Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sz.balazs.95 válasza UFC (#100) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Abban az esetben, ha az iPhone nem jelenik meg, akkor a Microsoft Windows Mobile-jának és a Nokia Symbian-jának a versenyéről szólna az okostelefon piac az Android vs iOS helyett.
Mivel az Android eredetileg BB klón lett volna, így valószínűleg abban a formában is jelent volna meg. Bár jó kérdés, hogy mi lett volna végül vele.
Illetve az is egy jó kérdés, hogy a Nokia mennyire akart volna a PDA-knak közvetlen konkurenciát csinálni egy érintős Symbian telóval, illetve hogy melyikük került volna ki győztesen.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#102) UFC válasza sz.balazs.95 (#101) üzenetére


UFC
aktív tag

Azért mondom hogy akár mennyire utálják azért lássuk be hogy lettet az Apple valamit az asztalra.

Érdekes lenne látni mi lett volna abból a verzióból amit te mondasz. Kíváncsi lennék.

(#103) maggi1886076


maggi1886076
addikt

hehehe :U

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#104) edward2 válasza UFC (#100) üzenetére


edward2
addikt

calocsay kollégával értek egyet. Az egész informatikai termékáradat úgy haszontalan ahogy van. Tehát hiába akarsz itt samsung, lg akármi vs apple vitát gerjeszteni. Én az értékről értekeztem és ebből a szempontból nekem ugyanúgy mind haszontalan.

A felesleges igénygerjesztés meg a túlárazás az összes gyártóra igaz.

Én már elmondtam, hogy a Nexusok elterjedése óta én totál értelmetlennek tartom hogy egy telefonra az ember 350+ eurót költsön. De a Moto G óta már erős a kétségem a 200+ euróval is. (átlagfelhasználónál meg szerintem a Moto E lesz a standard 100 euróval)

(#105) azopi74 válasza UFC (#100) üzenetére


azopi74
addikt

Hát az irány egyértelmű volt az iphone megjelenése előtt is, mindenki azt jósolta már 2005-ben is, hogy közeleg a kapacitív képernyős, multitouch korszak, csak abban voltak véleménykülönbségek, hogy ez mikor köszönt be.
Az iphone megjelenése és sikere természetesen felgyorsította a folyamatot, mert egyértelművé tette, hogy megfelelő szoftveres körítéssel piacképes a technológia.
De pl a Microsoft Research 2001 óta dolgozott a multitouch-os Miscrosoft Surface-en, amit egy hónappal az iphone megjelenése előtt mutatott be Ballmer a nagyközönségnek. (Azóta átnevezték PixelSense-re, hogy ne keverje a nép a tablettel) De említhetnénk a DiamondTouch-ot (szintén 2001-ben kezdték fejleszteni) vagy a fingerworks-öt, aminek a fejlesztése 1999- ben kezdődött (amit aztán 2005-ben szépen felvásárolt az Apple)
Hogy miért épp az Apple dobta ki az első multitouch-os telefont, arra eléggé kézenfekvő a magyarázat. Újonnan indult platform volt, kompatibilitási csapda nélkül, érthető, hogy a többi szereplő sokáig kerülte a témát, mint a forró kását, mert nem volt kedve sem a symbian szövetségnek, sem a microsoftnak rebootolni a hosszú évek során felépített ökoszisztémájukat. Azért megpróbálták az iphone (majd android) sikere után felvértezni az ütött-kopott öreg rendszerüket, és megúszni a dolgot reboot nélkül, kevés sikerrel. Az apple (mint többször is) jó helyen volt, jó időben :)

(#106) Touch-ko válasza azopi74 (#105) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ha olyan egyertelmu volt, akkor miert nem lepte meg senki az Apple elott???
A tobbi cegnek volt tapasztalata mobiltelefonok teren. Az Apple-nek 0, azaz ZERO. Megis ok formaltak at a smartphone vilagat. A Nokia, Motorola idokozben eltunt, a BB haldoklik.. Ok ketten elegge meghatarozo szerepet toltottek be. A Windows Mobile, Symbian (S, UIQ) szinten eltunt, a BB OS haldoklik..

Hogy lehet, hogy egy ``jott ment ceg`` aki sosem foglalkozott telefonokkal igy fel tudta boritani az egyensulyt? A tobbiek miert nem tettek meg ezt joval az Apple elott? Hiszen szerinted technikai akadaly nem volt, se penz, se elhivatottsag. Akkor vajon miert nem tudtak bemutatni hasonlot mint az iPhone?

[ Szerkesztve ]

(#107) sz.balazs.95 válasza Touch-ko (#106) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mert más volt a koncepció, illetve a célközönség.
A régi típusú WM és Symbian okostelók/PDA-k amolyan business modellek voltak, mint a régi tablet PC-k, vagy mondjuk az üzleti notik.
A Nokia pl. sokáig az elérhető árú telóiba Series 40-et rakott, ami meg ugye egy zárt szoftver volt.
A WM for Smartphone meg nem tudott sikereket felmutatni a Symbian árnyékában.
Az átlag felhasználók közül szinte senki nem akart okostelót venni, mert nem volt rá különösebben szükségük. Emiatt robbantott az Android is. És sokan most sem igazán használják ki az okostelók előnyét, csak most azt trendi venni.
Az iOS pedig a felhasználóbarát mivolta miatt tudott hódítani.
Viszont az első iPhone technikailag az új UI-t és a kapacitív képernyőt leszámítva tök buta volt a WM-hez vagy a Symbianhoz képest.

Tehát iOS nélkül is eljutottunk volna ide, csak annyi különbséggel, hogy nem történtek volna ilyen drasztikus változások a felhasználói igények terén.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#108) edward2 válasza Touch-ko (#106) üzenetére


edward2
addikt

Motorola eltűnt? :U

(#109) sz.balazs.95 válasza edward2 (#108) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Motorola Mobility már csak márkaként létezik.
szerintem ő arra gondolt, nem a Motorola Solutions-re. (amire meg valószínűleg te utaltál. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#110) edward2 válasza sz.balazs.95 (#109) üzenetére


edward2
addikt

De ha a telefonra amit veszek az van ráírva hogy Motorola akkor most eltűnt vagy sem? Nem mindegy ki a tulajdonos?

(#111) Touch-ko válasza sz.balazs.95 (#107) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az elso iPhone egy smartphone volt, amit egy atlagember is el tudott navigalni, anelkul, hogy elolvasott volna barmilyen hasznalati utmutatot.

Az akkori smartphone-ok eleg durvan bonyolultak voltak egy atlagember szamara, aki a 3310-hez volt szokva. Nekem is volt jopar (symbian, WM) es bizony nem volt mindig egyszeru asznalni. Anno a SE P800-am memoriaja megtelt, es onmagat kezdte el formazni, mindenem eltunt rola.. Az iPhone ezzel ellentetben `hulyebiztos`. Egyszeruen nincs olyan, hogy eltevedsz a menuben mert nem tudsz.. Az Androidos probalkozasaimnal (2.3 es 4.2.2) ennek az ellentetevel talalkoztam .42 almenu, es eleg sokszor elfelejtettem melyik beallitast hol talalom, meg 2-3 het mulva is.

En ugy velem, hogy az okostelefon tudasat egy iPhone 4S nyuljtani tudja. Annal tobb egy atlagfelhasznalonak nem kell. Van benne egy jo kamera, internet kepes, email, fut rajta a legujabb iOS, gyors, (nem tepsi!!), megbizhato, egyszeru hasznalni, Siri. Szerintem ennel tobb nem kell ma egy atlagfelhasznalonak, pl egy 28 eves nonek. Az idosebbek is konnyen tudjak hasznalni.

A tobbi meg szerintem az atlagfelhasznalonak felesleges. NFC, 5colos kijelzo, 40 MPixeles kamera, ujlenyomat olvaso, 64GB memory, 8 agos processor, stb.. Az atlagfelhasznalonak mindegy, ezeket ugysem hasznalja.

(#112) Touch-ko válasza edward2 (#108) üzenetére


Touch-ko
őstag

Tudtommal nem onnalo marka a Google vasarolta meg. Hasonlo helyzet a Nokia telefon reszlegenel, amit a Microsoft vasarolt meg.

(#113) #16820480 válasza Touch-ko (#111) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az első szifon nem okostelefonnak indult, csak miután lelkes emberek ráhekkeltek alkalmazásokat, így később megnyitotta platformként az Apple. :U

(#114) sz.balazs.95 válasza Touch-ko (#111) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az átlag ember számára az S30 vagy az S40 jelentette a telefont, csak mivel az nem okostelefon, így azzal nem lehetett villogni.
Bőven az Android előtt is voltak okostelók, de akkor ez nem volt szempont a felhasználóknak, mivel nem volt rá szükségük, amire meg ma használja az átlag ember a telefont, (kapcsolattartás - fb, sms, e-mail, némi böngészés) ahhoz sem kell feltétlenül okostelefon.

Az első iPhone meg tényleg nem volt okosteló.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#115) Touch-ko válasza #16820480 (#113) üzenetére


Touch-ko
őstag

Az elso iPhone okostelefonnak indult. Steve Jobs is kijelentette nem egyszer a keynote-on. Termeszetesen kesobb megjelent az AppStore.

Amugy te mit neveztel 2007-ben okostelefonnak? Szerintem az internetezesi (Wi-Fi), email- normalis email, nem mint ami WM-on volt. Kulonbozo szenzorok voltak beepitve (tudom az N95-be is). Voltak hatranyai is ezzel szemben, amiket evek alatt behozott a ceg. Most nem feltetlenul a BT filekuldesre gondolok, mert az sosem lesz benne:)

(#116) sz.balazs.95 válasza Touch-ko (#115) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Lehetett rá szabadon, megkötések nélkül appokat rakni rá? Nem.
Tehát nem volt okostelefon, csak egy feature phone, zárt rendszerrel.
Az okosteló még mindig az, ami szabadon okosítható, aminek csak a hardver szab határt, a szoftver nem.
(Ezért sem számít okostelónak az S40, mert ott a Java képességei jelentik a korlátot, nem a hardver.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#117) Touch-ko válasza sz.balazs.95 (#114) üzenetére


Touch-ko
őstag

Akkoriban a dumbphone-ok valoban elegek voltak. Hiszen SMS, hivas, nehany elore telepitett jatek, meg par mp3 szam eleg volt. Azota az igenyek megvaltoztak.. Vajon a jelenben nem nevezheto okostelefon kategoria (alsokategorias androidos vackok) milyen kategoriaban indultak volna evekkel ezelott? Hiszen akkoriban a csucstelefonok kevesebbet tudtak valamibenertelemben..

(#118) Touch-ko válasza sz.balazs.95 (#116) üzenetére


Touch-ko
őstag

Anno a SE T300-ra is tudtam Appokat telepiteni.. Egy telefon szerintem nem attol lesz okos, hogy tudsz ra appokat telepiteni.

(#119) azopi74 válasza Touch-ko (#115) üzenetére


azopi74
addikt

"Az elso iPhone okostelefonnak indult. Steve Jobs is kijelentette nem egyszer a keynote-on."

Meg is mosolyogták emiatt az igazi okostelefonos nagyágyúk és a szaksajtó jelentős része.

http://www.engadget.com/2007/01/09/the-iphone-is-not-a-smartphone/

Az más kérdés, hogy egy-másfél év leforgása után lefagyott mindenki arcáról a mosoly :)

[ Szerkesztve ]

(#120) azopi74 válasza Touch-ko (#118) üzenetére


azopi74
addikt

"Egy telefon szerintem nem attol lesz okos, hogy tudsz ra appokat telepiteni."

Mitől lesz szerinted egy telefon okos? Hadd okosodjak én is :)

(#121) sz.balazs.95 válasza Touch-ko (#118) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„Ezért sem számít okostelónak az S40, mert ott a Java képességei jelentik a korlátot, nem a hardver.”

Ez nem csak az S40-re igaz, hanem minden másra, amire nem lehet natív appot telepíteni és futtatni.

Amúgy mi az az átlagfelhasználói igény, amit nem tud egy jól összeszedett feature phone kielégíteni?
Őszintén érdekel.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#122) RaveForce válasza sz.balazs.95 (#90) üzenetére


RaveForce
veterán

ezt remélem poénnak szántad, mint szakmai fórumba író user.... :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#123) sz.balazs.95 válasza RaveForce (#122) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerinted a vásárlók ~90%-át kik teszik ki? :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#124) RaveForce válasza Touch-ko (#106) üzenetére


RaveForce
veterán

számítógépekkel viszont foglalkoztak, és ezek az eszközök azok, nem csupán telefonok, mégha az elején nemis volt klasszikus értelemben vett okostelefon, pl ezért. de meg is látszott az elején, se 3G, se MMS, se vágólap, stb, aztán persze ezeket foltozgatták idővel... és így teljes a kép!

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#125) RaveForce válasza sz.balazs.95 (#123) üzenetére


RaveForce
veterán

látom nem érted, na mind1, akkor elmagyarázom.... :U
amit linkeltél kacatot kb annyi értelme egy mostani gearhez hasonlítani, mint egy régi winmo PDA-t az iphone-hoz, vagy egy xp-s tablet pc-t az ipadhez, azok is attól innovatívak, ahogy, amit nyújtanak, nem attól, h sose volt valami hasonló előtte. Remélem második nekifutásra már érthető :P

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#126) Touch-ko válasza azopi74 (#120) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerintem egy smartphone-on lehet: normalisan teljes oldalakat bongeszve internetezni, normalis, csatolmanyokat megnyitni emaliben, azokat menteni, normalis naptar elfogadhatatlan, ha idopontot beirsz, vagy kapsz egy mail-t, text-et, esetleg neten latsz, automatikusan kijeloli, es egybol hozza tudod adni a naptaradhoz, ugyanezt telefonszammal, email cimmel megteheted, manapsag mar kell egy cloud service is, ahol a dokumentumaidat, tartalmaidat tudod tarolni, azt elerni telefonon, tableten, a gepeden. GPS is fontos.

Ezen kivul meg rengeteg olyan funkcio van amitol egy telefon smartphone es nem dumbphone.
A letoltheto applikaciok ezek utan jonnek, hiszen maga a telefon hasznalhato ezek nelkul is.

Vegyunk egy egyszeru peldat. Baratnomnek elloptak anno az iPhone5-jet, igy kellett gyorsan venni egy olcso telefont neki ideiglenesen. Vett maganak egy Samsung-ot amin android fut. Az internet lassu a rendszer szaggat meg lapozasnal is a menuben. Elvittuk Samsung Store-ba, hogy csinaljanak vele valamit, a Samsung Store-ban a (Genius munkakor koppintasaban dolgozo) szakember meg nem latott ilyen modellt es zavarba jott, mert nem ismerte a telefon tipusat. Se GPS, az itteni tomegkozlekedesi oldal journey planner oldalat nem tudta hasznalni, mert elkepesztoen lassu volt. Persze 3 perc utan feladta, hiszen csak 4 szot kellett volna begepelnie, es hozzaerni a `PLAN MY JOURNEY` cimre. Erre nem volt eleg 3 perc, mert olyan lassan toltotte az oldalt, a gepelesnel tobb karakter lemaradasban gepelt a telefon.. Persze Android fut rajta, le is toltott egy jatekot, ami szinten lassu volt, elvezhetetlen... Emali beallitasra nem is vetemedtunk, mert eleg sok mailt kap munkaja vegett, tuti szetfagyna a telefon tobbszor is.
Tehat se internetezesre, se mailezesre, se youtube-ra, se jatek hasznalatara nem alkalmas.. De applikacio letoltheto ra.. Ez lenne a smartphone?

Szerinted mitol lesz smartphone valami?

(#127) UFC válasza Touch-ko (#126) üzenetére


UFC
aktív tag

Mindjárt betámadnak téged azzal hogy miért nem vettél normális drágább androidos készüléket azon nem ez lett volna. Közben az S5 is akad tele van vele a topik, de mindjárt ez lesz figyeld meg.

(#128) Touch-ko válasza RaveForce (#124) üzenetére


Touch-ko
őstag

3G nem volt benne, errol olvastam, valami problema vegett nem kerult bele. Az elso generacios iPhone-ommal baromi lassan lehet netezni:) Wifin mar jobb 1 fokkal, am ott is van mar gyorsabb..

Az MMS is valamikor 4.0 kornyeken jott, ez 2010-ben volt, sosem kuldtem MMS-t... Miert fizessek valamiert, amikor ugyanazt el tudom kuldeni mail-ben. Gyorsabb, nincs meret limit, es ma mar senki sem kuld MMS-t iPhone-rol :)
Utobbi bebizonyitotta hogy nincs letjogosultsaga..

A copy paste anno nekem is nagyon hianyzott, az nagyon jo, hogy belekerult!

Viszont az elso generacios iPhone volt az eddigi legszebb telefonjuk. A mostani 5/S sem csunya, de nekem az elso generacios tetszik a legjobban.

(#129) Touch-ko válasza UFC (#127) üzenetére


Touch-ko
őstag

MIutan szegenyt kiraboltak es elvette a nigger tole az iPhone4-et, majd 3 honappal kesobb az iPhone5-jet a metroban kiloptak tole valahogy nem akartunk neki megint iPhone-t venni.. Eleg volt ennyi penzt kiszorni az ablakon. Raadasul az 5-je nem volt biztositva, az elofizetese pedig tovabb ketyeg...

Szoval maradt egy olcsobb telefon, majd ha lejar az elofizetese upgrade-el egy masikra.

Jah ezt OFF-ba akartam

[ Szerkesztve ]

(#130) sz.balazs.95 válasza Touch-ko (#126) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A funkció minősége nem egyenlő annak teljes hiányával.

„De applikacio letoltheto ra.. Ez lenne a smartphone?”

Igen.
Pontosabban mondva attól, hogy egy számítógép nyíltságával rendelkezik.

Mégegyszer leírom: Csak a hardver jelenthet korlátot, a szoftver nem.
A te esetedben sem azért nem működtek rendesen a dolgok, mert annak bármilyen szoftverek akadálya lenne, hanem egyszerűen a hardver nem bírja el.

Pl. ha egy PC nem bír el egy játékot, akkor az már nem is számít PC-nek? De.
Az okostelefonoknál ez ugyanígy működik

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#131) Touch-ko válasza sz.balazs.95 (#130) üzenetére


Touch-ko
őstag

`A funkció minősége nem egyenlő annak teljes hiányával`
-Valoban. De ha nem tudod hasznalni, mert annak hardware-es hatara van, amit nem tudsz update-elni, mert mar megvetted, akkor nem tok mindegy? A vegeredmenyt kell nezni: az a telefon nem hasznalhato semmire. O lenne az okostelefon?

``A smartphone (or smart phone) is a mobile phone with more advanced computing capability and connectivity than basic feature phones.``

Aztan itt kiternek a regebbi modellekre (ide vehetjuk az iPhone elso generaciojat is)

Early smartphones typically combined the features of a mobile phone with those of another popular consumer device, such as a personal digital assistant (PDA), a media player, a digital camera, or a GPS navigation unit.``

Szerintem felreerted amit irok, vagy en nem fogalmazok eleg pontosan neked. A 3rd-party appok kellenek, de nem attol lesz egy telefon okos.

`Pl. ha egy PC nem bír el egy játékot, akkor az már nem is számít PC-nek? De.
Az okostelefonoknál ez ugyanígy működik`

A regebbi szamitogepek meg nem voltak harmadik fel altal irt appok futtatasara kepesek (bar akkor nem is leteztek meg) megis szamitogepeknek nevezzuk.

[ Szerkesztve ]

(#132) sz.balazs.95 válasza Touch-ko (#131) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az okostelefonokat úgy kell kezelni, mint a PC-ket.
Ott ugyan ez van: Nem attól PC a PC, mert elbír xy appot, hanem mert nincs szoftveres korlátja annak, hogy mi írható meg rá!

Az okostelefonnak ez a lényege: PC szintű, vagy legalábbis ahhoz közeli programozás a zsebedben!

Erre mondtam, hogy nincs mindenkinek rá valós szüksége, sőt, viszonylag szűk az a réteg aki ezt ki is használja, ezért sem - meg az árak miatt sem - terjedtek az okostelók olyan mértékben mint az iOS vagy Android előtt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#133) edward2 válasza Touch-ko (#112) üzenetére


edward2
addikt

Motorola különálló márka. Már nem is a Google tulajdona hanem a Lenovoé, de ők sem fogják legyalulni a márkanevet. A nokia már más kérdés ott az MS eltűntette a nevet.

(#134) sz.balazs.95 válasza edward2 (#133) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem tűnt el a márkanév.
A Nokia megmaradt, csak a 3 fő üzletágból a masszívan veszteséges cserélt gazdát - és vele együtt nevet.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#135) Touch-ko válasza sz.balazs.95 (#132) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Az okostelefonokat úgy kell kezelni, mint a PC-ket.
Ott ugyan ez van: Nem attól PC a PC, mert elbír xy appot, hanem mert nincs szoftveres korlátja annak, hogy mi írható meg rá!`

-Ezt most nem ertem :)

(#136) sz.balazs.95 válasza Touch-ko (#135) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Attól, még hogy nem megy villámgyorsan az app, még okostelónak számít.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#137) azopi74 válasza edward2 (#133) üzenetére


azopi74
addikt

A Motorola nem a Lenovo tulajdona, csak korlátozott ideig bérli a brand-et, ezt a jogot "örökölte" a Google-től a Motorola Mobility felvásárlásával. A megállapodásnak ez a része nem nyilvános, de gondolom addig használja, amíg kell (amíg az amerikai piacra be nem tud törni az idősebb generáció számára ismerősen csengő márkanév használatával). Ezzel az akvizícióval a Lenovo 3-in-1 üzletet kötött, megkapta a patinás Motorola brand használati jogát korlátozott ideig, a Motorola értékesítési hálózatát és a szervizhálózatát.
Az IP-k természetesen maradtak Google-nál, hiszen pontosan azért vette meg, a gyárak meg a Flextrics-nál, akinek a Google rögtön eladta a létesítményeket a vásárlás után.
Egyébként a hajdani Motorola birodalom utolsó láncszeme, a Motorola Solutions is gazdára talált egy hónapja, a Zebra Technologies vette meg, bár az akvizíció még nem zárult le)

(#138) Touch-ko válasza sz.balazs.95 (#136) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerinted attol okostelefon, hogy 3rd party appok vannak ra.. Szerintem attol, hogy nehany feature- a dumbphone-oknal jobban tud.
Vegyuk peldaul az Ericsson R380-at. Akkoriban nem volt kulso applikacio telefonra, meg szines kijelzoje sem volt. A Symbian egy korabbi verziojat futtatta, a nevere nem emlekszem.
Amit tudott azt jol tudta a maga koraban, jobban mint az akkori dumbphone-ok. Ettol lett smartphone, a symbian legelso valtozatat futtato symbian smartphone.

(nekem nagyon tetszett, sot meg ma is elfogadnek egy ilyet)

(#139) azopi74 válasza Touch-ko (#138) üzenetére


azopi74
addikt

"A Symbian egy korabbi verziojat futtatta, a nevere nem emlekszem."

Symbian EPOC Release 5u R380 UI

(#140) calocsay válasza sz.balazs.95 (#121) üzenetére


calocsay
tag

Ez a kérdést mar en is vizsgáltam,es arra jöttem ra, hogy a válasz: semmi. Nem létezik olyan alkalmazás, amit egy feature phone ne tudna kielégíteni. Sokszor még sokkal egyszerűbben teszi a dolgát, mint az okostelefonok. Nekem mindegyik van, ezért van alapom az összehasonlításra. Vannak szuper alkalmazások, de mindegyik meg írható s40 alá is, csak programozó kell hozzá. Most ez a trend. Ha az iPhone S40 alatt jött volna ki, és csupán az appok tömege lett volna az adu a kezében, ma mindenki S40 alá fejlesztene.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#141) sz.balazs.95 válasza calocsay (#140) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

pontosan ezt mondom én is! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#142) kovadika válasza UFC (#127) üzenetére


kovadika
őstag

Miért, szerinted egy Pocket Neo-val kell összehasonlítani az iphone 5-öt, vagy mi? :W

(#143) Flind válasza azopi74 (#46) üzenetére


Flind
senior tag

Igazad van, ez eszembe sem jutott, csak harverpiacban gondolkodtam. Ha ezt is nézem tényleg lehet értékesebb.

(#144) UFC válasza kovadika (#142) üzenetére


UFC
aktív tag

Tök mindegy Galaxy S5-ön is fagynak a programok játékok.

Ha nem hiszed akkor:

[link]

[link]

[link]

[link]

Nem tudja fogadni a hívást. Fagyások akadások. Tudod ki akar szenvedni vele. Talán a NExus-ok azok amiknek nincs sok gondjuk de ott is van bibi rendesen.
Szóval tök mindegy melyiket vette volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#145) kovadika válasza UFC (#144) üzenetére


kovadika
őstag

Hagyjuk. Minden témánál ezt csinálod, Én nem foglak ma megetetni.

[ Szerkesztve ]

(#146) UFC válasza kovadika (#145) üzenetére


UFC
aktív tag

Még mindig nem iPhonom van. És itt ezeket nem én írtam milyen megint kezded. Ha ennek is van baja akkor miről beszélünk. Szerintem is jobb ha nem fogsz belemenni.

Ha gondod van privátban jelezd azzal nem tudnak mit csinálni a moderátorok. :)

[ Szerkesztve ]

(#147) Izzé válasza UFC (#144) üzenetére


Izzé
őstag

Mik azok a "bibik" a Nexuson? Fél éve használom az N5-t de még semmi hibát nem produkált.

(#148) UFC válasza Izzé (#147) üzenetére


UFC
aktív tag

Ott minimális probléma volt. Mikor utoljára volt nálam Nexus 5 akkor voltak olyanok hogy ledobált a wifi-ről, meg a Bluetooth kapcsolat is néha megszakadt vele.GPS-jeltalálattal is néha voltak gondjai. De amúgy nagyjából rendbe vannak. Igazából a kamera minősége se az igazi de megfelelő végül is

Jah meg egyik ismerősömnek csinált egy ilyen jelenséget [link]

(#149) voyager4.4 válasza calocsay (#43) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Közgáz alapismeretek ... "produktumok" ès szolgáltatások. A google nèlkül az okostelefonok nem lennènek sehol (kiv. Szifon, wp, bb) =)

no fate but what we make

(#150) #16820480 válasza Touch-ko (#115) üzenetére


#16820480
törölt tag

Okostelefonként pedig szerintem elég nagy fail volt... Konkrétan annyit (sem) tudott, mint egy S40, csak volt egy használható érintőképernyője.

Nekem 2007-ben egy Nokia S60-as telefonjaim voltak, és alapvetően szerettem őket, lehetett rájuk telepítgetni cuccokat, mindenfélét másolgatni rájuk, még akár netezni is velük, bár akkoriban ezt még nem nagyon használtam ki. Most azon lehet vitatkozni, hogy mi mennyire felhasználóbarát, de még a kortárs okostelefonok is sokkal több funkciót tudtak, mint a szifonok az elején (igazából most is többet tudnak, van, amit nem igazán hoztak még be, vagy nem is akarnak).

Amúgy fura, hogy pont a csatolmányokat hozod fel. Az iOS csatolmánykezelése elég vacak. Próbálj meg egy pdf-et beilleszteni levélbe csatolmányként. Vagy mondjuk több különböző fájlformátumot egy levélbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.