Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) Tigerclaw válasza Lacielvtárs (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én amúgy hosszú évek óta Macbook Air-t használok kvázi mindenre. (gyakorlatilag a játékok és más erős hardvert igénylő szoftverek kivételével) Nem mondom, hogy tökéletes, de minden korábbi PC-met übereli felhasználói élményben, funkcionalitásban, hasznosságban (hardveresen és szoftveresen is). Az "új" Macbookkal három problémám van, de ezek egyformán kizárják nálam:

- 1db USB-C port, amin ráadásul tölteni is kell
(A 13-as MBA-n ezzel szemben van 1db magsafe, 2db USB 3.0, 1db audio jack, 1db Thunderbolt (amit én pár ezer forintos DP-HDMI adapterrel külső monitor meghajtására használok, illetve van egy UHS SD olvasó, amivel megdupláztam a belső SSD-m tárkapacitását...de ma már rakhatnék bele akár 512GB-os kártyát is)

- Gyenge CPU-GPU, elégtelen hűtéssel, ami miatt még jobban esik a teljesítménye

- Túl drága. Nagyjából az MBA árában kellene adni, mert egyszerre jobb is, meg rosszabb is ahhoz képest.

Ha lenne retinás kijelzővel MBA, akkor ez az új labdába se rúghatna olyan árazással. Ezért nincs és ezért nem lesz retinás MBA. Talán az MBP-t soványítják tovább.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.