Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) bteebi válasza janeszgol (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Már az LCD TV-kre gondolsz? Szerintem eléggé, bár nyilván változó. Nálunk a családban van jópár régebbi. Van egy 10 és egy 9 éves 40"-os Samsung (az előbbit ráadásul használtan vettük), mindkettő CCFL-es. A 9 éveset erősen strapáltuk, de semmi baja nincs azt leszámítva, hogy a háttérvilágítása inhomogénebb, de ez csak homogén képnél látszik, leginkább sötétben. Sőt, az a TV egy villámcsapásból származó túláramot is túlélt, igaz, a tunerjét ki kellett cserélni. Van még 32"-os Samsung is, az talán 6 éves, semmi baja. Meg van pár LG is, egy 55"-os nekünk, egy 42"-os anyóséknál, meg egy 43-as a sógoromnál. Ezek mondjuk csak 1-2 évesek. Sőt, van egy 1 éves 40"-os Pana, meg egy nemrég vásárolt 22"-os LG is :D.

Probléma bármikor bármelyikkel lehet(ne), de még nem volt. Nyilván nem az én családi köröm a reprezentatív példa, de szerintem nagy általánosságban nincs baj az élettartamokkal, tetszőleges fatális hibák (pl. meghaló háttérvilágítás) meg bármikor bármelyik gyártó termékével előfordulhatnak. Ha szerencséd van, akkor gariidőn belül. Valószínűleg amúgy megéri a plusz garanciára pénzt áldozni. 1 év az nem garancia, 2 az már so-so, 3 év már tulajdonképp oké, de ha van rá mód (a Panánál volt), akkor érdemes 5 év garanciával venni.

#12: Dönthetne úgy az LG, csak épp nem érdemes megtennie, mert szerződéseket nyilván legalább 1 évre kötnek vele a partnerek, szóval saját magának emelhet árakat, de a partnereinek nem, mert az szerződésszegés lenne. És alapvetően neki is jó, hogy mások veszik tőle a panelt, sőt. Az mindenképp fix bevétel, a saját legyártott készülék meg nem feltétlenül, mert azt még el is kell adnia. Attól még, mert gyárt 77"-os TV-ket, amiket 5 milla körüli áron árul, nem lesz bevétele, csak ha valaki meg is veszi azt. A panel eladás meg fix (és jó) bevétel. Szóval a partnereivel szemben nem nagyon ugrálhat (vagy legalábbis nem gyakran), ha meg magánál emelne árakat, akkor versenyhátrányba kerülhetne, ami neki szintén nem feltétlenül jó.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.