Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klemice


Klemice
senior tag

Ennek amúgy mi értelme? hatalmas billentyűzet és pda kijelző...

(#2) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

"A termékhez külső monitor is köthető, ám ilyenkor a beépített megjelenítő nem használható."

kár, pedig külső monitor esetén a kis kijelző lehetne akár num pad.

(#3) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

esetleg, nem foglal plusz helyet a "ház".

[ Szerkesztve ]

(#4) ZEN1TH válasza Sanyi.mTs (#2) üzenetére


ZEN1TH
őstag

egyaltalan nem tunik nekem nagynak ez a bill vagy gep :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#5) iSonic


iSonic
addikt

Klemice mellett állók szerintem is egy picit hülyeség ez a bill. és képernyő kombináció..

(#6) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

100K-ért nagyon drága szerintem... Egy Zotac Ion ITX + 1 GB ram + 500 GB Caviar Green + Mini ITX ház: 25K+5K+12K+7K = 49 rugó

Ram nekem HTPC-be elég lenne simán. Rárakni mini XP-t ami még a fos lassú gépemen is pár sec alatt bootolt. Kész is a media center.

(#7) blueMerle válasza Sanyi.mTs (#3) üzenetére


blueMerle
veterán

Hátőőő akkor ennyi erővel már nem okosabb ötlet egy notebook ahol a ház sem foglal ugyanúgy helyet és arra is lehet kötni külső kijelzőt? Ráaadásul az még akksiról is használható ha kell ugye, a saját kijelzőjével. Valóban semmi, de semmi értelmét nem látom ennek a projectnek.

(#8) benedekco válasza blueMerle (#7) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem bejönne, ha nem lenne rajta a hülye érintőképernyő. Ha nem ilyen horror áron adnák akkor érdekelne a buli. Számomra nem ad annyit egy laptop, hogy érdemes legyen plusz költségeket adnom a kijelzőért is. Szal ez tényleg okos lehetne, de szerintem sem az.
Vissza a régi jó Enterprise 128 koncepcióhoz. Alapgép aztán az ember eldönti, hogy milyen kijelzőt használ, fogyasztás meg annyi mint egy láptoppal.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9) blueMerle válasza benedekco (#8) üzenetére


blueMerle
veterán

+ költség? Na ne hülyéskedj már. 570 dollárból ennél sokkal komolyabb laptopot lehet venni, így végképp nem értem miről beszélsz. Ha ez a cucc 250-300 dollár körül mozogna még csak csak megértenélek, bár akkor még mindig ott vannak a netbookok. :U

(#11) Phil Collins


Phil Collins
tag

Billentyűzetbe épített számítógép, hm.

Valahogy C64 utánérzésem van :C

(#12) bartucc


bartucc
addikt

Sok értelme nincs, lényeg hogy EEEpc-t pakoljunk mindenbe. Várom az egeres megoldást :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) blueMerle válasza bartucc (#12) üzenetére


blueMerle
veterán

[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) benedekco válasza blueMerle (#9) üzenetére


benedekco
addikt

Ezt írtam: "Szal ez tényleg okos lehetne, de szerintem sem az."
Csak elfelejtettem kifejteni: az a bajom, hogy 1.baromi drága 2.érintőképernyős 3.numerikus bill hiánya, aztán miután kijön lehet lesz még egy két negatívum, kitudja milyen a kivitelezés?!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15) TK36 válasza Phil Collins (#11) üzenetére


TK36
aktív tag

De az gömbölydedebb volt. :D

Egyébként meg bepakolod a hátizsákba és túrázol vele. Majd kiveszed és tudsz netezni, videózni a hegyen/hegytetőn :DDD

benedekco: hamár voltak az űrben, akkor nem lehet olyan rossz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) blueMerle válasza benedekco (#14) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát, gondolom nem a prémium műanyagokat fogják felhasználni. Bár a kínai telókon több a fém mint a Nokiákon, ez viszont elgondolkodtató :))

(#17) benedekco válasza TK36 (#15) üzenetére


benedekco
addikt

Ezzel pont hogy nem túrázol. Akku nincs benne.

Űrben? mire gondolsz? Én az Enterprise 128-ra gondoltam ami egy C64 korabeli számítógép volt.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18) TK36 válasza benedekco (#17) üzenetére


TK36
aktív tag

De még majd tán belerakhatják az aksit. Vagy majd a következő verzióba.

Űrrel kapcsolatosan arra, hogy ha már ki tudnak/fel tudnak menni, akkor tán az anyaghasználat, és az összeszerelés (kívül, belül) tán javul. De lehet, hogy csak naív vagyok. :)

Egyébként meg az Asus nem védette le az Eee Keyboardot?

[ Szerkesztve ]

(#19) Robaj


Robaj
addikt

mely támogatja az CUDA platformot

(#20) benedekco válasza TK36 (#18) üzenetére


benedekco
addikt

csatt... leesett

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#21) Laci.M


Laci.M
senior tag

Én azt nem értem, hogy itt van az új Pine trail akkor már miért nem azt rakják bele? Pedig azt mondták azt még olcsóbb is gyártani.

Aláírás

(#22) JanR


JanR
addikt

Ez mar beteges :U

(#23) pampika válasza Sanyi.mTs (#2) üzenetére


pampika
őstag

Vagy vmi rajztábla szerűség.

(#24) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért nem a "billentyűzet" hátoldalára tették a kijelzőt? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2x

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) domi007


domi007
őstag

Ha ennyire lehuzzatok ezt, akkor gondolom az eredeti Asus koncepciot is utaljatok...helyesen is :DDD :DDD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#27) blueMerle válasza domi007 (#26) üzenetére


blueMerle
veterán

Valójában nem is annyira az ötlettel van a baj, sőt a megvalósítás sem lehetne sokkal jobb, bár azt a kijelzőt roppant feleslegesnek tartom. Egyetlen probléma az ára a cuccnak. Ennyiért értelmetlen. :(

(#28) szuper-t


szuper-t
senior tag

ötletes bár nem sok értelme van :S
el lehet vele hülyéskedni de többre nem jó:(

(#29) Genialis


Genialis
aktív tag

"az Asus az Eee Keyboarddal egy radikálisan új koncepciót képzelt el"

Wow. Akkor a 80-as évek mikroszámítógépei mind radikálisak voltak! Kezdve a ZX81-el a Spektrumon, C64-en, PLUS4-en, Enterprise-on, Amigán keresztül az Atariig. Bár erre a cuccra Az Amiga meg az Atari hasonlít leginkább.

Tök jó, akkor én is radikális vagyok mert ilyeneket használtam annak idején...

DEee.... Nem mintha nem lenne ÚJ.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#30) Neovenator válasza Genialis (#29) üzenetére


Neovenator
senior tag

Pont ezt akartam mondani...

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#31) Ste


Ste
addikt

Amennyiben menne a kis kijelző továbbra is egy külső monitor csatlakoztatása után, akkor még életképes is lehetne. De a legjobb egy minimál doboz lenne, amihez Bt-n kersztül csatlakozna a bill és egér egyben (pl egy wireless ultranav) és a gépet a mnoitorra lehetne szerelni.

vezeték nélküli monitor csatlakoztatás már létezik. mikor lesz hasonló a kihalófélben lévő optikákhoz is?

(#32) MMSZoli


MMSZoli
tag

Hát, én 100K Ft-t nem érzek olyan hüdenagy pénzt egy különleges PC-ért.

Viszont mivel egy hasonló projekten dolgozom, a kérdés: ha erősebb Dual Core 775 (vagy más :-) ), és igazi (nem integrált!) középkategóriás videókártya lenne benne, előtelepített rendszerrel, akkor 150K-t soknak éreznétek? Tehát egy Amiga jellegű, játékra is alkalmas gép.
Bár lehet, hogy MO-on meg sem érdemes kérdezni, mert minden ami 0 FT-nál több kerül, az már drága. :N
(hozzáteszem, egy ilyen gépet csak drága mini-ITX platformmal lehet megvalósítani, SODIMM memóriákkal, tehát lehet, hogy a 150K még visszafogott jóslás :-) )

(#33) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

A kínaiaknak minden megtetszik, ami ilyen kütyü.
Nem tudom egyszerűen elképzelni, hogy ezen hogy lehet normálisan gépelni. Valahogy olyan mellékvágánynak érzem ezt az egészet.

(#34) blueMerle válasza LA_COSTE (#33) üzenetére


blueMerle
veterán

Gépeléssel semmi gond, ez egy rendes billentyűzet. :U

[ Szerkesztve ]

(#35) JNashville válasza LA_COSTE (#33) üzenetére


JNashville
senior tag

Szerintem akik nem veszik figyelembe ilyen kütyük tervezése során az alapvető emberi ergonómiai igényeket, azoknak külön bugyor van fenntartva a pokolban. :P

Már ez Eee Keyboard se tetszett, de ez még dizájnban is le van maradva.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#36) Huma


Huma
addikt

Nekem tetszik. Ha olyan 60 körül lenne még az is lehet hogy elgondolkodnék rajta. Persze nem venném meg, de azért gondolkodnék rajta. :)

Az érintőképernyő szerintem nem olyan rossz ötlet. Lehet hogy külső monitor esetén mindenféle funkciókat lehet majd hozzárendelni. Numpadot, médiagombokat, programozható gombokat, kabátgombokat. Szóval szerintem nem olyan rossz. Van benne fantázia.

Otthon, asztalon jobban néz ki egy ilyen gép és egy monitor kombó mint egy laptop. De azért szerintem sem ér annyit mint egy komplett notebook. Félárban már viszont nagyon is jó lenne. Netezős, letötlős, filmezős gépnek tökéletes lenne.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) orbano válasza lezso6 (#24) üzenetére


orbano
félisten

miért nem csajozol inkább? :F
:DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) orbano válasza Ste (#31) üzenetére


orbano
félisten

van monitor hátára szerelhető gép...

A vér nem válik VAZZE!™

(#39) orbano válasza Huma (#36) üzenetére


orbano
félisten

elolvastad a cikket? ha külső monitort dugsz rá, a beépített NEM MŰKÖDIK :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#40) atike


atike
nagyúr

Nem olvastam a hsz-eket...

De őszintén... Ez kinek való? Mire lehet ezt használni? Ki adna pénzt ezért? :F

(#41) Huma válasza orbano (#39) üzenetére


Huma
addikt

Olvastam. De az egy dolog hogy most nem működik. Majd lesz olyan ahol fog. Talán...
Esetleg lesz hozzá bioszfrissítés, kiegészítő program, stb. Valahogy szerintem meg lesz oldva. Sokat dobna a használhatóságon. Szerintem nem fogják kihagyni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) JNashville válasza atike (#40) üzenetére


JNashville
senior tag

Senkinek. Érdemben szinte semmire. Remélhetőleg ezzel párhuzamban senki. :D

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#43) bocsika válasza Phil Collins (#11) üzenetére


bocsika
aktív tag

Dettó. :DDD Visszafejlődünk? :DDD

(#44) ddekany


ddekany
veterán

A billentyűzetbe rakott gép koncepciónak annyiban van értelme, hogy csak két dolog van egy PC-n amit nem tudsz kicsinyíteni a technika fejlődésével: a monitor, és a billentyűzet+egér. Már feltéve hogy az embert nem fejlesztik technikailag, vagy nem tudnak a "levegőben" képet megjeleníteni, stb. Tehát a távoli jövőben ésszerű vagy a billentyűzetbe vagy a monitorba költöztetni a gépet. Hogy ezt a konkrét terméket ki és miért veszi meg, az nekem sem világos. Mert ha még olcsó lenne...

(#45) LA_COSTE válasza blueMerle (#34) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Nyilvánvaló, csak nehéz a képernyőre fókuszálni ott jobbodalt.

(#46) dabadab válasza Ste (#31) üzenetére


dabadab
titán

"vezeték nélküli monitor csatlakoztatás már létezik."

Nem igazán. Vannak mindenféle hekkek arra, hogy meg lehessen oldani a problémát, amik bizonyos megszorításokkal többé-kevésbé működnek, de attól még elég messze vagyunk, hogy legyen olyan megoldás, amit tényleg produkálja azt a ~4 GBites sávszélességet, amit kb. a minimumnak lehet tekinteni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) Prof01 válasza Phil Collins (#11) üzenetére


Prof01
veterán

Nekem is. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#48) blueMerle válasza dabadab (#46) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem kell ide semmiféle kókányolás, van erre eszköz :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#49) orbano válasza blueMerle (#48) üzenetére


orbano
félisten

szeretnék rajta 2560-as digitális jelet átjátszani a monitoromra, lehet?
nem? köszi, leülhetsz.

:)

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) dabadab válasza blueMerle (#48) üzenetére


dabadab
titán

Pont erről beszéltem, ez kókányolás. Ez egy USB-s kütyü, ami átveszi a VGA kártya helyét és a bejövő adatokat vmi VNC-szerű protokollal továbbítja a vevőnek. Egyébként persze a kókányolás nem meglepő, az 1080p@60Hz az kb 4 Gbit, a wireless USB-nek meg az elméleti maximuma (max három méteres távolságra) 0,48 Gbit (és aki már látott WiFit, az elég jól tudja, hogy az elméleti maximális meg a valós sávszélesség milyen viszonyban áll egymással). Mondom, egyszerűen nincs olyan wireless megoldás egyelőre, ami akár megközelíteni a képátvitelnél használt sávszélességet.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.