Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Amras


Amras
tag

Mehet utána a Google+ is...

Minden születés véres. A Nap kései szabdalják a csavargók köpenyét, Széttépik a nehéz álmot.

(#2) edward2 válasza Amras (#1) üzenetére


edward2
addikt

Nem fog az még menni mert a trükk most az hogy az összes kis szutykos alkalmazás embereit a G+ba akarják tolni. Aztán majd szépen lassan felfut.

Különben facebook se máról holnapra lett 500 milliós website. A googlenek meg van pénze ideje pöcsölni.

(#3) >-48-< válasza Amras (#1) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Pont azért kukázták a cuccok egy részét, mert fölöslegessé váltak a g+ mellett. A pluszon amúgy is látszik, hogy hosszú távon terveznek vele.

#!

(#4) gabor85


gabor85
őstag

+1 a bemondócsajra :) soo sexy

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Pedig micsoda forradalmat jósoltak a Wave-nek! :U
(Saját maguk, persze.)

(#6) FoxiestFox válasza Amras (#1) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"Mehet utána a Google+ Facebook is..." :K

[ Szerkesztve ]

(#7) hemaka válasza Angel1981 (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Már akkor mondtam, hogy ez egy igen csak megkésett project...

[ Szerkesztve ]

(#8) LonGleY válasza hemaka (#7) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyáltalán nem volt fölösleges, gyakorlatilag a + foglalja mindezen fejlesztéseket magába, azon kívül, hogy az összes többi szolgáltatlást is egybefűzi. Én már sokkal inkább szeretek bármit is megosztani a +on, mint a túlburjánzott Facebook-on, ahol még a like-ok közös üzenőfalra mások számára kiírt hatásait sem lehet igazán kontrollálni.

(#9) moli.hu


moli.hu
őstag

A feltöltött és létrehozott tartalmakat a felhasználók .pdf-fájlokba exportálhatják.

cloud..

(#10) atike


atike
nagyúr

Jól jött ez a cikk... Egy pár napja volt egy eszmecsere a sikeres / sikertelen Google projectekről. Remélem az abban résztvevők is olvassák a cikket. :)

(#11) attila9988


attila9988
őstag

Pedig hogy nyomták a marketing -et... ezt is leváltja, azt is leváltja, nem kell se email, se forum, se semmi, mert elviszi a hullám.... de aztán csak kis fodrocska lett belőle, vagy árapály volt, a fene se tudja. :DD

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#12) attila9988 válasza >-48-< (#3) üzenetére


attila9988
őstag

Pont azért kukázták a cuccok egy részét, mert fölöslegessé váltak a g+ mellett.

Ez csak duma, mert akkoriban szó se volt a pluszról. Gondolod hogy poénból nyomatták a milliós marketinget mögé?
Dehát a gógli a fanok szemében nem tud hibázni... ha valami bukás, az is siker. :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#13) Rototti válasza attila9988 (#12) üzenetére


Rototti
senior tag

ha valami bukás, az is siker.

És ez tényleg így van :K : [link]

Kimi - The King of Spa

(#14) blueMerle


blueMerle
veterán

A Facebook lassan de biztos olyan lesz mint egy szemétdomb, nem jósolok neki még 2 évet sem. A Google az Android révén egész biztos hogy sikeres lesz a Google+ projectel és le fogja nyomni a Facebookot. Nem ma, nem is holnap de lenyomja.

(#15) Drenadar


Drenadar
veterán

Számomra is sokkal szimpatikusabb a G+, androiddal együttműködve nagyon kényelmes, de mégsem túl nagy az aktivitás. És nekem is rémlik az az idő, mikor a Facebookkal is ez volt.

(#16) Rickazoid válasza attila9988 (#12) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az egyértelmű, hogy a leállításra kerülő projektek nem életképesek önmagukban. Hibáztak, valamit, valahogy elhibáztak. Azonban most jól csinálják, egy helyre kezdik sűríteni a szolgáltatásaikat, szép lassan minden elérhető lesz a Google+ alól. Ezzel már utolérik a Facebookot, onnan meg csak idő kérdése, hogy mikorra terjed el olyan mértékben az emberek körében, hogy vetélytársként ismerjék el azok is, akik szerint a Google+ halva született ötlet. És mivel Google mobil több van, mint Facebook mobil... csak idő kérdése és a Facebook háttérbe fog szorulni a Google szolgáltatások mellett. Ezek után már csak a jövőben elkészülő/véglegesedő könyv-, zene-, filmboltot valamint a YouTube-ot kéne integrálni és kész lenne a Facebookot messze meghaladó szint.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#17) Sofian


Sofian
őstag

Komolyan mondom, hogy számomra az a killer funkció g+-ban hogy itt lehet keresni normálisan a múltbéli bejegyzések között.. fácsén ennek a megvalósítása ultragáz....

Nomeg a picasa+creative kit kombó sem rossz cucc...

[ Szerkesztve ]

(#18) Drenadar


Drenadar
veterán

én mikor meghallottam, hogy lesz G+, abban reménykedtem, hogy egy kezelőfelületre besűrítik az összes google apps, illetve lesz egy social network és ennyi. ezzel szemben egy linkhalmaz az egész. az ismerősök managelése nagyon jó, de személy szerint a Gdocs-t hiányolom.

van aki használta már a "Hangouts"-ot? én nem...

(#19) kovy79 válasza blueMerle (#14) üzenetére


kovy79
őstag

+1 (stílszerűen)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20) moonman


moonman
titán

jól kinyírták az e-mailt. a Facebook-ot is ki fogják.

(#21) blueMerle válasza moonman (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Lájkolom a véleményed ;]

Az e-mail ebben a formában szerintem is a végét járja, úgyhogy pont itt az ideje hogy ez a rengeteg IT-s arc a Prohardveren végre összedugja a buksiját. Találjunk ki valamit amiből irdatlanul meg lehet gazdagodni (vagy legalább védessünk le jó ötletnek tűnö szabadalmakat az e-mailt tekintve) :DDD

(#22) Rickazoid válasza blueMerle (#21) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az e-mail a végét járja? És nekem, aki naponta kb. 50 e-mailt kap (plusz pár SPAM-et), és napi átlag kettőt küld, amiket relatíve kevésnek gondolok, miért nem szólt senki? :)

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#23) blueMerle válasza Rickazoid (#22) üzenetére


blueMerle
veterán

Félreértesz. Én is rengeteg mailt kapok (látom ez az új e-penis :D , akkor már beszállok én is hadd nőjön), nem erről van szó, látom nem esett le. Arról hadováltam hogy a jelenlegi forma valószinüleg átalakul, a google tett is erre kisérletet, nem jött össze nekik, de hátha majd másnak összejön valami használhatóbb elképzelés.

(#24) Rickazoid válasza blueMerle (#23) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerintem te nem értetted pontosan mire céloztam (na jó, nem voltam egyértelmű), azok az e-mailek 99,99%-ban automatikus üzenetek például innen, meg hírlevelek és hasonlók, a maradék 0,01% pedig egy-két ügyintéző által küldött e-mail, valami szolgáltatással vagy az egyetemmel kapcsolatban. Az általam elküldött e-mailek is ezekkel kapcsolatosak, plusz néha egy-egy Facebookról kapott üzenetre e-mailben válaszolok az írójának, már csak azért is.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#25) #16820480 válasza attila9988 (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

muszáj mögéállni a marketingnek, különben elég nehezen terjed el a termék, még akkor is, ha jó...
én sajnálom a Wave-et, nekem tetszett az elképzelés, csak a megvalósítással voltak gondok (jó lassú volt, meg sok funkciót nagyon nehézkesen implementáltak). de ha nem hal be, és mondjuk kiadják olyan formában, hogy saját szerverre fel lehessen pakolni, akkor szerintem nagyon sok kis- és akár középvállalatnak remek kooperációs alternatíva lett volna (mondjuk nekünk biztosan). így meg megy a szopás, hogy mivel lehetne hasonlóan megoldani, de elég kevés alternatíva van sajna.

(#26) ntomka válasza #16820480 (#25) üzenetére


ntomka
nagyúr

+1

(#15) Drenadar: Körök ember, körök. Ha nem pakolsz bele senkit, és téged sem vesz fel senki, akkor ne lepődj meg, ha nincs aktivitás. :) Nálam pl. rendesen van pörgés, pedig csak 68-62 a "körözési arány". :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#27) LonGleY


LonGleY
veterán

Történetesen nálam az e-mail-t kinyírta. Pár fontos melóügyben küldök persze, ott nincs más mód. Viszont ha egy érdekességet akarok megosztani az öcsémmel meg az arra érdemesekkel, akkor nem Facebook-ozok, mert az bulvár. Hanem G+ köröket állítok be, aki pedig nincs fönt a szolgáltatáson, az e-mailt kap az anyagról. Sokkal jobban menedzselhető, és sokkal több értelme van, mint a szerencsétlen e-mail forwardolgatásnak.

Ami nagy különbség a Facebook-hoz képest az az, hogy itt whitelist van, nem blacklist.

Egyébként egy rakás programozó sokkal szívesebben rakja ki az oldalára a + gombot (ami nem mellesleg ugyanúgy egy kattintással visszavonható, nem úgy mint a Like!!!). Nem tudom megfigyeltétek-e, de pl. az igényesebb szoftvergyártók vagy webmesterek oldalán ha valamilyen közösségi vonatkozást láthattok, akkor az nem a kusza kódú, oldalakat sokszor szétcsesző Like gomb lesz, hanem a +......

[ Szerkesztve ]

(#28) Drenadar válasza ntomka (#26) üzenetére


Drenadar
veterán

tudom, csak egyszerűen kevés ismerősöm az aki hajlandó ide is feljönni, és akiket hajlandó lennék bejelölni ismerősnek :)

de az hogy van publikus is az külön jó :)
Az meg, hogy amint hazaérek wifin automatikusan tölti is fel az új képeket a desire-ről az meg nagyon kényelmes :)

(#29) moonman válasza LonGleY (#27) üzenetére


moonman
titán

jaj, ez nagyon belemagyarázás, remélem te is érzed.

(#30) ntomka válasza Drenadar (#28) üzenetére


ntomka
nagyúr

De ez nem arról szól, hogy ismerősöket (friends ugye facebookon) jelölsz be, hanem mindenkit, aki számodra érdekes tartalmat oszt meg. Nyilván nem ész nélkül, hanem a saját egyéni szempontjaid alapján szűrve. Ha egy vad idegent körözöl be, akkor nyilván ö sem azt fogja gondolni, hogy "ez mit akar tőlem", hanem "biztos érdekes neki amit megosztok". Legalábbis akik látják mi a lényege a plusnak, azoknak ez nyilvánvaló.

ツ Headphones on - World off

(#31) Sofian válasza ntomka (#30) üzenetére


Sofian
őstag

Hogy buzzword-ösen fogalmazzuk meg, ez nem csak social, hanem content network is.. :)
.. és szerintem is ez benne a jó...

Kijavították azt ami rossza a twitterben és hozzácsapták egy social networkhöz.. :)

(#32) Sir Ny válasza Sofian (#17) üzenetére


Sir Ny
senior tag

„Komolyan mondom, hogy számomra az a killer funkció g+-ban hogy itt lehet keresni normálisan a múltbéli bejegyzések között.. fácsén ennek a megvalósítása ultragáz....”

Hogy milyen? Van lehetőség keresésre a bejegyzések között?

-

(#33) Sofian válasza Sir Ny (#32) üzenetére


Sofian
őstag

Van

(#34) >-48-< válasza attila9988 (#12) üzenetére


>-48-<
aktív tag

Ja tegnap beszéltem is velük. Azt üzenik, hogy ne aggódj értük, egészen jól megy soruk a temérdek elbukott projekt ellenére is.

Az az érzésem, hogy direkt értesz félre. A wave nem volt sikeres. De nem volt az sikeres már tavaly sem mégsem kukázták. Most azért zárják be, mert a google+ mellett ráadásul még fölöslegessé is vált. Az idézett mondatomban egyébként főként a buzz-ra gondoltam.

#!

(#35) edward2 válasza attila9988 (#12) üzenetére


edward2
addikt

"....milliós marketing..."

Nevetséges állítás.

(#36) LonGleY válasza moonman (#29) üzenetére


LonGleY
veterán

a mi is?

(#37) moonman válasza LonGleY (#36) üzenetére


moonman
titán

"az igényesebb szoftvergyártók vagy webmesterek oldalán ha valamilyen közösségi vonatkozást láthattok, akkor az nem a kusza kódú, oldalakat sokszor szétcsesző Like gomb lesz, hanem a +"

ez. azon kivul, hogy sznob megjegyzes, meg csak nem is igaz.

(#38) LonGleY válasza moonman (#37) üzenetére


LonGleY
veterán

Tudok rá pár példát. A Facebook beépülő kódja meg szar, ez nem kérdéses. Pl. ha oldalként vagy belépve és nem a személyes accountoddal, és úgy nézel meg egy facebook-os oldalt, teljesen kusza oldalrészletet vág be, és még le is akasztja az oldalt minimálisan. Ez meg egyenlő az igénytelenséggel, amit egy jóféle portál nem engedhet meg magának. Az a baj, hogy ez már sznobság kategóriába sorolható, ezért létezik annyi fos weblap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.