Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nuke7 válasza capulet75 (#100) üzenetére


nuke7
veterán

2) ha lehűti a komponenseket amik benne vannak elvileg, akkor már jó. (meglátjuk)
nem az a lényeg, hogy tudjad őket tuningolni, hanem hogy halkan, biztonságosan működjenek terhelés alatt is.
(mellesleg a cikkben tárgyalt hűtőhöz sincs semmilyen ilyenfajta adat :U )

1) az elméletet ami alapján csinálták át lehet ültetni más fajta / formájú gépekhez is. Ezt tényleg nem látod..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#102) p a s s e r válasza capulet75 (#100) üzenetére


p a s s e r
őstag

tényleg nem akartam ebbe belekavarodni, de... a jövőben akár a pc-k is épülhetnének hasonló módon, nem? és nem kell, hogy kerek legyen, az sem, hogy ilyen kicsi, de maga a megoldás (ha ekkora méretben, egyetlen ventillátorral ennyire sok hőt el tud vezetni) nekem szimpatikusabb, mint a vízhűtés vagy a sok téglaméretű, 5-10 ventillátorral dolgozó léghűtés...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#103) capulet75


capulet75
addikt

Na, majd ha lesz bármi konkrét adat akkor beszélhetünk róla. Addig azonban én befejeztem ezt a pattalan vitát. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#104) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pontosan.
:DDD

***

veled együtt páran nagyjából sejtjük, mi lesz valóban a jövő processzorhűtője. mert hogy nincs más irány. (legalábbis amíg 2d-sek maradnak a lapkák, mert 3d-nél már más lesz a helyzet.)
csak hát a gyártók kivárnak, így késleltetve az organikus izmust.
pont, mint ahogy a telefongyártók évekig húzták a jónépet, hogy szándékosan mindig lehagytak valamit.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#105) SirRasor válasza szab.tam (#104) üzenetére


SirRasor
őstag

Erről még nem hallottam semmit, bele se gondoltam. De az eszem azt súgja, hogy egy 3D-s chipet nem lehet normálisan hűteni; legalábbis a magját nem. Így vagy szétszedik több darabra, vagy alapból olyanra csinálják, hogy hűtés nélkül jól menjen? Jó felé tapogatózom?

Make Love not war!

(#106) SirRasor


SirRasor
őstag

EDIT: rossz felé járok; most utánaolvastam és elvileg vízhűtést akarnak a 3D chipeken BELÜL :Y FORRÁS

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#107) capulet75 válasza SirRasor (#106) üzenetére


capulet75
addikt

Valami folyadék logikusnak tűnik, a léghűtés nem lesz jó rá. Ha ezt megfejelnék valami aktív,nem ventilláláson alapuló hűtőrendszerrel, az nagyon király lenne. Mondjuk ilyen 0-5 fok körüli folyadékot keringetne. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#108) #90933760 válasza capulet75 (#107) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#109) capulet75 válasza #90933760 (#108) üzenetére


capulet75
addikt

Na, ez már hűt. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#110) Devid_81 válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha'me feher ledek vilagicccsak nem kek! ;] :DDD

...

(#111) F34R válasza nuke7 (#101) üzenetére


F34R
nagyúr

build from the starch , bordarol kiszipkaza a meleg levegot a venti, en ebbe kicsit ketelkedek tobb szaz wattot egy borda es egy 140-es venti intez el (kepes ra de biztos nem alacsony dB mellett).

(#113) nuke7 válasza F34R (#111) üzenetére


nuke7
veterán

még nem láttam mac-et rossz hűtéssel :U
de én is kíváncsi vagyok rá :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#114) coolpet


coolpet
senior tag

Hat ez elegge gaz.
tiszta csicsa, jo draga is lehet, es 180W ho elvezetesere kepes.
Hat ezt meg az arctic is jobban csinalja, 8k-ert vettem ezt>
[link]

Elviekben tud 300W-ot, gyakorlatban nem probaltam ki de nincs hangja es hidegen tartja a procit az tuti.

(#115) F34R válasza coolpet (#114) üzenetére


F34R
nagyúr

Hogy tudna mar 300w-t, kicsi a borda es a venti sem a legnagyobb szam. nyomd fel a 2600k-t 4,6ghz-re es csodald hogy felmennek majd a hofokok.

(#116) TaaT válasza coolpet (#114) üzenetére


TaaT
veterán

Hát igen, az arctic tud ám nagyot mondani wattokban :D

A hűtőd egy 95W-os procit load 62fokon tartott max fordulatszám mellett, szal én azt a 300W-ot megfelezném és kb az lenne a plafon :)

Give them hell Ukraine!

(#117) nuke7 válasza coolpet (#114) üzenetére


nuke7
veterán

300W... az még viccnek is rossz... a felét se tudja :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#118) #90933760 válasza TaaT (#116) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kezdjük ott, hogy a 4db 8 milis hőcső "teljesítménye" ~220W, eleve nem tudhat többet. De ez is csak a legjobb esetben van így, ez a hűtő meg minden csak jó eset nem.

(#119) szab.tam válasza coolpet (#114) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD

300w...
1 db. 8mm-es cső, optimális 70 fokon általában maximum 55w-ot tud.
4x55=220
és ez az elvi hőszállítási maximum a kupakról.
az esetleges többi szűk keresztmetszet még ezek után jön.

"nincs hangja"
ezeken pedig mindig jót mulatok.
a témában létezik egy axioma: hangalan venti nincs. csak halk. ill. süket júzer, vagy nagy távolság.

****

szerk
(#118) Baltoafarkas
:D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#120) agressiv


agressiv
addikt

Ez egy vicc!

a témában létezik egy axioma: hangalan venti nincs. csak halk. ill. süket júzer, vagy nagy távolság.

Vagy hangos vinyó ami mindegyikre igaz, egy valóban csendes gépnél.. :)

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#121) icon


icon
senior tag

Azt hittem megjátsszák a Vapor Chamber-es megoldást, procihűtőben még nem sok ilyet láttam...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#122) TaaT válasza icon (#121) üzenetére


TaaT
veterán

"procihűtőben még nem sok ilyet láttam..."

Nem véletlen, CPU hűtőknél kb nincs értelme...

Give them hell Ukraine!

(#123) agressiv válasza TaaT (#122) üzenetére


agressiv
addikt

Hogyne volna értelme, halottat csókolgatni sincs értelme, de megnyugtatja az ember lelkét. :))

Hát még a borz.....

(#124) szab.tam válasza TaaT (#122) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kb. miért ne lenne? :F

csak kicsit más felépítés kell, mint a gpu-kon van. márcsak a hűtő alakja miatt is.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#125) TaaT válasza szab.tam (#124) üzenetére


TaaT
veterán

Néztem egy tesztet a CM TPC 812-ről, ott kb semmit nem hozott :N

Give them hell Ukraine!

(#126) agressiv válasza TaaT (#125) üzenetére


agressiv
addikt

Jó a Cooler Masternek csak a nevében van a Master, egyébként hulaldékot gyártanak szerintem.

Hát még a borz.....

(#127) szab.tam válasza TaaT (#125) üzenetére


szab.tam
nagyúr

te eleve a vapor chamber cpu hűtőbe intágrálásanak az értelmét kérdőjezted meg.
erre kevés egy rossz gyártó elcseszett konstrukciója.
:)

hidd el, van jövője. azaz csak ez a jövő. hacsak valaki nem talál ki valami forradalmi dolgot, ami hatékékonyabb a fázisváltásnál. ezt sem tartom kizártak.

nekem erre is van egy hatalmas ötletem. 0 hang, 0 mozgó alkatrész, nagyon kicsi és nagyon zöld "zöld" is, és brutális hűtést lehet vele elérni.
egyelőre azt kutatom, hogy maga a technológia hol tart, amit ebbe az ötletbe be lehetne integrálni.
de erről természetesen most itt nem fogok írni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#128) TaaT válasza szab.tam (#127) üzenetére


TaaT
veterán

Miért használnak a VGA-kon vapor chambert?

Give them hell Ukraine!

(#129) agressiv


agressiv
addikt

Ez azért így túlzás, mert nem sokan használnak és tudom nem engem kérdeztél, de szerintem azért, mert jól hangzik...

Hát még a borz.....

(#130) szab.tam válasza TaaT (#128) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mert a gpu (vagy a kupak) felületéről sokkal intenzívebben tudja "elrántani" a hőt, mintha csöveket használnának.
az pedig már a gyártó fantáziáján, (fantáziátlanságán) múlik, hogy a kamra hőleadó részére mit épít.
illetve az is, hogy mekkora a kamra felvevő és leadó felvevő felülete közti különbség.

(amit most tervezek, ott ez elég nagy lesz.)

gpu-knál 2 okból terjedt el előbb.
mert általában nagyobb a hőtermelés, mint a cpu-knál, és a vga hűtők hagyományos alakja révén egyszerűbb a felhasználás.

vaporos cpu hűtőknél több fantázia szükségeltetik.
ugyan már régebben is voltak próbálkozások, de mind elhaltak.
én a tervezők beszűkült látómezejében, vagy/és az örökös költséghatékonyág okozta korlátban látom az okot.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#132) TaaT válasza szab.tam (#130) üzenetére


TaaT
veterán

VGA-knál sokat számít a hely, a vapor chamber sokkal kompaktabb [link] és kis helyen a heatpipeok sok levegőt/helyet fognak...

Ezek a problémák torony méretű CPU hűtőknél nem jelentkeznek. HTPC házakban vagy szerverekben már más tészta.

Give them hell Ukraine!

(#133) szab.tam válasza TaaT (#132) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem, amit mondasz, és ami a htpc-t, vga-t, szervereket illeti, igazad is van.

toronyhűtőknél más szempont is lehet, de ezt nem szeretném nyilvánosan kifejteni...
:)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#134) icon válasza szab.tam (#133) üzenetére


icon
senior tag

Pedig érdekelne! :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#135) coolpet válasza szab.tam (#119) üzenetére


coolpet
senior tag

Jo hogy ilyen okosak vagytok, hiszen nektek van ilyen hutotok.
Nem 4,6Ghz-re hanem 4,8-ra toltam fel a procit 1,45V-on, es a ventinek max kellemes hangja volt.
3 honapig volt stock cooler, na az volt a sugarhajtomu.

Akkor csekk: [link]

meg csekk: [link]

(#136) Rypejakten válasza coolpet (#135) üzenetére


Rypejakten
addikt

ez igy durvan nem hiteles, szerinted a "kellemes hang" miota nem relativ?

(#137) coolpet válasza Rypejakten (#136) üzenetére


coolpet
senior tag

Nezd, volt kis noname ventim a 400-as cerkamon.
Aztan volt a C2 DOU E6400-on freezer 7-em
Majd volt az intel stock cooler, es vegul a Freezer 13 pro.
A melohelyen szamtalan gagyi hutovel volt dolgom, ugyhogy tudom mi az a csendes.
600-on porog ha kell felmegy 1200-ig.

Nekem tokeletes. Es a 24/7 az valos, mert talan 10x lettt leallitva a gepem 2 ev alatt.

Ennyi

(#138) Rypejakten válasza coolpet (#137) üzenetére


Rypejakten
addikt

raeresztesz 20 perc Linxet 4,8-on? :)

(#139) #90933760


#90933760
törölt tag

(#140) coolpet válasza Rypejakten (#138) üzenetére


coolpet
senior tag

Nem fogom ujra meghuzni a procit, mert total felesleges.

Egyebkent megegyosszehasonlito tabla:[link]

(#141) TaaT válasza coolpet (#140) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy nincs azzal a hűtővel semmi baj, haver is ilyet használ az i7 3770-en, BF3 multit leszámítva teljesen jó de ez is haver hibája...

Itt csak a gyári nevetséges teljesítmény értéket kritizálták az emberek, nem a hűtőt ;)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#142) coolpet válasza Rypejakten (#138) üzenetére


coolpet
senior tag

Stock orajelen 27 fokos szobaban, most futtatva, tessek.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#143) szab.tam válasza icon (#134) üzenetére


szab.tam
nagyúr

meg még pár gyári mérnököt is...
;)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#144) dragonfx


dragonfx
veterán

a széria gyári stock hütőké és a vízhűtésé a jövő. :K
akinek mind1 mert nem tuningol nem ért hozzá megfelel az is amit kap hozzá.
aki meg konyit valamit hozzá játszik a feszekkel annak kifizetödőbb a vízhűtés.lassan szinte már olcsobb is.és halkabb joval.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#145) agressiv válasza dragonfx (#144) üzenetére


agressiv
addikt

Ez így ahogy van nem igaz!

Hát még a borz.....

(#146) #90933760


#90933760
törölt tag

Én a jövőt a kompakt vizekben látom. Fentebb ecseteltem is miért, meg minek kellene változnia még hozzá.
Ettől az épített vízhűtés még nem lesz olcsóbb és elterjedtebb se.

(#147) DEV_NULL válasza coolpet (#142) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Itt már biztos muzsikált neked a kis ac "pro". ;)

(#148) coolpet válasza DEV_NULL (#147) üzenetére


coolpet
senior tag

Elhiheted, hogy csak akkor hallom csendes szobaban, ha hallgatozom
Zart a haz, nincs leveve az oldala.

(#149) DEV_NULL válasza coolpet (#148) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Nem hiszem el. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.