez igen ;] venne a f*szom ONE-t ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#42) Polllen válasza haddent (#36) üzenetére


Polllen
nagyúr

Miért jogtalan? A szerződési feltételekben biztosan benne van, amit elfogadtál. És ez nem megy szembe más szabályozással. Indokolt esetben kizárhatnak a szolgáltatásukból... A szemetek...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) babkukta


babkukta
senior tag

gondolom majd távolról elrontják, és jó pénzért megcsinálják ;)

Üdvözlettel, Tibi

(#44) haxiboy válasza SaGaIn (#39) üzenetére


haxiboy
veterán

Talán az hogy amíg ezeknek az embereknek tudsz szólni hogy kussoljanak addíg a világ másik felén akihez semmi közöd és álnevet használ, és nem ismer az ne tudja már hogy te épp kivel mit hol csinálsz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#45) Cheesy


Cheesy
őstag

Hardveres kiskapu. Hmm.. hmm.. Rakj rá egy kinectet és bármikor szétnéznek nálad távolról. Megfűszerezni egy kis arcfelismerő algoritmussal és ha OV nem lenne ilyen őskori maradvány, szerintem már rég csak XONE-t lehetne ittHUN kapni, kinecttel, +1 papír aláírásával vagy egy szerződés elektronikus úton történő elfogadásával, amit úgysem olvas el senki. :U

www.vakbelmutet.hu

(#46) Interceptor válasza SaGaIn (#39) üzenetére


Interceptor
addikt

Ez nem volt mindig így, viszont ez egyre rosszabb lesz. A teljes kontroll azért még odébb van, de jó úton haladunk felé. Rosszak a példáid, nagyon nem mindegy miről beszélünk. Biztos vannak dolgok amiket te sem szívesen osztasz meg másokkal, ezekről nem tudhat akárki, nem kell hogy "bűnöző" legyél. Manapság lekövethetőbb vagy és mégtöbb magánjellegú dolgot, anyagokat információkat könyebben elérhetnek rólad. Most már nem csak Mari néni láthat meg az utcán. Ott a mobil telefon példája a nyomkövetés, de ha ez nem zavar, elég ha egy fényképet csinálsz, már lehúzhatják a hálózaton. A beépítet kamera bármilyen eszközben hiába hiszed, hogy kivan kapcsolva, technikailag megoldható, hogy lássanak rajta keresztül. De igen úgy alapból az interneten is nyomot hagysz és egyre inkább lekövethető ez is. Ez még csak a kezdet erre próbáltam rávilágítani. Ezen eszközök használtatát pedig a modern világban nem tudod nélkülözni hiszen ezekre épül minden.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#47) schawo válasza Polllen (#42) üzenetére


schawo
titán

Azt egy dolog. Egyetlen szerződés sem mehet szembe a jogszabályokkal, ha mégis megteszi, akkor a szerződés vonatkozó pontja automatikusan érvényét veszti. Márpedig a személyes magántulajdont szigorú törvények védik, különösen ámérikában. Márpedig a konzolnál nem csak használati jogot vásárolsz, hanem egy fizikai terméket. Egy class action mehet is a nyakukba.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48) Воланд válasza davidsone (#41) üzenetére


Воланд
titán

akkor vegyel ps4-et, ott ugysincs ilyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) Jim Tonic válasza schawo (#47) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt nem hiszem, hogy így van. Bármilyen tulajdonod van, ha törvénytelen dolgot követsz el vele, elkobozható. Akár egy autó is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#50) TESCO-Zsömle válasza haddent (#32) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem olyat tettél, ami nem tetszik neki. Olyat tettél, amiről külön szerződést kötöttél, hogy nem fogod megtenni, és ezt a szerződés szerint a konzolod online hozzáférésével zálogoltad. Nem volt kötelező sem aláírni, sem megszegni.

(#47) schawo: Nem, mert magát a konzolt nem károsítja a gyártó, csupán kizárja a saját hálózatából. Az meg már a M$ saját tulajdona, amit jogában áll megvédeni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.