Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Toxic válasza Lifeforce (#136) üzenetére


Toxic
tag

sületlenség ??? megvásárolta magának a symbian-t... olyan drágán adta más gyártoknak,hogy nem kellett senkinek... nem elengedte ??? a mai napig pátyolgatja ?

temet nosce

(#152) Toxic válasza joey04 (#145) üzenetére


Toxic
tag

az is röhej,hogy mi hardware igénye van már az androidnak...

temet nosce

(#153) Stabi83 válasza szabi__memo (#146) üzenetére


Stabi83
senior tag

A lényeget nem érted ebből úgy látom...
Ha megteheti az USA hogy egy nyílt rendszert kormányzatilag korlátozzon politikai okokból akkor gyakorlatilag bárkivel megtehetik ha épp úgy kel fel Trump barátunk.
Bebizonyosodott hogy a google is ugyanúgy irányítható kormányzatilag mint bárki más akkor meg mi is a külömbség Kína vagy az USA közt?
Mi arra a garancia hogy a Hajas vezér nem löveti le az összes kínai készüléket a droidról? Na az lenne nekünk csodás világ.... Vehetnél horror áron Samut vagy Pixelt és csókolom, gyakorlatilag minden más komolyabb gyártó kínai kötődésű.
Szerintem pár éven belül várható lesz egy kínai Android klón ami független az USÁtól és miután meglesz a háttértámogatás gyorsan fordulhat a világ.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#154) myckie2 válasza Stabi83 (#153) üzenetére


myckie2
őstag

Senki sem korlátozza a nyílt rendszert... :W

(#155) kali válasza novinyul (#14) üzenetére


kali
legenda

Elég nagy baj lehet a Xiaomi és társaira nézve az is, ha a fogyasztók egy része általánosítani kezd - ami ugye jellemző szokás -, hogy na akkor innentől kezdve kínait ne!!

(#156) Stabi83 válasza myckie2 (#154) üzenetére


Stabi83
senior tag

Igaz csak ellehetetleníti...
De amúgy tényleg nem jól fogalmaztam.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#157) juuzer válasza tibcsi0407 (#44) üzenetére


juuzer
addikt

Oneplus, im so sry :DD

Vamos a la playa.

(#158) tibcsi0407 válasza juuzer (#157) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Oneplus külön nem hiszem, hogy lesz, magukban kicsik. A BBK, na az már más téma.

https://utdetailing.hu/

(#159) vicze válasza Stabi83 (#156) üzenetére


vicze
félisten

Még csak el sem lehetetlenített. Pont, hogy a rendszer ZÁRT Google által 100%-osan kontrollált részéhez nem kapnak a jövőben új hozzáférést.
A Android nyílt forráskódú bárki Kuba, Észak-Korea vagy bárki eltöltheti és használhatja bármilyen nem korlátozás nélkül. Google és az amerikai kormány semmilyen gátló tényezőt nem tett ennek érdekében.

Azt nem érted, hogy azt amit most "elvettek" Huaweitől Kínában soha nem volt elérhető(HK-t kivéve), és mégis Android fut ott minden gyártó minden készülékén.

(#160) szabi__memo válasza vicze (#159) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan

(#161) Stabi83 válasza vicze (#159) üzenetére


Stabi83
senior tag

Tidom és értem.
Magára az Android szolgáltatásaira gondolok amik gyakorlatilag a felhasználókat a leginkább érintik.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#162) Giovan! válasza zümzümm (#68) üzenetére


Giovan!
addikt

Talán a Samsung is korlátlan állami hitelből gazdálkodhatna, ő is olcsóbban adná a “szarjait” :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#163) Giovan! válasza tibcsi0407 (#100) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak a Google még senkit nem küldött átnevelőtáborba, szóval ha választani kell, inkább ők kapják meg azokat az adatokat, mint a kínai állam.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#164) szabi__memo válasza Stabi83 (#161) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha nem tetszik azoknak akiket kizárnak majd kifejlesztenek egy nyílt, megbízható biztonságos rendszert ami leváltja az androidot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#165) vicze válasza Stabi83 (#161) üzenetére


vicze
félisten

Egész pontosan te a Google szolgáltatásaira gondolsz (elsősorban Play Store), Androidnak mint rendszernek szinte semmilyen szolgáltatása nincs.

(#166) Stabi83 válasza szabi__memo (#164) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezekután szerintem felgyorsulnak az ilyen törekvések. Sokaknak elege van az USA dominanciából. Nem csak kínának hanem még az EU nak is. Suerinted mi indította be a Galileo kiépítését is? Még az EU is érzi hogy ha az USA úgy gondolja akkor kilövi a GPS rendszert amit jelenleg az USA fegyveres erői irányítanak. Nem jó mindenben tőlük függeni pláne ha egy ilyen alak az elnökük. Jobb egy decentralizált világ ahol működnek a fékek és nem egy kézben van minden.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#167) Lami66 válasza szabi__memo (#164) üzenetére


Lami66
őstag

Biztos vagyok benne hogy ez fog történni
Nem írok ide pontos adatokat, de az androidos tábor jelenleg úgy tevődik össze, hogy a Samsung 30%, minden más ami nem kínai 5% , a maradék 65% kínai, és tavaly csak a kínai márkák tudtak növekedni. Ha a Huawei vagy valamelyik másik kínai márka megcsinál egy életképes os-t, az android arra számíthat, hogy pár év alatt harmadára fog csökkenni a részesedése. Nem lesz életképes a kínai rendszer? De, mert a kínai hatalom rá fogja erőltetni a cégekre és a népre az új rendszert. Amit nem fognak igazán bánni a népek mert lesznek olyan szemérmetlenek, hogy az androidos alkalmazásokat simán futtatni fogja, és azon se lepődnék meg hogy az apple alkalmazások klónja is megjelennének a nagy kínai appstore-ban.
Mindössze annyi történik, hogy a mobilkommunikáció terén kína átveszi a világhatalmi pórázt az amcsiktól.

(#168) Giovan! válasza Stabi83 (#166) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak ne a kínai disztópia legyen a másik pólus. Annál még az egypólusú világ is jobb.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#169) Stabi83 válasza Giovan! (#168) üzenetére


Stabi83
senior tag

Pedig jelenleg nem nagyon van más alternatíva...
Az Oroszoknál nincsen tőke
Az EU meg olyan töketlen es az USA talpnyalója hogy esélye sincsen...
Akkor szerinted ki marad aki bele mer lépni az USA arcába???

Remélem ezt is olvassa a párt és a következő Huawei telefonomat kedvezménnyel kapom, vöröscsillagos díszdobozban :DD

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#170) viera válasza Lami66 (#167) üzenetére


viera
őstag

Akkor inkább iOS

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#171) Lami66 válasza viera (#170) üzenetére


Lami66
őstag

Mindenki azt választ amit akar kínán kívül. Mehet iosre, de ők nagyon kevesen lesznek, választhat a maradék androidos márkából és lesznnek a bevállalósok akik kipróbálják az új rendszert egy ár/érték bajnok telefonon. Mert abban is biztos vagyok, hogy az új kínai rendszerrel szerelt telefonok pofátlanul olcsók lesznek 😃 még olcsóbbak mint bármelyik androidos bestbuy

[ Szerkesztve ]

(#172) Stabi83 válasza Lami66 (#171) üzenetére


Stabi83
senior tag

Felsorolnál 5 nem kínai kötődésű komolyabb gyártót???
Talán nem is lenne baj ha kapna egy harmadik erős versenyzőt is a piac. Az android egy kicsit túlnőtte magát és emiatt baromi töredezett és nehézkes lett gyakorlatilag konkurencia nélkül.
Az Android felhasználók is jól járnának a 3. szereplővel mert fejlődésre és versenyre késztetné a google-t is.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#173) Stabi83


Stabi83
senior tag

Elég lenne ha csak 2-3 nagy kínai gyártó beállna egy 3. rendszer mögé. Az már akkora felhasználói bázist jelentene hogy az app kínálat nem lenne gond mert megér rá fejleszteni. Baromi gyorsan megjelennének ott is a google, face és microsoft alkalmazások...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#174) Juhaszatti válasza Lami66 (#171) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Muszáj is lenne nagyon...nagyon olcsón adniuk ahhoz, hogy bárki egy teljesen friss, teljesen a kínai állam irányítása alatt álló, kínai operációs rendszert válasszon. Kínai store-al, kínai alkalmazásokkal (vagy alkalmazás másolatokkal), a jól bejáratott és kiforrott androidos és iOS-es telefonok helyett.

(#175) Stabi83 válasza Juhaszatti (#174) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ekkora felhasználói bázis mellett szerinted az eredeti fejlesztők nem portolnák át pillanatok alatt az appokat az új rendszerre???
Egy hetet nem adnék és ott lenne a microsoft, facebook de még a google is...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#176) Stabi83 válasza Juhaszatti (#174) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kiváncsiságképp rákerestem a facebookra a Huawei AppGalery-ben.

Nem lesz itt gond az appokal ha elszabadul a pokol.

Még a Google Play is telepíthető innen.
A google pedig csak azt szbhatja meg hogy mit telepíthet előre a Huawei. Azt már nem hogy én mint EU- állampolgár feltehetem e az ingyenes szoftvereit, főleg hogy ügyfelük vagyok.
Szóval kb ennyi a történet.
És vajon hány kiskapu jön még addig...

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#177) Juhaszatti válasza Stabi83 (#175) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerinted megtehetnék, egy embargó alatt álló ország rendszerére? Pont úgy nem, ahogy a Huawei sem fog Google alkalmazásokat kapni.

(#178) zsolt320i válasza Stabi83 (#153) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Jogos, pont így gondolom én is. Amerika & Google vs Kína & Huawei semmi különbség.

(#179) Stabi83 válasza Juhaszatti (#177) üzenetére


Stabi83
senior tag

Igen mert én mint EU-s állampolgár veszem meg pl a google vagy a microsoft szoftverét és nem pedig az embargó alatt álló Huawei...
Remélem én még nem állok embargó alatt :DDD
Azt meg pumukli ne döntse el hogy ÉN mit veszek és kitől...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#180) Juhaszatti válasza Stabi83 (#179) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem azt dönti el hogy te mit veszel, hanem hogy portolható-e az embargó alatt álló ország rendszerére. :D Hiába akarod megvenni te mint EU-s állampolgár, ha arra a rendszerre nem is létezik.

(#181) Lami66 válasza Stabi83 (#172) üzenetére


Lami66
őstag

Nincs mit felsorolni. Nem állítottam, hogy olyan sokan lennének. Csak egy nagy van, és néhány, erős lejtmenetben levő picurka (Sony, HTC, LG). Az androidot a kínai cégek szárnyaltatták, de ennek hamarosan vége lesz. Háromszereplős piac lesz ebből, egy nagy kínai valami és két kisebb az ios és android.

(#182) Stabi83 válasza Juhaszatti (#180) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ha csak a Huawei rendszere lenne akkor talán, de ha már egy több céget felölelő rendszer akkor már necces, ha pedig egy független cég égisze alatt megy a rendszer akkor meg sehogy nem korlátozhatják ( ha ezt megtennék az már nagyon levágós lenne és jogilag sehogy sem védhető ).

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#183) Stabi83 válasza Lami66 (#181) üzenetére


Stabi83
senior tag

Pont erről beszélek én is. Az androidot a kínaiak viszik a hátukon. Elég nagyok és erősek hogy váltsanak. Azt talán kibírná a google ha csak a huaweit vesztené el de ha a komplett kínai portfólió vált akkor azzal tökönlőnék magukat.
A kínai gyártók részéről pedig ez egy elég erős alternatíva lehet hisz most szembesültek vele hogy ki vannak szolgáltatva. A helyükben én is inkább egy kötötebb de biztosabb rendszer felé fordulnék.

A nyugati kapitalista cégeket meg jobban érdekli a pénz mint bármi más szóval baromi gyorsan kitalálnák a váltáshoz szükséges trükköket.
Szerinted nem tenné át 3 pillanat alatt a székhelyét a google egy kis adóparadicsomba ahol már nem kötelezheti őket az usa kormánya ha a bázisuk kb 70%-a veszélybe kerülne?

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#184) Lami66 válasza Stabi83 (#183) üzenetére


Lami66
őstag

A Huawei állami vállalat ergo most nem a Huawerit szivatják, hanem kínát. Már nyilatkozott a huawei vezér, hogy nagyon lebecsülik őket. Ezek (mármint a kínaiak) már csak dacból is letolják az amcsikat a mobilkommunikáció térképéről. És nem lesz nekik szent semmi.

[ Szerkesztve ]

(#185) Juhaszatti válasza Stabi83 (#182) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Kínában nehéz elképzelni hogy független legyen az a cég, ami az összes (vagy a legtöbb) kínai telefongyártó rendszerét fejleszti. Szerinted nem tartaná rajta a kezét a kínai állam, mint minden máson? A Huawei mögött is ott állnak, nagyon meglepő lenne ha egy ilyen monopóliumból kimaradnának. Kizárt. Így pedig már akár a megalakulásuk pillanatában is az embargó alá eshetnek, akkor pedig nincs port.

Na de nagyon teoretikus még ez a párbeszéd, ezer szálon folytatódhat a történet. Kíváncsi vagyok milyen irányt vesz, a 3 hónap leteltével.

[ Szerkesztve ]

(#187) Lami66 válasza tibcsi0407 (#186) üzenetére


Lami66
őstag

Nem tájékozódtam a dologban, csak a megérzéseimre hagyatkoztam amikor épp ezt írtam a 167.-ben

(#188) tibcsi0407 válasza Lami66 (#187) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kétlem, hogy más is kap ebből a rendszerből egyelőre, ha valóban piacra dobják.

https://utdetailing.hu/

(#189) Giovan! válasza Stabi83 (#169) üzenetére


Giovan!
addikt

Hát szurkolj akkor Kínának a szuperhatalommá való váláshoz, csak nehogy meglepődj, mikor kiderül mivel jár ez azok számára, akik pechjükre a világ kínai térfelén találják magukat :W

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#190) Lami66 válasza tibcsi0407 (#188) üzenetére


Lami66
őstag

Én meg azt kétlem, hogy egy átlag júzer észreveszi, nyomkorászás közben, hogy jé ezen nem android van. Legfeljebb az tűnik fel neki, hogy amikor indul a teló akkor nem zöld a robot, hanem pandaszínű. Mert azért a kínaiak se hülyék, tudják, hogy pont olyan kinézetet kell csinálni amit már megszoktak és akkor ugyanúgy megveszik....lásd még ios kinézet copy (vagy akár windóz kinézetű linux). Tuti, hogy nem azért kopizták az ios-t mert nem volt fantáziájuk saját designt csinálni. de könnyebb átcsalogatni valakit ios-ről androidra, ha tökegyforma kinézete van.

[ Szerkesztve ]

(#191) Stabi83 válasza Juhaszatti (#185) üzenetére


Stabi83
senior tag

A fügetlent úgy értettem hogy a Huaweitől független.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#192) vicze válasza Giovan! (#189) üzenetére


vicze
félisten

"Kínának a szuperhatalommá való váláshoz"
Szerintem egy kicsit le vagy maradva ezzel. :)

(#193) Stabi83 válasza Giovan! (#189) üzenetére


Stabi83
senior tag

Te valamit nagyon keversz...
Nem kínának szurkolok hanem annak hogy legyen egy olyan hatalom aki megálljt tud parancsolni az USA önkény politikájának.
Jelenleg TÉNY hogy az USA önkényes erődemonstrációi több kárt okoznak a világnak mint hasznot.
A szememben az USA semmivel sem jobb mint kína. Az egyik egy diktatúra a másik egy álcázott diktatúra. Hidd el mind a kettő szarik a fejünkre.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#194) Giovan! válasza Stabi83 (#193) üzenetére


Giovan!
addikt

Az egyik a garancia arra, hogy mi európaiak viszonylagos szabadságban és békében élünk, a másik épp ezt a szabadságot akarja lebontani. Az USA (aki a fő katonai szövetségesünk, ezt ne felejtsük el, nem kívülállóként szemléljük ezt a folyamatot) gazdasági és katonai felsőbbrendűsége az egyetlen, ami a világban garantálja a liberális demokráciák megmaradását. Szerinted USA nélkül mennyi időbe kerülne Kínának lerohanni pl. Tajvant? A másik topikban már leírtam, de akkor ide is: az USA-ban nem végeznek ki és nem zárnak átnevelőtáborba, ha nem egyezik a véleményed a hataloméval, nem osztályoznak a hatalomhoz való lojalitásod alapján, és a hatalmi ágak is szét vannak választva, a hatalmat fékek és ellensúlyok tartják vissza (több-kevesebb sikerrel) a túlkapásoktól. Még most is nehezen hiszem el hogy ennyire nincsenek tisztában az emberek a világ működésével, hogy Kínát az USA-val akarják egy lapon említeni szabadság szempontjából. Ég és föld a kettő.
Ja, és szerintem ezt a politikai témájú beszélgetést tegyük át mondjuk a politika topikba, mert innen úgyis törölni fogják a modik (mivel teljesen off téma).

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#195) aprokaroka87 válasza Stabi83 (#176) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Google a play-en keresztűl elég komoly készülék azonositást végez.
Még ha fel is tudod tenni a Play Store-t, megtudja oldani hogy ne müködjön.

(#196) Stabi83 válasza Giovan! (#194) üzenetére


Stabi83
senior tag

Vedd le a szemellenződet!
Szerinted érdekli az USÁt az hogy te demokráciában élhess???
Elárulom bőven leszarnak téged és mást is. Ahol érdekük van ott cselekszenek minden mást leszarnak!
Az USA nem a demokrácia hanem a kapitalizmus szabályai szerint működik. Ha kell hazudnak kémkednek, gazdaságokat döntenek romba, diktátorokat, terroristákat támogatnak a saját érdekeiknek megfelelően.
Egy szóval sem mondtam hogy kína a szabadság netovábbja!
Csak azt mondtam hogy kell valaki aki féket tud nyomni. Jelenleg ez pedig kína. Ne legyen egyik se túl domináns mert az nem jó a világnak, de te is mozdulj ki csillámpónifalváról és ne istenítsed az USÁt.
Jó lenne ha egy kis újkori történelemből képeznéd magad.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#197) Stabi83 válasza aprokaroka87 (#195) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezt nem is vitatom de akkor kérdés hogy kit szankcionál az USA kormánya...
A Huawei-t mint gyártót, vagy engem mint felhasználót.
Ha én manuálisan teszem fel a kérdéses szoftvert akkor:
1 Nem a huawei mint szankcionált gyártó jut hozzá a szoftverhez hisz nem ő telepíti azt a készülékre
2 Én mint EU-s állampolgár és a google ügyfele leszek a szoftver birtokában és én nem vagyok szankcionálva.

Csak hogy értsed a tiltás nem azt mondja ki hogy nem lehet Huawei készüléken adott szoftvert futtatni hanem hogy adott szoftvert nem lehet a huaweinek szolgáltatni/eladni! Ezért is nem lehet visszamenőleges a tiltás.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#198) myckie2 válasza Stabi83 (#196) üzenetére


myckie2
őstag

Neked sem ártana képezni magad. Te jó isten mennyire elvakult emberek vannak. Kína mint fék? :W Mesélj még..

(#199) aprokaroka87 válasza Stabi83 (#197) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Google az Usa kormányának kötelezettségét teljesiti.
Az hogy ez miatt te mint Google szolgáltatást használó Huawei tulajdonos szívsz, legyen a Google és az USA kormány gondja, ne lepődj meg ha esettleg a Google már probálja is elérni a kormánynál hogy enyhitsenek.

Az hogy te esettleg manuálisan akarod kitrükközni a dolgokat, egészen addig mehet, amíg azért nem a Google-t fogják csesztetni.

(#200) szabi__memo válasza Stabi83 (#183) üzenetére


szabi__memo
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.