Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z10N


Z10N
veterán

Remelem a mereten is csokkentenek. Akkor az xsx-nel is varhato refresh?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#2) Duree


Duree
veterán

Elég hamar meg lépték.

duree54

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

kellett mint üveges tótnak a hanyattesés, ezekben az időkben pont arra volt szükség hogy ilyen hülyeségekre menjen el a gyártókapacitás...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) Zanik válasza Z10N (#1) üzenetére


Zanik
addikt

Külső szerintem nem fog egyelőre változni, csak belső komponensek.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5) [CsuCsu] válasza fatpingvin (#3) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem most dontottek errol, hanem mar evekkel ezelott, amikor a gyartasi roadmap-ot felvazoltak. AMD-t koti a szerzodes gyanithatoan.

[ Szerkesztve ]

(#6) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Es ezekbol is domping lesz...

(#7) flexxx2 válasza fatpingvin (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

miért? a 6nm új, a régi 7esen meg több 5000es cpu és 6000es vga gyártható

(#8) Kendek válasza fatpingvin (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Neked lehet hülyeség, mások meg akár hónapokig is várnak a mostani időkben, hogy végre kézhez kapjanak egy PS5-öt, annyira kelendő és hiánycikk ez is... Persze biztos van még olyan chip ami legalább ilyen fontos az emberek számára. Pl. helyette lehetne több videokártyát is gyártatni, mert azokkal többet lehetne bányászni...

<-ƘƘ->

(#9) DEJVID válasza Duree (#2) üzenetére


DEJVID
őstag

Ez nem a slim lesz csak egy revision

(#10) Busterftw


Busterftw
veterán

Kerdes miert lenne olcsobb vagy koltseghatekonyabb egy ujabb es elvileg jobb node-n keszult chip mint a tobb eve piacon levo es (normal helyzetben) tobb kapacitassal rendelkezo 7nm.

(#11) keIdor


keIdor
titán

Akkor lehet ez az oka, hogy inkább elkaszálták a Warhol-t.
Több kapacitás marad 6nm-en a konzoloknak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) Kendek válasza Busterftw (#10) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem feltétlenül csak a chip miatt válik olcsóbbá a konzol gyártása. Hanem mivel kevesebbet fog fogyasztani, ezért valamivel egyszerűbb lehet a tápáramkör és a hűtés is, és az egész szerkezet mérete. De persze ettől még nem lesz belőle Slim modell, annyit nem jelent.

<-ƘƘ->

(#13) #72042496 válasza Z10N (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak nagyobb ne legyen, mert úgy terveztettem a médiaszekrényt, hogy a PS5 még épp elférjen állítva az ajtó mögött. :)

(#14) Kendek válasza #72042496 (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tuti nem lesz nagyobb a fizikai kiterjedése. Abban semmi logika, és nem is lenne olcsóbb a gyártása, ha több cuccot pakolnának bele. Valószínűleg pont ugyanez a formavilág marad, és talán egy kicsit összemegy méretileg, merthogy valamelyest egyszerűsödhet a belseje. Amit mindenki utál zongoralakk felületet, az biztos mattá fog válni, követve a PS4 esetét.

<-ƘƘ->

(#15) #72042496 válasza Kendek (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, fizikailag szerintem is ugyanaz lesz. Kizártnak tartom, hogy ezért átállítsák az öntőgépeket. Az idő és pénz, és még nagyon a ciklus elején járnak ehhez. :)

A matt tetszene, és a shell is lehetne fekete. Igaz, ajtó mögött nálam mindegy, viszont ehhez fekete kontroller is passzolna. A kontrollert meg gyakran látom.

[ Szerkesztve ]

(#16) flexxx2 válasza #72042496 (#15) üzenetére


flexxx2
őstag

Veszel egy matt autós fóliát (3000 ft, de az elég 5db PS-re is). Én a gépházamat így tuningoltam fel.

(#17) Z10N válasza Zanik (#4) üzenetére


Z10N
veterán

Pedig a "slim" lenne a ps5-nel a normal. Sokan panaszkodnak, hogy nagy es nem fer el. Az xsx legalabb egy hasab es oldalra fekteted. Ez meg oldalra fektetve hulyen nez ki.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Z10N válasza #72042496 (#13) üzenetére


Z10N
veterán

Sarokba allitottad? Kukoricat loktel neki? :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) keIdor válasza Kendek (#12) üzenetére


keIdor
titán

Én az 5nm-nél várok Slim gépeket, de ez mélyen 2023, talán 2024.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) #72042496 válasza Z10N (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Látszik a tévé, a hangfalak, az erősítő, ez épp elég. Nem akarom még a konzolokat is közszemlére tenni. Tudnak szellőzni a bútorban, csak nem előre, mert ott ajtó lesz. :)

#16 flexxx2
Köszi a tippet, de annyira lennvan a fontossági listán, hogy erre nem szánok időt. :) Esetleg gyári feketét szerzek majd be, ha valamikor lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21) [CS]Blade2 válasza Busterftw (#10) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ez nem kérdés. Nem olcsóbb, hanem épp ellenkezőleg. 5nm wafer cost very high.
5nm TSMC: $16,988
7nm $9,346.

Nem is kell keresgélni, a kisebb és újabb egyre drágább, és egyre nehezebb előre lépni. Ettől pedig egy kis előre lepésért is súlyos 1000 dodokat kell rádobni.

(#22) Busterftw válasza [CS]Blade2 (#21) üzenetére


Busterftw
veterán

En is ezert kerdem, mert pl a PS4 alapjan kiderul kb mi mennyit er es a chip a legdragabb komponens.
PS4 381 dollar ebbol:
- $188 cpu/gpu vram stb
- $88 RAM
- $28 HDD
- $40 aramkorok, egyeb felvezeto es passziv elemek

Szoval nem tudom elkepzelni, hogy a 30-40 dollaros hutes/egyeb aramkorok-on tudnak sporolni annyit, mint amennyivel a dragabb node kerulne.

(#23) DudeHUN válasza Busterftw (#22) üzenetére


DudeHUN
senior tag

A többiek gondolataihoz hozzátéve: egy-egy ilyen revíziónál nem csak egy komponens esik át optimalizáláson. Leginkább költség szempontból. A hűtésnél és egyéb megoldásoknál is szempont ez. Ugyanis kevesebb garanciális ügyintézés, kevesebb javítási költség az hosszabb távon jó a cégnek.
Nem ismerem mennyi PS5 hibásodhatott meg, de van mit javítani a jelenlegi design-on. 20+ millió darab esetén egy-egy ilyen váltásnál (és PS esetén ezt valszeg alá is lőttem) számíthat.

Gamer for Life

(#24) anulu


anulu
félisten

lesz még bele _bármilyen_ háttértár?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) apatyas válasza [CS]Blade2 (#21) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ahogy elnéztem, ez csak 6nm half-node-ra menne le, nem 5nm full-node-ra. Még az is megeshet, hogy a meglévő gépeket állítgatják addig, hogy 6nm kritériumnak megfeleljen.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#26) nightmare13 válasza Busterftw (#22) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hát egy módosítás sok mindenre kihathat. 6 nm tulajdonképpen optimalizált 7 nm, nem hinném, hogy költségekben jelentősen drágább lenne, ha az is. Magasabb tranisztorsűrűség, így akár egységnyi waferre több termék is kijöhet - ellensúlyozhatja az esetlegesen magasabb költségeket.

Csökken a fogyasztás, kisebb hűtés, kisebb táp.

Lehet csökkenteni a ház méretét, kisebb csomagolás és súly, egységnyi raklapra több termék fér - csökkenő logisztikai költség.

Esetleg a még korábban említett szervizelési költségekre is kihathat.

Hirtelen ennyi ugrott be.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#27) Zanik válasza Z10N (#17) üzenetére


Zanik
addikt

Anno a fat PS4-ből is jött több revízió, különösebb formai változtatások nélkül. Hűtőborda változott, érintőgombok fizikai gombok lettek, fényes HDD takaró matt lett, ilyesmik, de lényegében a forma nem változott. Azt csak 3 évvel később a PS4 Slim hozta. Szerintem max 2022 végén jöhet leghamarabb egy Slim modell a PS5-ből, addig max apróbb változtatások lehetnek (esetleg lehet lesz fekete).

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#28) #72042496 válasza Zanik (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt nem is tudtam, hogy fat PS4-ből is voltak ilyenek, tök jó hogy írtad. :)
De visszagondolva, a Pro verzióból is jött, amivel a hűtésen javítottak elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#29) GoldhandRent válasza Zanik (#27) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a cikk a reviziót is jövő év második felére, 2022 Q2-re képzeli. 2021 van MÁR :D
magukat rúgnák tökön, ha a rev után instant jönne a slim 2022 végén

-

(#30) koxx


koxx
MODERÁTOR

Remélhetőleg ez már nem beta verzió lesz és kiküszöbölik a gyerekbetegségeit.

(#31) Zanik válasza GoldhandRent (#29) üzenetére


Zanik
addikt

Simán el tudom képzelni, hogy már rég dolgoztak a Slim-en, csak közben a kapacitás problémák miatt most bele kell nyúlni a "Fat" dizájnba is, de nyilván esélyesebb hogy csak 2023-ban lesz Slim verzió, ezért is írtam hogy "szerintem max. 2022 végen" - tehát annál előbb semmiképp.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#32) tasiadam


tasiadam
veterán

Ide max erosebb gpu kene, nem cpu. Mar ha revision kene. Az meg nagy kibszas lenne ha erosebb lenne, mint a tobbi.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.