Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) franc0


franc0
őstag

Na ez egy alapos teszt kérem. Egyikkel sem lehet mellényúlni.
Meglepő, hogy az "s" burkolata a leghűvösebb.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#2) BénaNyurga válasza franc0 (#1) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Akarok egy ilyet :D neki kell álljak spórolni :O

(#3) rudi válasza BénaNyurga (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nagyon alaposan szétnézel, találsz T430si-t i3-mal, 1600x900-as kijelzővel, Win7-tel 290 000 forintért.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) DaveJr


DaveJr
őstag

Nagy kár a billentyűzetért :(
Van a cégnél T61től T530ig minden szériából. Még mindig a T510ig volt jó a billentyűzet. Utána már nem az igazi:(

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#5) S-eye


S-eye
senior tag

Nagyon jó teszt lett :R Kár, hogy nem az én pénztárcámnak készültek ezek a gépek.

(#6) BénaNyurga válasza rudi (#3) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Igen láttam az árakat :D lesz ez még olcsóbb

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a cikket, kellett! :C

Csak otthon lesz időm rendesen átolvasni, de egy ilyet bármikor bevállalnék!
Különösen egy T430i-t, ami szerencsére kapható Ivy Bridge-dzsel is! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#8) franc0 válasza BénaNyurga (#6) üzenetére


franc0
őstag

Nem nagyon. Ezek a gépek ennyibe kerülnek.
Mondjuk eléggé elgondolkodtató, hogy az előző szériák is ennyibe kerültek, pedig akkor más volt a pénz értéke.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#9) MZperX75


MZperX75
addikt

5. oldal alsó táblázat,talán nem fontos de mintha hiba lenne :B

AIDA64 v2.80 – CPU AES 5921 316 ????? 6625 4672

I3-as cpu csak 316-ot ért? :U egy 0 lemaradt nem?

[ Szerkesztve ]

(#10) sutszi


sutszi
veterán

Jó kis teszt...már vártam. Kösz. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) ielektros válasza DaveJr (#4) üzenetére


ielektros
senior tag

mi a gaz a 420-as 520-as szeriaval? csak kivancsi vagyok nekem 520-as van de nem tunik rosszabbnak mint a t61 idoszak billjei.

(#12) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Billentyűzet : nem tudtam, hogy a T széria végül mást kapott, mint az X1, az X1 ( nem a carbon, az előző ) siralmas ( céges gép, az első héten kitört belőle billentyű, kifejezetten rossz a nyomáspontja ). Valahogy ki kéne próbálni...

Egyébként TP billentyűzetből nekez az USB-s, *20 széria billentyűzete jött eddig be a legjobban, T500, T400 és X201-hez hasonlítva.

(#13) Tikakukac válasza BénaNyurga (#6) üzenetére


Tikakukac
titán

235k-ért volt egy darabig nagy paneleses, dedikált karis, verzió. Addig volt karácsony, az most 300k és annyi is marad. Ez van.

A teszt meg remek, szeretjük az ilyet :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) Tim82


Tim82
nagyúr

Valóban a T430 az, amelyik nem bővíthető mSATA SSD-vel, a T430i pedig igen? (A táblázat szerint ugyanis így van.) Számomra furcsa lenne, ha az olcsóbb modellben lenne meg ez a bővítési lehetőség, a drágább modellben pedig nem.

Ha a T430i is elérhető lenne 1600 x 900-as panellal, best buy lenne. (Olyan szubjektív szempontokat nem véve persze figyelembe, mint a 16:9 képarány és a megváltoztatott billentyűzet.)

Színvonalas cikk, látszik, hogy a brand-et az utóbbi időben illető fanyalgások ellenére nem kell temetni a Thinkpad-eket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15) brumi1024 válasza MZperX75 (#9) üzenetére


brumi1024
veterán

Az i3-ak nem tudnak hardveres AES-t, a többi igen ezért simán lehet reális az érték.

(#16) rudi válasza Tim82 (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Kicsit "izés" azon a részen a táblázat úgy önmagában, de a T430-nál azért nem ítam szabad mSATA helyet,mert abban csücsüt a 3G modem. Persze, a cikk szövegezése kitér erre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) kromatika


kromatika
veterán

Jó teszt köszi.

Légy jó mind halálig.

(#18) rudi válasza brumi1024 (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, pontosan így van. Ezért ahol erőteljesen AES-t használnak, oda az i3 kevés szokott lenni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) DaveJr válasza ielektros (#11) üzenetére


DaveJr
őstag

Magával a billenytűzet ergonómiájával nincs probléma. Inkább az elrendezése szokatlan. De az hamar megszokható.

Az új szigetes billentyűzettel sem lenne semmi probléma ha nem változtattak volna ennyit az elrendezésen. Pl egyik kollégának már nem is lehet ilyet adni mert nincs rajta Break:) Amúgy sajnos érzésre a műanyag minősége sem olyan mint a régiekben:(

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#20) rudi


rudi
nagyúr

T400/500, T410/T510 és T420/520 tulajoiktól kérnék hasonló képet a gomb kupakja alatti mechanikáról, mint itt csináltam az X60-ról és X230-ról! Ugyanis felmerült a gyanúja, hogy már a T420/T520 szériánál sem volt felső betét az ollós kialakítás fölött.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) kovsol válasza cadeyrn (#12) üzenetére


kovsol
titán

Munkatársamnak T430 gépe van i5+8gb ram+NV kártya+9cellás aksi és neki is pár hónap után a J billentyű elkezd lejárni a helyről :W Meg nekem ezzel a szigetes kialakítással mindig is problémáim voltak. Egyedül a gombok közötti billentyű világítás ami tetszik.

Másik amit nem szeretek még, hogy a dokkoló eléggé felfogja a meleglevegőt amit oldalt kitol a gép és több óra munka utána izzik a dokkolónál már a műanyag.

(#20) rudi lőttem egyet a T420 ról, de jó fos lett a minőség, mert sötét is van, meg a mobilom kamerája hulladék [link][link][link] remélem kivehető amire kíváncsi vagyok. Teljesen jól bírja a strapát amúgy a T420 billentyűzete, én nagyon gyorsan gépelek és így is bírja a strapát, és kényelmes is nekem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#22) Tim82 válasza rudi (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, így már egyértelmű. :R A lényeg, hogy mindkettőnél adott a lehetőség (ha lemondunk a 3G modemről). Ez meg csak erősíti a T430i-ről alkotott véleményemet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23) Alchemist


Alchemist
addikt

A minőség évek óta lassú lejtmenetben, de még így is jobb, mint a konkurencia túlnyomó többsége.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) rudi válasza kovsol (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

No, pont erről van szó, ami a fotódon látszik! Az X60-ban még van egy vízszintes betét a billentyűzet kupakja felett, ami finoman érezhető extra stabilitást ad a gomboknak, és egy nagyon válogatós ThinkPad júzer jegyezte meg, hogy szerinte már a T420/520-ban sem volt, szerinte, bár nem nézte meg, csak érzésre mondja, a T410/510 szériánál fejezték be a használatát, onnantól kezdve a nem szigetes gombok alatt is egy egyszerűbb, olcsóbb mechanizmus van. Azért érdekes ez, mert enélül a fedél nélkül 99,99%-ra biztos, hogy lehetett volna nem szigetes világító ThinkPad billentyűzetet is csinálni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) kovsol válasza rudi (#24) üzenetére


kovsol
titán

Kíváncsivá tettél, holnap kipróbálok egy T400/T410 párost is, hogy milyen rajta gépelni. Remélem ezután is elégedett leszek a T420-al :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#26) Blyan válasza rudi (#24) üzenetére


Blyan
félisten

Már a T400/R400as szériánál sem volt olyan a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27) rudi válasza Blyan (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Hmm, komolyan? Mert akkor kb. az első Lenovo fejlesztés volt ennek a betétnek az elhagyása. Na majd, alkalomadtán alaposabban megnézem ezt a dolgot.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) ro_bert17 válasza rudi (#24) üzenetére


ro_bert17
őstag

A T410-nél sincs vízszintes felső betét, az ollós részen.

(#29) Tim82 válasza Blyan (#26) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T400/R400 még ugyanazt a billentyűzetet használja, mint a T60/T61/R60/R61/Z61 (+ T500/R500/W500), ezen modellek között csereszabatos is teljes mértékben.

T400s-től felfelé így néz ki (onnantól volt váltás sok minden egyébben is, pl. dokkolócsatlakozó):

*
Hülye kérdés, mert nem tudom rá a választ (főleg ennek tükrében, kellene egy Lenovo szervízes megerősítés vagy cáfolás rá): nem lehet, hogy már kijött a T400/R400 és bőven a modell gyártása közben volt változtatás a billentyűmechanikán?

Elhiszem, ettől még totálisan csereszabatos a régebbi modellek billentyűzetével egyébként, azért is olvasd el a kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) Blyan válasza rudi (#27) üzenetére


Blyan
félisten

Komolyan. A 400as széria billentyűzete ugyanaz volt a T és az R szériában (gyakorlatilag a két sorozat annyiban különbözött egymástól, mint a mostani cikk 420ai). Bár most csak egy R400 van itt mellettem, de az ilyen (3 éves gép :B ):

(#29) Tim82

Hidd csak el.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#31) vgergo válasza rudi (#20) üzenetére


vgergo
aktív tag

Nálam így néz ki T420i Alt billentyű alati rész.
[link]
[link]
[link]

(#32) negyedes válasza rudi (#24) üzenetére


negyedes
addikt

eleg erdekes nezne ki a billentyuk kozott kiszurodo feny a nem szigetes megoldasnal.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#33) Blyan


Blyan
félisten

Ez, mint látható egy R400-as.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#34) GaborGh


GaborGh
őstag

Áppp, a szép és masszív igáslovaknak, na és persze a tesztnek is.
A folytatásban remélem az EliteBook-okról is lesz egy ilyen részletes leírás, azt is szívesen olvasnám.

Thx :)

(#35) ielektros válasza DaveJr (#19) üzenetére


ielektros
senior tag

Ezt nem vágom. T510 T520 bill szerintem nagyjabol total ugyanaz nem?

(#36) Alg válasza rudi (#27) üzenetére


Alg
veterán

Most nincs kéznél, de T500-ban sem rémlik (a full backplate viszont megvan)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37) warn!ng válasza rudi (#3) üzenetére


warn!ng
tag

volt ez jobb áron is, itt a hazai pálya rovatban január végén írtátok, hogy:
usanotebook.hu, t430i 1600x900, i3@2.4GHz 231kHUF. [link] legalja a cikknek.

azonnal lecsaptam rá! :) +4ért ment bele 4GB RAM és átszereltem az 256-os SSD-t.
évek óta egy ThinkPad-ra vágytam és megérte várni!

[ Szerkesztve ]

(#38) warn!ng


warn!ng
tag

érdekes amit a hangokról írtatok, a T430i-m-nek konkrétan nincs hangja, hála az SSD-nek is.
Thinkpad fan controllal monitorozom és lényegében a FAN fordulata állandóan 0, ha meg felmászik 60C felé, akkor bekapcsol 1700rpm-re és ezt meg képtelenség kihallani. hálistennek az i3 nem egy forrófejű jószág.

(#39) ielektros válasza rudi (#20) üzenetére


ielektros
senior tag

A gyanud nem csak gyanu tobbe.. :Y :DD :DDD W520 ban sincs mar a felso muanyag.

W520 "N" betu alatt

tok csecse a piros gumicsocs :D nem unalmas feher. :C

[ Szerkesztve ]

(#40) Tim82 válasza Alg (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

Este megnézem otthon (T60, Z61p, T500 a merítés).

negyedes: az unibody előtti Macbook Pro-k (+ előttük az utolsó 2-3 generációnyi 15"-17" PowerBook G4-ek) sem szigetes billentyűzetesek, de van háttérvilágításuk, szóval valami hasonlót kellene elképzelni. [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41) satz18


satz18
őstag

Én nem vagyok nagy üzleti notebook fan, szóval nem tudok róla objektíven nyilatkozni, viszont egy valami zavar rettentően. Ez pedig az i7 3520m. Ezt i5-ös néven, és i5-ös áron kéne adni. Eléggé marketingfogásnak, mi több megtévesztésnek tartom a dolgot. Már az ultráknál is zavar, hogy a 2 magos 3667-es az i7, de normál méretűeknél ez már sztem felháborító.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#42) Blyan válasza Tim82 (#40) üzenetére


Blyan
félisten

A T60/Z61P párosé egymáshoz hasonló lesz szerintem, de T500-é olyan lesz, mint a mostaniaké.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#43) ielektros válasza satz18 (#41) üzenetére


ielektros
senior tag

De ez inkabb Intel dolog. Nem a Lenovo skalazta be a procikat i7 kategoriaba.

(#44) Tim82 válasza Blyan (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

T400/T500-ból biztosan volt egy széria, amit T61-billentyűzettel szereltek, illetve arra cserélték az eredeti billencset (billentyűzet-süppedésre vonatkozó felhasználói panaszok miatt, majd később ezt a billentyűzet-alátámasztás módosításával orvosolták).

Ezért írtam/kérdeztem lentebb azt, hogy nem lehetséges-e, hogy már a T/R400/500 életciklusa közben változtattak a billentyűzetmechanikán.

Ezért volna jó pontosan behatárolni, mikortól használták az egyszerűsített mechanikát - a T60-at és Z61p-t pedig azért nézem meg, mert onnantól a W500-ig bezárólag az összes T/R/Z/W modell billentyűzete kompatibilis amúgy egymással, szóval kontrollcsoportnak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45) Blyan válasza Tim82 (#44) üzenetére


Blyan
félisten

Franc tudja mikor váltottak, de ahogy nézem volt pár variáció:

R400

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) Tikakukac válasza Tim82 (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

T60 és X200s rendelkezik a betéttel. Nálam legalábbis.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) ielektros válasza Integra (#46) üzenetére


ielektros
senior tag

barcsak en futtathatnam....

Tikakukac: X61s is betétes. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50) Dominó85


Dominó85
veterán

A teszt nagyon tetszik, mint ahogyan a készülékek is. Viszont nevetséges, amit a Lenovo mível. A papíron legerősebb 430-as kapja a legkisebb Wh-ás aksit? Na elmennek a jó édesbe! :W

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.