Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Ugyanaz megy megint itt. Folyik a hitvita. :U
Egy dolog mára biztos számomra. Ha az USA-ban, Kínában és a világ sok más pontján ennyi az elégedetlen ember, a társadalmi egyenlőtlenségek pedig ennyire nőnek, akkor biztosan valami társadalmi változás fog következni. Ezt egy válság csak meggyorsítja.
Egy dolog számomra biztos – és itt csatlakozom a hitvitához némileg –; két rossz között kell jelenleg választani, mert alternatíva maximum Oroszország lenne. Nos én voltam USA-ban és Kínában is. Láttam a társadalmat közelről és inkább a kommunistamenteset választom. Akár megfigyel, akár nem. USA-ban legalább nincs kikúrt pontrendszer és szabadon anyázhatsz, ha valamit elkúr a kormány, meg ezer más dolog is, de a lényeg, hogy azért sokan mégiscsak inkább "fújamerikamer'azismegfigyel". Az ideológiai elnyomás, szabadságjogok megsértése, az egyén semmibe vétele a tömegek javára, a még mindig létező állami átnevelőtáborok (agymosás), a sokkal durvább rendőrállam szerű berendezkedés az nem számít. Legyen nektek. Éljen Kína! Jöjjenek a Kínai megfigyelők, eszközök, kémek, "mer' amerika is ezt csinálta/ja". OK. Én mindenesetre továbbra is nagyon együttérzek a kínai emberekkel és őszintén sajnálom őket, hogy egy ilyen, nyíltan elnyomó hatalomban kell élniük. :(
Ja igen! Még valami. Aki nem volt Kínában soha, annak segédfogalma sincs arról, hogy valójában milyen kulturális szakadék van a nyugati és a kínai között. Szó szerint még a gesztusok szintjén sem értjük meg egymást. Afrikán legalább kézzel-lábbal el tudod mutogatni, hogy mit szeretnél és még ott is megértik. A kínai piacon viszont futottam bele zsákutcába nem egyszer a gesztusokkal. Ezen is érdemes lenne elgondolkodni. :U

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.