Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

A StarKing sem volt magyaros, így ebből a szempontból teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#2) Johnny194


Johnny194
aktív tag

"mi inkább az angol centert használjuk"
a centre is angol, csak az a brit megfelelője a centernek, amit inkább az USÁ-ban használnak.
európában gondolom inkább a brit angolt favorizálták

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#3) Yokayee válasza Ricardo (#1) üzenetére


Yokayee
tag

A Starking elég szellemes név, egy Magyarországon jól ismert almafajta, de angolosan is van jelentése, erre játszott rá az írásmód. Ez az iCentre viszont nagyon semmilyen.

[ Szerkesztve ]

(#4) robika9 válasza Ricardo (#1) üzenetére


robika9
csendes tag

A starking egy almafajta, az hogy ők "sztárking"-nek pozícionálták a nevet, az csak az ő bajuk :D kár érte, már nincs is magyar tulajdonú Apple bolt, csak iJoe talán, de ő meg nem APR tudtommal, de javítsatok ki, ha mégis :D

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Bena nev nagyon.

(#6) Ricardo válasza Yokayee (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Cserében ott az "i" betű az elején.

(#7) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Mint apple fan, ugy erzem sorba kiszall mindenki a businessbol akinek van esze. Handras es most ok.

Nem csodalom, zuhan az apple 2011 oktobere ota.

(#8) culas25


culas25
tag

tényleg nagyon találó név volt a starking. ehhez képest az icentre totál jellegtelen

(#9) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Hát ez olyan semmilyen lett.
Kíváncsi lennék mi motiválta őket, hogy centre lett a centerrel szemben.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Érdekes, hogy hirtelen a legnagyobb magyar forgalmazók adták tovább az üzletet. Jó lenne látni mi van a háttérben.
A cikkben szereplő máltai cég valószínűleg nem Máltán gazdagodott meg az Apple termékekből csak oda vitte ki a pénzét hogy ne kelljen adózni...

(#11) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Hát egy névváltáson kábé semmi nem fog múlni. (És most hosszan ragozhatnám, a marketing-szakirodalom szerint mikor kell/érdemes megváltoztatni egy cég vagy brand nevét és logóját és mikor értelmetlen, sőt káros, de inkább hagyjuk.)

Nem a lényeg a fontos.

(#12) kchris78 válasza dreamdancer (#11) üzenetére


kchris78
veterán

de itt tulajváltás(ok) is volt(ak)...

(#13) kchris78 válasza szilagyiv (#10) üzenetére


kchris78
veterán

erre lennék én is kíváncsi... lehet mégsem megy annyira a bolt, vagy, ahelyett hogy konkurenciát kaptak volna a nyakukba inkább részben egyesültek részben átadták/eladták az üzleteket?

(#14) Glenda válasza mazsi1911 (#7) üzenetére


Glenda
addikt

Máshogy értelmezzük a zuhanást. [link]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#15) tDr1v3r válasza robika9 (#4) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, Józsi AAR (Authorized Reseller).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16) parkr


parkr
őstag

nem azért, de a rádióban szóltak hogy reklám, mielőtt erről kezdtek beszélni. (mert ez az)

[ Szerkesztve ]

(#17) gerii válasza parkr (#16) üzenetére


gerii
addikt

A rádióban nem is értettem hogy mi a szösz a neve, pedig vagy 5x hallottam ma. Mostmár világos...

(#18) Glenda válasza parkr (#16) üzenetére


Glenda
addikt

Szerintem meg nem. Ez olyan, mint amikor a RIM BlackBerry lett.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#19) sz.balazs.95 válasza fi:zi'k (#9) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

gondolom hogy ezzel is különcködhessenek. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#20) Fryskitt


Fryskitt
addikt

"A név magyartalanságát jól szemlélteti, hogy az iCentre Apple szavakat begépelve a Google felajánlja a javítást iCenter Apple-re."
B@sszzz, ne már, az Apple iCenter az hasonlít a Szabó Józsira? Az már magyar?. Ennek a cikknek így annyi a lényege, hogy megállapította, hogy kevés magyar vonatkozása van (nem, ennek a cikknek nincs értelme... max hírértéke van, hogy ne keresd a Starkinget....). Értem én, hogy ma mindennek magyarnak kell lenni, de szerintem állati vicces a matyóhímzéssel kivarrt teszkó, meg a szintén pántlikás kalgon (direkt írom így, biztos örülünk neki!), de akkor már miért nem megyünk tovább, és toszogatjuk kicsit Tim Cook-ot, hogy nem hangzik magyarosan a neve, esetleg már kérjük meg a Volkswagent, hogy az ide szánt autók neve legyen mondjuk Népautó Tengeri Szél (esetleg Mediterrán Szél) és adjunk kitüntetést az amerikai elnöknek, mert egy híres magyar gyümölcs a neve. :W
Ja, és a Xerox is menjen már valahova, mert a WorkCentre is mekkora hülyeség, meg a Lenovo is a Thinkcentre miatt, stb....
Gratulálok a cikknek, megfogta a lényeget. :O

1 smiley-val is érthető.

[ Módosította: radi8tor ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#21) sz.balazs.95 válasza Fryskitt (#20) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„és toszogatjuk kicsit Tim Cook-ot, hogy nem hangzik magyarosan a neve”

mekkora poén lenne, ha Szakács Timótként hivatkoznánk rá... :)) :C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#22) Fryskitt válasza sz.balazs.95 (#21) üzenetére


Fryskitt
addikt

Pont erre gondoltam...... Amúgy lehet, h kicsit túlreagáltam ezt a cikket, de hát ez egy szakmai oldal és ennyire semmitmondó és populáris irányt venni...........Ami fura, mert Bocha általában jókat ír, de most úgy tűnik nem nagyon volt mit írni ezzel a hírrel kapcsolatban és a szavak száma után fizettek. ;] ;] ;] Vagy beépült valaki az iStyle-tól, hogy húzzák már le egy kicsit a konkurenciát. :))

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#23) gepardlacee


gepardlacee
tag

A Hacktion ismétléseiben akkor mostantól már nincs reklám :D (StarKing felirat volt a gépek hátulján)

[ Szerkesztve ]

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#24) Kereszhaver


Kereszhaver
tag

Kaptunk muffint :DD :DD :DD :P

(#25) RaveForce válasza Fryskitt (#20) üzenetére


RaveForce
veterán

Gratulálok a cikknek, megfogta a lényeget.

gratulálok a kommenthez, sikerült megfogni a cikk lényegét ;]

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#26) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Egyébként kérem szépen, valahányszor Apple terméket vásároltam, azt itthonról tettem, és nem StartKing-ből meg iStyle-ból, hanem az Apple.hu-ról. Az nem józsibácsi meg imrebácsi boltja, hanem igazi Apple :)
Ráadásul a kínálat 3x akkora...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#27) RaveForce válasza BlackSoft (#26) üzenetére


RaveForce
veterán

ez a videó kinyírt :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#28) BlackSoft válasza RaveForce (#27) üzenetére


BlackSoft
addikt

:DD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29) joey04 válasza parkr (#16) üzenetére


joey04
titán

Nem

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) Xero válasza BlackSoft (#26) üzenetére


Xero
nagyúr

Itt is látszik, hogy új dolog még az Apple Neked. Fiatal még a store.apple.com/hu. ;)
A Starking az egyik legrégebbi, legpatinásabb cég (volt).

Én személy szerint mondjuk sosem vásároltam náluk, lévén a kisebb induló kereskedőkkel (Joe, HAndrás) személyes kapcsolatban voltam.

Mivel már nem látok bele, így csak erős a gyanúm, hogy az apple.hu-t is csak részlegesen üzemelteti az Apple és a valós kezelés az Apcom kezében van.

Ez a sok átnevezés, felvásárlás, összeolvadás engem némileg arra enged következtetni, hogy:
1. Bebukott pár hitel.
2. Jött a füles, hogy terjeszkedik az Apple és belátható időn belül lesz Store. Azzal kb ki is nyírja az AAR-eket, majd kisvártatva mennének utánuk az APR-ek is.

[ Szerkesztve ]

(#31) Napfénysüti

Érdekes ez a névváltás, valahogy a StarKing nekem szimpatikusabb volt de hát az új tulajdonosoknak meg ez jött be.

Marad egyébként az új céggel a kapcsolata a Mobilarénának, lesz továbbra is blog időnként termékismertetőkkel? Vagy ez még a jövő zenéje?

Més que un club!

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Európai Únió helyett Európai Unió szebben mutatna.... jajjjj

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Zolik


Zolik
senior tag

jó kis reklám cikk, ezért fizetnek is ugye?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#34) csab2 válasza Xero (#30) üzenetére


csab2
veterán

Apple Store nálunk?
Max majd 25 év múlva.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#35) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szerintem is hülye név. Nem lehet belőle olyat varázsolni, aminek a kimondása nem sérti a magyar fület.

(#36) BlackSoft válasza Xero (#30) üzenetére


BlackSoft
addikt

Itt is látszik, hogy új dolog még az Apple Neked.

Igen, csak lassan egy 5 millió forint értékű Apple gyűjteménnyel rendelkezem :U Az Apple.hu azóta van,m amióta interneten elkezdtem vásárolni (nem ma volt). Azelőtt meg külföldön éltem, úgyhogy itt magyarországon nem tudom mi volt, de nálunk Apple-t csak németországból/angliából tudtam hozatni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37) moli.hu


moli.hu
őstag

magyarul kicsit idegen a centre kifejezés, mi inkább az angol centert használjuk.

angol? inkabb amerikai-angol. pont, hogy a centre a (brit-)angol valtozat.

[ Szerkesztve ]

(#38) kchris78 válasza moli.hu (#37) üzenetére


kchris78
veterán

plusz a németek is ezt használják inkább, ha nem a Zentrum-nál maradnak...

(#39) Braddock


Braddock
őstag

Úgyis mindenki iCenter-nek fogja mondani.

(#40) RaveForce válasza Braddock (#39) üzenetére


RaveForce
veterán

ott a pont

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#41) fricz19


fricz19
őstag

Vajon a magyar jogszabályokat nekik sikerül majd betartani?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#42) Xero válasza BlackSoft (#36) üzenetére


Xero
nagyúr

Két éve létezik magyar Apple online store, a Starking pedig kb 20 éve forgalmaz itthon Mac-eket. :U

Amúgy a f*rok méregetésnek szerintem nem sok értelme van. Én is elköltöttem már egy zsák pénzt Mac-ekre 2000 óta (PM, iMac, MBP, MP), de ez pont semmit sem befolyásol.

(#43) BlackSoft válasza Xero (#42) üzenetére


BlackSoft
addikt

De az Apple.com-ról is lehetett vásárolni, kiszállították postaköltség nélkül, onnan rendeltem én 2007-ben MBP-t. :)

Oké, csak azt nekem ne mondja senki, hogy most találkoztam először az Apple-el, mert 99óta van mac-em, azóta pedig jó néhány 80-as évekbeli csodát beszereztem, illetve a Y2K utáni "nagy" termékeket is.
Amim még nincs, de nagyon szeretnék egy dobozos Newtone, de azt hiszem olyat nem fogok találni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#44) Xero válasza BlackSoft (#43) üzenetére


Xero
nagyúr

US-ben lehet, itthon nem nagyon.

(#45) Graphics válasza BlackSoft (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Newton esetleg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) BlackSoft válasza Graphics (#45) üzenetére


BlackSoft
addikt

hupsz... :R

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47) Fryskitt válasza RaveForce (#25) üzenetére


Fryskitt
addikt

A tényleges hír kb egy sor volt. A többi meg rizsa. Persze, ha szeretjük a felesleges beszédet....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.