Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Box-szal kapcsolatban lenne egy gyors kérdésem.
Egyrészt, mért nem működik az Android app? Egy rakás szar. 2 külön telefonon is próbáltam. Teljesen kiakad / lefagy feltöltéskor vagy épp csak simán nem csinál semmit...

A másik, hogy nekem van Sony Xperia telefonom is és LG is (régebbi). Az LG-hez megkaptam ugye az 50GB-ot, na de most akkor a Sony-hoz nem kapok plusz 50-et? ;]

(#2) ViZion


ViZion
félisten

Elvileg -én nem próbáltam- de vannak 3rd party progik a gdrive mappa szinkronizálásra linuxon is. Insyc-re kell keresni, de van még pár lehetőség.

Google Drive van, kényelmes, gyors. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) Dany007 válasza ViZion (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Csak kevés, nem? 5GB? Bocs azt a részt még nem olvastam el. :B
Nekem Box leginkább azért van, mert kaptam azt az 50GB-ot gratis. =) 5GB édeskevés lenne... Még így is, hogy leginkább csak képeket tárolok ott. Családi megosztás céljából és backup miatt.

(#4) ViZion válasza Dany007 (#3) üzenetére


ViZion
félisten

15 GB a google tárhely, de nem sok mindent rakok fel, szal. nekem bőven elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) tgabi333


tgabi333
tag

Nekem nagyon tetszik a skydrive képnézegetője. Kirakja egyből az exif infókat, hozzá lehet szólni a képekhez... példa

(#6) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Ez a MEGA nekem pont kapóra jött, egy nagy mappát el kell küldenem valakinek, így elkerülhetjük a találkozást:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#7) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Részemről Dropbox és Mega. A Mega felülete azért tetszik jobban, mert lehet látni a fel és letöltési sebességet. A Dropbox meg androidos samu telefonnal adott 50gb-ot. Elvileg csak két évre, kíváncsi leszek, hogy törlik e utána, vagy feledésbe merül. A Mega "regisztrájjá" és láthatod te is a cuccot része nem nagyon jön be, de azért a free 50 giga igen csak kecsegtető :K A dropbox fícsörje, hogy telóról azonnal tolja fel a készült fényképeket felhőbe verhetetlen, na persze ha van wifid, vagy mobájlneted :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#8) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Akinek All-In-One program kell, annak a Carotdav nevű programot tudom ajánlani. Windows 8-ra meg a Cumulo app-ot

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9) GrooveHero válasza Sub-ZeRo (#8) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szia. Rá kukkantottam, végül is tetszik ez a kicsit ftp-re hajazó felület, total commanderhez pölö jó lenne.Most nézem, hogy ez maga a progi és nem olyan, mintha ftp-n ekresztül csatlakoznál egy külső progival. Kérdés, hogy mennyi tárhely van hozzá?
Hjaaaa, most esett le, hogy ez csak egy kliens hozzá. Akkor már más a leányzó fekvése. Nincs több kérdésem bíró úr :))

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#10) llaszlo


llaszlo
veterán

A Sugarsyncet igencsak hiányolom. Ott 38.5GB a max tárhely. Alapból 5+0.5-öt, meghívóval 6+0.5GB-ot ad. A 0.5 az az oktatómód végigcsinálása után válik elérhetővé.
Ez az egyetlen olyan program aminél ha a klienst használom és szinkronizálok, akkor nincs fájlméret korlát. Akár 1GB-os vagy nagyobb fájlt is fel tudok tölteni.
Megosztani is roppant egyszerű, csak jobb klikk a fájlon és a publikus link másolása. Majd ezt kell elküldeni vagy belinkelni. Ráadásul bármilyen mappát meg tudok osztani, nem kell egy kijelölt központi mappába tenni, mint a skydrive-nál, a boxnál, vagy a dropboxnál.
A box-nál a klienssel, a szinkronizálás baromi lassú és bár a fórumukon már elég sokan jelezték, a hibát még mindig nem javították.

(#11) anulu


anulu
félisten

alap esetben skydrive, nagy fileoknál mega. de csak akkor bármelyik, ha nagyon és feltétlenül kell

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) llaszlo válasza GrooveHero (#7) üzenetére


llaszlo
veterán

"A dropbox fícsörje, hogy telóról azonnal tolja fel a készült fényképeket felhőbe verhetetlen, na persze ha van wifid, vagy mobájlneted"

Ezt a Skydrive meg a Sugarsync is tudja. Sőt talán még a box is meg még vannak erre más felhős appok is.

(#13) btudos


btudos
veterán

Skydrive-nál 2300 Ft ÉVENTE a 20 GB bővítés.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#14) beteg


beteg
őstag

Köszi a cikket!

Csak futni kell!

(#15) S-eye


S-eye
senior tag

Pont most jelent meg a Megához az androidos kliens

(#16) alevan


alevan
őstag

Részemről Skydrive. Mivel én még a 25GB időszakban regisztráltam, ezért 2x25GB tárhelyel rendelkezem. Nagyobb fájlok (pl 2hetes táborról képek) küldésére mega, minden másra a Microsoft felhője (pl nem publikus képek számára backup, játékok mentésére backup, stb).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) vhunor válasza btudos (#13) üzenetére


vhunor
őstag

Köszi, ezt sajnos nem vettem észre szerkesztéskor a számok ellenőrzésekor, de már szóltam a szerzőnek, javítani fogjuk.

Szerk: csak a szövegben volt elírva.

[ Szerkesztve ]

(#18) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A Dropbox ios kliense - ellentétben az androidos kilenssel - alkalmas Office fileok, pdf-ek stb megjelenítésére.

(#19) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Azért a ksy drive elég smucig, pedig ilyennel lehetne ösztönözni az embert, hogy eredeti windowst vegyen, ha mondjuk 25gb ingyen lenne...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) ng0ofy válasza GeryFlash (#19) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Valamikor annyi volt. Mondjuk ez a "veszel wint, kapsz hozzá 25 gigát" tényleg nem rossz ötlet.

(#21) cellpeti


cellpeti
veterán

"Nem túl nagy kapacítást ad...?" :Y :Y :Y

Sztem a 25GB az nem olyan rossz még ma sem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22) hodostamas


hodostamas
addikt

https://www.cubby.com sem rossz. A logmein-t készítők terméke.

[ Szerkesztve ]

(#23) Drenadar válasza llaszlo (#12) üzenetére


Drenadar
veterán

Nekem ezt a Google is tudta...

(#24) agent_k


agent_k
őstag

Olvasok itt a fiókok összekapcsolásáról. Kerestem a google-val, hogy miként működik ez, de nem találtam hasznos infót. Úgy lehet érteni, hogy a családban 4-en vagyunk 4 emailcímmel és így 4x7Gb helyünk lesz?
Ez eddig oké, de hogy lehet megvalósítani?

(#25) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Jó cikk, nagyon hasznos, köszi! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#26) tomp


tomp
félisten

Google Drive-ot használok. Előfizettem a 100GB-ra. 1hónapja viszont nagyot bővült a tárhelyem. 100-ról 125-re. "Korai felhasználó bónusza: 25GB" Na ez micsoda? :)

(#27) motoflug


motoflug
őstag

Na végre egy ilyen cikk.Grat hozzá!:)

(#28) cellpeti válasza tomp (#26) üzenetére


cellpeti
veterán

én is használtam, de nekem nem jött be, pedig szeretem a Google termékeit

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29) KAMELOT


KAMELOT
titán

Én a legjobban arra lennék kíváncsi, hogy ezeknel a felhőknél mennyi és mekkora tárolókapacitású HDD található? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Bár csak hármat próbáltam (google, skydrive, dropbox), de nálam magasan a Dropbox viszi a pálmát.. Igaz csak 5-6GB áll rendelkezésre de minden eszközzel rögtön szinkronizálva van, és a megosztás egy kattintás, nagyon elégedett vagyok vele.

(#31) KAMELOT válasza dlaccc (#30) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja sokan mondják, hogy az nagyon jó.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) YB


YB
csendes tag

Ki ezért, ki azért szereti egyik-másik szolgáltatást, melyek többnyire ki is lettek elemezve a cikkben, viszont szomorúan konstatáltam, hogy a sebességről nem sok szó esik. Igaz a végén a táblázatban szerepel valami efféle, de nálam teljesen más értékek szerepelnének.
Mivel elég gyakran használok efféle szolgáltatást, így részemről a sebesség az egyik elsődleges szempont. Igaz nem ballagtam végig az összes lehetséges verzión, így teljes rálátásom nincs a témában. Konkrétumot csak a Dropboxról és a GDrive-ról írhatok: előbbin örültem, ha 300 kb/s-os sebességgel ment fel az adat, míg utóbbinál lényegében csak a sávszélesség szabott határt.

szerk: Majd elfelejtettem a másodlagos szempontot: elérhetőség! Eléggé kínos tud lenni, amikor használni szeretnéd az adott szolgáltatást, de nincs rá lehetőséged. GDrivenál ezzel se volt eddig probléma, viszont Dropboxnál már nem egyszer futottam hibaüzenetbe, mi szerint éppen nem elérhető a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#33) csibe1 válasza KAMELOT (#29) üzenetére


csibe1
addikt

Lennél a beszállítójuk? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#34) tomp


tomp
félisten

Google Drive-ban csak az nem tetszik, hogy a kliens programja mindent letölt. Miért nem lehet csak naplózni a tárhelyet? Azaz csak ikonokat letölteni? Így mindent Chrome alatt intézek.
Erről a bónuszról beszélek.

(#35) Sonja


Sonja
veterán

Google Drive-ot használok, tökéletes számomra. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#36) Hiftu


Hiftu
senior tag

Mindenki válassza azt a felhőt, amelyikből szeretné, hogy elvesszenek az adatai. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#37) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

A GDrive nekem nagyon nem jött be (100GB előfizetésem volt)
4 géppel kellett volna szinkronban tartania a feltöltött anyagokat. Ez nem nagyon sikerült neki. 120Mb-es nettel is percekig tartott a kapcsolódás, gyakran már ki is kapcsoltam a gépet mire szinkronizált volna.
Ami megőrjített: Ha újra image-eltem valamelyik gépet, képtelen voltam rábírni hogy a D meghajtó GD könyvtárában lévő 100GB anyagot csak ellenőrizze de ne töltse le újra :W

Emiatt váltottam Dropboxra. Ez tökéletesen működik.

Amúgy van még pl. surdoc is jelentős tárhellyel. (akciós regisztrációban 50GB-ot kaptam) Azt is meg lehetett volna említeni

(#38) -Gerzson- válasza Hiftu (#36) üzenetére


-Gerzson-
aktív tag

Anno sokat jártam banki ügyfelekhez kliens programot telepíteni. Sok sírás rívást láttam ellopott, leégett, villámcsapott adatvesztés miatt.

Ebből tanulva több gépen, több felhőben is megvan a számomra fontos anyag :D
Azt hogy esetleg állami szervek nézegetik, pont leszarom

(#39) lugosi válasza -Gerzson- (#38) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen de mondjuk szerintem pont a bank az, aki (remélem!!!) nem rakja az adatokat ilyen jellegű felhőbe.

(#40) Lacces


Lacces
őstag

Én egyszerre többet használok :). A cikkben felsoroltak közül: Google Drive, SkyDrive, Dropbox, Box
Na meg most még a JustCloud. Mindegyiket másra használom :). Egyik sem tökéletes, de az egyiken képeket jobb tárolni a másikon doksikat, a harmadikon meg ebook-okat :D. (Az egyikre mindig küldök az adatot, a másik meg egy meghajtó, ahova küldök fel és csak töltőgettem le ha úgy van).

(#41) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Minek felhős tárhely egy szolgáltatónál, amikor már bagóért kapni több 10 gigás nas-t?!
Inkább azt használom, mert fajlagosan lényegesebben olcsóbb az összesnél, senki se szól rám, hogy mit tárolok rajta, és nem kell félnem az adatvesztéstől sem.
Pluszba van - akár - napi teljes backupom a gépről, telefonomról...

Szerk:

Jah, és otthon pl a tv-n is elérem könnyen a rakta tárolt cuccokat...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42) emvy válasza kakuk.tamas (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Feladat: hozz fel egy peldat, ahol a NAS nem mukodik/nem praktikus, a cloud tarhely igen. Ha nem megy, akkor nincs mirol beszelnunk.

while (!sleep) sheep++;

(#43) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Én a MediaFire-t használom, elsősorban tárolásra. 50GB-ot kapok ingyen. Leginkább a Megához hasonlíthatnám, bár lehet rendelkezik appokkal. Mappákat sajnos nem lehet egyszerre behúzni, csak fájlokat. Viszont nyitja a doc-ot, xls-t, pdf-et, első kettő szerkeszthető is, lejátssza az mp3-at, mp4-et online. A feltöltési sebességgel sincs különösebb gond. Illetve kb. egy hónapja van itt is akció, 100GB - $25, 200GB - $50, 500GB - $100 -ba kerül.

(#44) Lacces válasza emvy (#42) üzenetére


Lacces
őstag

És ha nem jön a feladatra semmilyen választ, te majd kifejted egy cikkben? :) Most már kíváncsi vagyok a válaszokra (nem kötekedésből, hanem tényleg, mert én is tervezni fogok egy otthoni NAS-t)

(#45) emvy válasza Lacces (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

Legalabb egy peldat tudnek mondani.

while (!sleep) sheep++;

(#46) Lacces válasza emvy (#45) üzenetére


Lacces
őstag

Ne tartsd vissza :)

(#47) emvy válasza Lacces (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Peldaul:
-laptopon dolgozol, es a felhobe azert szeretned menteni a dolgaidat, hogy a masik (szinten nem otthoni) geped ele leulve folytathasd a munkd
-online is el akarod erni a cuccaidat

while (!sleep) sheep++;

(#48) Lacces válasza emvy (#47) üzenetére


Lacces
őstag

Ez igaz, de szerintem mondjuk fénykép, házifelvétel esetében a NAS nyerőbb (igaz nem érheted el online, de ezt már lehet buherálni ha van rajta linux :D)

(#49) cer


cer
tag

Én az LG could-ját hiányolom. Elméletileg most nyitottak ők is...

Idővel lehetne majd frissíteni a cikket...

[ Szerkesztve ]

(#50) KAMELOT válasza csibe1 (#33) üzenetére


KAMELOT
titán

ÁÁÁ nem csak érdekel mennyi van egy helyen? Adatot nem tudsz te? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.