Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71) Bog válasza Hoes (#63) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem óhajtom ezt itt túlzottan cincálgatni, de azért az minimum mellbevágó volt, hogy az egyébként relatív sokat utazó (például Szlovéniában is járt) kínai idegenvezetőm (Steve :D ) elég meredek dolgokat adott elő teljes meggyőződéssel egy esti sétán, amikor a csapat női tagjai egy órás lábmasszázst választottak a fejtágítás helyett, így kvázi kettesben mászkáltunk Shanghai nem túl frekventált részén. Elhaladtunk egy újságos mellett, ahol igazából büszkén mondta, hogy ez szerencsére mind cenzúrázott lap, tehát nyugodtan meg lehet venni akármelyiket. És amikor próbáltam érdeklődni, hogy nem gáz-e, hogy csak a kormányzatnak tetsző hírek jutnak el az emberekhez, akkor simán elintézte annyival, hogy a kormány a kínai nép javát akarja, ezért ez így oké, mert a kormányban megbíznak. A kormány tutira mindent faszán csinál. És képtelen volt megérteni, hogy hát ha nem jutnak el a hírek a néphez, akkor nem is derülhet ki, hogy talán mégsem, mert az az ő fejében kizárt volt, mert azon az alaptézisen nem óhajtott változtatni, hogy a kormány az biztosan mindent jól csinál. És a kör bezárult.

Szóval izé, nem mondom, hogy itt okvetlenül választani kell, hogy Kína vs. USA, de azért aki járt már mindkét helyen, annak valahogyan ez kevéssé okoz dilemmát. Mondom úgy, hogy én a legdemokratikusabb és gazdagabb régiókban tébláboltam csak (Peking, Sanghai, Sencsen), de összefutottam egy román házaspárral, ahol a csávó matekprofesszori állást kapott valami belkínai nagyváros egyetemén, hát azok nagyon meleg dolgokat meséltek.

Mindettől függetlenül egy szemernyi kétségem sincs azügyben, hogy a világ technológiailag fejlettebb titkosszolgálatai ott mennek ki-be egy random telefonon/hálózaton, ahol csak kedvük szottyan, akinek ez egzisztenciális probléma, az úgy is védekezik hasonlóan fejlett megoldásokkal, az átlagemberek pedig mint egyének amúgy le vannak szarva, rólunk csak az az érdekes, hogy mit lehetne nekünk még eladni.

Ettől még erről az egész hajcihőről az a véleményem, hogy okostelefonos fronton eddig a pillanatig a Huawei-ben volt benne a leginkább az innovációs potenciál a piacon, amit már alátámasztottak egy-két dologgal, legutóbb azzal, hogy összehajthatós vonalon le bírták nyomni a Samsungot, bár még a Mate X-ről is kiderülhet, hogy problémás. Ha nem kijelző szarik be, mint a Foldon, akkor majd az lesz a baj, hogy nincs Play Store ;] De mint szakújságíró számomra okvetlenül szomorú, hogy ahelyett, hogy fasza új termékeket tesztelgetnénk, arról kell írnunk, hogy egyik nagyhatalom összeugrik a másik nagyhatalommal, szóval elkezdik fingatni egymás nagy cégeit, de végeredményben csak az enduser szívja meg a végén vagy így, vagy úgy.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.