Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Mennyire lesz ez strapabíró?
Mert a régi elitebook-ok még 10 év dobálgatás, nyúzás után is hibátlanul működnek, ezekből kevéssé nézem ki.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#2) Graphics válasza troviko (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem is abban a kategóriában indul, amiben a régiek szerepeltek.

Megnézed a speckót, a leírást, a vékonyítást. Ez nem üzleti cucc, hiába állítja azt a HP.

Üzleti dísztárgy.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) radírfej


radírfej
senior tag

ezeknél a csúcs cuccoknál a must have érzés hamar tova illan, amikor a félmilliós árcédula kikandikál az érintőpanel mögül.

érintő kijelző nélkül, alapkonfiggal is bőven elég lenne. majd talán használtan, 2 -3 év múlva...

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#4) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Kéne.

I humbly and respectfully decline™

(#5) kleinguru válasza radírfej (#3) üzenetére


kleinguru
addikt

2-3 év múlva már majd még kevesebb lesz a teljesítmény, nem lesz az újabb oprendszerekhez megfelelő támogatás, viseltes lesz a masina és az akkuja is.

Egyértelmű előnyét a billentyűzetben látom, illetve a matt kijelzőben (nyomásérzékeny: sicc).

Az hogy 1 vagy 2 Tb csatlakozó van nekem olyan mind1, a touchpad talán jobb a macben, a magas felbontás kezelés megint jobb ott, az ár pedig 548 ezer applecare-rel együtt alma esetében...

Lényeg: szerintem inkább a mac:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6) Jim Tonic válasza radírfej (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez vállalati ügyfeleknek szánt notebook. Ott ez az ár teljesen rendben van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nevetséges áron megy ez a port replikátor hozzá (hp.com: 87000), a MB 2015-höz meg ezek szerint még ennél is drágábban adják azt a kis vackot? :Y

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#8) beteg


beteg
őstag

A telefonomban erősebb proci van. Ez így egy vicc.

Csak futni kell!

(#9) bon válasza beteg (#8) üzenetére


bon
őstag

Milyen telefonod van?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#10) leviske


leviske
veterán

Nem akarok kötözködni, de ( ;] ) mitől válasz egy Windows-t futtató gép egy Mac-re? A terméktámogatás eltér, a felhasználási mód eltér, a potenciálisan előforduló problémák eltérnek.

Ebben az árkategóriában én hamarabb választanám az Apple-t, mint egy HP-t.

(#11) Jim Tonic válasza leviske (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valószínűleg a hardverre vonatkozott a kijelentés. Ha tényleg nem akarnál kötekedni, akkor magadtól is rájöttél volna. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) embe


embe
nagyúr

Ez egy ipari műtárgy. Szép. Nekem nagyon tetszik. :C
De inkább egy ultra-ultrabook.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13) Tigerclaw válasza leviske (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mivel ugyanolyan méregdrága, a Macbooknál van az előny szerintem. Valószínűleg sokkal több Macbookot el tudnak majd adni ugyanannyi idő alatt, mint a HP ezt. Amúgy nekem nem jön be az "új" Macbook, de úgy látom, hogy sajnos nagyon abba az irányba terelné a vásárlóit az Apple. Egy frissített 13-as Macbook Air-t százszor hamarabb megvennék, de azt meg félredobta az Apple és nem csodálkoznék azon, ha bejelentenék az Air széria megszüntetését. (legalábbis sok értelme nincs palettán tartani, ha nem akarnak mai szintű kijelzőt belerakni)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) DBob


DBob
őstag

"irodai feladatokra, internetezésre, előadásokhoz, esetleg némi alapszintű képszerkesztéshez"

Még szerencse, hogy potom fél millió forint elég ezekre a feladatokra. Mi lenne ha valami "komolyabb" felhasználási területre kellene az eszköz.

(#15) domos válasza beteg (#8) üzenetére


domos
senior tag

És tud a telefonod Windows-t futtatni? Ja nem? Akkor hogy jön ez ide?... :U

DBob: Arra ott a Thinkpad P70, 2x ennyiért.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#16) rnyk válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


rnyk
tag

Azert HP-nak meg van az elonye abbol, hogy azert ok sok nagyobb vallalatnak szolgaltatnak es most az IT Manager tudja azt mondani, hogy persze van itt ilyen es nem kell meg 1 beszallitvoal (es OS-el [egywin-es mac azert szomoru :)]) bajlodni.

Masreszt ha megnezed a mac listat a macbook inkabb az ujdonsaga miatt kerult kozepre mint anno az Air is...
11"-13" Air: 899$ - 999$
13" Pro : 1099$
MacBook: 1299$
13" Pro retina: 1299$
15" Pro retina: 1999$

Lassan frissulnek az Air-ek is oszt jo lesz megint. (en is inkabb az 13" Air-t vennem).
Szerk:
Marmint ha Apple-bol kellene valasztani. Amugy a HP szimpibb ha win kell.

[ Szerkesztve ]

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#17) nalaca000 válasza kleinguru (#5) üzenetére


nalaca000
tag

Na nekem meg pont a billentyűzetével van bajom. Hiába jó a nyomáspontja, ha nem jó a kialakitása. Ez alatt a kurzorgombokat értem. Miért nem lehet négy teljes értékű gombot rátenni. A föl-le fele akkora, mint a jobbra-balra. Lehet, hogy csak én vagyok érzékeny rá, de engem kikészit.
Csak ránézek a billentyűzetre és tudom, hogy ilyet sose fogok választani, ártól függetlenül is.

[ Szerkesztve ]

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#18) domos válasza nalaca000 (#17) üzenetére


domos
senior tag

Az ilyen kategóriás notebookok nem arra vannak kitalálva, hogy bármit is nagyon csinálj rajtuk. Esetleg megírsz egy e-mailt, kicsit netezel, prezentálsz valamit, ennyi. Illetve meetingeken kiteszed magad elé az asztalra, hogy érezze a nép hogy te vagy a góré. Ennyi.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#19) Tigerclaw válasza rnyk (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért kevés olyan cég van, aki ilyen gépet szerezne be. Jellemzően még a nagyfőnök is ugyanazt kapja..még ha vannak kivételek is. Az Air -nek sajnos láthatóan nincs jövője az Apple-nél.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Lacielvtárs válasza embe (#12) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& Duliee:
jaja, jól mondjátok, műtárgy és/vagy dísztárgy...
nagyon szép, ránézek, de olyan érzésem van hogy szalvétával kellene megfogni, nehogy sérüljön :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#21) farkas1


farkas1
tag

"Annak, aki irodai feladatokra, internetezésre, előadásokhoz, esetleg némi alapszintű képszerkesztéshez keres mobil gépet, ideális választás lehet."
Irodában 12 colos kijelzőn jó a munka 8 órában? Nekem van 12,1 colos laptopom, de inkább a 24 colos monitoromon dolgozok, azért mégis csak nagyobb....
4K kijelzőn mennek a 4K filmek is? Mennyire akad az ilyen film, meg mennyit bír az aksi közben?
Tapasztalom, hogy 5. gen i5-ös hűtéssel ellátott HD rédi laptopokon is szaggat a 4K videó, akkor ezen meg is áll szerintem...
Ennyit a 4K kijelzőről ilyen gépen :(

[ Szerkesztve ]

(#22) domos válasza farkas1 (#21) üzenetére


domos
senior tag

Egy intel atom Z3735G is elviszi a 4K filmeket, mivel GPU gyorsított a dolog.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#23) kleinguru válasza nalaca000 (#17) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad van, maximálisan egyet értünk (ezt nem vettem észre), innentől fogva nem kérdés, hogy a mac:R

Mindig olvasom a fanyalgókat, hogy mac-en windowst futtatni...pfffuj..
Elég jól működött, mikor legutóbb használtam. Szerintem nem gáz, nekem is az lenne az alapértelmezett rendszerem.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#24) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Nem rossz.

A térerő veled van!

(#25) GeryFlash


GeryFlash
veterán

256 gigás SSD a fél millás gépben. Pofám leszakad.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) kleinguru válasza GeryFlash (#25) üzenetére


kleinguru
addikt

És még lassú is:D Természetesen abszolult értelemben összehasonlítva a mac-kel.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#27) Raysen623


Raysen623
addikt

Hiába ad rá a HP egy ilyen választ, attól még megmarad a különbség az OS-ek közt. A vindóz az vindóz továbbra is ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#28) radírfej válasza kleinguru (#5) üzenetére


radírfej
senior tag

ja, emiatt nincs ilyen gépem és valószínűleg nem is lesz.

érdekes lenne megnézni különben a hp statisztikáit, hogy hova kerülnek ezek a gépek.

sok hozzászólásban olvastam, hogy ez vállalti felhasználásra megy, ott nem számít ez az ár...

tippem azért az, hogy legalább 50%-ban egyéni vásárlók fogják venni, ahogy túlnyomórészt mac-et is (bár arról sincs infóm).

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#29) Tigerclaw válasza Lacielvtárs (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én amúgy hosszú évek óta Macbook Air-t használok kvázi mindenre. (gyakorlatilag a játékok és más erős hardvert igénylő szoftverek kivételével) Nem mondom, hogy tökéletes, de minden korábbi PC-met übereli felhasználói élményben, funkcionalitásban, hasznosságban (hardveresen és szoftveresen is). Az "új" Macbookkal három problémám van, de ezek egyformán kizárják nálam:

- 1db USB-C port, amin ráadásul tölteni is kell
(A 13-as MBA-n ezzel szemben van 1db magsafe, 2db USB 3.0, 1db audio jack, 1db Thunderbolt (amit én pár ezer forintos DP-HDMI adapterrel külső monitor meghajtására használok, illetve van egy UHS SD olvasó, amivel megdupláztam a belső SSD-m tárkapacitását...de ma már rakhatnék bele akár 512GB-os kártyát is)

- Gyenge CPU-GPU, elégtelen hűtéssel, ami miatt még jobban esik a teljesítménye

- Túl drága. Nagyjából az MBA árában kellene adni, mert egyszerre jobb is, meg rosszabb is ahhoz képest.

Ha lenne retinás kijelzővel MBA, akkor ez az új labdába se rúghatna olyan árazással. Ezért nincs és ezért nem lesz retinás MBA. Talán az MBP-t soványítják tovább.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Gusztáv válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Gusztáv
addikt

Vállalati szegmensben azért a HP elég szépen adogat el gépeket, az ár sem annyira ijesztő, egy EliteBook 820 sem sokkal olcsóbb (nálunk ilyeneket kap a management). Meg az sem mellékes, hogy erre pont ugyanaz a support kérhető, mint a többi HP üzleti notebookra. Ja és BitLocker + TPM is alap követelmény. Szóval lesz ennek szépen piaca.

Laci

(#31) pomorski


pomorski
őstag

Jó kis válasz! Egy ilyen választ (egy csomag formájában) nekem is küldhetnének. :K

(#32) nebali válasza Gusztáv (#30) üzenetére


nebali
tag

Pontosan. Mindenki legyen tisztában vele, hogy nagyobb cégeknél alap a tpm chip. Amiben nincs, fel sem merül. Management sem járkálhat nálunk mac gépekkel. Közép és kis cégeknél előfordul mac azért, ahol ez nem követelmény. Érdekes, mert egy időben apple be akart törni a céges szegmensbe, voltak is gépei tpm-el s támogatás is, de on-site next business day gari is alap nálunk, ez sem elérhető tőlük. Tehát nem konkurencia a két gép még ha első blikkre annak is tűnik.

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#33) prolad


prolad
őstag

Szép darab, bár ez nálam már a feleslegesen vékony kategória és a core m se tetszik annyira.

Viszont azt valaki magyarázza el nekem, hogy mi kerül azon a port replikátoron 90 ezer ft-ba?Drága géphez drága kiegészítő?

(#34) Athos981 válasza nebali (#32) üzenetére


Athos981
csendes tag

Jól beszél a kolléga :R

(#35) proci985 válasza kleinguru (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akuk jól birjak, nekem harom eves az elitebookom es munkara eleg aktivan van használva.

ami itt problema, hogy csak 8GB ram. az mar feladattol fuggoen most is keves.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) nalaca000 válasza domos (#18) üzenetére


nalaca000
tag

Nem vitatom, hogy vannak, akiknek ez tökéletes, de ez messze nem én vagyok.
Mondjuk mostanában nem emlékszem, hogy láttam volna olyan hp-t amelyen ne így néztek volna ki a kurzorgombok. És ez már baj...

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#37) Alchemist válasza proci985 (#35) üzenetére


Alchemist
addikt

Milyen komoly, +8 G RAM-ot igénylő feladatot érdemes ezzel a CPU -val végezni?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) proci985 válasza Alchemist (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

irodai melok nagyresze annyira nem CPUintenziv, viszont aktiv hasznalat mellett a bongeszo is siman bezabal 4gb memóriát. ahogy nezem ez a proci annyival nem lassabb az SB mobil i5oknel mint ami nekem is van, annal is a 8GB memoria elobb fogy el, mint a prociterhelest sikerul kimaxolni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) Mercel


Mercel
senior tag

Szép ÉS hasznavehetetlen.

Ez Nem üzleti kategória, max villantani lehet vele!

A súlyán kívül minden fontos paraméterben lealázza egy Lenovo X230-as.
Egyre aggasztóbb, hogy az üzleti kategóriában is terjed az idiótizmus; vékonyítás minden áron, gyenge cpu, egycsatornás RAM, kispórolt csatlakozók, érzékelők, visszajelzők, stb..

Frászért vegyünk vacakokat a konzumer kategória 3-4 szereséért?!

Marcel

(#40) rudi válasza Mercel (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Kellenek az ilyen gépek a termékpalettára, mert nem minden cégnél hideg racionalizmussal döntenek. Van amikor olyan banalitások a deal-breakerek, hogy "és van valami olyan sikkes cuccotok, mint a MacBook, amit ki tudunk csapni az asztalra, hogy elvakítsuk a tárgyalópartnert?". És a megrendelők ilyen kérdésére a HP tud igennel válaszolni a Folio révén, a Dell is tud valamit mutatni az XPS 13-mal és tán a Lenovo is az X1 Carbonnal.

Azt viszont senki sem mondta, hogy mostantól csak és kizárólag ezeket a vékony izéket lehet használni és mágjára kell hányni az X260-akat, Latitude 12 7000-eket, EliteBook 820-akat és hasonlókat. Pusztán csak eggyel több választási lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) domos válasza Mercel (#39) üzenetére


domos
senior tag

Ez egy szép dísz, ami egy kicsit számítógép is. Nem értem mi vele a bajod. Ez nem konkrét munkára van, ahogy már írtam, hanem hogy a fejesek ezt hurcolásszák magukkal, és ebből mindenki más lássa hogy ők bizony főnökök.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#42) [CsuCsu] válasza domos (#41) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Butasag. Ez inkabb azert ilyen, mert sok cegnel sokat utaznak pl repulon rendszeresen vagy mennek sokat a klienshez. Ehhez egy konnyu gep kell, eros aksival es elfogadhato procival, ami nem fingja ossze magat egy combosabb agyonmakrozott excel tablatol vagy statisztikai szoftvertol. Ez konkret munka, mindennel egyutt. Olyan cegnel dolgozom, ahol igy mukodnek a dolgok es tapasztalom, hogy nem vagizasbol vesszuk.

(#43) Seirus


Seirus
tag

Kell ez, hogy legyen mit kilopni a céges Passatok anyósüléséről :DDD

Munkára valóban alkalmatlan, egyébként amíg nem kezdtem "komolyan" dolgozni én sem értettem minek az a fene sok ram :K
Bár az pozitív hogy "rendes" SSD került bele, de ezt igazából egy 200K-s gépnél tudnám sikernek elkönyvelni :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszám adatlapomon.

(#44) DrojDtroll válasza Raysen623 (#27) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Lehet rá tenni linuxot is ;]

(#45) Lacok


Lacok
őstag

Ha hozzám vágnának egyet ingyé nem dobnám vissza :D viszont ennyit nem adnék érte.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#46) davidsone


davidsone
addikt

uh hirtelen azt hittem h a PH válasza az új MacBookra :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#47) Reggie0 válasza Alchemist (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Manapsag olyan olcso a ddr3 ram, hogy bunkosag azon sporolni egy gyartonak. Foleg ebben a kategoriaban.

(#13) Tigerclaw: A Mac uzleti szferaban mar azzal elveszti letjogosultsagat, hogy egy rendes office sincs ra magyar helyesiras ellenorzove. A Mac nem kompatibilis kb. semmivel, csak akkor jo, ha a fonok kizarolag villanatani akar es meg a emailezes is csak erintolegesen merul fel.

[ Szerkesztve ]

(#48) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Fura, hogy nincs ujjlenyomatolvaso ebben a kategoriaban.

(#49) Gusztáv válasza Seirus (#43) üzenetére


Gusztáv
addikt

Már ne haragudj, de ekkora butaságot leírni "munkára alkalmatlan". Senki nem fog ezen AutoCAD-ben tervezni, de egy átlag menedzsernek, konzultánsnak, értékesítőnek bőven elég ez a teljesítmény. Egy csomó ember napi számítógépes munkájának nagy része kb az Office, PDF, SAP, CRM, internetből áll, nem tervez mindenki atomreaktort, meg fordít végtelen mennyiségű kódot a számítógépén. És pl a sokat utazó, repülő emberek baromira értékelik, ha egy gép ilyen pici/könnyű. A normális irodai munkahely meg jobb helyeken úgy néz ki, hogy dokkoló + nagy monitor + asztali bill+egér, függetlenül a notebook méretétől.

@prolad: ez a 90e dokkoló nem tudom honnan jött, most néztem, bruttó 52e a HP Elite USB-C dokkoló, egy fillérrel sem drágább mint a sima USB 3-as port replikátor. Persze van 80e Ft-ért is, de az már a ZBook-hoz való, thunderbolt-os és 200W-ot tud leadni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#50) schawo válasza Reggie0 (#47) üzenetére


schawo
titán

de van

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.