Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Lami66 válasza szabi__memo (#200) üzenetére


Lami66
őstag

Mi majdnem?

(#202) szabi__memo válasza Lami66 (#201) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Úgy értelmeztem a kínai gyártók viszik a hátukon

(#203) Lami66 válasza szabi__memo (#202) üzenetére


Lami66
őstag

Idézek a linkedről (a lényeget külön kiemeltem, hogy most ne kerülje el a figyelmedet)
This graph shows the top manufacturers of the Android phones by AppBrain users
Most nem keresek pontos eladási adatokat, de nagyjából ez a helyzet a 2018-as eladások alapján (emlékezetből írom, pár millió eltérés lehet):
Samsung 300 millió
Huawei 210 millió
Xiaomi 120 millió
OPPO csoport 110 millió
Egyebek (aminek a java része kínai cég) 460 millió

(#204) Stabi83 válasza szabi__memo (#200) üzenetére


Stabi83
senior tag

Hogy jön ide az AppBrain???

Hogy is van ez? Az Apple-t ne számold akkor hogy is állnak a kínaiak? Egyedül a Samu aki nem kínai és jegyzett cég...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#205) szabi__memo válasza Lami66 (#203) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valóban:R Más oldalakon is így látom.
Pl.
Az others túl nagy. Azt jó lenne tudni

[ Szerkesztve ]

(#206) Stabi83 válasza myckie2 (#198) üzenetére


Stabi83
senior tag

Bizony vannak elvakult emberek...
Szerinted jelenleg ki lehetne fék ha nem a Kína? A féket úgy értsed hogy aki beleállhat a dolgokba ne úgy hogy akinek igaza van. Hozzáteszem egyik 19 a másik is annyi ;)

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#207) Stabi83 válasza aprokaroka87 (#199) üzenetére


Stabi83
senior tag

Persze hogy igyekszik elérni az enyhítést mert a google igyekszik reálisabban gondolkodni mint Trump.
Nem a google hozzáállásával van gond, szerintem nem is írta ilyet. Ugyan úgy báb az USA kormány kezében mint a Huawei a Kínaiak kezében. Itt az álszent dogmáktól fordul ki a belem...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#208) Giovan! válasza Stabi83 (#196) üzenetére


Giovan!
addikt

Egyetlen mondatomra sem sikerült érdemben reagálni, szóval maradnak az üres USA ellenes frázisok.

Szerinted érdekli az USÁt az hogy te demokráciában élhess???

Szerinted hol érdekel engem, hogy az USA-t hol érdekli, hogy én miben élek? ;]

Az USA nem a demokrácia hanem a kapitalizmus szabályai szerint működik.

Bocsáss meg, de ezt a mondatot értelmezni sem tudom. Mióta zárja ki a kettő egymást? Ugye most nem a marxi elmélet bemutatása fog következni az alapról és a felépítményről?

Csak azt mondtam hogy kell valaki aki féket tud nyomni. Jelenleg ez pedig kína. Ne legyen egyik se túl domináns mert az nem jó a világnak, de te is mozdulj ki csillámpónifalváról és ne istenítsed az USÁt.

Nem istenítem az USA-t, rengeteg hibája van. De egy Kínával összehasonlítva maga a közénk ereszkedett menyország. Egy nyugat-európai demokráciával összehasonlítva természetesen más a helyzet, de mi most Kínához viszonyítunk. És nem, nem tartom szerencsésnek a világra nézve, hogy egy Kínához hasonló állam akárcsak megközelítse az USA erejét (bár, ahogy erre már felhíváták itt a figyelmemet, ez már megtörtént). Hogy miért nem, azt nem írom le még egyszer, olvass vissza nyugodtan (bár nem hiszem hogy akár egyszer is elolvastad volna amit írtam).

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#209) Stabi83 válasza Giovan! (#208) üzenetére


Stabi83
senior tag

Először is ezek szerintem már itt baromi offtopic témák de legyen a kedvedért...

Ki hozta fel hogy az USÁnak köszönhetjük a békét és csendet itt európában?
Ki is szítja a tüzet a legtöbb helyen?

A második felvetésedre az a váladzom hogy nem zárja ki egymást a kettő csak épp az USÁt baromira csak a haszna érdekli a demokrácia és jogok védelme csak egy duma a részükről.

Amit írtál elolvastam hidd el. De fogd már fel hogy mi középen kicsik ők pedig a két végleten nagyok. Kína és az USA is elmehetnek a picsába de jelenleg az USA faszságaitól hangos a világ. Nem hogy az erkölcsi felsőbbrendüségüket mutogatják hanem egyszerűen gusztustalan sok lépésük. Ez meg dedós dolog hogy a másik rosszabb. Az a szégyen hogy mi Európaiak ilyen töketlenek vagyunk és kb kuss a nevünk ezen a jatszótéren. Most épp az USA szart a homokozónkba mi meg még megyünk nyalni is a seggét? Lehet hogy kína a rosszabb de ők legalább csak a mászóka mögé raktak még téglát...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#210) Juhaszatti válasza Stabi83 (#206) üzenetére


Juhaszatti
addikt

És ki fog féket nyomni Kínával szemben?

(#211) Stabi83 válasza Juhaszatti (#210) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ideális esetben egymást kéne fékezniük. Nem jó ha bármeik is elszabadul.
Szerintem amúgy ez lesz a vége csak most Trump épp méregeti a farkát Kínával szemben. Az egész elnöksége kb az amerikai felsőbbrendűségről szól...

Az viszont hibás felvetés a részéről hogy keveri azt a szerencsétlen éhendöglés szélén táncoló észak kóreát kínával. Az oroszokat meg már nem divat piszkálgatniuk. Azok megmondták a krími elcsatoláskor is hogy tiltakozni lehet csak épp leszarják.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#212) Giovan! válasza Stabi83 (#209) üzenetére


Giovan!
addikt

Volt már példa a világtörténelemben arra, hogy két szuperhatalom próbálta fékezni egymást (bár a példa talán kissé sántít, a SzU önmagát is fékezte közben :D) . Akkor a kerítés rosszabbik oldalára kerültünk, szóval ha valakinek, nekünk együtt kéne éreznünk azokkal, akiket majd Kína vonzáskörzetébe sodor a balszerencse. Szerinted ők is ilyen pozitívan fogják majd értékelni az USA megfékezését?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#213) szabi__memo válasza Giovan! (#212) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azok majd mi leszünk ahogy mi mindig választunk

(#214) Stabi83 válasza szabi__memo (#213) üzenetére


Stabi83
senior tag

+1 :DD
Vigyázz Kína mert Orbán a barátod akar lenni!

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#215) judas13


judas13
addikt

USA - Google felkêszül.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#216) szabi__memo válasza judas13 (#215) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Afrikába jó lesz

(#217) mjani1172 válasza Giovan! (#208) üzenetére


mjani1172
addikt

Nincs értelme,hagyd.
Vannak emberek akik teljesen másként látják a valóságot,nem lehet meggyőzni őket.
Nem értem ezt a kína imádatot egyesek részéről.

szabi_memo

Ez már megtörtént. Szembementünk a visegrádi hármakkal, japánnal, mi vagyunk kína előretolt helyőrsége egy új vasúttal.

[ Szerkesztve ]

(#218) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Lőrinc majd megveszi az egészet...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#219) judas13 válasza szabi__memo (#216) üzenetére


judas13
addikt

Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#220) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Na ez se kicsi cumi

(#221) myckie2 válasza szabi__memo (#220) üzenetére


myckie2
őstag

Na ez a végső döfés volt. RIP Huawei.

(#222) Juhaszatti válasza szabi__memo (#220) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Na csak eljött amire gondoltam, pedig korábban írtam róla mint hogy a cikk született :))
[link]

[ Szerkesztve ]

(#223) szabi__memo válasza Juhaszatti (#222) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, ez már tegnap delelötti hír. 128-as hozzászólás

(#224) Juhaszatti válasza szabi__memo (#223) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem olvastam korábban, csak a linkeden. Mindenesetre ez akár az utolsó koporsószög is lehet, bármilyen drámaian is hangzik.

(#225) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#226) Stabi83


Stabi83
senior tag

Ilyen az amikor egy kormány ( USA ) erőből elsöpör konkurens üzleti vállalkozásokat.
Attól tartok a válaszlépés sem marad el a kínai oldalról, csak nehogy annak is mi igyuk meg a levét.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#227) szabi__memo válasza Stabi83 (#226) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A kínai kormány erőből töröl el piaci alapon működő vállalkozásokat. Nézd meg pl a mobilpiacot. Oh wait..

(#228) vicze válasza szabi__memo (#227) üzenetére


vicze
félisten

Ez nem teljesen igaz. Egyszerűen egy cég választhat, hogy minden adatukhoz hozzáfér a kormány, vagy nem. Mindenki választhat. Nézd meg MS-t és Apple-t, simán megoldották, hogy a Kínaiak hozzáférjenek a Kínán belüli adatokhoz, a pénz felülír minden etikai aggodalmat. Google nem vállalta be, így ők nincsenek jelen.

(#229) Stabi83 válasza szabi__memo (#227) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez nem dedós egy kicsit?
Én a szoba közepére szarhatok ha más is megteszi?
Az meg a másik fele hogy az USA nem csak a kínaiakat hanem több tízmillió egyéb országban élő embert is szivat olyan dolog miatt ami jogilag, erkölcsileg sehogy sem védhető

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#230) szabi__memo válasza Stabi83 (#229) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mi, visszavágni dedós? Lehet hogy az, de ez pénzről szól. Valamint nem elhanyagolható nemzetbiztonságról

#228) vicze1 mi nem igaz? Az hogy a korlátlan állami pénzből felpumpált kínai cégek ellopnak mindent majd a nyomott árak miatt már versenyképtelen piaci alapon élő fejlesztést végző cégek kénytelenek becsukni? Azért gondolom feltünt, hogy ez történt és történik folyamatosan

[ Szerkesztve ]

(#231) Giovan! válasza Stabi83 (#229) üzenetére


Giovan!
addikt

erkölcsileg sehogy sem védhető

Édes istenem, most értük el a topik alját szerintem :DDD
Mintha az eddig több száz hozzászólás a semmiért íródott volna, a kolléga láthatóan semmit sem értett meg belőle :(((

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#232) szabi__memo válasza Giovan! (#231) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én is úgy látom

(#233) Stabi83 válasza Giovan! (#231) üzenetére


Stabi83
senior tag

Látom te is csak fél mondatokat olvasol ;)
Nem baj ezzel nem engem égetsz

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#234) Stabi83 válasza szabi__memo (#230) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem visszavágni dedós hanem ez a hozzáállás. Az usa megteheti ha megteszi kína is? Akkor kína is kémkedhet mert megteszi az usa is. Ezzel vége a történetnek, jöhet a következő hír...

Érted már mire gondoltam?

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#235) szabi__memo válasza Stabi83 (#234) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Értem. De ez mindig is így működött. Megteheti, megteszi. Ha nem tenné meg magának okozna kárt. Nemcsak hogy megteheti, egyszerűen kényszerűség. Persze hagyhatná is saját magát legyőzni.
Igazából nem szabadott volna eddig sem hagyni a kínaiaknak, hogy ezt csinálják. Az a nagyobb baj, hogy hagyták. Most meg már máshogy nem lehet reagálni, vagy ilyesmi módon vagy sehogy

[ Szerkesztve ]

(#236) Stabi83 válasza szabi__memo (#235) üzenetére


Stabi83
senior tag

Értem persze. Csak az olyan erlölcshuszár bejegyzéseket rühellem ahol az USA mint a szabad világ egyetlen igaz bajnoka van feltüntetve. Mind a két fél elmehet a picsába de most az USA játszik az ÉN pénzemel és hagy legyen már jogom hogy ez ne tetszen.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#237) szabi__memo válasza Stabi83 (#236) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jogod van hozzá, bár lehet, hogy a te érdekeiddel is egybevág ami most történik. Csak nem tudsz róla. És lehet nem is fogsz

(#238) Stabi83 válasza szabi__memo (#237) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem nagyon látom jelenleg az érdekeim védelmét főleg amikor havonta derülnek ki olyan dolgok hogy pl a facebook az ÉN személses adataimal üzletel az engedélyem nélkül, termeszetesen minden következmény nélkül, a google már azt is tudja hogy milyen pózban csinálom a páromal és mikor vagyok épp náthás. Igazad van tényleg ezek az én érdekeim. Ha itt is az lesz vagy már van amiről most bukkantak fel hírek hogy a facebook adataid alapján dömtenek arról hogy tudsz e előfizetést kötni vagy hitelt kapni akkor csak pislogsz. Miben is más ez mint a kínai pontrendszer????

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#239) szabi__memo válasza Stabi83 (#238) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy onnan semmi nem szivárog ki. Innen meg most is tisztában vagy az helyzettel. Elég nagy különbség

(#240) Giovan! válasza Stabi83 (#238) üzenetére


Giovan!
addikt

A piaci alapon működő cégek a haszon maximalizására és a kockázat minimalizálására törekednek, ehhez pedig minden eszközt felhasználnak (pl. utánanéznek facebookon az illetőnek, és ha látják, hogy pszichésen nem teljesen komplett, nem köthet monduk életbiztosítást). Ilyen a kapitalizmus.

A kínai állam viszont az alattvalói fölött gyakorolt korlátlan hatalom fentartása miatt építi ki a disztópiáját, ahol nem csak azt döntik el, hogy kaphatsz-e hitelt, hanem adott esetben azt is, hogy élhetsz-e, és ezt pusztán az alapján, hogy mennyire vagy a rendszerbe beépíthető megbízható fogaskerék.

Én látom a különbséget, de az is lehet, hogy csak én képzelem oda...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#241) Stabi83 válasza szabi__memo (#239) üzenetére


Stabi83
senior tag

Na most tényleg kíváncsi vagyok hogy ezalatt mire gondolsz...
Szóval az hogy ha tudod hogy meglopnak az rendben van ha nem akkor az gáz....
Értem. Vagy bocsi még sem... :F

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#242) Stabi83 válasza Giovan! (#240) üzenetére


Stabi83
senior tag

Túl sok amerikai filmet nézel szerintem. Napi szinten vagyok kapcsolatban sok emberrel akik nem csak utazni járnak ki és azért nem így megy ez.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#243) szabi__memo válasza Stabi83 (#242) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor ők szart se tudnak, mert így megy 1, 2. A kreditrendszerről sem hallottak, hallottál sosem gondolom. Ajánlom figyelmetekbe

[ Szerkesztve ]

(#244) Giovan! válasza Stabi83 (#242) üzenetére


Giovan!
addikt

Mi nem így megy? A kapitalizmus?A kínai abszolút állam?
Miből gondolod, hogy a témában alkotott véleményemet filmekből összeszedett infók alapján raktam össze?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#245) Stabi83 válasza szabi__memo (#243) üzenetére


Stabi83
senior tag

Nem ezt teszi a google és a facebook is?
Kint arra hivatkoznak hogy a rendszer ellensége vagy itt meg a varázsszó a terrorizmus

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#246) szabi__memo válasza Stabi83 (#245) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem, nem ezt 1, 2 teszi. Komoly gond van veled ha szerinted igen

[ Szerkesztve ]

(#247) Stabi83 válasza Giovan! (#244) üzenetére


Stabi83
senior tag

Csak onnan hogy ilyen fekete, fehér világképed van. És ennyire véded a nagy amerikát

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#248) Giovan! válasza Stabi83 (#247) üzenetére


Giovan!
addikt

Védem, mert egybeesnek az érdekeink (vagyis az erős, szabad nyugat megmaradását védem inkább, amihez meg kell az USA).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#249) Stabi83 válasza Giovan! (#248) üzenetére


Stabi83
senior tag

Erős szabad nyugat???
Megkérdezhetem mennyi idős vagy???

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#250) Giovan! válasza Stabi83 (#249) üzenetére


Giovan!
addikt

Meg, de nem hiszem hogy bármi közöd lenne hozzá. A személyeskedést meg fejezzük be lassan, a mondandómba köss bele ha akarsz, elvégre mégiscsak egy szakmai topikban vagyunk ;)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.