Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

Így is van.
Le az iWiW-vel!

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Ennek mi a baja? Biztos fáj neki, hogy a hulladék fb milliárdokat kaszál, nekik meg állandóan kuncsorogni kell a donate-ért. 😂

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Facebook saját magát bojkottálta pár ezer embernél 3 hete

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) UnA válasza hemaka (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Talán furcsa, de nem csak az irigység mozgatja az embereket. :N

(#5) rover45 válasza nyisziati (#1) üzenetére


rover45
senior tag

Jó is, hogy szóba hoztad, cirka 5. éve nem tudok belépni valamiért :F

(#6) Apollyon válasza UnA (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk nem is értem mi irigyelni való lenne abban, hogy a fb emberek átverésével szerzi magának a pénzt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Csak egy jó hashtag kéne és beindulna a birka effekt. #stopfacebook
Ja de akkor ezt is közösségi médián osztanák meg az osztogatók. :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) janos1988


janos1988
addikt

"Kit érdekelnek a személyes adatok." - Gondolják ezt a lájk vadászok, feltűnési viszketekségben szenvedők és a minden tevékenységüket megosztók...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#9) bambano


bambano
titán

a közösségi média alapvető ténykedése, hogy lopja az adatot.
ahhoz, hogy megváltozzon, olyan alapvető dolgokat kellene változtatni, ami meg is szüntetné az egészet.
szóval magától nem fog történni semmi. büntetésekkel kell leállítani őket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) nihill


nihill
őstag

Milyen nevű csoportban is szervezik a bojkottot?
Megyek lájkolom őket!
:DDD

(#11) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérés úgy pár éve teljesítve, kb havi 2x lépek be a fészbúk fiókomba.
Ha viszont a PH fórum bojkottjára hívna fel, az sokkal fájdalmasabb lenne :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) gabor7th


gabor7th
addikt

A fickó azt felejtette el, hogy kicsit nagyot kér, nincs ekkora hatása az emberekre, csak hang amire nem kell különösebben figyelni. Ami hatni fog mindenképpen az az, hogy készül új törvény és ez vissza adja majd sokaknak a szólásszabadságát és igazából... valahol még a közösségi oldalak is alig várják már mert horror sok pénzt veszítenek ők is a cenzúrázással. Ez persze nem a privát adatok kezeléséről szól, de az még törvényi oldalról se fog megoldódni, mert a titkosszolgálatok sohase fognak róla lemondani, de lehet arról is lesz pár új bejegyzés.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) zolka95


zolka95
őstag

Pontosan miféle személyes adatot lopnak el és mire használják fel?
Én konkrétan egy dolgott tudok: a célzott hirdetés. Ennek valaki örül, valaki meg csak lesz*rja. Utálni ki utálná azt, ami olyan dolgokat rak elé, ami érdekli? Van ugyan negatív hatása: több pénzt költ. De ez meg saját döntés.

Én semmilyen személyes adatot nem írok ki facebook-ra. Képeket sem töltök fel magamról. Kivéve ha néha más rak fel képet rólam, de az ritka. És nem lájkolgatok márkákat stb. Leginkább hírt olvasok. Szinte inaktívnak tekinthető az accom.

Akkor végülis az én személyes adataim védve vannak?
Vagy még így is tudják lopni tőlem?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#14) Plazmacucci válasza zolka95 (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt is látják mit olvasol... Szerintem járj utána.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) F34R válasza zolka95 (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem is az igazi neveddel regisztraltal, a szuletesi adataidat sem adtad meg, valoszinuleg a lakohelyed sem az ami valojaban. Vegulis jah "nem adok meg semmilyen adatot"
Ha sokat nem is tudnak rolad, nekik es is pont eleg. FB Messengert- sem hasznalsz?

(#16) #57936896 válasza zolka95 (#13) üzenetére


#57936896
törölt tag

annyi adatot összeharácsoltak ezek (és sokan mások) már, hogy lassan a gondolataidat is megtudják majd jósolni. :)

Ha csatlakozol a netre, átjáróházzá válik az eszközöd.
ez van.

a felhasználási szokásaid szándékos manipulációjával tudsz védekezni.

[ Szerkesztve ]

(#17) gabor7th válasza #57936896 (#16) üzenetére


gabor7th
addikt

Ez a megtudják majd jósolni a gondolataidat Big Datákból annyira megalomán álom mint amennyire hibás elképzelés. Pár gyerek már meg is halt miatta. De igazából nem is az igazság nekik a lényeg, hanem hogy el tudják-e adni ezt a kamut, a reklámot feladó cégeknek, hogy többet kérjenek ezekért a spec. reklámozási módokért mint a normál "csak kirakjuk" reklámokért.

Az viszont teljesen igaz, hogy a legális cuccok is már úgy kémkednek mint a kémprogik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) Apollyon válasza zolka95 (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez az egész már réges-rég messze túlment azon, hogy célzott hirdetéseket kapsz. Itt már nem is a pénzről szól a dolog, hanem a hatalomról. Az, hogy te mit adsz meg magadról, egy dolog. Az meg egy másik, hogy mit szereznek meg tőled az akaratod ellenére és a tudtod nélkül.

Pl. a like gombok különböző weboldalakon. Bejelentkezve sem kell legyél, hogy a fb. tudja rólad, hogy épp most te mit böngészel – pl. sütik, de ha ez nincs akkor ip és egyéb adatok alapján is beazonosít, hogy épp most milyen oldalon keresztül kérte le a böngésződ a beágyazott like gombot. Ez csak egy a sok közül amivel a fb. semmibe veszi a privát szférát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) ALBY


ALBY
senior tag

Csávókámnak nagyon igaza van. Viszont azt felejti el (mint sokan), hogy a ő, és az szimpla userek a a Facebooknak nem az ügyfelei, hanem a termékei. Így aztán semmire nem jó sajnos a bojkottja.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#20) gabor7th válasza Apollyon (#18) üzenetére


gabor7th
addikt

Viszont hiába van náluk sok adat, mint Big Data nagy következtetések levonására alkalmatlan mert a kamu profilok már többen vannak mint az igaziak és nehéz már megállapítani melyik igazi melyik nem, hisz már a nagy tisztogatásuk után is úgy vélték még száz milliós nagyságrendben marardt kamu profil.

"A Facebook legfrissebb beszámolója szerint 2019 első negyedévében mintegy 2,19 milliárd hamis fiókot töröltek a közösségi oldalról, ami egy egészen elképesztő szám,"

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) #57936896 válasza gabor7th (#17) üzenetére


#57936896
törölt tag

Ok, átlag Józsinál full fölösleges lenne. Őt szimplán kondicionálják, ahogy eddig is, csá.

Tehát nem is az a szomorú, hogy bekövetkezhet a dolog. Hanem az, hogy nem lesz rá szükség széles körben.

Viszont vállalati, politikai harcoknál stb. teljesen reális lehet.

(#22) t72killer válasza F34R (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

IP alapon pikpakk megvan nekik a címed, csak egyszer felejsd el bekapcsolni a VPN-t... Ezentúl tengernyi böngészőadat, amit csak ki tud halászni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) gabor7th válasza #57936896 (#21) üzenetére


gabor7th
addikt

Amúgy a részvényesek többsége, szinte mindegyik, nem akarja tovább Zuckerberget elnöknek, csak neki spéci részvénye van ami felér az összes egyéb részvényes szavazati jogával:

Kérdés persze, hogy vajon miért van ez. Talán azért mert Zuckerberg elfogad pénzt republikánusoktól is, merthogy a privát adatokkal való hütlen bánás már sokkal régebb óta tart.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#24) Hieronymus válasza gabor7th (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ami hatni fog mindenképpen az az, hogy készül új törvény és ez vissza adja majd sokaknak a szólásszabadságát és igazából... valahol még a közösségi oldalak is alig várják"

???
Milyen szólásszabadságra gondolsz?
A szólásszabadság olyan idea, amivel államok, szervezetek és szélsőségesek élnek vissza.

""A Facebook legfrissebb beszámolója szerint 2019 első negyedévében mintegy 2,19 milliárd hamis fiókot töröltek a közösségi oldalról, ami egy egészen elképesztő szám,""

És mennyit állítottak vissza?
Például magyar felhasználókat is megtizedelték, egy kis időre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Én az egész FB-ot betiltanám az egész világon.

(#26) Braddock


Braddock
őstag

Igaza van, ahogy kinéz én sem erőltetném ;]

(#27) zolka95 válasza F34R (#15) üzenetére


zolka95
őstag

Messengert azt használok.
A valódi nevemmel regisztráltam, de semmi más adatot nem adtam meg.

Az oldalakon lévő like gombok nyomon követését már el is felejtettem. Még a PH írt róla cikket és hogy itt ezért inaktív (szürke).
Valami böngésző kiegészítővel le lehet tiltani a gombokat. Anno meg is csináltam.

De mégis hogyan kommunikáljak az ismerősökkel a messengeren kívül?? Leválni se tudnék róla emiatt.
Aki akar az megtalálhat ha adok elérhetőséget. De ha én akarok megkeresni valakit akkor csak a facebookra hagyatkozhatok.

Facebookot próbáltam leváltani Twittere, de sosem szoktam át. Ugyanúgy látok "tweet" gombokat weboldalakon. Szóval még alternatívát se találhatok. Bár legalább a twitter valamennyire anonimabb, szerintem.

Marad RSS hírolvasás? :D
Néha rágódom azon, hogy teljesen hátrahagyom ezeket az adatgyűjtő oldalakat.
Google -> duckduckgo

De mi gl garantálja azt hogy a duckduckgo nem követ?
Akkor miből szereznek hasznot?

Meg aztán telón is törölni kéne a play store-t play service-t stb.

Szinte egy ördögi kör az egész.

Na de egyszer majd, tényleg eltűnök ezekről, mint Neo a Mátrixból. :DDD (vagy soha :O )

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#28) #57936896 válasza zolka95 (#27) üzenetére


#57936896
törölt tag

Nyilván ha csak úgy ellehetne hagyni ezeket a szolgáltatásokat, senki se sírna.
Nincs megoldás. A tapasztalatlan userekhez kell idomulni.

A viber pl. már nagyon a begyemben van. :(((

(#29) gabor7th válasza Hieronymus (#24) üzenetére


gabor7th
addikt

Olyanra, hogy nem törölhetnek majd ezután olyanokat akiknek nem tetszik a politikai nézete. (kivéve ha tényleg szélsőséges)

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#30) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Akkor én már évek óta csatlakoztam ehhez a bolykotthoz minden nap a tudtomon kívül. Nekem bevállt és nagy sikere van. Úgy érzem új értelmet nyert az életem. Felszabadult a tudatom. Follow the white rabbit.

Jevons paradox

(#31) -Skylake- válasza hemaka (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Az a baja, hogy okos egy olyan bolygon, ahol majdnem mindenki hulye.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#32) UnA válasza gabor7th (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Van olyan nézőpont, ahonnan akár te is szélsőséges vagy - szóval ez sem jó megközelítés.

(#33) Tulku válasza zolka95 (#27) üzenetére


Tulku
veterán

Regisztráltam FB-re (kellett sajna) és hamis nevet, adatokat adtam meg.
E-mail címet természetesen nem azt, ami az androidhoz szükséges, hanem egy olyat amit évek óta nem használok (yahoo.com).
Ezekkel a hamis adatokkal bejelentkeztem a telefonomon az FB fiókba és láss csodát, másnap a "Kit ismerhetek" ablakban az összes telefonomban található telefonszámhoz kapcsolódó FB fiuók tulaja ott virított...

Azt hiszem ez beszédes...

(#34) DraXoN


DraXoN
addikt

a facebook még olyan emberekről is profilt készít akik nincsenek is regisztrálva, vagy bejelentkezve.
ismerősök kommunikációja (telefonszámai) alapján kitalálja, hogy "ott lenni kell valakinek" esetleg nevet is tud társítani hozzá a telefonkönyvből.
illetve oldallátogatások alapján össze tudja kötni az embert, hogy egy "anonim" itt-itt-itt és itt járt azonos IP címmel..

ha "véletlen" regisztrálna egy ilyen ember, hamar meglepődne, hogy "ismerősöket ajánl fel" akkor is, ha ő maga nem engedi a saját telefonkönyvéhez való hozzáférést, ha tudja a telefonszámod (mert valahol megadod, vagy avval lépsz be), vagy az emailcímed (mert mondjuk valakinek a telefonkönyvében az emailcímed is le van mentve), akkor már van kapcsolat..

vagyis, hibába nincs valaki facebookon, attól még lehetnek róla adatok..

de google kb. ugyan ezt csinálja ... egyszer rákeresel a "gumicsónakra" mert kéne egy hétvégére ... aztán hetekig gumicsónak reklámokat látsz, és youtubeon is gumicsónakokról ajánl videókat... de a facebook is pedig neki elvileg nincs köze hozzá mert "külön hirdetési platform" (talán ezen cégek még adatokkal is üzletelnek egymással a háttérben)...

2 okból vagyok kénytelen használni a facebookot, 1 .. ismerősök "elérése", 2. webfejlesztő vagyok és a facebook modulok "kellenek" az embereknek a weboldalaikra (ehh)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) Apollyon válasza DraXoN (#34) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én már merek olyan merészeket is feltételezni, hogy a fb-nál a publikum számára (még) nem ismert technológiák is javában működnek. Pl. mész az utcán, fényképezkednek random turisták, és te pont belekerülsz a képbe, látszik az arcod, és a fb valamely algoritmusa beazonosítja a userek tudta nélkül is a képen látható arcokat.

Köztük téged is, és ha van általad készített profilod, akkor hozzácsatolja, nyilván a tudtod nélkül. Továbbá ott van az is, hogy az emberek nagyobb része már okostelefonon tolja a faxbúkot, ami önmagában egy metaadat-kánaán.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) Igorovics válasza zolka95 (#27) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Szia,
A duckduckgo egy remek gondolat a részedről. :) Ők is hírdetésekből szerzik a pénzt, mint a google, de garantáltan nem követnek téged. Pl. rákeresel duckban a "car" kifejezésre, és autókkal kapcsolatos reklámokat fogsz látni, ennyi.
Hasonló okokból szeretném ajánlani neked/mindenkinek a gmail helyett a protonmail használatát, biztonságos és van ingyenes része is (valamint egy egész jó androidos appja és saját VPN szolgáltatása is).
A protonmailes arcokhoz köthető egy jó dokumentumfilm is, a címe Nothing to hide. Érdemes megnézni, a "nekem nincs semmi rejtegetnivalóm" érvet igyekszik megcáfolni, szerintem sikeresen :) Ha valakinek nincs másfél órája végignézni, akkor is érdemes megnézni a 48. perctől kezdődő részt, amikor egy átlagembernek elmesélik, miket tudtak meg róla teljesen törvényes módszerekkel. Az elején még mosolyog a fickó...

(#37) atike


atike
nagyúr

Sok sikert. Esélytelen egy ilyen kezdeményezés gyakorlati megvalósítása. Szép és jó így leírva, de meglepődnék hogy ha ebből bármi "komoly" lenne....

(#38) enginev3.0 válasza Tulku (#33) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez nem bonyolult mivel az app hozzáfér a nevjegyeidhez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) halinorbi


halinorbi
csendes tag

A bojkott már megkezdődött, csak nem önkéntes alapon. Szóval előbb a cenzúrával kezdjenek valamit, mert a jobboldal igencsak megfogyatkozott. A facebook is EU-s (sőt, magyar) infrastruktúrát használ, mégis törvények felett áll. Milyen alapon vagyunk lebénulva egy amcsi cégtől? Már a UBER vagy az AirBNB esetében sem értettem ezt a bénultságot. Le kell tiltani, aztán csá. (ahogy az online kaszinókat is) Persze nem a 10 milliós magyarságnak, hanem az 500 milliós Eu-nak. Aztán majd elkezdenek szépen adózni.. és hirtelen fontosabb lesz a szólásszabadság, mint Cukibácsi ízlése. Jah, hogy ő "nem médiaszolgáltató", ezért nyugodtan cenzúrázhat.. Aha.. Tiborcz István sem közszereplő. Ha ő mondja.. biztos így van.

(#40) DraXoN válasza halinorbi (#39) üzenetére


DraXoN
addikt

megfelelő embereknek egy kis "csúszópénz" igen elnézővé tesz egyeseket... "fura döntésekre" képesek, vagy csak süketek/vakok/"szelektív figyelműek" lesznek ...

de már túlragoztam az okokat...

de még ha mindenki megvehetetlen is lenne, akkor is a bürokratikus rendszerek sok lépcsőn át, lassan döntenek és hajtanak végre.. és elég a lépcsőben csak pár megfelelő embert megtalálni (nem feltétlen mindig azokat) és az egész ügy "elhallhat" már a tervezőasztalon (ha eljut egyáltalán addig)... ez Amerikán belül is így működik.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#41) ibenny válasza zolka95 (#13) üzenetére


ibenny
senior tag

Naa..ez azert csusztatas, mindenfele reklamot gyulolok, tuzzel-vassal irtom oket, teljesen fuggetlenul attol, hogy relevans vagy sem, egy darabot nem akarok latni.

(#42) F34R válasza Igorovics (#36) üzenetére


F34R
nagyúr

Protonmailban nincs IMAP, vagyis a Premiumban tervezik, hogy lesz. Illetve ha sebezheto a bongeszod ilyen, olyan okokbol akkor ugyanugy nem er semmit.

(#43) Apollyon válasza F34R (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De igazából nem is létezik olyan mail szolgáltatás, ami ingyenes, tud imapet ugyanakkor nem tölti fel valós időben az összes adatomat az nsa szerverekre.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44) Hieronymus válasza Apollyon (#43) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...valós időben az összes adatomat az nsa szerverekre"

Már az ingyenes biztonsági másolatnak sem örülsz!? :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) F34R válasza Apollyon (#43) üzenetére


F34R
nagyúr

Disroot, Cockli, Tutanota ?
Meg van egy halom privat (fizetos) ami swiss szerveren log.

(#46) DraXoN válasza F34R (#45) üzenetére


DraXoN
addikt

ha valaki akarja akár saját szervert is tud csinálni, egyáltalán nem bonyolult, csak legyen 0-24 elérhető a számítógép...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) Penge_4


Penge_4
veterán

"a közösségi hálókat egységesen, egy keretben kellett volna fejleszteni, nem pedig versenyalapon, mivel ez vezetett a mostani helyzethez."

Állami/EU szinten lettek volna olyan hatékony és jól működő rendszereink helyette, mint a Neptun, tele olyan átgondolt és több irányból megfontolt megoldásokkal, mint a cookie elfogadása. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.