Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Járványhelyzetben senki nem lesz nyereséges, nem hülye, hogy adóban befizesse :)
Egyébként mi miatt lehet bevételkiesés, vagy kiadásnövekedés a vodafonnál?
bevételkiesés: nem tudják befizetni a havidíjjat? kikötik a szolgáltatást.
kiadásnövekedés: új vodafonbox? eddig is tervben volt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Vicc ez a sírás a Voda részéről.

Thanos was right.

(#3) consono válasza Sanya (#1) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, a bevétel kiesésre ott a cikkben a roaming, senki nem megy külföldre, nincsenek roaming díjak. Persze ez a többi szolgáltatót is érinti. A másik meg pl. a parkolás ingyenessé tétele: nincsenek az SMS-ek. Vagy ott van a készülék értékesítés, aki elvesztette a munkáját nem most fog S20-at venni... Gondolom én.

"In God we trust. All others must bring data"

(#4) Sanya válasza consono (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

a készülékeken nem sok hasznuk volt eddig sem.
a parkolásokon nem ők kerestek igazán.
roaming bevétel a külföldi miatt nincs, de kiadás sincs vele ( nem jön EU-ból olyan, aki nem fizet érte, de használja)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) consono válasza Sanya (#4) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, azért szerintem a készülék jó biznisz, különben nem csinálnák :) Vége van már a 0Ft-os időszaknak. A másik kettő meg nyilván nem a fő bevételi forrás, de lehet miatta sírni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#6) bolondember válasza Sanya (#4) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, azt nem tudom mennyi hasznuk van a készülékeken - de, hogy veszteség nem feltétlenül; amikor amazonról (vagy akár gyártótól) még a +ÁFA-különbözettel is olcsóbb (vagy kb egy árban van), mint 2 év rabigával...
Lehet nekem vannak valóságtól elrugaszkodott igényeim, de ha már legalább egy közepes RED tarifám van ne ugyanannyi legyen a készülék, mint a boltból.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7) Fr@nkieWilde válasza Sanya (#1) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Pont ezen gondolkodtam én is.
A bevételkiesés lehet a valóban felfüggesztett céges előfizetések miatt. Nah de pont most magánszemélyek is felfüggesztették az előfizetéseiket, mikor a legtöbb ember kizárólag online tudja tartani a kapcsolatot??? Akik magánszemélyként felmondtak, azok felmondtak volna vírus nélkül is, ezt gondolom.

A többletkiadást meg mondjuk okozhatja az otthondolgozás rendszerének kiépítése. De ez tény, hogy más munkahelyeknél is így van, bármely szegmensben, ahol ezt meg kellett lépni és eddig nem létezett.
Éppen ezért úgy gondolom nem más ez, mint egy cikkbe rejtett reklám, hisz a negatív reklám is reklám. Főleg, hogy a cikk körül mást sem látok, csak Vodás reklámokat. :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#8) Sanya válasza bolondember (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

azért vegyük azt is figyelembe, hogy a vodától, telenortól és telekomtól olyan készülékeket kapsz, ami rendesen, fehérimporttal érkezett az orszőágba és az áfa ki van fizetve rajta.
Valószínűleg a zug-gsm, alza, stb társainál az eszközök többszörösen áfacsalt termékek, emiatt lehetnek olcsóbbak.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) bolondember válasza Sanya (#8) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

direkt amazont és gyártót írtam :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) E.Kaufmann válasza Sanya (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor miért nem buknak le? Ha meg kiskaput használnak, akkor vagy csukják le, vagy le kell nyelni a békát, mert EU tagállam vagyunk (még).
Engem akkor vesztettek el a szolgáltatói telefonok (jó régen), mikor a kedves szolgáltatók csesztek a szolgáltatófüggő készülékekre engedélyezni a frissítéseket. Tudom, azóta sokminden változott, és egyszer még engedtem a csábításnak, mert gyorsan kellett olcsón okosteló (böngészés és netrádió).
Ez egy Lumia 435 volt a T-től, amit tényleg akciósan adott Dominóval (2015, 15ezer Ft, szvsz pont annyit ért, de azt nagyon megérte a fél gigás noname régi droidos telókhoz képest, azon az árszinten) .
Amúgy röhej volt, hogy a Tesco üzletsorán a Telekomnál sokkal drágább volt (ahol először néztem), mint a Tesco műszaki osztályán, valamint olyan szépen benyelte a vodás és telenor-os kártyákat is, hogy öröm volt nézni, ezen felül a frissítésekkel se problémázott. Szerintem azzal a készülékkel a T a plusz dobozoláson kívül semmit nem tett, szerencsére. Azóta úgy hallom már más készülékeket se nagyon rontanak már el a szolgáltatók semmivel, de már csak webshopos független telókat vettem azóta

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) Sanya válasza bolondember (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

Amazon sem az, amire te gondolsz. Nem hivatalos eladó, hivatalos nagyker. Legalább is én úgy gondolom. Akartam a dell notebookomba kijelzőt venni és: típusszámra keresve rengeteg seller compatible modeljei jöttek fel, hogy azzal az auo modellel tökéletesen kompatibilis, de nem az! Nyilván dzsunka kínai fos drágán. Csalódás az amazon, hisz legtöbbször nem az amazontól veszed, hanem a partnereitől.
Egyébként az amazonon olcsóbb az oneplus 8 telefonok, mint a hivatalos weboldalról :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) bolondember válasza Sanya (#11) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, a nagykeres témára én nyomok egy X-et - azok általában cégekkel/viszonteladókkal/stb állnak le.
Nem véletlenül mondtam amazont, mert tőlük vettem (igen, van sok-sok kiskereskedő) a cuccokat - és a customer service-ük ráadásul hihetetlen jó.
Oneplus: igen, az nevetséges kicsit - összekötve az üszi jóságával nem kétséges hol vegye az ember.

(amúgy erről beszéltem korábban (más esetben, pl annó az S10 szériánál nagyobb volt a különbség:
Oneplus 7T pro:
voda: 260k + rabiga
amazon: 254k
hivatalos oldal: 270k)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.