Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #09819904


#09819904
törölt tag

Amíg a *. kerületi Polgármesteri Hivatalban dolgoztam, addig konkrétan három rendszergazda munkáját "csodáltam".
Kitalálták, hogy a pincéből ki kellene pucolni a régi gépeket. Ugyan aki a leltárért volt felelős, az gyesen van már a harmadik gyerekkel... :U Úgyhogy konkrétan már selejtezni bőven lehetett volna!
Felajánlottam a segítségemet, hogy a régi gépeket legalább annyira összerakom, hogy egyrészt fizikailag ne egy szemétdombnak nézzen ki a pince, illetve amennyire tudom szoftveresen is megnézem, hogy melyikkel lehetne valamit kezdeni! Az üzemeltetési iroda irodavezetője közölte, hogy nagyon szuper az ötlet, de a jegyzőtől engedély kell. Oké, legyen!
Sikerült ezzel addig pöcsölni, amíg a nagy zuhé miatt szarrá ázott szó szerint az összes gép! :U Rá alig egy hétre jön a telefon, hogy mehetek akkor rendbe rakni a gépeket. Kérdeztem, hogy mégis melyiket a cca 220 totálkárig ázott gépből? :U Jaaa, akkor a biztosítónak szólunk.
A biztosító pedig fizetett. Ami a vicc volt az egész dologban, hogy kijött egy öltönyös emberke, aki nagyjából annyit értett a számítógépekhez, mint én Stephen Hawking hobbijaihoz, és megírta a papírt. :U
A dolgozók ugye közben nyomatták dögivel az e-maileket, hogy kellene gép, mert az ügyfélszolgálaton 2!!! órába telik bejelentkezni a hivatali profilba. Kutyát nem érdekelte! Új gépeket vettek dögivel. Amiben csak az volt az abszurd, hogy egy olyan ASUS gép, ami ér maximum 80 ezret, megvették 140-ért... :U Persze nem működött, mert olyan faszán tudtak választani. Így ismét lecserélték a gépeket DELL-re. Az akkorra kb. 2 hónapos gépek pedig mentek a pincébe. "Hámerezszar" alapon. Mire a DELL-ek elindultak Win 10-el, amin persze a "jó" kis LTSB volt, és rohanhattam két osztályhoz rendbe tenni, addigra visszakövetelték a Win 7-et. Majd rá egy napra update volt Win 10-re... Ismét eljátszottuk a "Hámerezszar" kört, és jöttek újabb ASUS gépek... :U Van itt pééénz!

Ezekután a 1507 támogatásának a vége lófütty! :D

(#53) -szp- válasza Winner_hun (#46) üzenetére


-szp-
aktív tag

javítva, köszi :R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#54) ooszi


ooszi
senior tag

Nem tudom mit rinyáltok, nálunk még mindig a jó öreg Windows Xp van, és működik, lám csodát.

BY ooszi

(#55) ooszi válasza #20749568 (#52) üzenetére


ooszi
senior tag

Le akartam írni valamit, de rájöttem, jobb ha nem teszem.

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#56) #09819904 válasza #20749568 (#52) üzenetére


#09819904
törölt tag

Sajnos! Úgy röpködtek a milliók, hogy "öröm" volt nézni. Ugyanezt eljátszották mikrobuszokkal. De viccen kívül 3 villanykörtére 2 hónapot kellett várni! :U

A rendszergazdákról (3 fő) pedig csak annyit, hogy egy HP nyomtató driverezése nem jött össze nekik.
Bezzeg a zárt dolgok, mint például a polgármesteri illetve jegyzői dolgokat pedig egy sima hivatali kisegítő is simán láthatta a belső hálózaton!
Úgyhogy amikor azt olvasom, hogy ilyen meg olyan védelem van a hivataloknál, akkor elkap a röhögés!
Mind a polgármesteri, mind a kormányhivatal adataihoz úgy hozzá lehet férni, hogy az valami félelmetes!
Mondjuk a kilépésem oka többek között ez is volt, illetve a pénzszórásuk!
Amikor jeleztem, hogy gondok lehetnek, konkrétan egyből megkaptam, hogy csak X, Y és Z ne tudjon róla! Magyarán nem egyből külső emberek, hanem belsők sem... :U

A Teve utcai rendőrpalotában is van ugyanilyen humoros dolog!

Illetve jelenleg egy igencsak monopol helyzetű helyen dolgozom, ahol azért nagyon durva technikai dolgokkal foglalkoznak. Mégis olyan hozzáférhetőség van, hogy ember el sem hinné!

(#57) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Ez stimmel az MS politikájával (XP oké, Vista hááát, Win7 oké, Win8 hááát, Win 8.1 oké, Win10 hááát,...)

[iTX-or-GtfO!]

(#58) pzstm válasza Syl (#2) üzenetére


pzstm
titán

február végén 90% felett volt a 1607-es verziót használók aránya, ami alapján tényleg csökkent a fragmentáció. Meglátjuk a Creator's Update-el ez hogy fog változni...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#59) hcl válasza vicze (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, én nagyobb helyeken is láttam sok esetben, hogy elodázták a váltást, amíg lehet. A spórolás nagy úr...

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Azt mondja a ms, hogy: ez már nem termék hanem szolgáltatás.
Értitek?
És mi minden szolgáltatás leg alapvető jelmondata?
Fizess érte!
Tehát úgy tessék számolni, hogy a jövőben tutira fizetős lesz a frissítés , és még ki tudja mi.

(#61) Syl válasza pzstm (#58) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy hogy nő a Win7 piaci részesedése ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#62) Pala válasza Nyugis (#60) üzenetére


Pala
veterán

Nem kizárt, hogy rátérnek majd egy havidíjas megoldásra, mint az pl. az Adobe.

(#63) MaUser válasza Cifu (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Hát a saját céges win10-es szenvedésünket látva (már két eve elvileg ez van, aztán még mindig cserélik automatikusan a win10-ezel jövő gépeket win7-re, olyan alap hibák miatt, mint skype business nem megy, Exchange sync problémás, stb. és ms is tudja ezeket és már két éve nem tudják javítani, stb.) nálunk a következő a szitu:
- gyártásba lassan mindegy mi kerül, sap-hoz v. az éppen szükséges db-hez kapcsolódó vékony kliensen bármi elzörög, mostanában egyre többször linux megy rá
- mobil szinten már csak ios only, win phone tiltott annyi gond volt vele főleg szinkronizációs gondok a saját win-es hálózattal, hiányzó kilensek, stb.
- hedt szinten már kérhetőek a gépek linux-szal és kérik is ezerrel a kollégák a kevesebb gond miatt
- hpc ugye linux only
- marad a párszázezer irodai, egyszeri mérnöki sw-es gép, ahol most fut elég erős kampány, hogy a fentiek sikere miatt legyen linux is. hamarosan jönni fog, mivel a céges linux group már egy ideje teszteli sikerrel és ha ilyen jó folyik tovább a win10 pilot, előbb lesz hivatalosan működő belső linux-unk, mint win10-ünk :U

Nyilván az egész cég nem fog átállni soha, de még a win7 idején a hpc kivételével egy windows only cég voltunk, 10 év múlva jó ha 50% lesz a win-es gépek aránya...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#64) hcl válasza demagóg (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eleget láttam ilyen helyet - az adott termelőeszköztől függ minden. De sok esetben ott van a milliós gép, ami 10 éves, de minek cserélni? Már csak termeli a pénzt.
Viszont sok esetben megoldható a vezérlő PC cseréje, olyankor mi is inkább cseréltük. Kevesebb nyűg, stb.
Azért az outdated OS-ek mindenhol macerával járnak, még ha megoldható is a tovább használásuk.

@MaUser : A legtöbb nagy cégnél nem engednének Linuxot, pedig pl. vékonynak pont jó lenne...
De gondolkodni nem szokás :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) #41133696


#41133696
törölt tag

Szerencsére nálunk mind a két PC-n ez a verzió van:

Viszont a 12 éves PC - oké a CPU csak 10 éves az alaplap a korosabb - lehet még a legújabbat is kikoszorúzza.[kép]

(#66) #06658560 válasza vicze (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ahova dolgozom, nem kis cég, most volt egy komolyabb update, jól előkészítve. Két szoftvert frissítettek. Na, ennek eredményeként most megy a szopás, mert az adatbázis teljesen random hibákat dobál, íy pedig dolgozni nem tudunk vele, plusz tetű lassú lett. A millió céges scriptet is mellé kell fésülni. Megértem, hogy az MS minden héten új OS-t szeretne a világra erőltetni, csakhogy a világ munkája nem az, hogy bámulja azt a szép zöld gyepet. És valahogy az MS a saját agymenései miatti kisesések költségét nem nagyon szereti megfizetni a kuncsaftoknak.

(#67) X Factor válasza MaUser (#63) üzenetére


X Factor
addikt

Skype for business nem megy, szar a w10.
Exchange sync nem megy, szar a w10.

A leírásod alapjon a windows-os csapat nincs a toppon, a linux group-nak meg elég nagy a lobbi ereje.

Make things work

(#68) hcl válasza X Factor (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mind a 3 MS termék. Túlzó elvàrás lenne, hogy A Világ Legnagyobb Szoftvercége olyan cuccokat adjon ki, amin legalább a saját termékei működnek?

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) Syl válasza hcl (#68) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint pl. a Skype WP-n? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70) zoli62


zoli62
addikt

MS-nál csak azt nem tudják eldönteni, hogy a Windows 10 a jövőben valódi rolling release modellre álljon-e át, vagy nem.

(#71) SaGaIn válasza zoli62 (#70) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Egy idő után úgyis bele kell nyúlni komolyabban a kernelbe akkor meg már új főverzió lesz.

Lehet hogy el lesznek 2025ig a Windows 10-zel, de utána váltani kell. Jön majd annyi újítás addigra, hogy nem lesz érdemes tovább foltozgatni. El kell kezdeni megint az alapoktól átgondolni.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#72) X Factor válasza hcl (#68) üzenetére


X Factor
addikt

Miért ne műkődne !?

Az, hogy valahol, valaki, valamit rosszul csinált, ezért endpoint-nál lesz egy hiba vagy sync issue, attól még nem feltétlen az sw szar.

Nem azt mondom, h. nem fordulhat elő hiba, de azért ahhoz valaminek nagyon rosszul kell mennie, hogy az ember arra a végkövetkezetetésre jusson, hogy nem műkődik. Vagy mást értünk nem műkődik alatt.

Pont az ilyen esetekben derül ki, hogy egyszer valaki felhúzta a rendszert és azóta nincs aki ránézzen, karbantartsa, a logokba belenézzen, vagy bármi, mert vagy már nincs ott aki ért hozzá vagy felelőséget vállana, vagy mindeki örül hogy megy és nem nyúnak hozzá és stb...

Nyilván a nagy multiknél ez kevésbé vagy nem áll fenn, de nehezen is tudom elképzelni h. egy középvezető a mindennapokban azzal küszködne, h. nem jelennek meg levelek a mobilján...

Elég sok helyen találkoztam velük, üzemeltetek is jó párat mindegyikből. Bár mostmár inkább a Teams-et használjuk frontend-ként, nem a SfB-t. Exchange meg vagy hibrid vagy o365, de ettől függetlenül a régiek is mennek, és elég ritkán kell kalapálni őket, mondhatni a szükségesnél nem többet. És minderről a userek semmit se tudnak, hisz nekik csak szimplán műkődnek.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#73) Döglött Róka válasza zoli62 (#70) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Már rég eldőlt, és működik. A probléma leginkább a Win 7-ből megmaradt alkalmazásokkal, ősi nyomtatókkal, AV szoftverekkel van.

LTSB-t meg nem arra ajánlja a cég, amire itt a nagy többség gondol. Az LTSB egy zárt láncokhoz, gyártásvezérlő gépekhez vagy ATM-ekhez kitalált történet, nem desktop felhasználáshoz. Rengeteg funkció ki van belőle kapálva. Mellesleg a főverziókban bőven van mennyiségű bugfix, ami miatt az LTSB nem javasolt desktopra.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#74) Cifu válasza X Factor (#72) üzenetére


Cifu
nagyúr

Exchange meg vagy hibrid vagy o365, de ettől függetlenül a régiek is mennek, és elég ritkán kell kalapálni őket, mondhatni a szükségesnél nem többet. És minderről a userek semmit se tudnak, hisz nekik csak szimplán műkődnek.

Én meg most sírom vissza a dedikált levelező szervert, mert az O365 alatt a kiértesítő program által elküldött levelek konkrétan nem lettek kiküldve. Ott sorakoznak az Outlook elküldött mappában (ami miatt a pénzügyön tök nyugodtak voltak), de ha bemegyek az O365 / Exchange admin center oldalra, és lekérem a postázott üzeneteket, a 115 levélből az első kettőt küldte ki, a többinek se híre-se hamva. Én meg ehetem a kefét amiatt, hogy átálltunk erre a hulladékra, mert az jó lesz nekünk, mert hát a felhőben a jövő... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#75) cami][us válasza kraftxld (#11) üzenetére


cami][us
senior tag

Vajon meddig támogatják az új procikat LTSB-n? ;]

(#76) X Factor válasza Cifu (#74) üzenetére


X Factor
addikt

Lehet ellene ágálni, meg nyilván sokaknak nem tetszik, de akkoris ebbe az irányba haladunk. Én úgy állok hozzá, hogy akkor inkább minnél előbb beletanulok és boldogulok, minthogy folyamatosan széllel szembe esete álljon fenn :)

Arról nem beszélve, hogy a piaci igények is ebbe az irányba mozdulnak, így az ember olyan tudásra tesz szert, amit anyagilag jobban honorálnak.

Egyébként, ha van adminod akkor message tracel utána tudsz menni, hogy mégis mi történt. Most h. ezt webes felületen teszed, vagy ssh-val jelentkezel be egy on-premise szerverre szerintem mindegy.

Make things work

(#77) hcl válasza X Factor (#72) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagy multiknál is nagyon gyakori, hogy egyszer elkészült valami, elmegy, aki kitalálja, aztán senki nem ért hozzá.
Csak nem erről volt szó.
X OS-en megy a cucc. OS csere X+1-re, aztán nem megy. Egyáltalan nem szokott rossz beállításból lenni a hiba ilyenkor (nem így tapasztaltam), egyszerűen ennyire jók a szoftverek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) X Factor válasza hcl (#77) üzenetére


X Factor
addikt

Nagy multiknál is nagyon gyakori, hogy egyszer elkészült valami, elmegy, aki kitalálja, aztán senki nem ért hozzá.

Ebben teljes mértékben együtt értünk.

X OS-en megy a cucc. OS csere, aztán nem megy. Egyáltalan nem szokott rossz beállításból lenni a hiba ilyenkor (nem így tapasztaltam), egyszerűen ennyire jók a szoftverek.

Ez meg számomra abszolút szürreális, elképzelhetetlen. A legnagyobb cég, ahova bedolgozom, anno amikor w10 átállás előtt állt és az általad leírtak miatt nagy volt a stressz faktor, nem győztem őket nyugtatgatni.

Szépen egy VM-es test.lab-on kilettek próbálva a dolgok, a különböző divizioktól bekérve, hogy mik a napi rutin és nem rutin feladatok amit csinálnak. SW/HW audit, inventory volt up-to-date, abból lehetett látni a usage-t és szépen kipróbálgatni a dolgokat. Ha volt valami hiba, akkor megoldottuk, változtattunk.

Ha egy production environment-et átpakolnak, aztán meg nem műkődnek a dolgok, akkor megértem, hogy mindeki pipa, de ezt inkább látom humán hibának mint OS-hez köthetőnek. Attól független, hogy értem én az analógiát, hogy ha ott ment, akkor itt miért nem.

Make things work

(#79) Döglött Róka válasza X Factor (#78) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pontosan, egy desktop-os upgrade-et nehogymár élesbe csináljon egy cég. Bőven van idő kitesztelni mindent. Fórumozás helyett dolgoznia kéne az üzemeltetőknek:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#80) MaUser válasza X Factor (#67) üzenetére


MaUser
addikt

Már múltkor linkeltem a releváns kb doksikat egy másik "sosem a windows 10 a hibás" hozzászólónak... Ha nagyon érdekel elő tudod túrni. Ez van, jelenleg a saját cuccokkal nem kompatibilisek 100%-ban, saját maguk szerint sem. :U

De nyilván user és admin error, ha az MS support válasza az, hogy tudnak róla a köv. update-ban javítják.
:W

Szépen egy VM-es test.lab-on kilettek próbálva a dolgok, a különböző divizioktól bekérve, hogy mik a napi rutin és nem rutin feladatok amit csinálnak. SW/HW audit, inventory volt up-to-date, abból lehetett látni a usage-t és szépen kipróbálgatni a dolgokat. Ha volt valami hiba, akkor megoldottuk, változtattunk.
Ha egy production environment-et átpakolnak, aztán meg nem műkődnek a dolgok, akkor megértem, hogy mindeki pipa, de ezt inkább látom humán hibának mint OS-hez köthetőnek. Attól független, hogy értem én az analógiát, hogy ha ott ment, akkor itt miért nem.

Huhh, tehát fogtátok és a százezer user kismillió scriptjét egyesével néztétek vm-en? Vagy a addon-okat a párezer department-re? Oh, wait....

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#81) X Factor válasza MaUser (#80) üzenetére


X Factor
addikt

Egy picit félreérthető voltam, nyilván ezen rendszerek se tökéletesek, csak sokszor a fórumokon hangoztatott, nem megy, ez szar, és egyéb nyalnákságok nem feltétlen olyan dolgokra vezethetőek vissza, mint amiket te kiemeltél.

Egy picit eltérek a konkrétumoktól és távolabbról közelítem meg, egy konkrét példával szemléltetve hogy miért vagyok azon a véleményen amin.

Rengeteg programozóval vagyok napi kapcsolatban, és nagyon sokszor futunk bele olyan esetbe, h. van egy vs2008-ban megírt tool, annak az összes dependency-jevel, aztan ha egy modernebb környezetben nem megy, akkor ugye ők egyből felelőséget hárÍtanak, h. de régen műkődött, szar az OS, szar az új .net szar minden. Egy részük úgy vélekedik, hogy egyszer összetoldoztak-foltoztak valamit ami épp ment és onnantól mossák kezüket.

Ellenben egy másik részük napi szinten túrja a különboző fundamentals ajánlásokat, nézik, hogy akár egy régen létrehozott valami hogy lehetne még hatékonyabb, gyorsabb stb... Ha, meg vmi nem megy, akkor átirják, ellenőrzik vagy átvesznek máshonnan már műkődő megoldást.

Szerinted melyik csapattal hozzáállással dolgozok szivesebben ?:) Akik kötik az ebet a karóhoz és mindenáron a begyakorolot sok esetben legacy sémákat akarják ráerőltetni, minden új eljárásra. Vagy akik megtanulják az őj dolgokat és élnek annak lehetőségeveil ?:)

Ahol 100k user van, ott meg lenne büdzsé akár saját környezet lefejlesztésére is. Itt már korábban is írtam, hogy ekkora léptéknél, a sales dörzsöli a markát a jó kis deal-eken, amit az MS-el, Oracle-vel és a többivel kötnek. Ráadásul ahol 100k user van, ott azért ált van megfelelő IT, vagy kéne h. legyen.

Van 100k user, adott környezet, a szakemberek, majd vmi nem megy, és a user-ek mutogatnak az IT-ra, az IT meg az MS-re. Akkor, kell szépen egy tanulmányt a főnökség alá lökni, h. ez meg ez ezért rossz és ezért kell rajta változtatni, jobb alternatÍvát nyűjtani nekik. Mert nyilván a "ez egy szarra" ők is csak annyit reagálnak majd, h. oldjátok meg.

Jöhet nyugodtan egyébként konkrét péda, meg article, mert mindeki okul belőle és érdekes lehet.

Make things work

(#82) zoli62 válasza Döglött Róka (#73) üzenetére


zoli62
addikt

Azért én a gördülő frissítésre úgy gondolok, hogy akár napi szinten érkezik egy-egy frissítés.

(#83) nap


nap
addikt

Hurrá! Már alig várom a kreartor update támogatásának a végét is!

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#84) #41133696 válasza nap (#83) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ennyire bejött?

(#85) #09819904 válasza Döglött Róka (#73) üzenetére


#09819904
törölt tag

Örülök annak, hogy nem csak az én véleményem ez az LTSB-ről! :)
Ennek ellenére a polgármesteri hivatal, ahol dolgoztam bevásárolt belőle rendesen! A BFKH pedig röhögött, hogy nekik még mindig nagyon jól megfelel a Win 7. A legutolsó infóm szerint Ők Professional verzióra fognak váltani. Ami ugye még mindig normálisabb döntés, mint az LTSB! :)
Mondjuk a BFKH-nál a server is Windowsos. Nekik bevált a 2012-es.

(#86) vicze válasza #09819904 (#85) üzenetére


vicze
félisten

LTSB nem olyasmi amit megvásárolhatsz, konkrétan nem is veheted meg, egyszerűen a support szerződésben egy opció a többi edition mellett
Azt hogy mire használod az a te döntésed. A említett felhasználási területekre, pedig IoT(ATM) vagy gyártásvezérlőre meg szerver van ajánlva, nem pedig LTSB szóval teljesen hülyeség, amit leírt.
Az LTBS egy teljesen normális Desktop OS, és kösz egészséggel használom. :) Legalább nem kell kiirtani belőle azt a rengeteg adwaret amit az MS még az Enterprise-ba is belepakol.

(#87) #09819904 válasza vicze (#86) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nekem nagyon jól bevált az Enterprise illetve az Education verzió. Az LTSB konkrétan a hivatalban nem ment normálisan. A Lumia 950-et egyszerűen nem is ismerte fel! De más nyomtatót sem, amit a többi verzió igen.
Otthon kipróbáltam, de a helyzet nem lett jobb. Az egyik gépemen ugyanúgy nem ismert fel dolgokat, még update mellett sem. A másik gépet pedig tepsibe vágta majdnem. Nem akarom 100 %-osan azért az LTSB kiadást leszólni, de valahogy inkább töltök +10 percet azzal, hogy kidobáljam ami nem kell, mint szívjak órákat, hogy menjen a rendszer.
De ez legyen inkább a HW-re fogva! :)

(#88) hcl válasza X Factor (#78) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én eddig 3 multicégnél dolgoztam, ebből 2 win only, 1 vegyes szoftverparkal. Mindegyiknél megvolt ez az eset, hogy egy másik windóz verzió esetén valami nem úgy ment. De Exchange szerver frissítésnél is láttunk ilyet.

Szóval más az, amikor a tesztkörnyezeten lemegy minden szépen, aztán jön a valóság, és te vagy a support, neked kell megoldani a leglehetetlenebb hülyeségeket.

"Ráadásul ahol 100k user van, ott azért ált van megfelelő IT, vagy kéne h. legyen."
A valóságban pedig nincs. A legtöbb esetben jól néz ki, hogy mekkorát spórolunk az IT supporton, mert 3 ember elég ötezer userhez.
Ja, ez papíron szép, a valóságban pedig a userek teljesen magukra vannak hagyva (más kérdés, hogy a legtöbbje nem képes a helpdesket felhívni, de egyszerűen annyi apró dolgot lát az ember ha ott van közöttük, hogy azt semmilyen HD nem tudja megoldani). Hihetetlen jót tesz a produktivitásnak, ha állandóan küzdeniük kell hülye hibákkal.
A másik hozadéka az elérhetetlen local supportnak, hogy előbb-utóbb a biztonság is sérül. Hozzák a pendrive-okat, dugdozzák a gépekbe, torrenteznek a céges gépen...
Most én is szerveres vagyok (szerencsére nem windózos), és egyre inkább igazolást nyer az a gondolat, hogy minden olyan szerver supportosát, aki end user service-t támogat, betennék pár hónapra kezdésnek a userek közé.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) MaUser válasza X Factor (#81) üzenetére


MaUser
addikt

Rengeteg programozóval vagyok napi kapcsolatban, és nagyon sokszor futunk bele olyan esetbe, h. van egy vs2008-ban megírt tool, annak az összes dependency-jevel, aztan ha egy modernebb környezetben nem megy, akkor ugye ők egyből felelőséget hárÍtanak, h. de régen műkődött, szar az OS, szar az új .net szar minden. Egy részük úgy vélekedik, hogy egyszer összetoldoztak-foltoztak valamit ami épp ment és onnantól mossák kezüket.
Ellenben egy másik részük napi szinten túrja a különboző fundamentals ajánlásokat, nézik, hogy akár egy régen létrehozott valami hogy lehetne még hatékonyabb, gyorsabb stb... Ha, meg vmi nem megy, akkor átirják, ellenőrzik vagy átvesznek máshonnan már műkődő megoldást.

Na akkor nézzünk egyvalós példát, mivel röpke 1.0-s C#-óta ezért fizetnek. Írsz egy sima x-y proprietary fileformátumot összehasonlító .net tool-t mondjuk 2.0 alá, amivel az összes ajánlást betartod. Nyilván mivel ms már ott is a világot váltotta meg a .net-tel, rengeteg dolgot úgy tudsz megcsinálni, ha win32 api hívásokat használsz (pl. event-ek jó részének normális lekezelése). Betartasz minden ajánlást, majd mikor feltelepül egy ms sec update, elkezd reklamálni az összes user, hogy szarul működik, amit csináltál. -> Nyilván a programozó a hibás ugye szerinted. A valóság meg az, hogy az ms szó nélkül változtatott visszamenőleg egy már kiadott api-n és eltörte. Mindezt nagy anyázások közepette lehet fórumokon végre kiverni pár illetőségből és cil elemzése alapján. :U S biza úgy sikerült a win32-es api felé törni a .net wrapper-t, hogy még egy nyamvadt log bejegyzést sem dob event-ek közé sem, hogy figyelj te szerencsétlen programozó, ez deprecated visszamenőleg. Egyszerűen ami ms-nél folyik fejlesztés címén az katasztrófa. Api-t törni, verziót váltani értelmes ember nem szokott, ha maintanace játszik. De ugyanez az office add-inok. Az ugye megvan hogy ezeket is lehet három évente újraírni, mert állandóan töri az api-t az ms? Most ott tartunk hogy minden új office verzióhoz kell az új vs, amivel csinálhatsz hozzá új projektet, még ha a kódod egy win32 api hívással lekezelhető messagebox-ot dob fel? Hát bravó... Ehhez képest a python meg a matlab egy állandósult és jól karbantartott nyelv/környezet. :W

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#90) trufa12


trufa12
addikt

Van a zorin v milyen nevezetű linux alapu oprendszer sokkal jobb mint a win csak a játékok terén nem minden megy azért nem használom. Am hagym a windowst a picsbe mert sokkal pattogósabb a rendszer hangzás jobb kép minpség jobb. Minden automata felismer pik pakk indul a gép és használatra kész. Annak mondom aki nem játszik ...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#91) hcl válasza X Factor (#81) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy meg programozók.
Én nem azt kértem számon a MS-től, hogy a valaki által a frameworkjükre írt cucc miért nem megy az új termékükön : azt, hogy a SAJÁT termékük miért nem működik az úk OS-ükkel pöcc-röff. Az ugyanis illene, ha már akkora arcok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#92) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként az embereknek semmi sem jó, itt a példa. A korábbi modellnél már ilyenkor dübörgött a jön az új Windows verzió pénzért... mert ugye három évenként jött is - kivéve amikor nem (Vista). A felhasználóknak az tényleg nem volt túl pénztárcabarát amennyiben mindig a legkorszerűbb verzióval akartak dolgozni.

Aztán a Windows 8.x már kedvezményesen volt frissíthető Windows 7-ről, akkor meg azt mondták sokan, hogy pfúj biztos azért ilyen olcsó mert rossz. A Windows 10-nél, meg azt, hogy azért ingyenes 1 év alatt mert már annyira rossz, hogy pénzt sem mernek érte kérni.

No de mi is a realitás?! Az, hogy amennyiben valaki vásárol egy korszerű gépet, és megveszi rá a Windows 10-et ha a PC alaplapja nem romlik el 3 éven túl sem, és használni akarja azon túl is, akkor folyamatosan akár 10+ évig is élvezheti a legújabb Windows legfrissebb build-jét. Igen tudom, hogy sokakat megakaszt ha átkerül egy ikon jobbról balra, de itt az én példám, nekem az ASUS A7N-SLI lapos kis családi gépem, kikoszorúzta a 64-biters XP-t, Vistát, 7-est és most a legújabb Windows 10-et használom rajta, és csak annyit kellett csinálnom hogy a 10-esből már csak a 32-bites ment fel rá. A Skylake CPU-s rendszeremet meg az sem érdekli majd ha kikopnak a 32-bites példányok, mert ugye előbb utóbb eljön az idő, amikor nem adnak már ki 32-bites Windowst.

(#93) #09819904 válasza trufa12 (#90) üzenetére


#09819904
törölt tag

Aha... :U

(#94) #00137984


#00137984
törölt tag

Windows 10 frissitések után csak a felmerülő hibákat tapasztalom minden fórumról és ismerősőktől egyaránt. Én megmaradtam a Windows 7 Professional x64 Service Pack 1 rendszernél. A hardverek és a driverek jó müködése miatt. Amig a Win 10-re nincs biztositva a gondmentes átállás, addig maradok azon a régi elavult OS-en. 32 bites XP-ről Vista-ra nekem nem jelentett gondot az átállás, mert minden akkori hardveremet Vista Ready cimkével vettem. Már akkor alkalmas lettem volna a 64bites környezetet használni, de ez a feladat Windows 7-re hárult. Itt az eszközillesztő drivereknek egy kis időbe került megjelenni, és a müködésük eleinte felemásan sikerült. Idővel megjavultak és a 64bit előnye előbb-utóbb igazolást nyert. TV kártya és hangkártya driverek is érkeztek és ezek a Win7-re simán jól müködö hardvert jelentenek napi szinten. Ezt nem nagyon sikerül a jelek szerint Win10-re átemelni. TV kártyákon elmegy a kép és hang, amig máshol a hangkártya nem a megszokott minőségben és megbizhatósággal megy. Videókártya topikokban szintén olvasható Win10 és driver eredetű hibaleírások... Szóval mire fel fejlesszek Win10-re és DX12-re, amikor némelyik játék alig vagy semennyire nem gyorsabb mint DX11-en. Közben igy a gépem képernyőjén legalább szép áttetsző Aero megjelenitéssel látható, amire van elég erőforrás a gépben. Tudom ez egy kis machinálás után a Win10-en is elérhető, de nem egészen ebben a formában. Nem minden a jó irányban fejlődik, de talán egyszer majd kijőn egy még újabb Windows 10 változat ami megteszi. Nem úgy mondták, hogy a Windows 10 lesz az utolsó OS... melyik utolsó, amikor mindig valami új nevet és verziószámot kap és a régebbi hanyagolva lesz. Felteszem és használom, miközben karbantartom. Ami jól müködik nálam azt felesleges állandóan updatelni, mert csak elromlik. Murphy törvény. :)

[ Szerkesztve ]

(#95) Kansas válasza #09819904 (#87) üzenetére


Kansas
addikt

---- bocs, redundáns volt... ----

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#96) #09819904 válasza #00137984 (#94) üzenetére


#09819904
törölt tag

Felesleges az update! Igazából az Amiga vagy a C64 is jó, mert nem nyaggat az update dologgal. Sőt vírus sincs rá! Grátiszba pedig retro hangulatot is kapsz!

(#97) hcl válasza #09819904 (#96) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azok ilyen gyíkságok! System 360! :)) :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#98) hunluki válasza #41133696 (#92) üzenetére


hunluki
senior tag

A pénzt nem is mertek kérni érte részt nem csodálnám, bár hivatalosan már pénzbe kerül de ha "véletlenül" lefrissíted akkor teljesen működőképes és aktivált lesz.

Pont a napokban jött egy mókás tapasztalat, ismerős gépére ami eddig hibátlanul működött felmászott az alkotós okosság és kukára vágta az egészet (hozzáteszem nálam is ezt csinálta, mindkét gép rollback után szépen megy AU-n). De csak hogy mókás legyen, egy majdnem ugyanolyan gép két szobával odébb pedig pont a creators-tól jött helyre a döcögős anniversary-s pályafutása után, pedig HW-ben alig különböznek.

Pont ez az a random faktor, ha úgy tetszik HW lottó ami miatt én problémát látok a W10 jelenlegi minőségével. Hol megy, hol nem, hol jobb, hol rosszabb, aztán jön egy (még nem is feltétlenül AU vagy CU jellegű) frissítés és az egész kifordul önmagából. Ebből ugye születik egy olyan helyzet hogy a fórumokon valaki véresen bizonygatja hogy neki minden tökéletes, a másik pedig azt hogy nála szar az egész és ennek örömére mindkettő tökéletesen hülyének nézi a másikat, pedig csak a saját tapasztalatait írja le.

(#99) VIC20


VIC20
őstag

,,Az eredeti, 1507-es főverziójú rendszer nem kap több biztonsági és minőségi frissítéseket."

Troll on:

1. Mágyár lenni nehéz nyelv?

2. Mikor adott ki a Microsoft utoljára ,,minőségi" frissítést? :U

/Troll off

(#100) SaGaIn válasza hunluki (#98) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ezt már többen többször elmondták, hogy az ilyen updatek utáni összeomlás 95% ban driverhibák. Amit 90% nem a Microsoft fejleszt. Az, hogy az Asus, vagy más cég nem képes normális drivert kiadni időben(!) egy 25% os lefedettségű rendszerhez az nem a Microsoft hibája.
Vannak nyilvános tesztbuildek fejlesztőknek, az hogy a pertnerek nem oldják meg kiadás előtt a hibákat nem a Microsoft hibája.
Sokan azt hiszik a Microsoft uri jókedvében változtat a kódokon vagy esetleg nyúl a driverkezelésbe. Ezeknek mindig komoly biztonsági vagy feljelsztési okai vannak. Ha nem foglakoznának vele akkor meg az lenne a baj,
A probléma az hogy az emberek (még a szakaemberek is) és cégek 90%-a telibe xarja a biztonságot vagy azt hogy időben kiadjon egy működő drivert. Ha a Linux lenne az elterjedt ugyan ezek a porblémák merülnének fel sőt...
pl: Nehogy már a Wolkswagen legyen a hibás mert az új modellre nem megy fel a régi felni...
Nem várhatjuk el hogy egy új oprendszer kiadója azért ne változtasson mert Kiskunhalason lévő tervező cég 2012-es Autocadje nem megy az új win 10 en, vagy a Békéscsabai önkormányzat 10 éve használt bérszámfejtő szoftvere nem indul el. Egyeseknek nonsence elvárásai vannak.
Csak magyaroszágon ekkora probléma kidobni 10-20 éves biztoság résektől hemzsegő (winxp -vagy win7) oprendszert.

Ezek alapján nem fer megítélni egy oprendszert. Mondjuk az is igaz hogy egyszer egyszer átcsúszik egy hibát okozó biztonsági frissítés is.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.