Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) a2d2


a2d2
addikt

Én is a bluetooth miatt vettem először DS4 kontrollert PC-hez de amint kijött az Xbox One S kontroller egyből váltottam rá.
Számomra a legmeglepőbb a közel 200e-es SNES tábor :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2) Egon


Egon
nagyúr

Nem látom a cikkben kiemelve, hogy (minden bizonnyal) nem reprezentatív statisztikáról van szó - bezzeg a Steam-es vga-statisztikáknál valahogy sosem marad el ez a megjegyzés, nem is értem miért... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Én egy Xbox One kontrollert használok nagy megelégedéssel már több mint 2 éve.Akcióba vettem 11.000Ft -ért. Előtte a 2.000-3.000 vacakokból gyűjteményem volt,alig vagy sehogy nem lehetett használni őket. Ha a mostani tönkre menne megint Xboxosat vennék. Többe kerül,de megéri. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Tian66 válasza Televan74 (#3) üzenetére


Tian66
senior tag

+1
Ráadásul a PS4 kontroller nekem kicsi. Az Xbox One S kontroller meg nagyon kényelmes is.

[ Szerkesztve ]

(#5) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Az a ciki, h pl én a PS kontrollereket emulátorral használom, ami ugye 3rd party app... Ebből fakadóan Xbox kontrollerként ismeri fel a gép. Na most, ezzel egészen biztos, hogy nem csak én vagyok így, úgyhogy az xboxos adatokat érdemes némi fenntartással kezelni. A negyede szinte egészen biztos SONY kontroller, nem kizárt, hogy talán a fele is.

Vagy nem tudom, h a steam hogyan ismeri fel a PS3 kontrollert pl, mert ahhoz még BT stick se volt a SONY-tól. :F

[ Szerkesztve ]

-

(#6) Cathulhu válasza Egon (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha trollkodni próbálsz, legalább érts hozzá. Itt a 30 milliós tábor összes felhasználójától látsz adatot, tehát reprezentatív. A CPU/GPU statisztikák véletlenszerűen kiválasztott, kis elemszámú statisztikák, amik erősen kitettek a mintavételezési hibáknak, amire volt már példa hivatalosan Valve által is elismerten. Remélem érted a különbséget troll.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) Egon válasza Cathulhu (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Oh, elég volt egyetelen pillantás az adatlapodra, mindent értek... ;]
Azért ennyire nem kellene frusztráltnak lenned a kazán-Vegádtól... :C
Jah, az utolsó mondatodból hiányzik egy vessző, legközelebb figyelj az ilyen apróságokra is... ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Kieg: a PS4 kontrollert is lehet használni stratégiai játékokhoz, hisz a tapipad teljesen működőképes, állítható érzékenységű, teljesen, mint egy laptopon. Nem hinném, h a STEAM kontrollert könnyebb lenne használni egérként... Szar mindkettő, de mindkettőt lehet használni :)

-

(#9) satz18


satz18
őstag

Én kb 8 éve használok xbox 360 kontrollert, idén cseréltem le az elsőt, mert a bal joy kezdett akadni. A második 7000 forint volt. Nem hiszem hogy valaha is váltani fogok. Esetleg következő xboxra ha a 360 már nem lesz kapható.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) Cathulhu válasza Egon (#7) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ja értem, elfogytak az érvek, marad a személyeskedés. Tudod több mint 20 éve foglalkozom ezzel az iparral, volt cyrixom, intelem, amdm, s3am, nvidiam, atim. Most épp AMDm és intelem van, de nyilván könnyebb fanboyt kiáltani, mint érvelni, főleg ha nem is tudsz, troll. Tessék, vesszővel, de tudom mikor nincsenek érvek, a helyesírásba is bele lehet kötni. Hát még ha látnád, mikor ékezetet se használok...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) paprobert


paprobert
senior tag

Egy picit én is fenntartásokkal kezelném a dolgot. A 15 dolláros brand nélküli, brutál minőségű kontrolleremet pl. x360 kontrollerként ismeri fel a Steam.

Ez kompatibilitás szempontjából a legjobb, ~2005-ig visszamenőleg így mindent támogat.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#12) Dandris válasza Cathulhu (#6) üzenetére


Dandris
tag

"Itt a 30 milliós tábor összes felhasználójától látsz adatot, tehát reprezentatív. A CPU/GPU statisztikák véletlenszerűen kiválasztott, kis elemszámú statisztikák, amik erősen kitettek a mintavételezési hibáknak, amire volt már példa hivatalosan Valve által is elismerten. "

Szerinted máshogy kér adatot akkor, ha a konzolok gamepadjai-ról kér információt, vagy máshogy ha a cpu/vga-ról?

" CPU/GPU statisztikák véletlenszerűen kiválasztott, kis elemszámú statisztikák"

ezt azon kívül, hogy nem megfelelő számodra az eredmény, mivel tudod alá támasztani?

Évek óta van steam-em, amikor feljön hogy elküldi a hw adatokat, én mindig engedem. Nem vettem észre hogy máshogy gyűjti egyiket vagy másikat. Aki engedi elküldi, aki nem nem. Semmilyen mintavételezési hiba sincs. Nem kér kevesebbszer adatot ha cpu/gpu adatot gyűjt és nem többször ha mondjuk arról kér infót milyen gamepadot használsz. Egyszerre gyűjt be mindent.

A Valve által elismert hiba arra irányult, hogy kínában többen használnak egy gépet, és minden acc-nál beküldték a hw adatokat, ami eltorzította a képet. Javították, és már csak egyszer veszik figyelembe azokat a gépeket, amin több steam fiók is van.

[ Szerkesztve ]

(#13) Janus27


Janus27
tag

Sajnos nálam van egy gond, ha egyszerre több kontrollert akarok csatlakoztatni akkor "meghülyülnek" a játékok. (Random fagyás, nem reagál egyik kontrollerre se stb.) PC-s Arcade sticket illetve Playstation 2 gyári kontrollert használok!

(#14) Dandris


Dandris
tag

Addig is itt a szeptemberi hw survey, amit egy időben, ugyan annyiszor kérdez le, mint azt hogy milyen kontrollert használsz, tehát teljesen reprezentatív. ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15) Cathulhu válasza Dandris (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mit ertesz az alatt hogy szamomra nem megfelelo az eredmeny? Hol szamit az nekem, hogy melyik gyarto mennyi termeket ad el? Neked szamit? Akkor lehet nem velem van a baj.
(mondjuk igaz, szamit, mert altalaban azt veszem, aki szarabbul all, szoval lehet a kovetkezo procim intel lesz...)

A kerdesedre meg te magad adtad meg a valaszt. Hanyszor jott fel evek alatt, hogy kulld el az adatokat? Nekem kb 2x-3x. Kozben meg legalabb 100 survey lement.

De segitek, csak ehhez le kell menjek nagyon ovodas szintre. Ha az emberek egy szazalekat meg kerded arrol, hogy mit hasznal, akkor lehet hogy lesz egy total pontatlan statisztikad. (Lehet ennel kisebb szamu mintabol is reprezentativ statisztikat csinalni, erre van egy komplett tudomany ag, de a random nem feltetlen jo.) De ha 100 alkalommal megkerded az emberek mindig masik egy szazalekat, akkor pl megkapod, hogy osszesen hany kontroller van naluk. Ez pl egy hatalmas kulonbseg a havi survey es a cikkben szereplo szamok kozott. Vergodtok meg vagy eleg volt?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) egyedülülő


egyedülülő
őstag

X360 majd Xbox Öné gamepad. Egyszerűen annyira jó minőségű cucc, hogy nekem más szóba sem jöhet.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#17) flatline#2 válasza egyedülülő (#16) üzenetére


flatline#2
tag

Én is úgy szeretem amikor kijavít ez a sz@r :D

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem meglepő, az Xbox kontrollerek mindennel (is) kompatibilisek, könnyen elérhetőek, ráadásul adapterrel wireless használat is megoldott. One S-t használok én is.

Switch Pro kontroller jónak tűnik, elhiszem hogy terjed, viszont a GC és SNES pad-okon meghökkentem. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) egyedülülő válasza flatline#2 (#17) üzenetére


egyedülülő
őstag

Most látom, hogy írtál. Sokat szívok vele az tuti. :DDD

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#20) Dandris válasza Cathulhu (#15) üzenetére


Dandris
tag

"A kerdesedre meg te magad adtad meg a valaszt. Hanyszor jott fel evek alatt, hogy kulld el az adatokat? Nekem kb 2x-3x. Kozben meg legalabb 100 survey lement"

De hát azt mondtad: "Itt a 30 milliós tábor összes felhasználójától látsz adatot, tehát reprezentatív."

Akkor ha tőled csal 2x-3x kértek adatot, akkor hogy lehet a kontroller felmérés reprezentatív és a cpu/gpu pedig nem? Egyszer az, egyszer nem, most akkor mi a véleményed?

"De ha 100 alkalommal megkerded az emberek mindig masik egy szazalekat, akkor pl megkapod, hogy osszesen hany kontroller van naluk. Ez pl egy hatalmas kulonbseg a havi survey es a cikkben szereplo szamok kozott. "

Akkor még 1x. Amikor infót kérnek, akkor mindent megkérdeznek, nem csak a kontrollert, vagy a hw adatokat.
Tehát ugyan annyiszor jutnak adatokhoz a kontrollerről mint a cpu/gpu-ról. Ennél egyszerűbben nem tudom elmondani.

az ovis részedre: "Ja értem, elfogytak az érvek, marad a személyeskedés." Ezt szintén te mondtad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) Cathulhu válasza Dandris (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

Jesszus ember, komolyan, a szovegertelmezes....

"Ennél egyszerűbben nem tudom elmondani."

Hiaba, ha alapvetoen nem erted mi a kulonbseg a havi felmeres es az osszesitett kozott. Ennel egyszerubben mar tenyleg nem tudom elmondani.

az ovis részedre: "Ja értem, elfogytak az érvek, marad a személyeskedés." Ezt szintén te mondtad. ;)

Megint szovegretelmezes. Nem teged ovisoztalak le (akkor meg...) hanem a magyarazatot. Masreszrol en eddig erveltem, nem tudom, hol latod, hogy elfogytak volna. Most viszont onkenyesen abbahagyom a vitat, mert veled olyan, mint galambbal sakkozni, nem eloszor jutok erre a kovetkeztetesre. Szoval ez mar lehet szemelyeskedes, de teged szemely szerint megkernelek ignoralj, mert en ezt fogom veled tenni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az X-eseknél (számomra) nincs jobb. Azért a D-Pad lehetne jobb is (mondjuk a One-t még nem próbáltam, csak a 360-at, de azt olvastam annak se sokkal jobb). Ha lenne egy olyan X-es kiosztású (és X input-os!!!), legalább annyira kézreálló és legalább annyira minőségi/strapabíró Pad, mint az eredeti X-ek, valamelyik másik gyártótól, aminek normálisabb a D-Pad-ja ÉS wireless... De ilyet még nem láttam.

A Switch Pro mondjuk pont ilyennek néz ki, de sajnos Direct Input-os és Steam-en kívül nem garantált a működése.

(#23) HoyHoy2 válasza Cathulhu (#21) üzenetére


HoyHoy2
tag

Ehhez a matekot/statisztikai fogalmakat kell érteni, teljesen mindegy hányszor irod le egy olyan valakinek aki nincs tisztában ezekkel a fogalmakkal, persze ez nem feltétlen baj, csak nem értem akkor meg minek vitatkozni rajta. Szerintem teljesen érhető amit írsz.

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#24) Dandris válasza Cathulhu (#21) üzenetére


Dandris
tag

Honnan veszed hogy ez havi, és nem összesített? Honnan veszed, hogy külön gyűjtik ehhez az adatot?

[ Szerkesztve ]

(#25) HoyHoy2 válasza Dandris (#24) üzenetére


HoyHoy2
tag

ez viszont jogos kérdés, ez bennem is felmerült, én se találtam erről semmit.

[ Szerkesztve ]

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#26) dtracer válasza HoyHoy2 (#25) üzenetére


dtracer
tag

"Since 2015, over 30 million players have registered at least one controller and over 15 million of those players have registered more than one."

Ez a mondat azt jelenti, hogy minden csatlakoztatott vezérlőről tud a Valve.

De tényleg fura, mert akkor tudtunkon kívül adatgyűjtés folyik a Steamen. Ezért akár meg is üthetik a bokájukat.

(#27) Dandris válasza dtracer (#26) üzenetére


Dandris
tag

Szó sincs havi és csak a kontrollerekre irányuló adatgyűjtésről. Mondjuk biztos voltam benne.

(#28) Tidus válasza a2d2 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

A számokat nézve az a 200e, csepp a tengerben.

(#29) pilóta


pilóta
nagyúr

Mondjuk megnéznék egy olyan diagramot is, ahol a bill/egér is ábrázolva van. Lehet, hogy észre sem vennénk rajta, hogy egyáltalán játszik valaki gamepaddel, nemhogy milyennel... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) Dandris válasza pilóta (#29) üzenetére


Dandris
tag

Tekintve hogy a steam pc-s, valószínűsíthető.

(#31) pilóta válasza Dandris (#30) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja. Pont ezért lenne érdekes, mert úgy egyből látszana a jelentősége, hogy ki milyen kontrollert használ... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32) opr válasza dtracer (#26) üzenetére


opr
veterán

Szoval azt mondod, hogy meguthetik a bokajukat azert, mert pontosan azt csinaljak, amit mondanak? :F

Tehat, van egy ceg, akinel onkent beregisztralsz valamit, amit O eltarol, a beallitasaidat menti, hogy masik gepen/masik jatekkal is gond nelkul tudj jatszani, es errol mindenki konkretan tud. Errol a cegrol mondod most azt, hogy adatgyujtest csinal es az gond. Wtf. :F

Dandris #27: Ember, minden csatlakoztatott kontrollerrol tud, folyamatosan, az elso hasznalt pillanattol kezdve (legalabbis ~2015 ota). Milyen havi adatgyujtesrol beszelsz? Annal nem lesz egy minta reprezentativabb, mint amikor minden felhasznalodnak tudod az adatait, bar jelen esetben ez annyi, hogy melyiknek/mennyinek van kontrollere, kb milyen, milyen gyakran hasznalja es mire.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) flatline#2 válasza Dandris (#27) üzenetére


flatline#2
tag

Picit próbálj meg tényleg kiszabadulni abból, hogy annyira bizonygatsz valamit, hogy fel sem tűnik, hogy nem olvastad/értelmezted a leírtakat.

Benne van a cikkben, hogy a kontrollerekkel kapcsolatos adatgyűjtés a Steam Input alatt fut, ami nem egyenlő a hardware surveyel, így ahogy az előtted lévő kolléga is írta, a Steam tud az össze kontrollerről és ez egy összesített adat. Ráadásul úgy összesített, hogy /player, ami szintén benne van a táblában. Ha pl megnézed Abu írja, hogy 1,3 millió eladott Steam kontroller van, ehhez képest több mint 1,5 millió felhasználó.

Ehhez képest a hardware survey pedig csak egy havi felmérés, ami gondolom úgy néz ki, hogy kiküldik az adott hónapban a kérdést, hogy nyilatkozz és az abban a hónapban nyilatkozók közül lesz egy statisztika.

[ Szerkesztve ]

(#34) zoltszalay


zoltszalay
tag

Amilyen gáz volt az xbox360 gamepad dpadja nem is csodálom hogy sokaknál street fighterhez és indie platformjátékokhoz előkerült az snes gamepad.

Én meg ezt használom steamen és switchen és mobilhoz is:
https://youtu.be/mGqI5yJOsao

(#35) Dandris válasza flatline#2 (#33) üzenetére


Dandris
tag

Elolvastam a steam input dokumentációját, és nem látok benne sehol tájékoztatást, hogy adatot gyűjtene.

Ha feltételezzük hogy így van, akkor kérdem én miért kell hozzájárulás ahhoz az adat gyűjtéshez, hogy milyen cpu/gpu van a gépben, és miért nem kell ahhoz, hogy milyen kontrollerrel játszol.

Hiszen arról ugyan úgy tud a steam arról, hogy milyen cpu-n fut, mint ahogy arról is milyen kontrollert használnak.

[ Szerkesztve ]

(#36) flatline#2 válasza Dandris (#35) üzenetére


flatline#2
tag

Értem a kérdést, jogos is valahol, de erre hadd ne én válaszoljak :)

Amúgy szerintem azért, mert ott elég sok adatot begyűjtenek. Ha megnézed a surveyt, akkor ott nem csak cpu/gpu van, hanem oprendszer, van-e mikrofon, mennyi szabad helyed van a hardon stb.

(#37) GODx válasza dtracer (#26) üzenetére


GODx
tag

Az előző UI-ban önkéntes alapon működött a hardwares adatgyűjtés, legalábbis emlékszem egy ilyen pipálási lehetőségre tán az Account fül alatt. Meg volt már hogy popup formában is megjelent ez a lehetőség. :U

[ Szerkesztve ]

MSI B350M BAZOOKA, Ryzen 3600 @ 4.1GHz, Manli GTX 1050, Logi G703, XTRFY NiP Large, Soundmagic E10, Tesoro Durandal Blue --- CsakANyersAim

(#38) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Xbox One vezeték nélküli kontroller vált be nekem igazán, nagyon jó :)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#39) petya1985 válasza a2d2 (#1) üzenetére


petya1985
tag

hello. kérdésem lenne,hogy a steam controller.mondjuk fifázásra alkalmas? vagy csak a steames játékokra jó?

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.