Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon klassz írás lett.

Az első résszel csak perceket játszottam, mert később próbáltam ki, mint a 2. 3. és 4. részeket. Annyira nem jött be.
A második rész volt az egyetlen, aminek végigvittem a kampányát és szerintem fantasztikus volt. Nagyon tetszett. A skirmish is nagyon jó volt benne. A kieggel nem toltam soha, az kimaradt.
A harmadik rész tökéletes lett a sorozatban, a kiegekkel együtt nagyon jó lett. Nem is értem, hogy a felújított HDE-be miért nem tették bele őket.
Viszont a 3. rész nekem nagyon úgy tűnt, hogy ugyan úgy meg kell tanulni játszani minden kaszttal, mint egy WoW-ban. Gunnar volt a kedvencem a Dungeon várban. Imádom mai napig. Egy időben kalkulátort néztem a játékban, hogy melyik szinten milyen másodlagos képességeket milyen %-ban kap meg melyik szinten és kitapasztaltam, hogy neki melyik jó. Értelemszerűen Pathfinding, Logistic, Aromrer, Offensive karakter csináltam belőle. A mágia nagyon nagy gyengéje volt, nem is érdemes erőltetni. Vele tanultam meg leginkább játszani. Persze pályáktól is függ minden építkezés, fejlődés, nyersanyag, artifact.
Mai napig nem lett olyan jó rész, ami akár a közelébe is ért.
A negyedik tetszett, bár az nem annyira, hogy tényleg drága volt az egységek fejlesztése és toborzása, illetve az, hogy nem nagyon passzoltak a lények a várakhoz. Mint a második részben.
DE! Sikerült végre nagyot lépniük és mertek egy teljesen más játékot tálalni nekünk, mint amilyen az előző 3 rész volt. Nem tudták volna hozni azt a játékot, ami a 3. rész volt. És ez nem is baj. Így lett olyan jó, amilyen.
Az 5. rész szerintem sokkal gyengébb lett, mint az elődök. Ettől a résztől kezdve éreztem azt, hogy próbálnak kapálózva visszaevickélni a 3. rész sikeréhez és játékmenetéhez, de bármennyire is szeretnének, ez már nem lesz az soha. Se a 6. rész, se a 7. Ami nem is lenne baj, ha mernének itt is végre továbblépni és nem prológusokat csinálni, amivel megerőszakolják a 2. és 3. rész dicsőségét.

Egy kérdésem lenne: Megvettem a H5 Complete Editiont, viszont angol nyelvű. Láttam, hogy van belőle magyar feliratos változat. Esetleg magyarosítani lehetne az én verziómat, vagy újra meg kellene vásárolnom magyarul? Ubisoft Exclusive változat van meg.
És még egy: Keresem még mai napig magyarul a Heroes 4-et magyarul, de nem nagyon találom. Gondolom digitálisan csak az angol nyelvűt kapom meg. Vagy tévedek?

(#4) gaben1117: Sokat toltam a WoG moddal, amíg évek után rá nem jöttem, hogy csak tönkreteszi a játékot és már nem is ugyan az, amiért a Vanillát szerettem. Azóta egyetlen modot sem raktam fel hozzá. Többet ártottak a játéknak, mint segítettek. (Ahogy a Conflux vár is! ;] )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.