Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ricardo válasza hokuszla (#100) üzenetére


Ricardo
félisten

Te ezt nem érted. Ők ezt felebaráti szeretetből és önzetlenül teszik,

(#102) Vesa válasza beyruth82 (#49) üzenetére


Vesa
veterán

Abba szerintem ne menjünk bele, hogy ha Kína az USA katonai erejével és nagyhatalmi pozíciójával rendelkezne, mit menne végbe a világban. Az USA, mint minden nagyhatatalom, érvényesíteni próbálja nagyhatalmi érdekeit, ami természetesen nem menti fel az elkövetett bűnök alól. Ugyanakkor, a világtörténelemben még soha nem volt ennyire "szolíd" nagyhatalom (az erejéhez képest), köszönhetően a demokráciának még akkor is, ha az sem működik 100% úgy, ahogy kéne.

Kínában gyakorlatilag egyetlen ember kezében összpontosul a hatalom, az USA-ban NEM! Ez önmagában akkora különbség, mely eldönti, hogy a két rossz közül melyik kevésbé rosszat válassza az ember!
Kínában 2 éve már az elnöki hatalomban maradás időkorlátozását is eltörölték, ezáltal gyakorlatilag eltávolíthatatlanná téve és teljhatalmat adva a jelenlegi pártelnöknek. Egy amerikai elnököt ezzel szemben 8 év után nem csak le lehet, hanem le is kell váltani. Miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#103) Lami66 válasza hokuszla (#100) üzenetére


Lami66
őstag

Az nem kérdés, hogy az usákok ráteszik a kezüket az Ericssonra és a Nokiára (a francnak pofázik ki mindent ez a hülye Barr) Szerintem még a módszer is ismerős lesz (a la Crypto)....az Árvalányhaj Company bevásárolja magát ezeknél a cégeknél döntési pozícióba, aztán onnantól az Árvalányhaj diktál, az rendelkezik a szabadalmak felett stb. stb. Aztán kb 15 év múlva ringatózom a teraszon, olvasgatom a Wasington Postot, és arról cikkeznek, hogy az Árvalányhaj Company a cia fedőcége volt a Huawei elleni Usa akcióban, megszerezve az internet feletti korlátlan ellenőrzést, és évtizedig hallgatta le szövetségeseit, ellenfeleit, semlegeseket.

(#104) doooo válasza hokuszla (#100) üzenetére


doooo
veterán

A kínaiaknál a cégek az állam részei, nem csak "segítik őket"... ezt a fenti hülyeséget pedig egy olyan ember mondta, akit épp most szólít fel lemondásra a komplett független bírói közösség az országában...
Arról nem is beszélve, hogy Európa nem nézne ilyesmiket jó szemmel (mostanában elég mérgesek az amerikai cégekre, a mandarinképűre meg különösen; nem fognak szó nélkül lemondani a két legfontosabb techcégükről, amik még relevánssá teszik őket a nemzetközi versenyben, legalábbis ezen a területen), és az Amerikai államra egyáltalán nem jellemző az ilyesmi, még akkor is ha nem precedens nélküli lépés lenne (ami még egy ok komolytalannak venni a fenti állítást).

Egyébként meg áruld már el, hogy ez milyen módon menti fel Kínát bármi alól is? Vagy csak a szokásos, üres whataboutism? Mert akkor nagyon unalmas, és semmit sem ér...

[ Szerkesztve ]

(#105) Tetsuo válasza ElEvEn11 (#96) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mi tényleg két külön világban gondolkodunk, ez már bizonyos; ahogy az is, te mást értesz tradíción, mint én. ;-)

(#106) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Elkaszálták a Huawei Egyesült Államok ellen indított perét

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#107) joey04 válasza Dévacsen (#106) üzenetére


joey04
titán

helyes

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#108) Ricardo válasza Dévacsen (#106) üzenetére


Ricardo
félisten

"Egy texasi szövetségi bíró elutasította "

Milyen meglepő :U

(#109) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Hajnalban találtam egy cikket a felvásárlással kapcsolatban, (Nokia,Ericsson)egy reakciót..nem találom..keresgélek. :D meg van..A Cisco vezetője elutasította a Nokia és az Ericsson

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#110) Samott válasza Lami66 (#103) üzenetére


Samott
addikt

Neked nem szoltak, hogy az egesz internet egy amcsi katonai projekt? ;)

Az nem kerdes, hogy az amcsiknak mindenhez is van hozzaferesuk, ez van, ezzel kell egyutt elnunk. A mostani tiltakozas is csak azert van, mert a kinaiak is hasonlo hozzaferest szeretnenek. Nekem pont eleg ha csak egy nagyhatalom hallgathat le ha eppen kedve tartja (egyebkent nem hallgat le, mert erdektelen vagyok szamukra).

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#111) Ribi válasza Dévacsen (#106) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van az amikor úgy írnak ki tendereket, hogy bizonyos szereplők kiessenek. És van ez a szint. Ez azért már (nem) kicsit karcos. :(

(#112) Tetsuo válasza Samott (#110) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

(#113) Samott válasza Tetsuo (#112) üzenetére


Samott
addikt

Ez nagyon "okos" de en nem ezt mondtam. Az emberek azt hiszik hogy ok a vilag kozepe, pedig altalaban erdektelen senkik. Arra sem erdemesek, hogy lehallgassak oket. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114) Tetsuo válasza Samott (#113) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kivéve azok, akiket "nácinak" bélyegez a hatalom, meg azok, akiknek az adott kormánypárt ellen van valami a tarsolyukban, vagy akik új technológiákért felelősek, illetve magas pozícióban vannak jelentős cégekben stb. stb.
A bankkártyaadatokat, fórum belépést stb. is sokan levédjük annak ellenére, hogy "jelentéktelenek" vagyunk. Persze nem muszáj, hiszen minden happy...

(#115) Samott válasza Tetsuo (#114) üzenetére


Samott
addikt

Semmifele titkoszszolgalattal szemben nem vagy vedve, ez csak hamis biztonsagerzet. Nyilvan vedi az ember a kartyaadatait, de az esetleg a bunozok ellen er valamit a szolgalatok - ha akarnak - hozzafernek mindenhez. Ha "fontos" ember vagy megkeresnek es kenytelen leszel egyutt mukodni veluk. Azt meg lattuk mit tesznek az ellenzekiekkel. Nacikat meg leszarom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118) ted_tris válasza Samott (#110) üzenetére


ted_tris
tag

Azt, hogy erdektelen vagy e szamukra eloszor el kell dontsek az alapjan amit tudnak rolad, azt meg ki kell deritsek...

#114.
Ez az. :K
+1
Vagy keszult rola egy ket foto pl. egy tuntetesen, stb..

#115:
majd nem fogod ha az "leszel" mert valakinek nem tetszik amit mondassz.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#119) Samott válasza ted_tris (#118) üzenetére


Samott
addikt

Tul sokan vagyunk ahhoz. Es mit tudsz tenni ellene? Ha levagod magad a netrol akkor pont azert leszel gyanus. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120) Ricardo válasza ted_tris (#116) üzenetére


Ricardo
félisten

Az a "legszebb", hogy nem is kell bizonyítani :DDD

"A cég jogászai szerint alkotmányellenes volt a döntés, és a kongresszus nem tud olyan bizonyítékot felmutatni, amely alátámasztaná a korlátozást. "


"Amos Mazzant kelet-texasi szövetségi bíró szerint viszont az amerikai kongresszusnak megvan a felhatalmazása arra, hogy megtiltsa szövetségi intézményeknek Huawei-termékek vásárlását. "


Tehát megtiltjuk mert így döntöttünk és kész.

(#121) Vesa válasza Ricardo (#120) üzenetére


Vesa
veterán

És ezen mit nem értesz? Benne van az indoklásban az is, hogy az USA kormányával szerződést kötni nem alkotmányos alapjog, csak egy lehetőség (sőt, kiváltság). A kormánynak joga van eldönteni, hogy az adófizetők pénzét hol költi el. Ez semmiféle törvényt nem sért, főleg, ha a kiválasztási szempontok között hangsúlyos a saját nemzetbiztonsági érdeke.

A tudomány a valóság költészete!

(#122) Ricardo válasza Vesa (#121) üzenetére


Ricardo
félisten

akkor mire fel ez a "bizonyitékunk van, hogy biztonsági kockázatot jelentenek" duma tiltsák le és ne magyarázkodjanak. ha meg bizonyítékokra hivatkoznak, mutassák be őket.

(#123) Samott válasza Ricardo (#122) üzenetére


Samott
addikt

Ki vagy te, hogy neked bizonyitekokat mutogassanak? :) Honnet tudod, hogy a kongresszus megfelelo bizottsagaval nem osztottak meg a szukseges informaciokat?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#124) Ricardo válasza Samott (#123) üzenetére


Ricardo
félisten

Én senki sem vagyok. Ugyanolyan ember vagyok, mint az a jópár millió aki olvassa a híreket, és a publikusan elérhetó infókat amiben ők hangoztatják a bizonyítékaik meglétét. Kicsit furcsa olyasmire hivatkozni ami titkos. ha nem mutatom/mutathatom meg, akkor nem is hivatkozom rá nyílvánosan.

(#125) Ribi válasza Samott (#123) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tudod ezek az intézmények az emberekért lennének, csak hát egyre kevésbé van így.
Nem azért, hogy azt csináljanak amit akarnak, amikor akarnak, annak adják a pénzt akinek akarják, mert az inkább a diktátorok dóga. És hát na ugye érted miért lehet ezen valaki felháborodva. Mert holnap ugyan ezt csinálják majd EU-val, holnap után hirtelen majd mindent csak Trumpi cégei csinálhatnak. Ja hogy csomó helyen ez megy már most is. Ohh...

(#127) Samott válasza Ribi (#125) üzenetére


Samott
addikt

Az emberekert vannak, de az amerikai emberekert. Az o erdekeiket kepviselik, jol - rosszul. Egyebkent europaval is kereskedelmi haboruban allnak es emelni akarjak a vamokat. Es ezt mi is megtehetjuk veluk. Jo nem sul kibelole, de megcsinalhatjak, megcsinalhatjuk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#133) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

T. Hölgyek és Urak!

A topik címében a témája, kérek mindenkit, hogy a különféle társadalmi berendezkedéseket - amiknek semmi köze ehhez az ügyhöz - ne itt vitassátok meg,, arra ott a politika topik, a személyeskedést meg különösképp kerüljétek!

(#134) #22743424 válasza Intruder2k5 (#133) üzenetére


#22743424
törölt tag

Már ne is haragudj de szted ennek az egésznek semmi köze az országok közötti politikai berendezkedéshez? :F

(#135) doooo válasza #22743424 (#134) üzenetére


doooo
veterán

Láttad azokat a hozzászólásokat, amiket azóta töröltek? Nem szeretném felidézni mi volt bennük, de az nem az országok berendezkedéséről szólt... az emberek elleni gyűlöletbeszéd volt, meg ócska, szélsőséges propaganda. Ami már túlmegy minden határon. A komcsi/kapitalista ellentétről lehet beszélni, de ezekhez nem illő szitkozódásba és gyűlöletkeltésbe nem lehet belemenni, főleg nem teljesen áttérve a topic témájáról.

(#136) #22743424 válasza doooo (#135) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én egy szóval nem írtam, hogy az általad leírtakat helyeselném. :) Mindig voltak, vannak és valószínűleg lesznek is olyanok akik kikelve emberi mivoltukból ide nem illő hozzászólásokat írnak.
Csak egy kérdést tettem fel. :)

(#137) Ribi válasza #22743424 (#134) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mód lehet más berendezkedéstől föggően, de a cél mindig a pééénz. :U
Minden ilyen esetben, minden kérdésre a válasz: pénz.

[ Szerkesztve ]

(#138) Vesa válasza Intruder2k5 (#133) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos masszívan köze van a Huawei témához a politikának. Ezzel együtt valóban nem ide való!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#141) ElEvEn11 válasza Tetsuo (#105) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

"te mást értesz tradíción, mint én."
Ezt se te, sem pedig én nem tudhatjuk biztosan egymásról. Simán lehetnek azonos értékeink attól, hogy bizonyos dolgokban nem értünk egyet. :K

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#143) Ribi válasza #90384640 (#142) üzenetére


Ribi
nagyúr

És amikor nem értik, hogy miért is hozzák fel sokszor az amcsikat bizonyos dolgokban, akkor kiderül hogy ők másolják a kinaiakat. "Még csak" bűnüldözésre. Elvileg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.