Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KAMI911


KAMI911
aktív tag

"Szabad szoftverek. Ezeket a készítője teljesen szabadon használhatóvá, terjeszthetővé tette. Ez azt jelenti, hogy nem kell fizetnünk a felhasználásért, sőt a továbbterjesztése, megváltoztatása is szabad. Ebbe a csoportba elsősorban hangok, képek, vagyis adatok tartoznak. Programokat ritkán sorolnak ebbe a kategóriába." - GPL, MIT, LGPL, BSD licencek;
Linux Kernel, Apache, nginx, MySQL, VLC, Firefox, és a több tízezer program és programkönyvtár. Tényleg elég ritka?
"Milyen előnyökkel jár a jogtiszta szoftverhasználat?

A legfontosabb a felhasználói támogatás a program fejlesztőitől, amely jelentheti a program írásos dokumentációját, a program garanciális javítását, illetve cseréjét, továbbá gyakran még telefonon igénybe vehető forródrót, vagy online chat szolgáltatást is: „A program továbbfejlesztett változatához kedvezményesen lehet hozzájutni, mert lehetőség van programfrissítésre (upgrade felhasználói jog)” – ez fontos lehetőség a sov24.hu szerint, de olyan lehetőség, amit sokan elfelejtenek szem előtt tartani."

Akkor itt ajánlhatok egy jogtiszta Linux Mint-et!

[ Szerkesztve ]

(#2) ztsoft válasza KAMI911 (#1) üzenetére


ztsoft
őstag

Nekem is egyből szemet szúrt a "Szabad szoftverek" leírása. A kedves cikk író ezt nagyon benézte! :F

Mellékesen, pont egy szabad operációs rendszerre telepített, szabad szoftverből írom ezeket a sorokat. :)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3) #29810176


#29810176
törölt tag

Azt hittem már Malware. 3 szor kellet újraolvasnom :D

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

remek cikk, az első oldalán több hibát találtam, mint egy rendesebb év alatt a logouton összesen.
így a végigolvasása sem indokolt.

azok a szoftverek, amiket "szabad szoftvernek" hisz, azok nem szabadok.
azokra a szoftverekre, amik szabadok, a public domain jelzőt használják.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Vesa válasza bambano (#4) üzenetére


Vesa
veterán

Ráadásul a cím alapján a használt-szoftverekkel kapcsolatos részletes ismertetést vártam, a használt licence vásárlásának jogi lehetőségeiről a gyakorlatban, úgy magán mint céges felhasználás esetén. Esetleg piaci elemzést, hogy az EU-s döntést követően mennyire vált gyakorlattá a használt szoftverek adás-vétele.
Ehelyett van ez a katyvasz a téves besorolásokkal, meg egy teljesen keret nélküli össze-visszasággal...

A tudomány a valóság költészete!

(#6) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Nem az ilyen cikkeket kéne egy (x) jellel ellátni?

(#7) bambano válasza Vesa (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg legalább annyit vártam, hogy egy jogász tudja, hogy a szoftverekkel kapcsolatos jogok nem a licensz szerződés szerint alakulnak. a licenszben az van, amit a gyártó *szeretne*, de a valóság ettől eltér.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) schawo


schawo
titán

jesszus micsoda bullshit

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.