Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) papZoo


papZoo
csendes tag

kihitte volna :C

Xperia™ L

(#2) alevan


alevan
őstag

A Google kétszer olyan értékes, mint a Microsoft. Ki gondolta volna ezt 152 éve, 6 hónapja, 4 napja, 3 órája, 45 perce, 59 másodperce?

Nagyon meleg van ma....

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) sz3lim


sz3lim
tag

Amazon is elég szépen jön felfele.

(#4) Simi87


Simi87
senior tag

érdekes. a Visa részvényei egy csomót estek a kínai-orosz megállapodáskor. (rubelben bizniszelnek)
kamu!

(#5) Prodidzsáj


Prodidzsáj
tag

Tiszta Amerika...

(#6) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Mivel az android a világ leg híresebb op rendszere a Google meg a leg híresebb kereső a YouTube meg a leg híresebb zene megoszto portál a Gmail meg majdnem a leg híresebb mail...mi ezen az új hír :P az a fura h ez nem így van évek ota

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s

(#7) alevan válasza xperiasigi (#6) üzenetére


alevan
őstag

A Dzsímél részt vitatnám... Az android sem híres, csak olcsó készûlékek vele jönnnek... De a többi stimmel.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ekkora marhaságot, kiváncsi lennék miféle módszerekkel állapítják meg ezeket a szerintem minden alapot nélkülöző márkanév értékeket :U
Egymás mellé tette már valaki ezeket a horribilis számokat és az éves bevételt, ne adj isten profitot? Szvsz nem...

Az meg külön vicces, hogy a Google egy valószínűleg bukásra vagy marginalitásra ítélt termékkel (Glass) amiből még gyakorlatilag semennyit sem adtak el növelte a márka értékét 40%-al...

Ehhem
J.

[ Szerkesztve ]

(#9) azopi74 válasza alevan (#2) üzenetére


azopi74
addikt

Hol olvastál ilyet? Brand értékről van szó, nem kapitalizációról. A kettőnek nincs sok köze egymáshoz. Tényleg meleg van :)

(#10) nemlehet válasza alevan (#7) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem híres a droid? :D Ember hol élsz te? Ha okostelefon akkor az emberek azt mondják android vagy iPhone...
A gmail nem elterjedt? Nem is ismerek olyat akinek a magán címe ne gmailes lenne. Cégest sokat, de magánt nem nagyon....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) xperiasigi válasza alevan (#7) üzenetére


xperiasigi
őstag

Nyilván azért híres mert olcsó de attól még híres az teljesen mindegy h az ara miatt vagy sem..a Gmail-t meg direkt úgy írtam :))

Iphone 6s

(#12) azopi74 válasza joysefke (#8) üzenetére


azopi74
addikt

Vannak rá elég jó tudományos módszerek, hogy felmérjék egy brand értékét. És nem a Google Glass növelte ezt ezt az értéket, hanem az az információ, hogy mennyien jekentkeztek az Explorer programra, hogy egy jelenleg teljesen haszontalan valamire feláldozzanak 1500 dollárt, amit egyébként majd egy év múlva 150 dollárért meg lehet majd kapni, és talán használható is lesz addigra valamire, többek közt az explorereknek hála. Illetve az ilyen képességben rejlő potenciál még az, ami megadja
a brandnek az értékét. Azt mutatja meg, mennyi tartalékot biztosít csak a brand név önmagában, vagyis mennyi cash-t tudna termelni a vállalat úgy, hogy felhagyna minden fejlesztéssel, és tényleges üzleti tevékenységgel, vagyis pl ha az alma elkezdene filléres telókat vásárolni kínai dzsunka gyártóktól, és csak rányomná az Apple logót a telefonokra, mennyi profitot tudna kitermelni, mielőtt még teljesen leamortizálnák a brand értékét :) Vagy a Google mennyi bevételt tudna összegyűjteni, ha lekapcsolná a kereső szervereit, és helyette csak fizetett hirdetéseket kezdene megjeleníteni a keresések eredményeként, mielőtt még mindenki otthagyná a szolgáltatást :)

Az elsősorban a consumer piacon működő cégeknél, mint a Coca Cola, Apple, Google, ezt viszonylag könnyű mérni, a vállalati piacon dolgozó IBM, Oracle, Microsoft vagy SAP mérése kissé komplikáltabb, de az alapelv hasonló.

(#13) azopi74 válasza alevan (#7) üzenetére


azopi74
addikt

Dehogynem híres a dzsímél. 100-ból 95 1.0-s felhasználónak az az elsődleges privát mail-je :) Igaz, amikor még ért is valamit a szolgáltatás, akkor ugyanezek még freemailt, vagy annak megfelelő lokális szolgáltatást használta, vagy jobb esetben hotmail-t , illetve többségük azt se tudta, hogy eszik vagy isszák az internetet :)
Most meg, hogy teljesen lezüllött a szolgáltatás, boldog, boldogtalan azt használja, ráadásul webes felületen, hiába van sokkal jobb alternatva, na ez is azt mutatja, milyen értékes a Google brand :)

(#14) Pirosász válasza azopi74 (#12) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ha igaz az amit írtál,akkor is hülyeség.Ne mond már nekem,hogy egy amazon.com márkanév többet ér önmagában mint pl. a Sony,Ford,Volkswagen,Adidas,Nestlé stb. Lehet hogy igaz,csak nekem egy kicsit hihetetlen.Hogy lerombold pl. a VW Golf-ot,legalább két generációnak kellene silánynak lennie.Ez több évbe telne.Az amazon-hoz nem kellene ennyi idő.

(#15) petipetya


petipetya
nagyúr

Pápá Apple

"nincs rá lezsóidő"

(#16) alevan válasza azopi74 (#9) üzenetére


alevan
őstag

Írtam én kapitalizációról?

(#10) nemlehet

Munkatársaim nagy részének van Gmail-ja (nekem is). De csak Youtube meg Android teló miatt. A legtöbbük a Yahoo vagy céges email címét használja.

Mondjuk párnak van okuk: a nevük olyan átlagos, hogy pár még időben elkapott egy egyszerű címet (szabojani, bela_toth, kovacs.zsolt, stb stílusu címek), míg a gmail-on már csak bonyolúltabb, nehezebben megjegyezhető címeket lehet megszerezni (szabójani569, stb).

Az outlook.hu megjelenésekor viszont időben szóltam, így már az esetenként vicces gmail címek melett van egy, a legtöbb esetben a nevükhöz nagyon hasonlító outlook-os email is.

Mondjuk szokás nagy úr (peddig személy véleményem szerint még a freemail is jobb a yahoo levelezési rendszere melett...).

Lényeg a lényeg, az, hogy valakinek van gmail címe, nem biztos, hogy használja.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#17) alevan válasza Pirosász (#14) üzenetére


alevan
őstag

Hogy lerombold pl. a VW Golf-ot,legalább két generációnak kellene silánynak lennie.

Megvolt. A Golf 4 óta nincs jó golf.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#18) lexter00 válasza azopi74 (#13) üzenetére


lexter00
őstag

Mondj már olyan mail szolgáltatást amiben van 2 lépsős biztonsági rendszer?Méghogy lezüllött :O

(#19) azopi74 válasza lexter00 (#18) üzenetére


azopi74
addikt

Pl. : outlook.com

(#20) Rage47 válasza azopi74 (#19) üzenetére


Rage47
veterán

1 évig használtam, a gmail még mindig jobb

(#21) Luck Dragon

Van benne reláció

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) azopi74 válasza Rage47 (#20) üzenetére


azopi74
addikt

Ízlés kérdése. Én meg 8 év gmail használat után fellélegeztem, amikor két éve vlgre megérkezetz sz alternatíva az outlook.com képében. Eleinte voltak vele bajok, de mára már végre teljesen szabadulni tudtam a gmailtől, mert minden szempontból jobb annál. Ma már csak az androidos teló miatt maradt meg a google accountom, de amint szabadulok az androidtól, megy vele a gmail is végleg. Csak az az egy zavar, hogy tudom, hogy a microsoft sem jótékonysági intézmény, biztosan elkezdi monetizálni az email szolgáltatását ugyanolyan módon, ahogy a google teszi, amint egy bizonyos penetrációt elér az ökiszisztémája, és akkor megint ott leszek, ahol a part szakad ... minegy, addigra majd biztos lesz más alternatíva :)

(#23) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mekdonaldsz neee :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) C$abi


C$abi
aktív tag

Apple még mindig nagyobb név, hiába népszerű a droid, mert az Apple sokak szemében egy stílusikon és egy olyan gyártó akinek az aktuális csúcsmodelljei innovatívak és nem akadnak meg.
Csak egy picit kicsi, de éppen ez is egy ütőkártyája, hogy egy hüvelykujjal is átérhető minden pontja az előlapnak.

(#25) azopi74 válasza C$abi (#24) üzenetére


azopi74
addikt

A google brand értékét nem a droid adja, az számukra csak egy csatorna a főtevékenységükből befolyó dollármilliárdok biztosítására.

(#26) Izzé válasza C$abi (#24) üzenetére


Izzé
őstag

"Apple még mindig nagyobb név, hiába népszerű a droid, mert az Apple sokak szemében egy stílusikon és egy olyan gyártó akinek az aktuális csúcsmodelljei innovatívak és nem akadnak meg."
Erre csak annyit, hogy: Jááájjj

Itt nem arról van szó, hogy melyik a jobb mobil os, vagy melyik a legjobb telefon, kinek van jobb nője, nagyobb f@rka, hanem hogy melyik cégnév ér többet. :)

(#27) UFC válasza Izzé (#26) üzenetére


UFC
aktív tag

Végül is igen. Csak nem mindegy hogy Az Apple kevesebb lábon állva majdnem annyit ér mint más cég több lábon állva.

(#28) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Ha jol tudom akkor 3 evig az Apple vezette a sort. Am ne felejtsuk el, hogy meg iden semmit sem mutattak be. Ha jonnek az uj iPhone, iPad, Mac-ek, es a pletykak szerint az iWatch.. Majd meglatjuk. Egyebkent szerintem a markanev erteke es a ceg erteke nem ugyanaz...

A lenyeg, hogy az Apple tovabbra is jo termekeket gyartson.

Amugy amikor az Apple `mar csak` a 2. helyen all, miert szuletett cikk? Amikor az Apple rekord negyedevet zaro jelentesei megjelentek a sajtoban, arrol a mobilarena miert nem cikkezett?

[ Szerkesztve ]

(#29) UFC válasza Touch-ko (#28) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

(#30) Mokó


Mokó
aktív tag

Várható volt hogy ez is bekövetkezik.....
már csak a közmondásokból hiányzik

(#31) UFC válasza Touch-ko (#28) üzenetére


UFC
aktív tag

Itt nem nagyon olvasol olyan irt ahol dicsérve van az iPhone. De minden ami vele negatív pl múltkor hogy kinában a Xiaomi lenyomta azok egyből jönnek. De itt az emberek 85% a utálja is az Apple-t de hát ez legyen az ő bajuk.

(#32) xperiasigi válasza C$abi (#24) üzenetére


xperiasigi
őstag

Ilyet nem szabad a topikba ilyet írni mert megkoveznek :D de igazad van..

Iphone 6s

(#33) Izzé válasza UFC (#27) üzenetére


Izzé
őstag

Biztos nem áll annyi lábon mint a gugli, de ezen most miért kell fennakadni? Valakinek ez tényleg fontos?

(#34) Touch-ko válasza UFC (#31) üzenetére


Touch-ko
őstag

jaja, tudom..

(#35) UFC válasza Izzé (#33) üzenetére


UFC
aktív tag

Nem csak akkora port kavarnak ennek hogy első lett és mindenki csak ennyit lát. Viszont azt hogy igazából ha úgy nézed amit írtam hogy nem áll annyi lábon így már nem olyan nagy szó. De ezt te is látod mert nem tartozol ez elvakultak közé. Szép eredmény a Google-től nekem aztán végképp mindegy melyik az első csak nem mindegy hogy isten igazából nem olyan nagy eredmény ez ilyen szempontból.

(#36) joysefke válasza azopi74 (#22) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem tartom minden szempontból jobbnak az outlook.com-ot, de tény, hogy nekem sokkal jobban bejött mint a gmail.com, nem bántam meg a váltást. Az meg hogy az Apple meg a Google 100+Mrd ot össze tudna termelni produktív munka nélkül csak a brandre támaszkodva egyszerűen nonszensz.

J.

(#37) DarkChild


DarkChild
senior tag

Reggel valamelyik külföldi tech blogon (talán a Verge volt, már nem ugrik be) részletesebben is írták, hogy miért is nyomta le a Google az Apple-t és miért szavaznak a tőzsdén is nagyobb bizalmat a keresőcég részvényeinek.
Valószínűleg azért, mert folyamatosan próbálkoznak valami innovatív megoldással előrukkolni (és most nem csak a sokat szidott/dicsért Glassről van szó), hanem a robotikában, űrkutatásban történő folyamatos kutatásaikról, fejlesztéseikről. Konkrétan az egyik új kísérletüket emelték még ki, hogy hőlégballonokról akarják beszórni nettel a rosszul lefedett helyeket...
Az Apple meg az iPad óta (ami ugye 4 éve debütált) tulajdonképpen semmit nem villantott, ami kicsit is előremutató lenne... Az meg nem igazán számít bele az innovációba, hogy minden évben lefaragnak néhány grammot a súlyából és picit növelnek a teljesítményén :U
Valószínűleg ezért jutottak arra a következtetésre, hogy a Google brand már nagyobb értéket képvisel.

(#38) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ha még AI-t is elkezdenek fejleszteni, félni fogok (Skynet). :DDD

(#39) tonerz válasza DarkChild (#37) üzenetére


tonerz
aktív tag

+1

Végre valaki látja a fától az erdőt is.

(#40) Flind


Flind
senior tag

Szerintem is többet ér az Apple brand, ha ugyanarra a termékre Apple logót raksz biztos többen veszik meg mintha Google logót, még akkor is ha első esetben az árát is megduplázod.

(#41) dejaris válasza nemlehet (#10) üzenetére


dejaris
addikt

Ha okostelefon akkor az emberek azt mondják android Samsung, vagy iPhone...

(#42) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Az apple nem azért nagy név mert innovatív hanem mert megbízható, stilusos,amerikai,minosegi,egyedi,es drága.

Iphone 6s

(#43) calocsay


calocsay
tag

Gyakorlatilag a Google kilóra megtehetné az apple-t, majd lehúzhatná a wc-n az egészet, ugyanakkor a Google semmi produktumot nem állít elő, kizárólag szoftverei vannak. Személy szerint egy olyan céget többre tartok, aki előállít valami értéket, mint azt, aki csak a lufit fújja.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#44) calocsay válasza joysefke (#36) üzenetére


calocsay
tag

Na ezzel a hozzászólásoddal a legteljesebb mértékben egyet értek. Egyébként én is az outlook.com-ra mentem gmailből és nekem sokkal jobban tetszik, főleg a onedrive es a többi összefűzése miatt. A Google, Facebook, yahoo es a hasonló cégeket nem sokra tartok, mert nincs mögötte produktum, csak a lufi. Az meg egyszer csak ki fog pukkadni, csak idő kérdése. E vilag színtere változik....

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#45) dejaris válasza calocsay (#44) üzenetére


dejaris
addikt

A hollandok tulipant termelnek, az produktum? Mert az is kipukadt am.

(#46) azopi74 válasza Flind (#40) üzenetére


azopi74
addikt

Próbáld meg beleverni az emberek fejébe, hogy mostantól nem úgy kell megtalálni valamit a neten, hogy azt írjuk be, hogy google.com, hanem azt, hogy Apple.com :)

A google mára egyet jelent az interneten való keresett információ megtalálásával. És ez az óriási előny csak nő és nő, mivel attól jobb egy ilyen szolgáltatás, ha minél többen használják. És annál több bevételt hoz, minél többen használják. Ne feledjük, a Google fő bevételi forrása a hirdetési felület értékesítése, és mi más lenne értékesebb felület, mint a keresési eredmény megjelenítése?
Így ahhoz, hogy valaki komolyan megfingassa a Google-t, valami nagyon korszakalkotót kéne letennie az asztalra. Nem sikerült ez eddig senkinek, még a Microsoftnak sem, pedig ők aztán számolatlanul tolták a dollármilliárdokat a szerencsétlen Bing felzárkóztatására.
Igencsak meglepődnék, ha az Apple ezen a piacon valaha is sikerrel járna (nem is fognak soha próbálkozni szerintem) . Nem ez a profiljuk (sose volt az), ők abból keresik a kenyerüket jó ideje, hogy jó minőségű consumer termékeket árulnak prémium áron, és ebből jól meg is élnek. Nem fognak a belátható időn belül csődbe menni, hacsak valamit nem csesznek el végérvényesen, de azt ne várjuk, hogy megváltják az online világot, és átszabják a jelenlegi, a Google keresztapa által kialakított profitelosztási mechanizmust :)

(#47) UFC válasza azopi74 (#46) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

Ezt szépen megfogalmaztad.

De pont ezért nagy szó hogy így is a második helyen van sőt eddig 3 évig első volt az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#48) C$abi válasza xperiasigi (#32) üzenetére


C$abi
aktív tag

Nem hiszem, hogy megköveznek...

ON: Emellett egy olyan szégyenfolt, mint pl. a Google Glass emeli fel a Google brand értékét 40%-kal, az több mint hazugság.
Valamint az, hogy az Apple évi 1-2 telefonnal és tablettel 2. az eladásokat tekintve az Android 1 évben piacra dobott több millió féle hardverű és dizájnú telefonjához képest az azért egyáltalán nem rossz.
De ezeket a jó eredményeket miért nem kommunikálja a Mobilaréna?
Ja lehet hogy suttyomban a Samsung lefizette őket, hogy szó se essék róluk éshogy csak "az Apple gyengül" témájú híreket adjanak le, a Samsungot pedig szépen fényezzék.

[ Szerkesztve ]

(#49) D80 válasza C$abi (#48) üzenetére


D80
tag

A Google csak a Nexus szériával van a piacon ez évi egy telefon és két tablet!

Ha az a véleményed a Mobilarénáról, hogy lefizetett oldal, akkor ne olvasd, de teljesen felesleges ide beírnod!

(#50) xperiasigi válasza C$abi (#48) üzenetére


xperiasigi
őstag

Érdekes dolgokat mondasz..amit nem értek h h-h samud van ha ennyire apple szimpatizáns vagy :P

Iphone 6s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.