Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Alakul a mobilpiac.

Érdekes látni a Xiaomit ezen a listán, na csak sikerült visszakapaszkodni.

Az OPPO meg innen nézve furcsa, kint természetes

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) fateless


fateless
veterán

Huh, azért ezek megdöbbentő számok a kínai termékek részéről...
Persze a kockáknak ez nem újdonság, de amikor majd kikerül ez a hír a "nép" elé is, akkor rácsodálkoznak páran, hogy mi az az Oppo és társai

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Bruce Li velünk van. Lesz ez még jobb is. ;] ;] ;]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4) Graphics válasza fateless (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ami meglepő volt, ma tartottam infóórát középiskolásoknak, és nyomták, hogy Samsung meg iPhone.

Kérdeztem őket, Xiaomi, annyit mondtak, hogy az nagyon jó. Tehát valamilyen szinten csak tájékozódnak még ők is, ami meglepett.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) scyllarus


scyllarus
veterán

Én speciel Huawei telót készülök a közeljövőben venni, de azért el kell ismerni, hogy az utóbbi pár hónapban aki Apple vásárló, az inkább kivárt, mit gurítanak a 8-cal. Tehát csalóka az eredmény.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#6) 7Heads Drago válasza Graphics (#4) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A lányom egy eléggé felkapott jónevű középsuliba jár. A módosabbak persze iphone felhasználók de ismerik a xiaomit és a huaweit is. Viszont az lg, meg a sony az nem az.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#7) .Szaki. válasza Graphics (#4) üzenetére


.Szaki.
addikt

Azzal, hogy bekerült olyan üzletek polcaira is a Xiaomi mint az edigital és MediaMarkt, nyilván jóval nagyobb ismertségre tett szert, azt be kell látni, hogy az érték/ár arányuk tényleg figyelemreméltó. Anno a Huawei is így kezdte, nekik csak annyiban volt még könnyebb a helyzetük, hogy szolgáltatói kínálatban is kaphatók voltak. Az emberek (főleg itthon) meg úgyis arra ugranak, ami olcsó, és relatíve sokat nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#8) Juhaszatti válasza Graphics (#4) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Párom révén bent vagyok egy közel 20.000 fős tinikkel teli Facebook csoportban (ne kérdezd..). Ott sűrűn posztolnak olyat hogy megkérdezik mik a tapasztalatok a Xiaomi telefonokkal kapcsolatban, mert látják őket az Emag, MM, stb oldalán és jó áron vannak, de nem tudják őket hova tenni. Meglepően sok fiatal ír alájuk, hogy nekik olyan van és ajánlják. Szóval terjednek azért ezek a telefonok itthon is, mint valami föld alatti mozgalom. :)

(#9) Csapoati válasza Juhaszatti (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A forradalom mindent elsöpör majd! :D

Amúgy nem semmi a Redmi Note 4X-et az S8 szintjén látni...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) #16820480


#16820480
törölt tag

A forráscikkben jól látszik a grafikonon az Apple termékciklusa, szóval azért ez most eléggé pillanatnyi állás még. Stabilan, éves szinten még nem megy azért a második hely.

(#11) janeszgol válasza #16820480 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Az iphone termékciklusa 3-4 év. Ja és évi 2-3 telefont adnak ki. Na ez a nem mindegy.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#12) #16820480 válasza janeszgol (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mármint úgy értem, hogy évente van termékfrissítés, és akkor adják ki az összes szinfont egyszerre, tehát az újak kiadása után megugrik az eladás (különösen az ünnepekre), aztán az éves ciklus második felében kicsit visszaesik.

(#13) amoledus


amoledus
aktív tag

Ha igy haladnak az apple ellenfele vagyunk es jobbak dumaval,egyszer csak azt vesszuk eszre a huawei feltesz egy harapott kortet a telefonjaira es kihirdeti ok a best :D :DD

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#14) kbyte1024 válasza #16820480 (#12) üzenetére


kbyte1024
veterán

Bizony! Majd ha kijön a 8akkor meg rekordokat döntöget. Na utána kell megnézni a számokat:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#15) joey04 válasza #16820480 (#10) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk szerintem minden olyan gyártónak meg kéne előznie az Apple-t tartósan és egyértelműen akik nem csak a felső kategóriában ténykednek. Minden más eredmény csalódás kéne legyen. Nem számítva persze az apró cégeket. De egy LG, HTC, Sony, Huawei, Samsung sokkal több készüléket kéne, hogy értékesítsen, mint az Apple.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Cassi válasza kbyte1024 (#14) üzenetére


Cassi
senior tag

Az Apple nem tudja hosszútávon megőrizni a piaci részesedését, ha nincsenek termékei az alsóbb árkategóriában. Nem is az a kérdés, hogy lemennek-e 10% alá, hanem hogy utána meddig csökkennek még. A Xiaomi és az Oppo még el sem kezdett terjeszkedni Európában, Oroszországban stb. Indiában már letaroltak mindent.

(#17) .Szaki. válasza joey04 (#15) üzenetére


.Szaki.
addikt

Így-így!

(#18) Swinegod válasza Juhaszatti (#8) üzenetére


Swinegod
őstag

Az még mindig egy hatalmas probléma viszont, hogy a Xiaomit nem Apple/Samsung minőségi szintjén kezelik hanem mondjuk Doogee, Leagoo és hasonló szemetekén

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#19) lezuvius válasza Cassi (#16) üzenetére


lezuvius
őstag

Csak 10 eve vannak ott... Az Apple premium termekeket gyart egyedi szoftverrel es okoszisztemaval, nem budget telokat... Mellesleg a piac nyeresegenek kozel 90%-at teszi zsebre... Ennel jobban szerintem nem is csinalhatnak, hamarosan megjelenik a 8/X es 1000-2000$ kozotti arcedulaval es fogjak vinni, mint a cukrot...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#20) Totheground


Totheground
addikt

Milyen meglepo par hettel a keynote elott. Akinek van esze, ilyenkor mar nem vasarol.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#21) doooo


doooo
veterán

Azért remélem senki nem esik majd pofára, amikor a sok kínai gyártó elkezd terjeszkedni, és mindenki szembesül vele, hogy az egész rendszert fenntartani csak áremeléssel lehet majd... :U

(#22) Prowler válasza 7Heads Drago (#3) üzenetére


Prowler
senior tag

Pörgőrúgással kényszeríti térdre a konkurenciát! :DD

Veremivadék Undorkutya

(#23) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Én szerintem is azt vegyük figyelembe, hogy az i8 elött sztem már nem vásárol be senki nagyon. Vagy a 8 miatt, v a régebbi termékek áresése miatt. Viszont tény, a piac kezd átrendeződni, és a xiaomi,Oppo olyan telefonokat tesz le az asztalra, ami értékelhető már. Az is tény, az apple régebb óta építgeti a brandet, mint a kínaiak. Amúgy meg a kínai gyártók fő eladási bázisai kína és india....mint tudjuk mennyien élnek ott és ezért mekkora piac.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#24) janeszgol válasza doooo (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre azt szokták mondani, hogy úgy is lesz majd új belépő alacsony árral. Csak az a baj, hogy én pl nehezen adok bizodalmat, pláne bepiacos kínai gyártóknak. (Lásd Doogee botrány.)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#25) #16820480 válasza janeszgol (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Doogee nem belpiacos, ezek a cégek csak külföldi (főleg talán orosz) piacra gyártanak.

(#26) Luck Dragon

És ebbe bele tartozik a Honor család is az összképbe , vagy csak önmagában a Huawei?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) Sys85 válasza Csapoati (#9) üzenetére


Sys85
veterán

Ezen nem kicsit lepődtem meg! :Y
Annyi Note 4X fogyott el mint S8?Nem semmi!

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#28) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

MEGelőzte

(#29) atw


atw
csendes tag

Hát én nem vennék jó szívvel kínai telefont és nem sznobériából, hanem mert nem akarom a kínai államnak kiszolgáltatni a személyes adataimat. Ha valaki azt mondja erre, h a többi is ezt csinálja annak nincs igaza mert egy komolyabb márkát ez konkrétan lenullázna. Ha egy kínai gyártó bukik, vállrántás és majd jön a Xiaomi helyett Elephone meg Cubot - hasonló "extrákkal".

(#30) Matada2.3 válasza kbyte1024 (#14) üzenetére


Matada2.3
veterán

Már állok is be az Apple Store előtti sorba.. ;]

Finn the human

(#31) Graphics válasza Sys85 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értelmezzük együtt a hírt.

Adott hónapban, tehát NEM összesen!

@atw: Masszív tévedésbe szaladtál ezzel.

Hogy jön képbe a Xiaomi mellé a Cubot és az Elephone... Járd körbe a témát, ha nincs ezzel tapasztalatod, akkor szintén....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Jakesz válasza lezuvius (#19) üzenetére


Jakesz
őstag

Csakhogy az átlagfelhasználók (minimum a vásárlók 80%-a) magasról tesznek az egyedi szoftverre, meg az ökoszisztémára. Nem is ezért népszerű az Iphone, hanem mert régi és jól bejáratott név, jó a marketing, és sokan maradiságból és hozzá nem értésből azt hiszik, hogy még mindig az Iphone a legjobb telefon, mint volt kb 4 évvel ezelőttig.

(#33) atw válasza Graphics (#31) üzenetére


atw
csendes tag

A kínai márkák nem hivatalos tulajdonosa a kínai állam, illiberális "demokráciákban" az állam keze benne van mindenben, Kína ebből pedig még különösebb hadititkot sem csinál. A kínai márkák mögött tehát minden esetben ott a kínai állam is így vagy úgy.

Innentől kezdve viszont tökéletesen mindegy, hogy a "nagy múltú" Xiaomi-ról beszélünk, vagy a feltörekvő helyi márkákról, minden esetben számolni kell azzal, hogy a gátlástalan és hataloméhes kommunista rezsimnek kiszolgáltatod a személyes adataidat.

https://www.cybersecurity-insiders.com/data-security-concerns-make-indian-government-ban-chinese-mobiles-and-it-products/

(#34) fateless válasza atw (#33) üzenetére


fateless
veterán

Így igaz.
A Chemtrail is valós, valamint az oltásokban csirkerészek és embriók találhatók. A békaemberek pedig folyton szivárogtatnak.
Jobb félni, mint megijedni. Minek kockáztassunk.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35) Viktor0610 válasza fateless (#34) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ddddegonooooosssz! :))

Samsung Galaxy A54

(#36) fateless válasza Viktor0610 (#35) üzenetére


fateless
veterán

:B
De én már nem merek magyar tejet sem venni. Mi van, ha illiberális ország vagyunk, és az állam keze benne van a magyar tejben? Ki akar ilyen tejet meginni, amibe belelóg a kéz, ami pedig tudjuk, mibe szokott belelógni... ;]

De tovább azért nem fokozom. Részemről teljesen elfogadható, hogy valaki tart ettől, és nem akar emiatt ilyen készüléket venni. Most, hogy a kislányom kórházban van, épp másoknál szállok meg addig, hogy nap közben lássam. Az itteni házigazda - nem mellesleg jó újságíró - tart pl a google nyomon követéstől. Engem meg felvillanyoz, amikor visszanézem, hogy az előző hónapban hol jártam (gyakran meglepődök rajta, mennyi helyen is voltam előző hónapban). De attól még jókat tudunk beszélgetni, különösen a külpolitikáról és a gazdaságról, ami az ő fő témája, és engem is érdekel. Épp azért élvezzük ezeket a beszélgetéseket, mert nem gondolkodunk egyformán.
Szóval az, hogy valaki nem vesz kínai készüléket, csak színesíti a palettát. Ettől nem lesz sem ő, sem én ostobább vagy okosabb. De egy kis irónia csak jót tesz a beszélgetésnek...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) 7Heads Drago válasza fateless (#36) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A volt főnököm is ilyen volt. Még csak árat se mondhatunk a teloba, mert lehallgatják. Jöjjön el személyesen az ügyfél. A weblapján sem volt egy ár se. Csak azt nem értem aki ennyire fél miért nem zárkózik be egy bunkerbe. Arról nem is beszélve, hogy az applenek is vannak bérgyártói szanaszét. Kína, Korea. És akkor még az amerikai államról ne is beszéljünk.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) fateless válasza 7Heads Drago (#37) üzenetére


fateless
veterán

Voltam a Menwith hill-i támaszponton, tudom, hogy hallgatják le az összes telefont, smst, emailt. Kilenc évig voltam katona, több amcsi bázison is jártam, az egyik bázisparancsnoknak pár évig a lelkésze is voltam. Épp ezért tiszrában vagyok vele, hogy az amerikaiak sokkal inkább figyelnek, mint a kínaiak. Akár zavar engem, akár nem. A laptopomon mégsincs leragasztva a kamera...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#39) Graphics válasza atw (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs több kérdésem....

Csúnya kommunista rezsim, kiszolgáltatom nekik az adataim... Aztán meg lesz dádá...

Hagyjuk már ezt ... Nem tök mindegy milyen telefonod van, ha amúgy is lehallgatnak simán... Nyomás Morse-zni, az jobb, habár nem túl biztonságos csatornán folyik.

Amikor a Google követ, a képek helyadatait menti, és még a navigáció során is tudják merre jársz... Ezeket Te magad osztod meg magadról, nem a kínai csúnya állam... :U Sorolhatjuk végtelenségig a chipgyártókat is pl.

Zárkózz be, jobb ötlet nincs rá. Van ilyen ember.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Ricardo válasza atw (#29) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ha valaki azt mondja erre, h a többi is ezt csinálja annak nincs igaza mert egy komolyabb márkát ez konkrétan lenullázna."

Ebben ne legyél olyan biztos. Pont ilyen miatt volt botrány az LG tévéivel kapcsolatban, mégsem dőlt be.

(#41) Viktor0610 válasza Ricardo (#40) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értitek ti ezt. :P
Ő csak Kínának nem akarja kiadni magát, mindenki más jöhet! :))

Samsung Galaxy A54

(#42) aprokaroka87 válasza atw (#29) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyugodj bele nagyon sok app küld bizonyos adatokat kifele.
Ilyen pl a készülék azonositók...meg ilyenek.

(#43) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Majd nézzünk utána a szeptembernek, de inkább az októbernek, novembernek. :)

Sic Parvis Magna

(#44) atw válasza fateless (#38) üzenetére


atw
csendes tag

Érdekes életed lehet...

"Épp ezért tiszrában vagyok vele, hogy az amerikaiak sokkal inkább figyelnek, mint a kínaiak"
A kínaiakról csak hallottatok valamit, vagy ti meg őket figyeltétek meg? :D

@Duliee: Attól, hogy a Google (vagy épp Joe bácsi) adatokat gyűjt, miért adjam ki ugyanezt önként és dalolva még egy nagyhatalomnak (ráadásul a legrosszabb hírűnek)?

@Ricardo: OK, a különbség csak annyi, hogy a kínai cuccok esetében nem egyedi esetekről van szó, tervszerűen telepítik a kémszoftvereket és kb. az összes "márka" érintett:

https://www.cyberscoop.com/android-malware-china-huawei-zte-kryptowire-blu-products/

[ Szerkesztve ]

(#45) Graphics válasza atw (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hű, látom nem érted.

Na sebaj :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) fateless válasza atw (#44) üzenetére


fateless
veterán

Igen, valóban érdekes életem van. Nem is bánkódom miatta, sőt, örülök neki. Bár én már leszereltem, de azért pár régi baráttal még tartom a kapcsolatot és sok érdekes dolgot hallok még most is tőlük. De én már nem figyelek senkit meg, az már elmúlt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47) Swinegod válasza atw (#44) üzenetére


Swinegod
őstag

2014 óta csak kínai telóm van. Eddig 113.000.000 forintot nyúltak le a bankkártyámról, 6x raboltak el és kínoztak meg, a családomat szervenként vitték el, az autómban is bambuszból van már a motor és éppen úgy írom ezt a kommentet hogy Kim Jong Un fog fegyvert a fejemhez és ha nem mondok róla valami jót, lelövet. Samsungot kellett volna inkább vennem! Francba, kifröccsent az olaj, éppen sütöm a kutyámat

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#48) Kornel válasza Swinegod (#47) üzenetére


Kornel
veterán

:DD
:C

2013 óta csak kínai telefonom van, ahogy a páromnak is csak ilyet veszek.
Jiayu G3S-el kezdtem, aztán utána csak a Xiaomi :)

Most hogy mondod, lehet hogy az előbbi hambiban is kutyahús volt? :U

;]

Egyébként a nagy félelemben aki akarja felrakja a MIUIHU ROM-okat, amiből minden ki van gyomlálva, a Mi cloud-ot pedig nem kötelező használni.

Én meg leszarom, és gyári global ROM-al használom, Hszi Csin-ping hadd olvasgassa a Mobilarena-s kommentjeim :N

(#49) atw válasza Swinegod (#47) üzenetére


atw
csendes tag

:D
Ez óriási volt, szakadok... :D :D

Ja egyébként nekem is volt néhány pandawill rendelésem, de pont a linkelt hírek miatt döntöttem úgy, hogy több nem lesz.

(#50) Graphics válasza atw (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig ez nem vicc, minden nap egy rettegés az életünk a kínai mobilok miatt...

Nagyobb veszélyt jelentenek , mint a vad sztereotípiák.

Próbálj meg olyanról nyilatkozni, amivel van tapasztalatod, ha nincs, akkor nem hiteles, mert veled is csak többen leszünk.
Tudod sose jó zokniban lábat mosni, ha érted miről beszélek, de kétlem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.