Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emre33


emre33
addikt

Kicsit gyanús ez az ábra nekem, S805 erősebbnek kellene lennie az S801-nél. Itt meg majdnem egyforma eredményt mutat a grafikon.

2 magos Nvidia K1 és az S805 nincs felcserélve?

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#2) Ihsahn


Ihsahn
tag

De jó, megint lehet rá verni, hogy mennyit pörög a benchmark egyesek telefonjában... :DD
Csak aztán kibírjon egy napot az akksi is... :K

"Ah, bollocks, there's no school like the old school and I'm the fuckin' headmaster" (BlackBerry Z10)

(#3) #03372544


#03372544
törölt tag

Ezt ti értitek?
"a sebességmérő szoftevrek nem a HiSilicon Kirin 920 teljesítményén túl a köré épülő Ascend D3 műszaki paramétereiről is árulkodnak"

Mi van a Kirin 920-szal?

(#4) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nagyon fürge ez a nyolcmagos processzor, éppencsak ca. 25%-ot kap egy kétmagos versenyzőtől..

Az Android UI illetve droid alkalmazások vajon hány magra vannak optimalizálva? (már amennyire droidnál lehet optimalizációról beszélni)

J.

(#5) kpal


kpal
veterán

Snapi 800 elég jó azért na. :)

(#6) tjb007


tjb007
nagyúr

Ez is 4+4-es big.LITTLE Cortex-A15 és Cortex-A7 magokkal.

Érdemes megnézni a részletes eredményeket is, vannak itt is érdekességek.

(#1) emre33

Nincs felcserélve.
Tegnap már ki lett beszélve, hogy miért ennyi az annyi.

(#4) joysefke

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Sn00k


Sn00k
veterán

Azért ez nem semmi a Huaweitől...

3njoy the Lif3

(#8) jacis


jacis
nagyúr

Azért a 805 előnye egyáltalán nem behozhatatlan.... :N

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#9) joey04 válasza jacis (#8) üzenetére


joey04
titán

és ezt miből szűrted el? ebből a táblázatból ami kb sz*rt sem ér? pl az a7 milyen lent van. itt meg: elhúz
kb semmit nem érnek. ha a részleteket megnézed az már árulkodik. de még annyira sem mélyedtél bele mint én. pedig én is csak a felszínt kapargatom, magyarul tjb007 kommentjeiből "tanulok". :DDD :B

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) xmaas


xmaas
őstag

Nem valami bajnok ez a fejlesztes de a reszletek se annyira tisztak

(#11) vicze válasza tjb007 (#6) üzenetére


vicze
félisten

Pusztán csak elég furcsa a 5420-szal szemben, bár a 5422 lenne a jó összehasonlítás, azzal elvileg azonosa felépítése. A CPU kiugrás lehet az értelmes HMP miatt, meg a RAM is a 8 szál miatt lehetséges talán.

[ Szerkesztve ]

(#12) jacis válasza joey04 (#9) üzenetére


jacis
nagyúr

A cikkhez szóltam hozzá ami a hozzám és hozzád hasonló (tudatlan) embereknek íródott és tett közzé egy összehasonlító grafikont. Ebből meg az látszik, hogy alig van különbség a két proci között.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#13) joey04 válasza jacis (#12) üzenetére


joey04
titán

javaslom ha nem üres a topik, akkor legalább fusd át a hozzászólásokat és akkor nem vonsz le téves következeteseket. neked is jobb gondolom ha képben vagy. nomeg mint minden nap itt olvasgató és fórumozó ember, gondoltam tisztában vagy ilyen dolgokkal amikről hónapok óta beszél a "fél ph/ma".
btw azt már az "általánosban tanítják" hogy szimplán Bencs Márk eredményei alapján vétek ítélkezni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) jacis válasza joey04 (#13) üzenetére


jacis
nagyúr

Életemben nem futtattam még az öreg Bencs Márkot, mert soha nem érdekelt ez a része a telefonoknak. A Galaxy Nexus-om óta nem volt olyan telefonom ami reccent volna, így tőlem lehet benne 8, 4 vagy 2 mag is ha sima a rendszer.... :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Köhöm, a K1-hez egyelőre kellenek az oroszok által épített reaktorok is, mert max hosszabbítóval lehet használni. tápegységgel...

Amíg nincs telefonban a K1 , addig kár róla beszélni.. bencsmárk huszár jelenleg, de nem hordozható eszközben..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) joey04 válasza jacis (#14) üzenetére


joey04
titán

szóval soha nem érdekelt, de mégis ez alapján ítéled meg a friss snapdragont. értem.
17: ami egy benchmark eredmény.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) jacis válasza joey04 (#16) üzenetére


jacis
nagyúr

A cikkben szereplő grafikon alapján ítéltem meg ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#18) banhammer válasza Ihsahn (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Ott a pont.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) tjb007 válasza Graphics (#15) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont a telefon az, amibe szinte biztosan nem fog kerülni (bár lassan már 7 hüvelykes kijelzővel fognak jönni, szóval....).

[ Szerkesztve ]

(#20) Badboys


Badboys
őstag

Ez így egyenlő a 0 val jó kicsit talán több. Majd amikor köré építenek egy készüléket cakum pakk na akkor lehet majd véleményt nyilvánítani. Nem vagyok károgó elég,ha megnézzük a jelenlegi P6 csúcs készülékét. Tojást lehet sütni rajta és még lehetne sorolni a problémákat.

(#21) Graphics válasza tjb007 (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rosszul irtam, hordozható eszközt akartam :D

De így van. nem hiszem hogy jó összehasonlítási alap

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) vicze válasza Badboys (#20) üzenetére


vicze
félisten

Hát a K3V2 40nm-es kb. ősrégi SoC, a többiek 28nm-en vannak már rég, az A9 1,5GHz-n ilyen csíkszélességgel egyáltalán nem csodálom, ha melegedik.

(#23) Graphics válasza Badboys (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És mi köze a jelenleginek egy érkező SoC-hoz? :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Badboys válasza Graphics (#23) üzenetére


Badboys
őstag

Csak példaképp írtam ,hogy az sem sikeredett olyan fényesre. Majd amikor egy kézzel fogható telefon lesz belőle akkor lehet konkretizálni,hogy mit is fog nyújtani valójában. Addig csak a találgatások mennek annak meg túl sok értelme nincs.

(#25) Graphics válasza Badboys (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fényesre nem, de azért nem vészes :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Peterson_


Peterson_
addikt

A névválasztás mindenesetre tetszik:
Kirin.
Naruto Shippuuden után szabadon:))

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#27) notafa3


notafa3
tag

Úgy tűnik azonban, hogy a sebességmérő szoftevrek nem a HiSilicon Kirin 920 teljesítményén túl a köré épülő Ascend D3 műszaki paramétereiről is árulkodnak

Mi van, szívtál? Andante színvonal, megint.

[ Szerkesztve ]

(#28) Ali G.


Ali G.
senior tag

ezek a magok... szotyizni lehet lassan annyi mag lesz már, aztán majd egyre többet tesznek hogy kiadhassanak új procikat :D

(#29) Robi BALBOA válasza emre33 (#1) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az a két Denver cpu mag azért elég durca cucc, szerintem a legtöbb alkalmazásban(minden napi felhasználásban) még a 4 magos K1-et is el fogja pi...... ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#30) tjb007 válasza Robi BALBOA (#29) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyira durva, hogy úgy néz ki még a Tegra 4-nél is nagyobb kapufa lesz.

(#31) halkow


halkow
őstag

Optimalizálni kéne nem 8 magosítani mindent

Alcatel onetouch idol2s the king

(#32) swayze


swayze
tag

Én egy mondatban összetudom foglalni amit látok! Sallang!

Igazából csak 2-őig tudok számolni, mert iPhone-om van ott meg addig kell tudni! 😄

200 ezer
2 mag
2*2 coll
2 év hűség! 😄

A poént félre téve! Szerintetek melyik a gazdaságosabb optimalizálni vagy hardvert fejleszteni?

(#33) DemonDani válasza tjb007 (#6) üzenetére


DemonDani
addikt

Pont a Dalvik mérésen kell behúznia az utolsó helyet :DDD Mondjuk nem tudom, hogy ez mennyire lesz releváns az ART mellett, talán semennyire már. Ramban is csak sávszélesség van, a vezérlés nem túl jó.

GPUban meg az a fura, hogy itt elvileg kevesebb egység van, magasabb órajelre dolgoztak volna rá? Vagy mégis hogyan lesz ugyanannyi pontja?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#34) tjb007 válasza DemonDani (#33) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, itt is vannak érdekességek.
A 5420-ban ugye T628MP6@600MHz van. Hogy ebben pontosan milyen konfigurációban is van a T624 még nem tudni, ahogyan az órajelet sem, de feltételezve az MP4-et és a 700MHz-es órajelet sem lehetnének egy szinten.

(#35) Robi BALBOA válasza tjb007 (#30) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Miért is?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36) Garada


Garada
őstag

Nálam mindig a háttérben marad a márka

(#37) tjb007 válasza Robi BALBOA (#35) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezért: [link]

(#38) azopi74 válasza halkow (#31) üzenetére


azopi74
addikt

"Optimalizálni kéne nem 8 magosítani mindent"

Van optimalizálás is. Például az AnTuTu pontosan a hulladék nyolcmagosokra van optimalizálva :) Bár a Huawei 8 magos big.LITTLE SoC-ja azért nem ez a kategória, mert azért van benne négy használható mag is, nem úgy, mint a mostanában bejelentett little.LITTLE szemetekben, amiket a valós életben még egy három éves két magos Scorpion vagy Cortex A9 is porig aláz.

Persze az AnTuTu CPU tesztjét a magok számára recskázó kínaiak számára fejlesztették, így nem csoda, hogy abban egy 2 magos alulmarad, szerintem szar AnTuTu-ban még egy vacak 8 magos Cortex A7 is ráverne például egy 2 magos Haswell Core i5-4310M-re is, nagyon sokat mondó, mit mondjak ... :-D Persze, hogy a Denver sem domborít AnTuTu-n.

(#39) dilajoska1 válasza azopi74 (#38) üzenetére


dilajoska1
őstag

Üjj le, egyes!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#40) Graphics válasza azopi74 (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felesleges köröket futsz.

little.LITTLE koncepcióval mi bajod? Nem mindenki big.LITTLE-re "recskáz"

Az is nettó hülyeség, hogy 3 évvel ezelőtti Scorpion vagy Cortex-A9 porig aláz... Elteltek évek, vannak új és vannak energiatakarékos megoldások.. khm. Ezt is pl figyelembe vehetnéd, mielőtt bedurrantasz vmit...

Mire alapozod ezen állításaidat? Ha használtál volna bármiféle kombót, akkor pl tudhatnád, hogy 4db Cortex-A7.es mag is tökéletesen elég a mindennapokra... Oké vannak erőhuszárok is...

Lehet pl ilyeneket olvasni megharagudni senki se fog :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) dilajoska1 válasza azopi74 (#38) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ezek szerint te még az életbe nem használtál ilyen soc-os telefont de még 4 magosat se. A másik meg pont a nagy gyártók optimalizálnak az atuntura. Egy nagyon jó példa erre a nexus 5 vs lg g2 vagy samsung note 3.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#42) duvi válasza Badboys (#20) üzenetére


duvi
nagyúr

"Nem vagyok károgó elég,ha megnézzük a jelenlegi P6 csúcs készülékét. Tojást lehet sütni rajta "
Használtál is P6-ot vagy csak olvastál róla? Vagy 40 fokon is tudsz tojást sütni? ;] Semmivel se melegszik jobban mint az előző SE Arc S-em :N

(#43) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nem vagyok informatikus, pláne processzortervező, de ezek a 8 magosak engem se nyűgöznek le, a magok számának, az órajel növelésével elért teljesítménynövekedés csak látszatfejlesztés és fejlődés. Ja, ha összedrótozunk két 1,6-os négy hengeres motort, az "új" nyilván erősebb lesz, de ha ezt jelentené a motorfejlesztés, akkor most 60 hengeres 20.000 cm3-s motorok lennének az autók orrában, nettó baromság.

Ezek a cuccok leginkább marketingcélból készülnek, egyszerűen kommunikálhatóak,mlátod paraszt, ebben NYOLC mag van, vakuljá' b+!

Nem a lényeg a fontos.

(#44) azopi74 válasza Graphics (#40) üzenetére


azopi74
addikt

Igen. Kimondtad a kulcsszót: a "mindennapokra" tényleg elég. De ezeket a nyolcmagos "csodákat" nem éppen úgy marketingezik, hogy mindennapi használatra elegendő teljesítményt nyújt, hanem azt próbálják (sajnos sikeresen) sugallni, hogy ez itt egy igazi erőmű, mert nyócmagos. És ezt holmi antutu tesztekkel próbálják alátámasztani. Igényes review-erek már régóta nem is foglalkoznak antutuval, annyira nem reprezentálja a valós teljesítményt. Egy komplexebb kód akkor is kifog egy in-order végrehajtású cpu-n, ha akár 32 db van belőle egy szilikonon. És igen, valóban energiatakarékos megoldás, de még energiatakarékosabb lenne, ha csak négy ilyen magot pakolnának a socba. Hiába építész egybe akármennyi kerékpárt, sosem lesz belőlük versenyautó.
Viszont nézd csak meg, mire képes egy két cyclone-magos Apple A7. Persze nem AnTuTu alatt :)

(#45) blade zte


blade zte
őstag

És? Még mindig csak a feljavított tavaly előtti trágyát látom a túlárazott telóikban. :U

Oppo find 7 astro black

(#46) Graphics válasza azopi74 (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én elégedett vagyok a teljesítmény-ár-fogyasztás mutatóval.

4-8magos megoldásként ez is és az MTK chipek is teljesítik azt a feladatot aminél többet nem is szánnék nekik. Elérhető vagyok, ,online, gyors, netezni, böngészni, levelezni mindent tudok.

Nem idegesítő tempóban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Neonflake válasza Graphics (#40) üzenetére


Neonflake
tag

Ez a fejlesztés 2 esetben lesz mindenki számára hasznos:

- kiderül róla, hogy vegyesen is tudja használni a Cortex A7 és 15-ös magokat, ebben az esetben nagyon jól lesz skálázható a teljesítmény/fogyasztás
- időben kihozzák a piacra és nem fog annyit csúszni mint a K3V2 premierje

A 8 magos MTK proci is már elég jó ilyen téren, igaz az nem heterogén. A teljesítményük már a mobil prociknak szerintem is bőven elégséges. Ez a nagy felbontás párxszerHD versenynek nem látom értelmét, e miatt még növelik a kakaót.

[ Szerkesztve ]

(#48) kpal válasza jacis (#17) üzenetére


kpal
veterán

1520 is röccenés mentes pedig csak 4mag ,igaz a wp mindegyik telon szépen teljesít :)

(#49) Youri


Youri
veterán

igy majdnem olyan furge a telefon, mint egy ketmagos A7 :)

RTX ON

(#50) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Tetszetős, vajon mi lesz belőle? :DD

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.