Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Stabi83 válasza Giovan! (#250) üzenetére


Stabi83
senior tag

Semmi személyeskedés nem volt abban amit írtam. Ha tévednék légy oly szíves kiemelni azt a részt ahol ilyet tettem.
Köszönöm ;)

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#252) Giovan! válasza Stabi83 (#251) üzenetére


Giovan!
addikt

Személyes adatok iránt érdeklődtél egy vitában, biztos véletlenül sem azért, mert a mondandóm helyett a személyembe akartál belekötni, áh, tuti nem tennél ilyet...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#253) vicze válasza szabi__memo (#230) üzenetére


vicze
félisten

Ezt lehet a másik oldalról is nézi úgy, hogy offshoreban adót csaló és az államnak egy fillért se fizető (sőt visszaigényelnek) amerikai cégek, egy államilag mesterségesen fenntartott szabadalmai rendszerrel tartják a hatalmukban a világot? Ez jó és rendben van jó?

EU milyen jogon fizettet 4milliárdot egy amerikai céggel? Milyen alapon szabályozza őket? Milyen alapon tilt be valamit és lehetetlenít el egy céget?

Amúgy a kínai pénz nem csak úgy termett a semmiből a nyugati cégek oda pumpálták elég sok éven keresztül. Kínát a nyugat pumpálta fel mert érdekükben állt épp, most meg sírunk miatta? Jaja a CIA felfegyverezte a tálibokat az oroszok ellen, jéj a tálibok kikergették az oroszokat, jaj a tálibok hatalomra kerültek, jaj támogatják a terroristákat, jaj nekik...
Hogy is van "kauzalitás". :)

Volt egy olajválság nevű izé is, ahol pár arab ország egyszerűen úgy döntött, hogy most akkor megnöveljük az olaj árát a 3xosára és US-nek nem szállítunk többet. Ezt a játékot sokan sokféleképpen játszhatják és tették már ezt sokan a utóbbi 70 évben.

Nem csak egy világnézet van na. :)

[ Szerkesztve ]

(#254) Stabi83 válasza Giovan! (#252) üzenetére


Stabi83
senior tag

Te most nettó vagy ilyen hülye???
Azért kérdeztem mert kiváncsi voltam rá. Az ok pedig nem a személyeskedés hanem hogy egy huszonéves valaki vagy egy 40+ os valaki akivel beszélgetek. Ennek tudatában folytatom az érvelést, beszélgetést.
Azt viszont már annak veszed aminek akarod hogy az én egyszerű kérdésemre felháborodsz de arra a tényre meg hogy minden személyes adatod eladja az imádott nagyhatalmad és cégei meg tapsolsz.
Szerintem itt és most jobb ha zárjuk a vitát mert van az a szint ami már kiakaszt....

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#255) Giovan! válasza Stabi83 (#254) üzenetére


Giovan!
addikt

Most ugye nem kell rámutatnom, hol személyeskedsz?

A vitát le sem folytattuk, én írtam valamit, mire te a korom iránt érdeklődtél. Vagy ha azt mondom 25 éves vagyok, más érveket hozol fel, mintha 62 lennék?
Nem imádom az USA-t, ezt is leírtam már. Pusztán egyetértek velük pár dologban, közös értékeket vallunk, stb. Kínáról te is el tudod ezt mondani? Ha igen, mondj már pár értéket, ami megvan a kínai vezetésben, és te is pozitívnak tartod?

Ja, és légyszives most a kérdésekre válaszolj, és kerüld a személyeskedést :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#256) szabi__memo válasza vicze (#253) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt lehet a másik oldalról is nézi úgy, hogy offshoreban adót csaló és az államnak egy fillért se fizető (sőt visszaigényelnek) amerikai cégek, egy államilag mesterségesen fenntartott szabadalmai rendszerrel tartják a hatalmukban a világot? Ez jó és rendben van jó?

Nem

EU milyen jogon fizettet 4milliárdot egy amerikai céggel? Milyen alapon szabályozza őket? Milyen alapon tilt be valamit és lehetetlenít el egy céget?

Mert itteni szabályok vannak.

Amúgy a kínai pénz nem csak úgy termett a semmiből a nyugati cégek oda pumpálták elég sok éven keresztül. Kínát a nyugat pumpálta fel mert érdekükben állt épp, most meg sírunk miatta? Jaja a CIA felfegyverezte a tálibokat az oroszok ellen, jéj a tálibok kikergették az oroszokat, jaj a tálibok hatalomra kerültek, jaj támogatják a terroristákat, jaj nekik...

Vágom, de az ügy szempotjából lényegtelen

Volt egy olajválság nevű izé is, ahol pár arab ország egyszerűen úgy döntött, hogy most akkor megnöveljük az olaj árát a 3xosára és US-nek nem szállítunk többet. Ezt a játékot sokan sokféleképpen játszhatják és tették már ezt sokan a utóbbi 70 évben.
Ezt írtam én is. Ez így működik és így is fog.

(#257) Stabi83 válasza Giovan! (#255) üzenetére


Stabi83
senior tag

Először is válaszolok neked a kérdesedre. 25 évesen még nagyon máshogy látod a világot mint 10-20 év múlva. Nincsen fekete és fehér! Ha 62 éves lennél akkor ezt nem kéne elmondanom. ( Az életben is ezt fogod tapasztalni )
Nem a kínál éltetem hanem látom hogy az USA megérett egy kiadós tökönrúgásra. Megint csak a korod és ez nem személyeskedés de sosem jó az ha egy kézben van minden hatalom és az USA erre megy.
Mindegy hogy kína, vagy az oroszok de kell egy ellenpólus mibd gazdaságilag mind katonailag.
Elég megnézni hogy most mi van. A nagy amerikai cégek egyre nyiltabban lopják el az adataidat és kereskednek velük, az engedélyed és beleegyezésed nélkül, azért tehetik meg ezt mert minden hatalom náluk van. Ez nem fog javulni hidd el nekem ha nincsenek fékek. Érted már hogy miről beszélek én?

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#258) laci1892 válasza Stabi83 (#257) üzenetére


laci1892
senior tag

+1

(#259) mjani1172 válasza vicze (#253) üzenetére


mjani1172
addikt

"egy cég választhat, hogy minden adatukhoz hozzáfér a kormány, vagy nem.
Google nem vállalta be, így ők nincsenek jelen"
Szerintem ez nem normális piacgazdaság. Hogy mindenben benne van az állam, ha mégsem, akkor nem engedik? Ennek semmi köze a választáshoz.

"EU milyen jogon fizettet 4milliárdot egy amerikai céggel?"
Miért, nekik nem kell fizetni? Fizessenek csak,ha van innen nyereségük akkor adót is fizessenek.
A VW talán nem fizet bármit az USA-ban?

[ Szerkesztve ]

(#260) Giovan! válasza Stabi83 (#257) üzenetére


Giovan!
addikt

Erről beszéltem. Nem a mondandómhoz szólsz hozzá, hanem nyomod a süket dumát a korról meg a tapasztalatról. Pláne hogy feleslegesen terelsz is, mert én is leírtam, hogy nem vagyok maradéktalanul megelégedve az USA-val. Ha mondjuk az EU akarna elenpólust játszani, azt mondanám ok, miért ne, legyen két demokratikus szuperhatalom. De Kínáról beszélünk ember, fogd már fel. A legsötétebb diktatúrát hozták létre, kb. az állampolgárai gondolatait is megfigyeli. Egy ilyen országnak nem tudok szurkolni, semmiben. Elhiszem hogy te mint Huawei kárvallott érintett vagy az ügyben, ezért máshogy ítéled meg a dolgot. De hidd el, te sem akarsz Kína nagyhatalmi vonzáskörzetébe kerülni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#261) joey04 válasza Stabi83 (#257) üzenetére


joey04
titán

Szerintem meg Kína érett meg egy kiadós tökönrúgásra. Már nagyon rég. És az USA nem szent. Piszkoskodik az is. De nem akkora rohadék, mint Kína.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#262) vicze válasza mjani1172 (#259) üzenetére


vicze
félisten

Mert annak mi köze a piacgazdasághoz, hogy az állam megtíltja, hogy kereskedj valakivel? Bármilyen furcsa, de mindenhol az állam mondja meg, hogy egy magáncégnek mit szabad és mit nem a saját szabályaik szerint. A normális pedig erősen képlékeny dolog.

[ Szerkesztve ]

(#263) <Lacy85> válasza Stabi83 (#257) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha szerinred Kína a tökéletes ellensúly, akkor ne másban keresd a tapasztalati hiányosságokat.
Ha meg mindez azért van, mert nem lesz Android Q a telódra, akkor no comment....

(#264) mjani1172 válasza vicze (#262) üzenetére


mjani1172
addikt

"Mert annak mi köze a piacgazdasághoz, hogy az állam megtíltja, hogy kereskedj valakivel?"
Ezr a kérdést én nem is tudom értelmezni.Ahol az állam irányít az nem piacgazdaság.

Nekem több saját cégem van. Egyikben sincs benne a magyar állam.És nem szól bele kivel kereskedem,amíg a törvényeket betártom.
A kínai cégek teljesen máshogy működnek, de tényleg mindegy nem részletezem,befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#265) 7Heads Drago válasza Mercel (#119) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sztem menj el orvoshoz, de lehetőleg ne kínaihoz, mert tartok tőle, hogy nem élné túl.
Egy kutya mindkettő ország. Persze van igazsága az amcsiknak, csak ezt talán jóval hamarabb kellett volna és nem lenne ekkora tornádó belőle.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#266) 7Heads Drago válasza mjani1172 (#217) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hol látsz te Kína imádatot? Én inkább az Usa imádatot látok csak.
Mi pont azt mondjuk, hogy egyik se jobb, mint a másik. Ellenben ti lassan szárnyakkal látjátok el Trumpot, meg az államokat.
Pedig elég sok ellenpéldát szolgáltattak már az amcsik. Pont ők voltak eddig a legnagyobb szarkeverők.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#267) Giovan! válasza 7Heads Drago (#266) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem érted. Azzal, hogy az USA-t megpróbáljátok lerántani Kína szintjére (mert ugye egykutya mindkettő...), egyszersmind felértékelitek a világ egyik legsötétebb diktatúráját. Ezért beszélnek Kína imádatról.
Trumpot speciel én nem kedvelem, de ha volt jó döntése, akkor a Huawei betámadása az volt. És bár jelenleg úgy tűnik te nem így gondolod, én hiszek benne, hogy mindannyian jól járunk vele, ha kissé visszafogja valaki végre Kínát.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#268) szabi__memo válasza Giovan! (#267) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

ugyanez

(#269) _cHAos_ válasza Stabi83 (#236) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Ezért csakis TE vagy a felelős, nem voltál tudatos/tájékozott vásárló, ha nem voltál vele tisztában, hogy kisebb vagyonokért ne vegyél kínai telefont, mert mindig is volt kockázati tényező a kínai mobileszközökben.

Féláron Oneplus vagy harmadáron Xiaomi az más tészta, okos döntés, ha nagyon ár vagy ár/érték arány érzékeny vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#270) atike válasza _cHAos_ (#269) üzenetére


atike
nagyúr

És mit fogsz akkor mondani, hogy ha holnap meg a Oneplust veszik elő egy hasonló (vagy épp totál más) indokkal....? Ott a Xiaomi... Aham. Meddig? :) Kb míg túl nagyra nem nőnek....

(#271) 7Heads Drago válasza _cHAos_ (#269) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hu de te milyen okos vagy....
Tudsz még ilyen tanácsot adni, mert ki vagyunk rá éhezve.... :D
Ezek szerint a többi eszközben nulla a kockázat. (droid)

Amiben ténylegesen nagyobb személyes védelem van az egy iPhone. De én kicsit sokallom érte az árat, meg amúgy nincs mitől félnem. Nem utalok milliókat naponta és nem veszek fegyvert, drogot, nem fizetek le bérgyilkosokat, és nem próbálom meg lehúzni az államot. A volt főnököm is ilyen paranoiás volt. De ha ugye vaj van a fülünk mögött mindjárt van félni valónk is.

atike: egy másik topikban pont ezt fejtegettem... nem fognak itt megállni. Több nagy cég is elő lesz itt véve.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#272) zsolt320i válasza _cHAos_ (#269) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:W

(#273) _cHAos_ válasza atike (#270) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Vállaltam a kockázatot, amikor 60e HUF-ért vettem Xiaomi Redmi Note 6 Pro-t. :)

De ha Andriod kell, akkor 200-250-300e forintért koreai telefont kell venni, nem kínait! Aki ezt nem tudja az elvakult vagy tájékozatlan.

Én obkektíven nézem a dolgokat, Nokia 5110-tel kezdtem, 100 feletti eszköz volt már a tulajdonomban, nagyrészt csúcsmodellek, ismerem az összes operációs rendszert, ez nem elfogultság. Amióta nem 230e az Apple telók kezdőára, azóta nincs pl. Apple telefonom sem.

[ Szerkesztve ]

(#274) #85619712 válasza Giovan! (#267) üzenetére


#85619712
törölt tag

Látom nagy USA szakértő vagy, mesélj már kérlek arról is egy picit, hogy mi lett az észak amerikai őslakosokkal, vagy miért van ott annyi Afrikai származású ember? Hogy kerültek oda és mit is csináltak pontosan? Ja hogy ez régen volt, spongyát rá? Tudod kik alkotják az USA jelentős emberálományát? Segítek, Európa salakja, a bűnöző lusta trógerek, akik inkább mentek "szerencsét" próbálni. Az tette őket naggyá, hogy lemészároltak mindenkit maguk körül, és ingyen dolgoztatták a rabszolgákat. Szép kis társaság. Ha az érdekük úgy kívánná lelkiismeretfurdalás nélkül mennének át a fejedben egy lánctalpassal. De hajrá, imádjad csak őket. És nem imádom Kínát mielőtt ezzel jönnél, pont ilyen tróger nép az is. Sőt!

(#275) _cHAos_ válasza #85619712 (#274) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Ilyen alapon visszamehetnénk a hunok és a Honfoglalás idejébe is. :D

(#276) #85619712 válasza _cHAos_ (#275) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nyílván, csak akkor még a jueszé a picsába sem volt. :DDD

(#277) Giovan! válasza #85619712 (#274) üzenetére


Giovan!
addikt

Te valamit nagyon elnéztél. Én nem az ott élő emberekről beszélek (pláne erre a fajelméletet súroló szintre nem foglak követni), hanem az országok vezetéséről. Nem ismerek minden kínai embert, de feltételezem, a nagy részük jófej, mert ilyenek vagyunk mi, emberek. Ami aggaszt, az az ország vezetésének hatalomgyakorlása, mert tartok tőle, a disztópia amit felépítettek, veszélyt jelenthet akár az én szabadságomra is. Mivel az USA nem épített fel ilyen disztópiát, sőt, lépéseket tesz az azt felépítő állam ellen (leszarom milyen indokkal), így ebben a kérdésben elnyerték a szimpátiámat. Ennél egyszerűbben tényleg nem tudom megfogalmazni a dolgot.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#278) #85619712 válasza Giovan! (#277) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ok kicsit elkanyarodtam, bocsi. De hatalomgyakorlás van itt is ott is, szóval egyik kutya másik meg megeszi a kutyát. :DD hagyjon békén mind a kettő.

(#279) Giovan! válasza #85619712 (#278) üzenetére


Giovan!
addikt

Hatalomgyakorlás van mindenhol, csak nem mindegy hogy milyen. Nézz rá az USA-ra, majd nézd meg Kínát. Írtam már, ha mondjuk Nagy-Britanniáról vagy Franciaországról lenne szó, azt mondanám simán összehasonlíthatóak az USA-val ebből a szempontból. De Kína? Ne vicceljünk már.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#280) #85619712 válasza Giovan! (#279) üzenetére


#85619712
törölt tag

Akkor szerinted egy kínai átnevelő tábor nem ugyanaz ami USA-nak pl Guantanamo. Teszem azt az egyik az fúj, a másik meg egy elményközpont.

[ Szerkesztve ]

(#281) mjani1172 válasza Giovan! (#267) üzenetére


mjani1172
addikt

Pontosan.

És írom ezt egy Huawei Mate9 ről, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve,ezért is van még mindig meg, mert bitang jó készülék.

De ez nem a telefonról és nem rólam szól,sokkal többről és nagyobb dolgokról.

[ Szerkesztve ]

(#282) Giovan! válasza #85619712 (#280) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem ugyanaz (bár ez már nyílván szubjektív megítélés a részemről), de nem is erről van szó. Egyetlen kiragadott példa alapján akarod összehasonlítani a két rendszert? Nem akartam ebbe a - véleményem szerint ostoba - irányba terelni a beszélgetést (bár hozzáteszem, nem én kezdtem), de te hol élnél inkább, az USA-ban vagy a Kínai Népköztársaságban? Úgy értem hol lennél szívesebben átlagos polgár? Mert ugye egykutya mindkettő...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#283) #85619712 válasza Giovan! (#282) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ó látom te ilyen csaknekemlehetigazam ember vagy, inkább rád hagyom. :C A kérdésedre válaszolva semelyik, nekem nagyon jó itt az alföld porában. Legyen szép estéd! :P

(#284) Giovan! válasza #85619712 (#283) üzenetére


Giovan!
addikt

Mondanám hogy sajnálom, hogy nem tudtál meggyőzni arról, hogy egykutya lenne az USA és Kína, de hazudnék ha így tennék. Neked is szép estét :)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#285) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Újabb fejlemény: [link] [link]
Kínai válasz: [link]
Hát ez nem fog 90 napig húzódni ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#286) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#285) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Idézet a cikkből: Saxo Bank épp szerdai elemzésében arra figyelmeztet, hogy Kínának egy különleges fegyvere is van az Egyesült Államokkal való kereskedelmi konfliktusban: a ritkaföldfémek bányászatában az ázsiai ország adja a világtermelés 85 százalékát. A ritkaföldfémek kritikus fontosságúak az elektronikában és a hadi eszközök egyes típusainál, mint a precíziós fegyverek vagy a GPS-berendezések.
Ezt hogy eszik meg az amcsik? Ha lesz megegyezés csúnya nagy kárpótlások lesznek a kieső bevételek miatt.
Na ez már aszem figurás lap lesz mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#287) Giovan! válasza 7Heads Drago (#286) üzenetére


Giovan!
addikt

Azért ez eléggé kétélű fegyver. Persze, nem kap az USA ritkaföldfémet Kínától, de cserébe Kínának is kiesnek ezek a bevételek.

A japán reakción nem lepődtem meg, ha valakinek van oka tartani a Népköztársaságtól, az Japán.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#288) mjani1172 válasza Giovan! (#287) üzenetére


mjani1172
addikt

Korea-ra leszek még kiváncsi.

(#289) szabi__memo válasza 7Heads Drago (#285) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha már újabb fejlemény: sd kártyákat sem használhatnak

(#290) 7Heads Drago válasza szabi__memo (#289) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az új modelekben már nincs ez a lehetőség amúgy se.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#291) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#290) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Dehogynem, csak éppen Huawei NM card kell bele.

https://utdetailing.hu/

(#292) szabi__memo válasza tibcsi0407 (#291) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A saját szabványok mindig jók.. berakhatod a saját készülékbe aztán csók

(#293) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Nyílt forrású Hiawi szoftverek? WTF? Hol vannak? Ha jól látom még a kernel forrásokat is igen szelektíven... Én kérek szépen egy teljes dev. tree-t a Máté 20 lite-om mellé és befogom a pofám... De...

(#294) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#293) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

*Huawei

Jó ez az autokorrekt... :Y

(#295) 7Heads Drago válasza tibcsi0407 (#291) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az nem sd kártya.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#296) tibcsi0407 válasza 7Heads Drago (#295) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bővítés a lényeg.

https://utdetailing.hu/

(#297) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Újabb fejlemény: [link]

https://utdetailing.hu/

(#298) kali válasza tibcsi0407 (#297) üzenetére


kali
legenda

Ez is: [link]

(#299) szabi__memo válasza kali (#298) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tsmc tovább gyárt nekik, de mit? Mert ha az arm nem engedi akkor biztos nem azt

(#300) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Mind1 is, hogy mi lesz a vége jól mutatja ez az eset, hogy mindenből kell legyen legalább de inkább 2 alternatíva, beleértve az Androidot és az ARM-et is.
Vagy ha ne adj isten vmiből csak egy van akkor az jó ha open source.
Én a kínaik helyében tuti alternatívákat keresnék/fejlesztenék, még ha sikerül is a megegyezés év tompulni fog a kereskedelmi háború.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.