Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nubreed


nubreed
veterán

A Hitachi még teljes mértékben japán, saját panel fejlesztéssel, vagy már ők is LG-től vagy más kínai gyártótol vásárolt paneleket tesznek a tv-ikbe?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2) Jacek válasza nubreed (#1) üzenetére


Jacek
veterán

Hitachi az torok mar:)) Vestel group nem? Az LG meg koreai.

[ Szerkesztve ]

(#3) nubreed válasza Jacek (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Török? Még viccnek is rossz...

A wikipedia szerinte is, egészen japán:

"Hitachi, Ltd. (株式会社日立製作所 Kabushiki-gaisha Hitachi Seisakusho?) (Japanese pronunciation: [çiꜜtatɕi]) is a Japanese multinational conglomerate company headquartered in Chiyoda, Tokyo, Japan. It is the parent of the Hitachi Group (Hitachi Gurūpu) and forms part of the DKB Group of companies. Hitachi is a highly diversified company that operates eleven business segments: Information & Telecommunication Systems, Social Infrastructure, High Functional Materials & Components, Financial Services, Power Systems, Electronic Systems & Equipment, Automotive Systems, Railway & Urban Systems, Digital Media & Consumer Products, Construction Machinery and Other Components & Systems.[3]"

[link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) Jacek válasza nubreed (#3) üzenetére


Jacek
veterán

Menj a wikire es keress ra a vestel groupra kb 40 markat birtokol, japanban valszeg maradt de eu-ban a legolcsobb kategoriaba csuszott a Hitachi vakszeg mivel az EU ban eladtak a nevet:(( Videoton nev is a vestele:)))

(#5) #56573440


#56573440
törölt tag

Na ezt viszont teljesen tudom támogatni. Mármint egy egységes, bejáratott smart rendszert, amihez gondolom a Rocu se adja a nevét ha döcög és szenved. Nem jó ez így, hogy ennyire szegmentált a történet, és csak a gyártó jóindulatán múlik hogy mögötte ott e a vas, vagy kapja e a frissítéseket a smart.

Aztán kiderül, de ez nekem így tetszene :K

(#6) elefant válasza #56573440 (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, ennek papíron lehet értelme

(#7) Ku'leth válasza #56573440 (#5) üzenetére


Ku'leth
tag

Az Android pont ez lenne.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#8) #56573440 válasza Ku'leth (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Japp csak ott mondjuk nem teszem a fejemet, hogy a Google előírja a minimális rendszerkövetelményt. Aztán a sok gyártó megint játszogathat az alsó közép házban, hogy oda nem kell normális soc, elég a 256 mega memória, és belefér ha röcög. Amíg egy külső, direkt erre specializálódott, céleszközt gyártó cég terméke kerül be, az azért jó kéne legyen tutira:)

(#9) Ku'leth válasza #56573440 (#8) üzenetére


Ku'leth
tag

Ha az n+1 -edik rendszerre nincsen semmilyen értelmes alkalmazás, viszont van egy valag korlát, csak töredezettebb lesz a piac.

Erőforrás meg van. Beleraknak egy Amlogic S905 SoC -ot 2+ GB RAM -al, rá egy M droid és szinte nincsen igény, mit ki ne elégítene. ;)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#10) #56573440 válasza Ku'leth (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ha az n+1 -edik rendszerre nincsen semmilyen értelmes alkalmazás, viszont van egy valag korlát, csak töredezettebb lesz a piac."

Attól, hogy egy már eleve meglévő külső _cél_eszközt integrálnak nem lesz töredezettebb. Milyen értelmes alkalmazás kell egy direkt médiafogyasztásra szánt lejátszóba még?

"Beleraknak egy Amlogic S905 SoC -ot 2+ GB RAM -al, rá egy M droid és szinte nincsen igény, mit ki ne elégítene."

A helyzet az, hogy:

-Van kismillió androidos külső lejátszó olyan formában ízben szagban amilyet szeretnél gombokért vagy szemmel igen jól látható összegekért is
-Az univerzális szinte mindenre jó eszközök olvasatomban az esetek túlnyomó részében soha nem olyan jók mint a direkt egy célra kihegyezett történetek.
-Még ha ezt az utat választanák, akkor se lehetne rajta gyári droid, mert az nem tévére való, innentől megint ott az ördögi kör amivel nyitottam, hogy a gyártó kényének és kedvének vagyok kitéve a frissítések miatt.
-A Roku érdekelt abban, hogy folyamatosan fejlesszen, és megfelelő stabilitást, funkciókat nyújtson az eszközei mellé, legyen az különálló vagy a Hita tv-be építve.

Elég sok médialejátszós kört futottam le olcsótól a drágáit, androidostól a zárt rendszerekig, és pl tv mögé számomra úgy tűnik, a direkt oda kihegyezett felülettel felszerelt célhardverek hatékonyabbak. Persze aki azon akar játszani is, meg fusson rajta y speciális program, vagy tudja szétmókolni a skineket annak nem jó egy roku, az egységsugarú vásárlóknak viszont főleg usában ez egy jól bejáratott brand, és vásárláskor többet nyomhat a latban egy roku matrica mint egy android m ;)

(#11) Ku'leth válasza #56573440 (#10) üzenetére


Ku'leth
tag

Nekem nem kell rá engríbőrccc meg tecső, viszont alap az NFS és hogy ne kelljen konvertálgatni, ezt a kettőt viszont nem sok céleszköz tudja. :(

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#12) #56573440 válasza Ku'leth (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

" viszont alap az NFS és hogy ne kelljen konvertálgatni"

A konvertálgatás az a lejátszó szoftvertől függ sok esetben, ahogy az nfs kezelés is. Erre a legjobb megoldás nálam a direkt erre kihegyezett pl Kodi vagy Plex lett.

Tény hogy Rokura nincs nagyon Kodi, viszont Plex meg de, annyi a difi hogy kell fusson egy szerver is valahol a hálózatban, és ha nem egy nason vannak a tárolt cuccok vagy a pc-n, hanem egy pl wifi routeren, akkor az nem lesz működőképes... Viszont szintén tud screen mirroringot, tehát azért annyira nem para a helyzet.

De itt jön be az igények és elvárások témakör, aki lokálban tárol és akar nézni filmeket, és valamilyen okból kifolyólag épp nem játszik dlna se screen mirroring, se plex, se usb, akkor ez nem neki való :)

Az egyetlen ellenérv, hogy alapvetően itthon egy ilyen, streamingre kihegyezett, lokalizált tartalmakat egyáltalán, valóban innen is használhatót nyomokban tartalmazó eszköz nem feltétlenül ideális, amíg nincs itt a prime, és normális flix, addig kb nem is életképes itthon.

A mondandóm lényege viszont az volt, hogy jobban örülök bármilyen "dedikált" harmadik féltől származó céleszköznek, mert annak a minőségével a gyártók nem trükközhetnek annyit esetleg. :)

Nálam is inkább a raspberry pi 2 jött be a végére és rasplex, semmit nem konvertálgat amit nézek, kategorizál, borítózik, stb, de a kodival se volt sok bajom rajta, az meg tényleg minden megosztást kezel :DDD

(#13) Ku'leth válasza #56573440 (#12) üzenetére


Ku'leth
tag

Én is kodit használok, de az nem nagyon fut pl a samu smarthubján vagy az lg webos -én. :(

DLNA mókolást (milyen protokollokat támogat, milyen formátumot támogat, látja e a szervert, újra kell kesselni, ...) egyszer próbáltam ... szervert szivatja, nem naprakész (kesselgetés), nem teker-de teker-de ...

Thx, nem. NFS. Pont. Anno O!Play -re is betelneteltem és az indítóscripthez hozzácsaptam a saját automount scriptemet.

[ Szerkesztve ]

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#14) #94529552 válasza Jacek (#4) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem se japán a Hitachi, inkább a noname gyártók közé tartozik. Az anyacég meg gépgyártással, meg egyebekkel foglalkozik, nem tv gyártással. A Panasonic és a Sony még japánnak mondható, bár ki tudja még meddig.

(#15) Jacek válasza #94529552 (#14) üzenetére


Jacek
veterán

(#16) Graphics válasza Jacek (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Névhasználati jogot vesznek max... Az olcsó TV-k piacán.

"Hitachi Vestel is rebranding some of its TV sets as HITACHI, in some countries."

Nem Japánban.

De a ROKU az nem hiszem, hogy az olcsó TV-ken jelenik meg, főleg, hogy a Vestel TV-knél teljesen más Mediatek alapú rendszer van

A Vestel TV-ket könnyen fel lehet ismerni, a hátlapján tipikusan helyezkednek el a csatlakozók, mivel egy integrált lapkán van minden.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.