Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DaveHutt válasza Alchemist (#100) üzenetére


DaveHutt
őstag

Csak tudnám, hogy miért zavar bárkit is, hogy a családi fotóim között keresik a terroristákat. Vagy más is őriz rakétaterveket a felhőjében?

[ Szerkesztve ]

(#102) Alchemist válasza DaveHutt (#101) üzenetére


Alchemist
addikt

A saját forráskódok és kapcsolási rajzok esetleg érdekelhetik őket.
Netán ha a családi fotók között pucéran strandoló kisgyerek van, felvesznek a pedolistára.
A szimulátorból mentett repülési tervek amerikai nagyvárosok környékéről még komolyabb érdeklődést válthatnak ki.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#103) llaszlo


llaszlo
veterán

A wuala-hoz tudtok még tárhely bővítő kódokat? Amiket találtam abból csak 3 működött és a kezdeti bónuszt sem adta meg sajnos.

(#104) Snoop-y válasza Alchemist (#100) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat nem tudom mit kezdenek a 256 bites titkositott allomanyaimmal. Ha valaki abba bele tud nezni akkor megdolgozott erte :-)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#105) zseko


zseko
veterán

Jók ezek, amit nem értek/nem értek vele teljes mértékben egyet, és ezért nem használom pl. a Dropbox-ot a telefonos fotók tárolására, hogy én egy darabig úgy gondoltam azért van a felhő hogy ott tároljam a cuccaimat, nem pedig azért hogy a gépemen is ott legyenek "feleslegesen". Majd ami kell azt leszinkronizálom én, de nekem ne másoljon le mindent a gépemre mert így -egyik oldalról nézve- semmi értelme.

Pl. az S4-en is a gyári app (a samus integrált, nem a külön letölthető) szépen leszinkronizálta a telefonra a dropbox mappákat, feleslegesen elfoglalva a belső tárhelyből közel két gigát. Noormális? :(((

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#106) pzstm válasza zseko (#105) üzenetére


pzstm
titán

SkyDrive-nál épp ezért van Selective sync, bár mintha az dropboxnál is lenne tán...vagy nem erre gondolsz?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#107) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Én mondjuk nagyon csípem iPhone-on a dropbox appnál, hogy megnyitom, és automatikusan elkezdi feltölteni a háttérben az új fotókat. Pl. fotózgatok városban, és mire hazaérek már ott vannak a képek a gépen, másolgatás, és kábel nélkül. 52gigás a dropboxom, szóval bőven el is férek.

(#108) spammer válasza Snoop-y (#104) üzenetére


spammer
veterán

Jó, hogy mondod. Ha én személyes adatokat (fájlokat) akarok felrakni (pl. családi fotó, doksi), akkor azt érdemes bezippelve jelszavazni/titkosítani és úgy feltölteni, vagy mi a megfelelő módszer erre? Az oké, hogy a felhős tárhely biztonságos, de ha csak simán feltöltöm a fájlokat, azok még nem lesznek védve, nem? Ha netán mégis feltörik a cloud szolgáltatót, akkor direktben hozzáférhetnek/megnyithatják a fájlokat, nem?

Nem mintha terrorista lennék vagy bármi olyan rejtegetnivalóm lenne, de a személyes dolog, az személyes dolog és nem szeretném, ha rajtam kívül bárki hozzáférne. Vagy nem érdemes ennyire ezen rugózni? :)

A mega 50 GB-ja a célnak megfelelne esetemben. Google Drive-ba már van pár apróság feltöltve, meg Dropboxba is, de most valami nagyobbat keresek backup céljából.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#109) MaCS_70 válasza pzstm (#106) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ilyen szempontból a Sugarsync és a Wuala, illetve a SpiderOak és a Cubby a király -- nagyon jól állíthatóak be a szinkronizálandó könyvtárak és azok tulajdonságai.

Egyébként nem értem, hogy a DropBox, SkyDrive, GoogleDrive miért ragaszkodik az egyszem saját mappához. Még szerencse, hogy egy ntfs-eltérítéssel ki lehet cselezni...

Androidos telefonokhoz meg nagyon melegen ajánlom a DropSync nevű appot, amivel a telefon egyes mappái vonhatóak be a szinkronizációs körbe, amit egy PC-oldali ntfs-linkeléssel kiegészítve elérhető, hogy a telefon és a PC tetszőleges könyvtárát szinkronban tartsuk.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#110) kispx válasza spammer (#108) üzenetére


kispx
addikt

Én ezt úgy szoktam megoldani:
- 7zippel tömörítem
- ezt egy truecrypt konténerfájl hidden volumenjébe rakom
- majd az outer volumet teleszórom szeméttel.
Mind a 3-nak szép hosszú és különböző jelszavakat adok.

(#111) zseko válasza pzstm (#106) üzenetére


zseko
veterán

de, valami ilyenre, azóta megnéztem és valóban van ilyesmi beállítás a dropboxnál is. Ha hazaérek át is teszem másik, nagyobb meghajtóra az ssd-ről, ha jól értelmeztem van benne ilyen beállítás is.

HR24.hu

(#112) Alchemist válasza Snoop-y (#104) üzenetére


Alchemist
addikt

Jogos, célszerű titkosítani.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#113) Outlander válasza kispx (#110) üzenetére


Outlander
őstag

Jaj, ne már?! :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#114) zseko válasza r3dsnake (#107) üzenetére


zseko
veterán

valóban, de ehhez nemárt jó nagy mobilnet. És hogy otthon be legyen kapcsolva a gép, hogy mire hazaérek letöltse :P

HR24.hu

(#115) spammer válasza kispx (#110) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, valami ilyesmire gondoltam én is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#116) r3dsnake válasza zseko (#114) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A gép mindig megy, feltölteni pedig wifiközelben szoktam általában. :)

(#117) ddekany


ddekany
veterán

Csak jöttem beszólni én is, hogy SugarSync-et kihagyni az bizony gond. Már sorolták másik miket tud, amit a többi tudtommal nem...

(#118) domi007


domi007
őstag

Trezoritot csak nem sikerült megemlíteni, pedig címlapon is voltak....

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#119) ddekany válasza domi007 (#118) üzenetére


ddekany
veterán

Ja igen... Ez is egy elégé fontos tényező, hogy hol van kliens oldali titkosítás (client-side encryption), mert az azt jelenti, hogy ha akarják se tudják megnézni a fájljaidat a tárhely üzemeltetői. OK, ha nagyon akarják, akkor kliens programba becsempésznek egy kis disznóságot, ami kiadja feléjük a kulcsot... de azért ezzel le lehet bukni elég könnyen, és akkor végük van. Szóval legalábbis biztonságosabb, mint azon tárhelyek, ahol elismerten ismerik a kulcsodat szerver oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#120) zseko válasza r3dsnake (#116) üzenetére


zseko
veterán

Végülis, igazad van, adtál ötletet, áthelyeztettem egy másik meghajtóra a dropbox mappát, beállítottam a telefonon a szinkronizálást, de a gépem azért nem hagyom bekapcsolva :D

HR24.hu

(#121) GrooveHero válasza zseko (#120) üzenetére


GrooveHero
addikt

A dropbox áthelyezését hogy lehet megoldani? Simán át kell tenni a mappát máshova? Mert most a C:\-n van és az csak egy 60 gigás SSD, amiről a renccer is megy. De mellette meg ott van a 2 terás vinyóm. Arra kéne raknom a mappát, mert elég sokat fényépezek (8mpx) céges dolgokat, amiket a telefon wifi közelben egyből tölt is fel a dropbox mappába.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#122) zseko válasza GrooveHero (#121) üzenetére


zseko
veterán

a menüjében kell, tudod, óra melletti ikon, fogaskerék, és ott valamelyik fülön, ott van hogy 'Move', és ott lehet megadni az új helyet. Jobban most így mobilról nem tudom megadni :)

HR24.hu

(#123) GrooveHero válasza zseko (#122) üzenetére


GrooveHero
addikt

Megtaláltam, köszönöm szépen az infót. :R Ha hazamegyek (melózóm), akkor egyből megcsinálom.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#124) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Arra van lehetőség, hogy a dropbox mappán kívüli mappákat is hozzáadjak a szinkronizáláshoz. Nem volna rossz, ha a játékmentések mindig mennének felhőbe, épp egy hete szívtam meg ezzel, hogy elveszett pár. Vagy ha a dropbox nem tud ilyet, van olyan, ami mégis?

Köszi!

(#125) GrooveHero válasza r3dsnake (#124) üzenetére


GrooveHero
addikt

Én úgy szoktam, hogy Total Commander, kiválasztom a fájlt, vagy mappát, jobb klikk hosszan nyomva és küldés-->dropbox, oszt mán tolja is felfelé :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#126) r3dsnake válasza GrooveHero (#125) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez oké, de minden változásnál manuálisan végre kell hajtani, tehát valami jobb megoldás kellene. :)

(#127) GrooveHero válasza r3dsnake (#126) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, tudom mire gondolsz, jó lenne, ha mondjuk be lehetne állítani, hogy melyik mappákat töltse fel automatikusan, és mikor ellenőrzi a mappát és látja, hogy változott a tartalma, akkor azt automatice tölti fel.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#128) llaszlo válasza GrooveHero (#127) üzenetére


llaszlo
veterán

Linkeléssel meg lehet oldani. OSX alatt sikerült. De már nem használom a db-t.
Ez irányba nézzettek szét a google-n.

[ Szerkesztve ]

(#129) dqdb válasza r3dsnake (#124) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet, ez Windows 7-en így néz ki, ha nem módosítottad kézzel a Dropbox mappájának a helyét:

1. Win+R > cmd > Enter
2. mklink /J %HOMEDRIVE%%HOMEPATH%\Dropbox\mappa_neve mappa_címe > Enter

A mappa_neve helyére azt a nevet írd, amilyen néven a Dropbox alatt szeretnéd látni a mappát. A mappa_címe helyére a belinkelt mappa teljes elérési útját. Azaz ha az E:\mp3 mappát a Dropbox alatt zene néven szeretnéd látni, akkor ez a parancs:

mklink /J %HOMEDRIVE%%HOMEPATH%\Dropbox\zene E:\mp3

Persze nem muszáj parancssorban bajlódni vele, a Total Commander és társai is képesek erre, de az nincsen nekem telepítve.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#130) #59070464 válasza Sub-ZeRo (#8) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ezt a Cumulo-t miért nem látja a WP8-as Lumia 620-as Áruházam, mobilról?

(#131) Blaise válasza #59070464 (#130) üzenetére


Blaise
veterán

Mert nem Windows Phone 8-ra van, hanem Windows 8-ra.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#132) mgergo89


mgergo89
csendes tag

Sziasztok!

Nekem ezzel az egész cloud dologgal az a bajom, hogy nem tartom biztonságosnak. Egy rendesen beállított FTP szerverrel többre megy az ember. Léteznek olyan egyszerű php alkalmazások is, amelyekkel böngészőben, kúltúrált módon kilistázza nektek a feltöltött tartalmat.

Amúgy ezt a "cloud" jelzőt már mindenre rá lehet húzni? E-mail, fájlmegosztás, fotómegosztás, streamelés... Akkor az egész internet cloud? :O

(#133) Sub-ZeRo válasza mgergo89 (#132) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is a felhőben tárolom a dolgokat, ha 8000 méter magason vagyok.

;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#134) kispx válasza mgergo89 (#132) üzenetére


kispx
addikt

Egy FTP szervernél felhasználónév és a jelszó nem titkosított csatornán megy át. Így azt könnyen megszerezheti más is (az adataiddal együtt)

(#135) r3dsnake válasza dqdb (#129) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen, kipróbálom! :R

(#136) mgergo89 válasza kispx (#134) üzenetére


mgergo89
csendes tag

Amennyiben engedélyezed a guest usert, vagy olyan emberekkel használod együtt, akik képesek ilyesmire ez előfordulhat.

De ha nem férsz hozzá a kapcsolathoz és a portot sem ismered, akkor hogy nyúlkálsz bele? Nem hallottam még ilyen módszerről. A brute force sem működik, ha szabályozod a sikertelen belépések mennyiségét (időkorlát).

Van valami más mód?

(#137) kispx válasza mgergo89 (#136) üzenetére


kispx
addikt

Ehhez nem kell guest usert engedélyezni (felhasználónevedet és a jelszavadat lopja el). Egyedül, annyi kell, hogy a támadó a csatornába belehallgathasson. Mivel plaintextbe küldi ki a jelszót azért a megszerzése után egyből betud lépni. (1 próbálkozás van, nincs brute force) Ennek elkerülésére javaslat FTP helyett SFTP-t használj.

[ Szerkesztve ]

(#138) mgergo89 válasza kispx (#137) üzenetére


mgergo89
csendes tag

Többnyire én is SFTP-t használok (debianon), de van olyan webtárhelyem (bérelt, nem saját) ahol sima FTP-n keresztül töltögetem az online tartalmat.

"annyi kell, hogy a támadó a csatornába belehallgathasson" ezt milyen módon? Vannak erre kihegyezett programok vagy az is szükséges hozzá, hogy egy (helyi) hálózaton legyen veled a támadó?

Aggasztó, amit írsz.

(#139) kispx válasza mgergo89 (#138) üzenetére


kispx
addikt

Helyi hálóban biztos. Amibe belebotlottam az egy kész program volt helyi hálós forgalmak nézegetésére. Pontosabb információért (hogy lehet-e máshogy is) inkább egy hálózatokban mélyebben jártas embert kérdezz meg.

[ Szerkesztve ]

(#140) ddekany válasza mgergo89 (#138) üzenetére


ddekany
veterán

Konkrétan volt szerencsénk cégnél olyan malware-hoz (fertőző weboldalról jött), ami a fertőzött gépen lehallgatta a helyi háló forgalmát FTP jelszavakra lesve. Úgy is bukott le a dög, hogy valaki egy másik gépről belépett FTP-vek hogy frissítsen egy honlapot, és másnapra fertőzött az a oldal.

(#141) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A ftp kényelmetlen és nagyon idejétmúlt.

(#142) ddekany válasza mgergo89 (#138) üzenetére


ddekany
veterán

Ja, helyi háló lehallgatás... Régen, mikor az UTP vagy a valód switch-ek nem voltak elterjedtek, ezt triviális volt, mert minden gépnél "elhaladt" a teljes helyi hálózati forgalom (közös Ethernet collosion domain). Ma már ez trükkösebb, mert a switch megjegyzi, hogy melyik gép melyik csatlakozóján volt utoljára, és a neki szóló forgalmat így csak arra az UTP kábelre korlátozza. Viszont, van egy ilyen trükk, hogy ARP poisoning, amivel a támadó gép bebeszéli a hálózati eszközöknek (gateway, switch-ek) és PC-knek, hogy ő az akit keresnek, ő meg szépen továbbítja a forgalmat a valós célhoz. Tehát minden működik, ha még lassabban is, és azon az egy gépen megy át minden forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#143) ddekany válasza r3dsnake (#141) üzenetére


ddekany
veterán

Másfelől ez a legkényelmesebb módja a feltöltésnek a legtöbb webhely szolgáltatónál. Igazából attól kapok frászt, hogy még csak nem is SFTP, hanem sima FTP, szinte mindenhol.

(#144) r3dsnake válasza ddekany (#143) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem meg az a legkényelmesebb, hogy melóhelyen behúzom a szükséges fájlokat a dropbox mappámba, majd otthon megnyitom. Nincs bejelentkezés, feltöltögetés külön. Ráadásul ha a dokumentumok mappámban szerkesztek valamit, a módosítás egyből meg fog jelenni a többi gépeken is. FTP-nél ehhez újra felül kel írnod a fájlt, majd a célszámítógépnél letölteni. Sokat ftp-ztem régen, nagyon nem vágyok rá vissza.

Webtárhelynél más, mert az esetek többségében nincs lehetőséged másmilyen módszerrel feltölteni. Ettől függetlenül átlagos feladatokra sokkal jobb a cloud, mint az ftp.

[ Szerkesztve ]

(#145) Khelben válasza r3dsnake (#144) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én ezért használok notebookot. Ha végeztem benn, összecsukom, hazaviszem és ha kell, ott folytatom, ahol abbahagytam. Mondjuk engem rögtön kirúgnának, ha céges file-okat töltenék fel dropboxra vagy akárhova :)

(#146) ddekany válasza r3dsnake (#144) üzenetére


ddekany
veterán

Csak webhelyszolgáltatókról volt szó a hozzászólásomban.

(#147) GrooveHero válasza Khelben (#145) üzenetére


GrooveHero
addikt

Amiről nem tudsz, az nem fáj ;)

amúgy meg én is úgy szoktam, hogy akár céges cuccot is, bedobom dropbox mappába itt bent a cégnél, otthon meg tudom folytatni, ha van mit, vagy ha kell

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#148) Khelben válasza GrooveHero (#147) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nálunk mindenről tudnak, még azt is nézik, hogy mennyi ideig futott a böngésző, amíg megírtam ezt a hozzászólást. Elég komolyan veszik a biztonságot.

(#149) GrooveHero válasza Khelben (#148) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ott sem szeretnék melózni. Még szerencse, hogy nálunk nincs nagyon rendszergazda, maga az informatikusunk is ugyanúgy netezik, ha nincs dolga. :DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#150) Khelben válasza GrooveHero (#149) üzenetére


Khelben
nagyúr

Félreérted, nem korlátoznak semmit, én is netezek, sőt, néha játszok is bentről. Csak ha valami biztonsági gond van, akkor mindent vissza tudnak nézni. Az a filozófia, hogy megkapsz minden eszközt cégesként (telefon, notebook) az IT felügyeletével, használhatod őket magáncélra korlátlanul, de a céges hálóba ne hozz be idegen, nem menedzselt eszközöket.

(#151) GrooveHero válasza Khelben (#150) üzenetére


GrooveHero
addikt

Most már értem. Szóval olyan mint a karantén, se ki se be semmit :C

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#152) Khelben válasza GrooveHero (#151) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem csak jó, mert így olyan eszközöket használok, amiket saját pénzből biztos nem vennék meg magamnak :)

(#153) Snoop-y válasza kispx (#134) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erre talaltak ki az FTPS es az SFTP protokollokat. Vagy lehet SSH-n keresztul is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#154) Snoop-y válasza mgergo89 (#132) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az ordog a redundanciaban lakik. Tobb elonye is van a cloudnak az FTP-hez kepest:

Az FTP az egy szerveren lakik ( altalaban ) es ha az oldal megbenul akkor nem fersz hozza az adataidhoz.
A masik mivel a cloud tobb gepen tarolja az adatokat ezert nagy valoszinuseggel mindenhonnan hasonlo sebesseggel ered majd el oket. ( nyilvan a hely ahonnan csatlakozol behatarolja a lehetosegeidet de ez az FTP-n is megvan )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#155) ddekany válasza Snoop-y (#154) üzenetére


ddekany
veterán

Igazából nem is kell idekeverni az FTP-t... Ezek a felhős tárhelyek arról szólnak, hogy több gépre tükrözöd ugyan azt. Ellenben az FTP arról szól, hogy van valahol (pl. webszerveren) egy rakás fájl, és oda/onnan töltesz fájlokat, és általában nincs is meg az FTP-vel elért egész könyvtár tartalma a kliensen.

(#156) Snoop-y válasza ddekany (#155) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem en kevertem ide...
Pont arrol beszelek, hogy teljesen mas a ketto.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#157) llaszlo


llaszlo
veterán

Van olyan felhős szolgáltatás, aminél be lehet állítani a következőket?
- csak egy irányba töltsön csak felfelé az adott mappa tartalmát (vagyis ne szinkronizáljon azonnal),
- ha a megadott mappában létrehozok vagy bemásolok egy fájlt, akkor azt azonnal töltse fel a szerverre, viszont ne törölje onnan, akkor sem, hogyha a gépről törlöm.
- ha a felhőből törölni akar valamit, arra először kérdezzen rá.

Ha jól tudom, akkor a Sugarsync telefonos kliense így működik bár lehet, hogy az is törli ha a telefonról törlök. Amikor új képet készítek, akkor azt feltölti, viszont ha törlöm, akkor is megmarad a felhőben.
Nekem egy ilyen megoldás kellene a gépre. Mert most épp az a kellemetlen dolog történt, hogy valami oknál fogva az egyik mappám tartalma szinte teljesen eltűnt. Szerencsére van máshol egy korábbi biztonsági mentés, meg a többi adat is meg van. Nem tudom, hogy mi történt, de ezt a jövőben mindenképp el akarom kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#158) tomp


tomp
félisten

Van olyan megoldás, hogy a Google Drive tárat csak linkelje a számítógépen de ne töltsön le semmit?
Azaz egy meghajtó ikon/mappa és kész.

(#159) Khelben válasza tomp (#158) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csinálsz egy parancsikont, ami a drive.google.com-ra mutat. De mi értelme van?

(#160) tomp válasza Khelben (#159) üzenetére


tomp
félisten

Ez a megoldás nem jó, mivel böngészőben nyitja meg a Drive tárat.
Hát mert én olyan megoldásra használom, hogy amit feltöltök azt törlöm a gépen.
Így lenne egy mappa ahova ha behúzom akkor a törlöm és meglesz a felhőben.

(#161) MaCS_70 válasza mgergo89 (#132) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vannak kifejezetten a biztonságra gyúró felhők. Ilyen pl. a Wuala, ami ráadásul svájci, és egy sor biztonsági átvilágító társaság is elfogadja biztonságosnak, még meglehetősen kényes adatok esetén is.
Erős titkosítást használ a forgalom/csatorna miden pontján.

De van még egy-két erre szakosodott társaság.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#162) llaszlo válasza tomp (#160) üzenetére


llaszlo
veterán

Arra van jobb felhős program is, ha csak archiválni akarsz.
Amúgy ha a webes felületen töltöd fel és nem teszed fel a klienst, vagy ha már fent van, akkor törlöd, úgy nem fog szinkronizálni. Viszont ott lehet, hogy van fájlméret korlátozás.
De az miért jó, hogy törlöd a gépről az anyagot? A felhő sem 100%-os biztonságú.

(#163) wwhy


wwhy
veterán

A skydrive-nál hogy lehet elérni, hogy azonnal frissítsen/szinkronizáljon?

Laptop+wifi: feltöltöm az anyagot, 3 PC-n telepítve az asztali kliens, természetesen ugyanaz Skydrive fiók/mappa: a PC-ken a SD szerint a "fájlok naprakészek", habár új könyvtárat hoztam létre, és mondjuk feltöltöttem 10 fájlt.

Ha webes felületen lépünk be, bárki látja azonnal.
:U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#164) SamS20


SamS20
senior tag

üdv

nem tudom hogy jó helyre írok e de remélem igen :)

keresek olyan ingyenes cloud lehetőséget ami viszonylag nagy tárhelyet biztosít (huzamosabb ideig)
nagyjából a fájl méretek 200mb-ig vannak lekorlátozva (ettől többet úgy sem szoktam egyszerre tölteni)
és legyen elérhető kliens gépre / androidra :)

köszönöm szépen a segítséget előre is
SamS

(#165) 7 válasza SamS20 (#164) üzenetére


7
addikt

(#166) SamS20


SamS20
senior tag

köszi, valószínűleg maradok a Mega szolgáltatónál mert az 50 gbos ingyenes lehetőség eléggé vonzó. :)

(#167) IppY


IppY
tag

SugarSync-et nagy hiba volt nem említeni! Még a symbianos E72-es telomhoz is van kliens, meg BB-hez is! Fullos, szuper. Üdv a cikk szerzőjének, remélem nem fizetett neki valaki hogy a SugarSync-et nem említette. Sorry!

:(( :((( :( :W

(#168) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Most pontosan mi a hivatalos Cloud tárhely?
Mi az a specifikáció, ami miatt egy tárhelyről azt mondjuk hogy felhő/ Cloud?

(#169) Rysystem


Rysystem
csendes tag

Sziasztok!
Látom, nem mai a cikk - azóta nem tudom, mennyire változtak a dolgok, így itt tenném fel a kérdésemet:
Cloud tárhelyek közül, melyik a legolcsóbb, ami több TB-t ad és nincs fájlméret korlátozás? (OneDrive Business-en van, ami hiába 5 TB, de 15 GB a fájlméret korlátozása)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.