Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tim82 válasza AxBattler (#98) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennyire nem lehet senki sem rugalmatlan / begyöpösödött / akármi...

Ha holnaptól a kedvenc éttermedben a kedvenc kajádat, ami miatt odajársz évek óta, az eddig megszokott, drága, de természetes alapanyagok helyett mondjuk jóval olcsóbb, de sokkal hamarabb romló hozzávalókból készítenék, amihez érezhetően mindenféle ízfokozót és egyéb adalékanyagot adnak, hogy egyáltalán megközelítse ízre a "régi" módon elkészített kaja színvonalát, mindezt megközelítőleg változatlan áron, te nem reklamálnál?

Tudom, hogy sántít kicsit a kajás példa, most épp nem volt jobb a tarsolyomban.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102) audi100td válasza AxBattler (#98) üzenetére


audi100td
nagyúr

Most őszintén, nem nevetséges amikor még meg is próbáljátok magyarázni, hogy jó az ha egy gyártó költségcsökkentésből rosszabb minőséget/kevesebb szolgáltatást nyújt azonos áron? Korábban, amikor még nem kurvult el ennyire a világ, azért fejlesztettek egy terméket, hogy azt jobbá/használhatóbbá/tartósabbá tegyék (pl. a német autógyártást emelném ki úgy a 80-as évek végéig, részben a 90-es évek közepéig). Most ennek az ellenkezője történik és még tapsoljak is hozzá?

(#103) Blyan válasza btudos (#97) üzenetére


Blyan
félisten

Ez így van, régóta használok TP-eket (több, mint 10 éve), és bár tényleg sokkal jobbak voltak a régebbiek (T42, pl tökéletes volt), a mostani sem akkora gáz. Még mindig átlagon felüli ám.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#104) Tim82 válasza Tim82 (#101) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként még én is beletörődnék a trendbe, mert változtatni nem tudok rajta (és még mindig több szubjektív pozitívumot tudok felsorolni a Thinkpad-eknél, mint más brand-nél), de ugyan már hadd ne kelljen tapsolnom hozzá, csak mert bántja a szemedet, ha nem teszem (vagy ahogy más long-time Thinkpad-felhasználók sem teszik).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#105) franc0 válasza audi100td (#102) üzenetére


franc0
őstag

Pont, hogy nem azonos áron. Legalábbis reálértéken.
Egy T szériás ThinkPad már évek óta 300 ezer körül alakul, miközben az infláció nem alszik. Ennek nyilván ára van.

AxBattler

Kik vették? Nem tudom, ilyen adatok birtokában csak a Lenovo van.
De mernék fogadni, hogy itthon, újonnan kb 90% lehet a céges eladás. Ott meg általában nem hozzáértők kapják.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#106) Alchemist válasza franc0 (#105) üzenetére


Alchemist
addikt

Van 500 ezer fölött is, de az is ugyanilyen szar...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#107) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Nagyon jó cikk! :)

Lehetne ilyet a T530-as sorozattal is?!

(#108) CyberPunk666 válasza franc0 (#89) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem trollkodok, ezt a stílust pedig nem tűröm. Ha már olyan "felnőtt" vagy, akkor leszel szíves viselkedni.

(#109) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem mondom azt, hogy szó nélkül kell hagyni. Nem mondom azt, hogy jó a trend, mivel szerintem a régi bill. is kaphatott volna világítást. Nem mondom azt, hogy Magyaror... izé... a Lenovo jobban teljesít.

Csak már unalmas minden TP teszt alatt ezt olvasni. Ennyi.
Mint mondtam: én is jobban bírtam a régi Elitebook-ok kinézetét, billentyűzetét, és mégis...
De szívetek joga erről diskurálni, csak bátorkodtam megjegyezni, hogy ez már kicsit izé.

És most mindenki ölelje meg a T60-asát, elalvás előtt. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#110) ielektros válasza AxBattler (#109) üzenetére


ielektros
senior tag

"És most mindenki ölelje meg a T60-asát, elalvás előtt. :D "

Olelgesse a franc azt az oskovuletet. Elalvas elott en olyan oreg leharcolt, nehez, sotetkepernyos, szogletes kolosszust nem olelgetek :DDD :Y :D hjajjmittettemm

Amugy meg valoban, minden forumon, minden teszt utan indul a "szar a billentyuzet, jobban kopik, lassabban gyorsul, hangosabb a touchpad blabla". Neha erdemes visszaolvasni hosszu tavon. Ha pl minden generacional felhozott hangosabb a venti temat osszeadjuk akkor lassan egy tombolo hangorkannak kellene kijonni a notikbol :D
Bar az is igaz a forum erre valo. Csak tenyleg egy eve, minden fronton ez megy. Szigetes bill, szigetes bill szigetes bill. unalmas. Az. Pont. Ez van. Sokan nem orulnek, nekem mindegyik tetszik, de ha nem jon be akkor a lenovo-nak kell irni. Mert itt mar annyiszor le lett irva, hogy pffff.

(#111) Alchemist


Alchemist
addikt

Ideje bevésni: a piacgazdaság nem arról szól, hogy a fogyasztó mit szeretne, hanem hogy a gyártók éppen mit nyomnak le a torkán. ;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#112) turbulencia8 válasza Alchemist (#111) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nagyon szép notik, a T430u-t kivéve.

Szubjektív: én kb. 2-3 évig használtam Lenovot, ez idő sem sikerült megszoknom a kurzornyilaknál lévő page up-down gombokat, nagyon utáltam, rengetegszer félregépeltem a "legendás" minőségű billentyűzeten. A bal alsó Fn-Crtl bill. cserét sem szoktam meg, mert más gépekhez leülve mindig kavarodást okozott.

[ Szerkesztve ]

(#113) LNx válasza turbulencia8 (#112) üzenetére


LNx
tag

az Fn-Ctrl swappolhato a BIOS-ban
es egyebkent az elhelyezesben van racio, mert a billentyuzet ket szelen levo gombbal (Fn+PgUp) lehet bekapcsolni a thinklightot, igy sotetben nem kell annyit keresgelni

(#114) turbulencia8 válasza LNx (#113) üzenetére


turbulencia8
őstag

Arra mondjuk rakhattak volna külön gombot.

Vicces, hogy az ultra verzión nem fért el az ujjlenyomatolvasó sem.
A T430i messze a legjobb árban, az optikai meghajtót kivéve egy kisebb SSD rendszervinyós bővítés sem drága, multibay-be meg mehet a HDD.

(#115) szaszyka


szaszyka
senior tag

Nekem egy sima SL510-em van, de már az is olyan, hogy az eredeti magyar nyelvű, és az utólag vásárolt angol billentyűzet mechanikája sem ugyanaz, csak hasonló. Egész egyszerűen nem tudom kicserélni, pedig elvileg ugyanaz a billentyűzet, de mégsem... A szigetes billentyűzetet pedig ki kellene próbálni, hogy milyen is a Thinkpaden. Bár Az Acer-é nagyon gagyi, de azért még nem szólom le a x30-as széria billentyűzetét. Majd ha csere jön, kipróbálom, és maximum veszek egy használt X220-at, ha nem tetszik. De ha valaki megdobna most egy X230-al/X1-el/T430-al... nem adnám vissza :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#116) brumi1024 válasza turbulencia8 (#112) üzenetére


brumi1024
veterán

Az fn-ctrl engem is mindig idegesített. Tudom cserélhető, de a feliratot nem cseréli, és az olyan furcsa. Biztos saját hülyeség de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#117) audi100td válasza turbulencia8 (#112) üzenetére


audi100td
nagyúr

A legendás billentyűzeten nincs a kurzoroknál page up/down, azoknak a felső hatosblokkban a helye. Te valami mást használhattál. :)

(#118) Napfénysüti

A teszt alapján szerencsére nem tűnik rossznak ez a 430-as sorozat.

Més que un club!

(#119) Alchemist


Alchemist
addikt

Ha már választani kéne, inkább az 530-as sorozat, abban van full HD-s kijelző is.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#120) audi100td válasza Alchemist (#119) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is és képminőségben is sokkal jobb, 95% color gamut, széles látószöggel.

(#121) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Arról miért nem beszél senki,hogy a T410 óta alul van méretezve a hőkivezető nyílás? Nem szokásom divatból fikázni az új holmikat,de ez esetben adott egy jó gép amit eltosztak a mérnökök :U
Úgy tudom ez ellen nincs is semmi orvosság ráadásul még a TP fan control is kevés hozzá. Nagy kár érte mert pár év múlva mikor lemegy az ára szívesen vennék ilyet! De ennek tükrében inkább maradok a T400 vagy T61-nél :D

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#122) Umbrella válasza satz18 (#41) üzenetére


Umbrella
tag

Ajánlom figyelmedbe:

http://ark.intel.com/compare/52229,67355,64893

Főleg az intel által megadott referenciaárakat. Azért tettem ve egy sandy-set is, mivel az vPro-s, mint az i7-es Ivy, azonban az i5-os ivy nem az.

(#123) franc0 válasza Alchemist (#119) üzenetére


franc0
őstag

Hát igen, 14 colra kell a fullHD felbontás. Nekem is úgy hiányzik...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#124) sutszi válasza franc0 (#123) üzenetére


sutszi
veterán

A munkaterület az hiányzik...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#125) turbulencia8 válasza sutszi (#124) üzenetére


turbulencia8
őstag

Engem max. a 16:9-es képarány zavarna, ehhez a 14 col ideális a hordozhatóság miatt. A jelenlegi HP 2530p notim 16:10-es aránya 13 colon sokkal ideálisabb.
Munkahelyen persze 23 colos monitorral használom.

[ Szerkesztve ]

(#126) franc0 válasza sutszi (#124) üzenetére


franc0
őstag

Sokaknak, de azt nem 14 colon érdemes keresni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#127) audi100td válasza franc0 (#126) üzenetére


audi100td
nagyúr

A T530 15,6"-os, hol a probléma?

(#128) Alchemist


Alchemist
addikt

T230 .. 12"
T430 .. 14"
T530 .. 15"

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#129) LNx válasza brumi1024 (#116) üzenetére


LNx
tag

meg lehet szokni... en mar a regi notin utom felre a "normalis" kiosztast :)

(#130) stifi


stifi
senior tag

a t430s azt hiszem bővíthető ultrabay akkuval, és fontos megjegyzés, hogy mSata képesek a thinkpadek (az "u" nem biztos)
szerk: látom már a cikkben, csak nem értem a végére :)

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#131) Kobak77 válasza brumi1024 (#116) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Munkára használt gépen nem a billentyűk feliratait nézegetjük, mert akkor k***a lassan dolgozunk és kirúgnak. Amúgy meg ha 10 ujjas vakírással írsz a bill.-en, akkor a ctrl+C, ctrl+V és egyéb ctrl-os dolgoknál a kisujjal kényelmesebben érhető el a ctrl az eggyel beljebbi helyen mint a szélén.

A korábban írt thinklight meg már csak hab a tortán.

Amúgy meg nem keverendő az ideapad széria a thinkpaddal. Van a családban 1 ideapad és 3 thinkpad. Jelentős különbségek vannak a billentyűzet minőségében. (szerk.: ez turbulencia8-nak akart menni)

[ Szerkesztve ]

(#132) brumi1024 válasza Kobak77 (#131) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, én sem nézegetem a feliratokat, csak a szélén biztos voltam benne, hogy ez a ctrl, mert ott volt a széle a billzetnek. A csere meg olyankor okoz kellemetlen perceket, amikor egy nem tp-s ül a billentyűzet elé, és néz nagyokat, amikor nem megy a ctrl. Egy szó mint száz: hagyhatták volna úgy ahogy az mindenhol máshol van.

A thinklightnál nekem szimpatikusabb és kényelmesebb a backlit billentyűzet, főleg ha ezt megoldják úgy, mint a macbookok esetén: fényérézkelő és kb 20 pontos szabályozhatóság, így akkor és annyira világít amennyire kell.

(#133) Alchemist válasza brumi1024 (#132) üzenetére


Alchemist
addikt

A ThinkLight előnye, hogy lehet matatni, jegyzetelni a fényénél a palmresten vagy fölötte... ahogy teliholdnál még látsz valamit a tájból, de fényes csillagos égboltnál esélytelen. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#134) Kobak77 válasza brumi1024 (#132) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Alchemist megelőzött, de én is csak azt tudom írni, hogy fény azért sose kellett, hogy lássam a billentyűt. Azért viszont igen, hogy papíron megnézzek a gép mellett vmit anélkül, hogy lámpát kelljen kapcsolnom. Erre pedig a bill.világítás alkalmatlan.

(#135) brumi1024 válasza Alchemist (#133) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, csak akkor amint fölékerül valami, már nem a billentyűzetet világítja. És lapot pedig meg tudok világítani kijelzővel is annyira(max kap egy kis fényerőt), hogy lássak belőle valamit. Hosszabb olvasásra meg egyik sem jó. Ez tulajdonképp egy fixre beszerelt ledlámpa, amit ugye könnyű pótolni, és ez még mozgatható is. Szóval nekem arra, amire kitalálták(billentyűzetvilágítás) kicsit életképtelen, lapvilágításra meg ez is kevés hosszabb távon.

(#136) audi100td válasza brumi1024 (#135) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt a fajta billentyűzetvilágítást még az IBM vezette be sok évvel ezelőtt, amikor még senki nem kínált hasonlót. Nyilván megvan az előnye és hátránya. Az mindenképp pozitívum, hogy végre kiegészíthető backlit billentyűzettel, csak ezt nem így kellett volna megoldani, még a szigetes dizájnra se lett volna szükség, elég megnézni a régi macbook pro és a mostani latitude szériákat.

(#137) Alchemist válasza brumi1024 (#135) üzenetére


Alchemist
addikt

Nem akarok vitát nyitni (kinek-kinek más lehet a jó), de én világító klaviatúra nélkül még csak megvolnék, viszont néhány prezentációnál már jól jött már ez a beépített "súgólámpa"... amikor egyébként a feltekert display fényerővel esélytelen lett volna a sötétben belenézni a jegyzetembe (nem voltak túl világos slide-ok az anyagban).

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#138) Tikakukac válasza audi100td (#136) üzenetére


Tikakukac
titán

A pont itt van, a Latitude is évek óta tud sima kiosztással is alsó világítást, így az az érv a másik oldalról, hogy backlit csak szigetessel elég gyenge lábakon áll.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#139) Tim82 válasza Alchemist (#128) üzenetére


Tim82
nagyúr

T230 nincs. X230 van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#140) Alchemist válasza Tim82 (#139) üzenetére


Alchemist
addikt

Jogos, így helyes.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#141) turbulencia8 válasza Alchemist (#137) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Thinklight-szerű HP világítás nekem is hiányozna: minden éjszaka használom (mesékre alszok el), nagyon hasznos éjjeli lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#142) warn!ng válasza Shatterstar (#121) üzenetére


warn!ng
tag

Tapasztalatom csak T430i-vel van, igaz ez csak i3-mal szerelt gép, de:
Semmi, azaz semmi hangja nincs a gépnek. Egyszerűen imádom, bekapcsolom, az SDD-ről csak onnan tudom, hogy dolgozik, hogy a LEDje villog. Amikor "felpörög" ventillátor 1700-ra, az onnan veszem észre, hogy közvetlenül a gép mellé tett postit-ek sarkai mocorognak, hangja akkor sincs.

Nem tudom milyenek a régebbiek vagy az nagyobbak, de áldom magam, hogy beruháztam erre a gépre.
A régebbi Toshiba Satellite még egy nyűves Word doksi közben is sivítva hűtötte magát, de pedig minden energiatakarékossági fícsört odaadtam neki.

[ Szerkesztve ]

(#143) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Urak kérdésem lenne:
Mégpedig szeretném a T430-am (i5 3210/8GB/Intel 4000) msata ssd-vel bővíteni úgy, hogy a benne lévő 500GB-s HDD menne adatnak és az SSD pedig a rendszer menne.
Tehát egy120-256Gb közötti msata SSD-t bele tudok e szerelni és onnan bootolni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#144) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Urak
vettem egy intel centrino 6300-t a laptopba Beleraktam es unauthorized Wireless adapterre hivatkozva halted allapotba került a gép...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#145) donjohnson válasza FRENK1988 (#144) üzenetére


donjohnson
addikt

csak olyat szabad venni bele, amivel gyárilag is szerelték vagy letöltesz hozzá whitelist-mentes BIOS-t és felrakod. az elvileg megoldja a problémát, bár még nem próbáltam.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#146) nszabolcs94


nszabolcs94
csendes tag

Van itt olyan akinek van thinkpad t410ese vagy nagyon ismeri, mert van rajta pár dolog ami nem tudom hogy mi.

(#147) donjohnson válasza nszabolcs94 (#146) üzenetére


donjohnson
addikt

erre tudnak segíteni: thinkpad topik

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#148) nszabolcs94 válasza donjohnson (#147) üzenetére


nszabolcs94
csendes tag

Köszönöm az útba igazitást

(#149) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Van egy t430as gepem. A zsaner alu resze ami a bal oldali kijelzohoz hosszan van rogzitve az eltort. Mennyibe fajna ennek a csereje kb? Mennyi idot vehet igenybe?

szakallasgy

(#150) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Mai játékokra elég kevés.

(#151) carr


carr
őstag

Hölgyek, urak! Van valakinek tapasztalata egy tiszta Win install-t hogyan kell végrehajtani ezen a gépen? (T430s)
2536os a service tag, és egy Intel 710 series 300 (279.45GB) méretű SSD-re menne fel a rendszer, inkább kevesebb, mint több sikerrel. :/
Előbb win 7 x64-et, majd win 10 AIO, január 4-i frissítésekkel támogatott változatát próbáltam.
BIOS/UEFI változatban is. Vagy nem indul el a telepítő, vagy felmegy a win ( USB telepítés, MBR, fat32, win7 sp1, x64) de pl ha asztal tulajdosnágokat akartam indítani, akkor Explorer.exe működése leállt stb hibák. Így ezt töröltem.
Még volt 2 win 7 x64 (egyik korábbi frissítéses, SP1, a másik RTM verzió 2009ből, semmi frissítés), de semmi.
Másik Win10, bejön a töltő logo, de semmi tárhely tevékenység.
Tehát BIOS/UEFI gátolja a futást.
biállításokat prbóltam, nem jártam sikerrel.
:/
Volt másik próbálkozás, GPT, vagy MBR fat32 win telepítés, stb. Nem jártam sikerrel. 1 napja szívok. Valaki esetleg találkozott ilyennel?
A gép eredetileg Win8-al jött ki, és ezt erőltetné.
Nálam a win7 x64 vált be eddig legjobban, de a win10 9.5-re történő hákolásától nem zárkózom el!
Lenovo szakik help! :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#152) lacz_hu válasza carr (#151) üzenetére


lacz_hu
csendes tag

Szia! 3napja tettem w10 AIO 64 bit-et. 2347-es gépre, igaz ez nem s csak sima T.
így ment: BIOS FRISSITÉS, usb fat32-re formázva (rufus), GPT mód, Sata AHCI, biosban uefi +csm support, secure boot off (!) .... hátha segít

(#153) carr válasza lacz_hu (#152) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm!! :))
Memória volt a hibás. :)
Azért kellett cca 25x újratelepítenem a win-t. hiába mondtam az eladónak, hogy mi a parám. :) Azt mondta szoftveres lehet. De elvittem másik memóriával, megnézte, hibázott, cserélte. No problem
már gond nélkül szalad. sebessége is jó, és akku idő is tűrhető. 2 órát vígan elvagyok. arra elég.
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.