Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter13


Peter13
senior tag

Azért az egy igen szép lépés lesz GPU terén: 28nm-ről 14-re...az ugye azt jelenti hogy a lapka mérete negyedelődik :Y (elvileg. tudom hogy ez nem feltétlenül ennyire lineális, de akkor is elég durva ugrás)

Valahogy mégsem hiszem hogy emiatt nagy órajelugrás vagy irdatlan fogyaszráscsökkenés lesz, viszont az árakra jó hatással lehet...majd meglátjuk (gondolom karácsonykor leghamarabb, de inkább jövőre)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha erről lehámozzuk a marketinget, akkor az jön le hogy 2016 előtt nem igazán várható a tömegtermelés.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) adamssss


adamssss
veterán

A vállalat szerit a kihozatal már két számjegyű...

Ez jelenthet 10 %-ot is, ami azt jelenti, hogy 10 lapkából egy a használható. Kicsit drágák lesznek a next gen AMD kártyák. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) Fiery válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Fiery
veterán

Igy van. Es az igeretekkel amugy is tele van a padlas. Lassuk a kesztermekeket, addig csak blabla-blabla-blabla.

(#5) 7time válasza adamssss (#3) üzenetére


7time
senior tag

Csak nehogy az Nvidia is náluk gyártson a végén :DDD, vagy marad a TSMC 16nm.

(#6) Z10N


Z10N
veterán

"A vállalat szerint a kihozatal"
Amugy mennyire eselyes, hogy az AMD kihoz meg iden egy ES szeriat ezen a csikszelessegen?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#7) SylverR válasza Fiery (#4) üzenetére


SylverR
senior tag

Na és Inteles hírnél mikor fogsz szapulni? Csak mert ez már unalmas. Nem kell válaszolnod, tudod, blabla. :U

Nem!

(#8) Hiftu válasza SylverR (#7) üzenetére


Hiftu
senior tag

Hagyjd. Fiery nagyobb troll, mint én.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#9) #95904256 válasza Z10N (#6) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nulla. Egy CPU/GPU/APU esetében legalább fél év mire validálják a mintadarabokat vagy még több...

(#10) ukornel válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


ukornel
aktív tag

Az LPE-re érted, vagy az LPP-re? Mert az utóbbira ez abszolút igaz.

(#11) adamssss válasza SylverR (#7) üzenetére


adamssss
veterán

Én egyáltalán nem bánom. Azért minden egyes hírből nagyon le lehet venni, hogy Abu inkább az AMD szekerét tolja, és a vörösöket favorizálja. Ezzel nincs is semmi gond addig ameddig van ellenpólus. De az utóbbi években nem volt, aki szakmailag is ott lett volna, mint Abu.

Fiery szerintem tökéletes ellenpólus, és sokszor azt sajnálom, hogy Abu nem áll bele keményen az ilyen vitákba, mert mindig azokat a legérdekesebb olvasni, és az ember ezerszer többet tud meg egy ilyenből mint a hírekből. :)

Oliverda van még aki nagy varázsló, de ő inkább a passzív vonalat képviseli, pedig a tudása neki is meglenne.

De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#12) VaniliásRönk válasza SylverR (#7) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eddig azt hittem AMD-fanboy, mindig ott van minden AMD-s topikban. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) Fiery válasza SylverR (#7) üzenetére


Fiery
veterán

Valoszinuleg nem olvasol inteles hirnel kommenteket, kulonben tudnad, hogy ott is kritizalom azt, amit kritizalni erdemes. Pl. hir --> [link] , hozza tartozo kommentem --> [link], idezet belole: "Megjegyzem, jo dragak ezek a Braswellek :( Nem lesz olcso egy ilyenre epulo alaplap..."

Vagy ez nem kritika?

Amugy meg nem engem kene **szogatni, hanem a GF-et, hogy rakja ossze a 14 nanot minel hamarabb.

(#14) Fiery válasza Hiftu (#8) üzenetére


Fiery
veterán

Nyilvan, hiszen aki nem az AMD f*szat sz*pja, az automatikusan troll a PH forumain. Vilagos.

(#15) Fiery válasza 7time (#5) üzenetére


Fiery
veterán

Az nVIDIA-t inkabb az Intellel hoztak hirbe, de ez SZVSZ nagyon eroteljes pletyka csupan. Mindenesetre erdekes lenne latni karacsony magassagaban egy 14 nanos GeForce-ot a 28 nanos Radeon ellen.

(#16) 7time válasza Fiery (#15) üzenetére


7time
senior tag

Lehet de most valahogy mégis a Samsung, TSMC volt hírben mint következő gyártó (a GLOFO nekem ugrott be) és 2016 lett vizionálva a gyártás, szerintem az idén már az Nvidia nem sokat fog mutatni készül a 14-16nm HBM -re, az AMD meg úgyszintén csak nekik van egy 2015 töltetük, max karácsonyra kijön egy 2 GPU Maxwel ami nem olyan rossz a kis fogyasztás miatt de nekem a 2 GPU-s dolgok elég unszimpatikusak lettek mindegy hogy ki gyártja.

[ Szerkesztve ]

(#17) 7time válasza Fiery (#15) üzenetére


7time
senior tag

Hoppá már nincs szerkesztés de szerinted egy I5 Broadwelért mennyit fognak elkérni, csak egy tippet kérek mert nagyon szép az a 65W TDP kellene is egy CPU de nem 500$ -ért.

(#18) SylverR válasza Fiery (#13) üzenetére


SylverR
senior tag

Nem nagyon van kedvem minden hír, minden kommentjét végigolvasni. Tudom, hogy szoktál kommentelgetni. De míg az Intelnél építőjelleggel kritizálsz, az AMD-nél csak puffogsz.
Mi baj van a GloFo-val? Nem értem. 2016-ra ígérték a Zent. Ez 2016 októbere. Sacc perkb. Addigra még elkészülhet egy normális 16 nanos gyártósor. GPU-k tekintetében meg amúgyis a TSMC-nél fognak gyártatni. Még csak 2015 első negyedében járunk. Hogy a hírt hogyan kell értelmezni, nem tudom. De nem is érdekel. Csinálják, ennyi a lényeg.

@(#11) adamssss:
Hát ja. Amikor képes az objektivitásra. De egyre ritkábban van ilyen.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#19) 7time válasza SylverR (#18) üzenetére


7time
senior tag

GPU-k tekintetében meg amúgyis a TSMC-nél fognak gyártatni.

Nem biztos, az AMD 14 nm beszél a következő GPU sorozatánál, ez nem TSMC gyártásra mutat, szerintem a TSMC nagyon meg kell húzza magát mert felnőttek melé olyan bérgyártók mint a GLOFO, Samsung, Intel is szeretne bérgyártani tehát vége a monopol helyzetnek mikor az Nvidia vagy AMD vart a gyártósorokra, a Samunak jövőre nagyobb kapacitása lesz mint az Intelnek úgyhogy ez még jót tehet az árversenynek, az arabokat sem kell félteni ha ráereznek a dolgok izére.

[ Szerkesztve ]

(#20) leviske válasza Fiery (#15) üzenetére


leviske
veterán

De nem arról volt szó, hogy az Intel gyártástechnológiája nem is lenne alkalmas az nVidia számára?

(#21) Fiery válasza 7time (#17) üzenetére


Fiery
veterán

Nem lesz olcsobb egy Broadwell-H/S (desktop Broadwell), mint egy azonos kategoriaju Crystal Well. Sz'al igen, 500+ dollar, es igen, felhaborito ara van, es igen, konkurencia hianyaban az Intel sajnos mindent megtehet, me'g ezt is :( Megint mas kerdes, hogy ki fogja megvenni ennyiert, velhetoen nem sokan, ahogy a Crystal Well is alig vette meg valaki.

[ Szerkesztve ]

(#22) Fiery válasza SylverR (#18) üzenetére


Fiery
veterán

"Nem nagyon van kedvem minden hír, minden kommentjét végigolvasni."

Akkor szerintem ne allj neki engem fikazni serobol :) Fikazd az Intelt vagy a hir temajat, ne egy kommentelot. Koszonom elore is :)

"Mi baj van a GloFo-val? Nem értem. 2016-ra ígérték a Zent. Ez 2016 októbere. Sacc perkb. Addigra még elkészülhet egy normális 16 nanos gyártósor. GPU-k tekintetében meg amúgyis a TSMC-nél fognak gyártatni. Még csak 2015 első negyedében járunk. Hogy a hírt hogyan kell értelmezni, nem tudom. De nem is érdekel. Csinálják, ennyi a lényeg."

Az elso baj szerintem az, hogy osszemosod a GF-et meg az AMD-t ;) A GloFo nem igert semmi Zent, maximum az AMD. Ez persze nem problema alapvetoen, marmint ha osszemosod a 2 ceget, legfeljebb nem tunik tul szakmainak a hozzaszolasod emiatt ;) Masodik gond, hogy az AMD-nek nagyon kellene mar egy uj gyartastechnologia, ezert sem mindegy, hogy a GF mennyit toketlenkedik. Harmadik problema, hogy az, hogy a GF me'g mindig nem szedte ossze magat, az egy hir tud lenni a PH-n. "Igen, me'g mindig nem vagyunk kesz, de majd kesz leszunk" -- ennyiben ossze lehetne foglalni egy ilyen bulvar jellegu hirt. En pedig -- de ezzel biztos kisebbsegben vagyok -- nem csipem a bulvar jellegu hireket egy alapvetoen szakmai, es a legtobb esetben bulvar mentes site-on.

"De egyre ritkábban van ilyen"

Mutass egy konkret peldat. De egyebkent ha valaki az AMD/GF-et kritizalja, mert lassabban dolgoznak, mint a konkurencia (ne felejtsuk el, nem csak az Intelnek van mar 14 nanos tomegtermelesu gyartosora! ez nem az Intelrol szol, csak szeretned, hogy arrol szoljon), es erre elkezd valaki mas a szemelye ellen tamadast inditani, akkor ki az, aki nem objektiv? Es ki a troll valojaban ebben a tortenetben?

[ Szerkesztve ]

(#23) 7time válasza Fiery (#21) üzenetére


7time
senior tag

Hát akkor nem szórom a pénzt H97 alaplapra jó lesz oda más is, köszi.

(#24) 7time válasza SylverR (#18) üzenetére


7time
senior tag

Szerintem a Zen sorsa nem a gyártón fog múlni, most van választék bőven.

(#25) SylverR válasza Fiery (#22) üzenetére


SylverR
senior tag

Először is. Tudom, hogy a GloFo kivált az AMD-ből. Nem is akarok IT szakmabeli lenni, szóval nem zavar.
Viszont továbbra is az a véleményem, hogy a GloFo dolgozik a dolgon. Tekintve mennyit töketlenkedtek, hirtelen 28 nanonról 14-re lelépni azért egyből két lépésnek számít. Persze lehet rosszul látom, ez az én véleményem. Majd meglátjuk mi lesz belőle. Tény, a Samsung segített nekik, így haladhatnának gyorsabban is. De ezért nem kell pampogni, attól nem lesz hamarabb kész.

Másrészt, láttam annyi kommentet a részedről, hogy meglegyen a véleményem. Nem fikáztalak, az egy kérdés volt. Abból is költői típusú. ;)

Még valami: ha ez lenne az egyetlen ilyen eset, megérteném, hogy rosszul esik. De nem ez az egyetlen eset, hogy indokolatlan, és megalapozatlan fikázol AMD-s hír alatt. 20-ból jó ha 1-szer pozitív a véleményed. Akkor is fanyarédes, és megvan az az érzésem, hogy csupán mézesmadzag.

Igazad van. Nem az Intelről szól. Bár jó lenne ha arról szólna. De nem. Az AMD utálatodról szól.

Nem!

(#26) Abu85 válasza leviske (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűleg ott a félreértés, hogy maga a csíkszélesség csak egy igen apró szelete annak tortának, ami szükséges ahhoz, hogy egy lapka összeálljon. Az Intel leginkább azért nem szerzett még magának az FPGA-s cégeken kívül lényeges ügyfelet bérgyártásra, mint például az NVIDIA-t, mert egyben kínálják a rendszerüket, vagyis a licencnél muszáj az Intel automatikus tervezőkönyvtárát és szoftvereit használni. Ez nagyságrendekkel rosszabb ajánlat, mint amit többi bérgyártó kínál, ugyanis a TSMC, Samsung, UMC, GloFo, stb. megengedi, hogy mindenki a saját automatikus tervezőkönyvtárát használja. Ha az Intel gyártana egy NVIDIA GPU-t egy processzorokra tervezett node szoftveres háttérével, akkor az még 14 nm-en is nagyobb lenne, mint a TSMC 28 nm-es node-ján és a fogyasztása sem lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Fiery válasza SylverR (#25) üzenetére


Fiery
veterán

"Viszont továbbra is az a véleményem, hogy a GloFo dolgozik a dolgon."

Ezt senki sem vitatja.

"Tekintve mennyit töketlenkedtek, hirtelen 28 nanonról 14-re lelépni azért egyből két lépésnek számít."

Nemtom, ez mennyire van igy, de az biztos, hogy nagy lepes, es nagyon draga befektetes a 14 nanos gyartas. Senki sem mondta, hogy egyszeru a 14 nano, en csak azt mondom, hogy lassan haladnak, ha a konkurenciat (Intel, Samsung elsosorban) is mellejuk teszed.

"De nem ez az egyetlen eset, hogy indokolatlan, és megalapozatlan fikázol AMD-s hír alatt."

Ez nem egy AMD-s hir, ez nem tunt fel Neked? :) A hirben egyetlen szo sincs az AMD-rol. Es kerek konkret peldat indokolatlanra es megalapozatlanra is. 1-1 pelda eleg, sima link eleg lesz, koszonom elore is.

"20-ból jó ha 1-szer pozitív a véleményed."

Lehet, hogy azert van ez igy, mert tukrozi az AMD teljesitmenyet? A tozsde hazudik? A vasarlok idiotak, mert nem vesznek AMD-s termekeket? Az egesz vilag le van nyugozve az AMD-tol, csak en vagyok sok termekukkel kapcsolatban negativ velemenyen? Amugy meg, ha az AMD temekeit egymas ala leirnank, sokkal jobb lenne az arány a reszemrol, mint 19:1, azaz sokkal tobb lenne a pozitiv velemenyem, mint gondolnad. Pl. nagyon jo majdnem az osszes GCN alapu Radeon. Nagyon jo a Jaguar es Puma+ magos *minden*, amit az AMD gyart. A Kaveriben is vannak pozitivumok, pl. nagyon jo az iGPU-ja, jatekra (casual gaming).

A Mantle-re vegig azt irtam, hogy qrvajo, kiveve hogy nem terjed elegge, es hogy nem keszul el eleg hamar a specifikacioja. Ebben mi nem volt objektiv? Tudod mi nem volt objektiv benne? Az hogy "qrvajo", ami Neked fel sem tunne :) A tenyek ugyanis a negativumok, a "qrvajo" csak az en velemenyem, tehat nem objektiv. Az, hogy ujabban negativumot irok a Mantle-rol, az csupan azt mutatja, hogy az AMD hogyan valtozott meg, hogyan adta fel a Mantle-t (ki tudja, miert, ugyebar), pedig ez volt szamomra az egyik legszimpatikusabb innovaciojuk. Mar ha az volt valojaban, es nem csak egy PR-akcio, ahogy ezt egy masik topikban kitargyaltuk ;)

De tudod en olyan ember vagyok, aki nem nyalni szokott, hanem inkabb kritizalni. A nyalas unalmas, arra van boven itt a forumon ember, es vannak ra profi ujsagirok is. Minek irjam be egy hozzaszolasba, hogy "Vegre egy jo AMD termek!", amikor ebbol is azt derivalnad le, hogy fikazom az AMD-t, es "fanyarédes" a kommentem?

"megvan az az érzésem, hogy csupán mézesmadzag."

Nekem is vannak erzeseim, de jobban jar mindenki, ha nem irom le oket :U

"Az AMD utálatodról szól."

Aham. Ez nyilvan objektiv, hiszen utananeztel, hogy hany szoftver sajtolja ki a maximumot az AMD termekeibol olyan trukkokkel, hogy speci OpenCL optimalizacio es speci XOP+FMA4 optimalizacio. Hany szoftver van, ami mar most ezeket tudja a me'g meg sem jelent Carrizo kapcsan. Aztan ha utananeztel, hogy hany ilyen szoftver van, akkor nezz utana, hogy nekem mi koze van azokhoz a szoftverekhez, es utana gondolkozz el nagyon sokaig azon, hogy mekkora baromsagot irtal. Amig nem tetted meg ezt a hazifeladatot, addig meg kattanj le rolam, kerlek.

[ Szerkesztve ]

(#28) Abu85 válasza Fiery (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Samsung gyártástechnológiája megegyezik a GloFo gyártástechnológiájával. Ugyanazt használják.

Többször is írtam és más is írta neked, hogy hatalmas tévedésben élsz, hogy az AMD feladta volna a Mantle-t. Csupán annyit mondtak, hogy ha valakinek elég az 1.0-s API funkcionalitása, az használjon Vulkant és DX12-t. Ez logikus, mert minek dolgozzon többször a programozó. De biztos tudsz róla, hogy nemrég elérhetővé vált a LiquidVR. Ez az SDK kizárólag a Mantle alatt működik. Konkrétan ez a VR mellékág.

Az OpenCL kapcsán korábban pont sérelmezted, hogy AMD specifikus programok születnek: [link] - ami egyébként szerintem is baj.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) 7time válasza Abu85 (#26) üzenetére


7time
senior tag

Ha az Intel gyártana egy NVIDIA GPU-t egy processzorokra tervezett node szoftveres háttérével, akkor az még 14 nm-en is nagyobb lenne, mint a TSMC 28 nm-es node-ján és a fogyasztása sem lenne jobb.

Szóval ez így működik, nem lehetne egy nagyon szép átfogó cikket írni esetleg képekkel (ha van) erről az egész gyártásról, hogy mi civilek is megértsük mert itt most mindenki gyóntatna mindenkivel mindent. :) De miért ír mindenki offban mikor a hozzászólások 99% a gyártásról szól?

[ Szerkesztve ]

(#30) Fiery válasza Abu85 (#28) üzenetére


Fiery
veterán

"Többször is írtam és más is írta neked, hogy hatalmas tévedésben élsz, hogy az AMD feladta volna a Mantle-t."

Erre egy jo hosszu postot irtam valaszul, de aztan rajottem, hogy teljesen feleslegesen koptatom a billentyuzetet, es inkabb kitoroltem. Maradjunk abban, hogy van, aki elhiszi a PR dumat, van aki meg megprobalja vegiggondolni, hogy valojaban mi tortent, anno ki mit mondott, ahhoz kepest most mit mond, es hogy ebbol mi kovetkezik. Mindenkinek javaslom, hogy olvassa vissza Abu remek irasat a Mantle 2013-as debutalasarol, es vesse ossze a mai rideg valosaggal.

(#31) Fiery válasza Abu85 (#28) üzenetére


Fiery
veterán

"A Samsung gyártástechnológiája megegyezik a GloFo gyártástechnológiájával. Ugyanazt használják."

Akkor hogyhogy az egyik kesz van, es termel, mig a masik a kanyarban sincs? :)

"Az OpenCL kapcsán korábban pont sérelmezted, hogy AMD specifikus programok születnek: [link] - ami egyébként szerintem is baj."

Az volt ott a bajom, hogy az OpenCL-bol csak az "Open" nem stimmel ennel a konkret implementacional, holott ha valami OpenCL-re keszul, az elvileg elfuthatna barmi mason is, tehat mestersegesen limitaljak ebben az esetben a kodot AMD GPU-kra. Vagy mondjuk azt, hogy oke, optimalizaljak AMD-re specifikusan, az vegul is tok jo dolog, de akkor minden masra is, ami szoba johet, pl. nVIDIA, ha mar nem Intel (tudom, az Intel OpenCL implementacioja sz*r, ezt egyebkent en is igy tapasztaltam, bar azota azert ok is fejlesztettek rajta valamelyest).

[ Szerkesztve ]

(#32) SylverR válasza Fiery (#27) üzenetére


SylverR
senior tag

Jah, jó, hogy emlékeztetsz!
Már el is felejtettem, hogy a barom vagyok amiért ájemdé aput vettem. Tiszta gagyi és szégyellem is magam érte. :(

Nem!

(#33) 7time válasza Fiery (#30) üzenetére


7time
senior tag

Mindenkinek javaslom, hogy olvassa vissza Abu remek irasat a Mantle 2013-as debutalasarol, es vesse ossze a mai rideg valosaggal.

Nem tudom hogy konkrétan mit nyer ebből az AMD számszerűsítve de nekem eddig a Mantle jónak tűnik, átvette a Vulcan API és a DX12-be is bekerült, nekem ennyi a lényeg ha az AMD vesztett ezen ez már legyen az ő gondjuk, lényegben üzleti és ipari titkokban kotorászunk úgy hogy a sajtóra támaszkodhatunk, nem túl biztató.

[ Szerkesztve ]

(#34) Fiery válasza SylverR (#32) üzenetére


Fiery
veterán

"Már el is felejtettem, hogy a barom vagyok amiért ájemdé aput vettem. Tiszta gagyi és szégyellem is magam érte."

Ki mondott ilyet? Mondtam en valaha is, hogy ar/ertek aranyban rossz _barmelyik_ AMD APU? Nem. Azert a penzert nagyon jo cuccok, csak ugye aki marketingbol egy egesz kicsit is tajekozodik, annak hamar leesik, hogy ennek ellenere miert nem fogynak jol. Oke, leirom, hatha erdekes lehet itt masnak is, nem csak nekem: ha a high-end-et nem hoditod meg, ha ott nem tudsz versenykepes termeket letenni az asztalra, akkor elbukod az alsobb kategoriakat is. Ez azert van igy, mert a vasarlok benyomasa egy cegrol/brandrol az alapjan alakul ki, amit olvasnak/hallanak a ceg termekeirol, es mindenkit a "legdurvabb" termek erdekel leginkabb. Me'g akkor is, amikor nincs arra penzuk. Amig az Athlon 64 legyozte a Pentium 4-et es az Opteron legyozte a Xeont, addig gurult is az AMD szekere. Amikor elveszitettek a high-end koronat, onnantol egyre gyorsulo tempoban csusznak egyre lejjebb, es ezen az sem segit, hogy pl. a low-power szegmensben tulajdonkeppen jobbak, mint a konkurencia.

(#35) 7time válasza Fiery (#31) üzenetére


7time
senior tag

Akkor hogyhogy az egyik kesz van, es termel, mig a masik a kanyarban sincs?

Ez szerintem nem meglepő, ha te gyártasz barmit és én átadom vagy megveszem a technológiát nem jelenti hogy egyszerre tudjuk ugyanazt nyújtani, nem tudom mennyi idő egy ilyen technológia átvitele de biztos nem 1-2 hónap.

(#36) Fiery válasza 7time (#35) üzenetére


Fiery
veterán

Tehat akkor gyakorlatilag megsem egyezik meg a 2 gyartastechnologia :) Ebben az iparagban ugyanis mindennel fontosabb az idozites. Ha pl. a Bulldozer masfel-ket evvel korabban erkezik, teljesen mas karriert futhatott volna be. Vagy ott van pl. a SoFIA projekt: az Intel lepasszolja a Silvermont technologiat a kinaiaknak, de ugye ezt 2 eves csuszassal teszi meg, amikor neki mar van jobb. Nyilvan nem adta volna oda a kinaiaknak 2 eve ugyanazt, mint most. Ha a Samsung eloszor megcsinalja maganak szepen a 14 nanot, aztan ugyanazt lepasszolja effektive cca. 8-10 honap csuszassal a GF-nek, az nem ugyanaz a technologia lesz mar, hiszen 8-10 honap ebben a bizniszben oriasi ido, sajnos :(

(#37) #06658560 válasza SylverR (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyrészt attól, mert igaza van és az neked fáj, még nem lesz troll.
Másrészt amire támadtál, nem is volt előtted említve az AMD. Szóval akkor tényleg te vagy a sértett fanboy/troll.

(#38) Loha válasza Fiery (#30) üzenetére


Loha
veterán

AMD-ről itt vagy jót, vagy semmit! :U
Teljesen feleslegesen koptatod a billentyuzetet... :N
Aki meg megprobalja vegiggondolni, hogy valojaban mi tortent, anno ki mit mondott, ahhoz kepest most mit mond, es hogy ebbol mi kovetkezik, az itt nem jó helyen jár sajnos... :(

(#39) 7time


7time
senior tag

Nyilvánvaló hogy ez nem olyan mint a kalács, ha nem süti meg a "Mariska szomszéd majd átszaladok a Julcsihoz", ezért lenne jó egy átfogó leírás, nyilván tudom ez nem lenne egyszerű, egyrészt ezek titkok.

(#40) SylverR válasza #06658560 (#37) üzenetére


SylverR
senior tag

Nekem nem fáj. Csupán nevetséges már, hogy ekkora divat fikázni az AMD-t.

Nem!

(#41) joysefke válasza Fiery (#34) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Amig az Athlon 64 legyozte a Pentium 4-et es az Opteron legyozte a Xeont, addig gurult is az AMD szekere. Amikor elveszitettek a high-end koronat, onnantol egyre gyorsulo tempoban csusznak egyre lejjebb,

Alapvetően egyetértek, de szerverfronton árnyaltabb a kép: itt a max teljesítmény "csak" egy fontos tényező de nem minden. Mellé kell tenni az enterprise szoftverek socket/magszám licenszkunstrukcióit illetve a fogyasztás/teljesítmény mutatót (no és persze az árat).

Szvsz az AMD ezeken a frontokon (is) bakot lőtt. Desktopon jó ötlet lehet a 8150 Bulldózert 8 magos CPU-ként marketingelni, de hogy szerver fronton miért kell ilyen bakot lőni, azt nem fogom megérteni...

(#42) #06658560 válasza 7time (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Anno az NV szenvedésekor volt cikk eme témában, illetve szőr mentén a procitervező interjú is beszél róla.

(#43) 7time válasza #06658560 (#42) üzenetére


7time
senior tag

Igen de ha jól tudom akkor az Nvidia csak beleesett hogy "hoppá nincs min legyártani" de mondjuk itt lenne vagy 10-12 hónap a gyártásig, viszont lehet ez sem lenne elég. Jön a bérgyártók harca??? valószínű, innen csak egy lépés a gépek háborúja.

[ Szerkesztve ]

(#44) mekker válasza Fiery (#36) üzenetére


mekker
őstag

Miért ne lehetne ugyanaz a két gyártástechnológia? A Samsung megcsinálta, a GloFo most ezt licenszeli. Most üzembe van helyezve a Samsung gyártósora, ahhoz nem fognak "hozzányúlni" a következő átállásig.
Nem tudom hogy megy a lapkagyártásban, de egy gyártósor fejlesztése/üzembe helyezése mindenhol kritikus pont, ezért ez a nagy csúszás a két cég között.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#45) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

"A vállalat szerint a kihozatal már két számjegyű"

Van 10 működőképes lapkájuk. Szép, szép, nem mondom, de az intel ellen kevés lesz.

-

(#46) 7time válasza mekker (#44) üzenetére


7time
senior tag

Lényegében a kapitalizmus kereke is kezd akadozni, manapság az 1-2 cég már nem garancia a versenyre, tovább kellene lepni.

Sir Ny Talán tudod ez mit jelent, kérünk magyarázd el nekünk is ( nem a 100% 99 működik), ezt is jelentheti bár úgyis hülyék vagyunk hozzá, becsületére essék aki be is vallja.

[ Szerkesztve ]

(#47) Fiery válasza mekker (#44) üzenetére


Fiery
veterán

Arra gondoltam elsosorban, hogy ha (a Samsunghoz kepest) ilyen nagy csuszassal indul a tenyleges tomegtermeles a GF gyaraiban, akkor az olyan lemaradast eredmenyez, hogy megsem lehet egymas melle tenni a ket 14 nanos technologiat, hiszen az egyiknel egy versenyelony van, a masiknal meg egy versenyhatrany, az idozites miatt. Direkt irtam peldakat is, de lehet, hogy nem voltak a legjobb peldak, vagy csak nem egyertelmu, mit akartam irni. Mondom maskepp: ha egy adott termek idoben erkezik, netan elobb, mint egy konkurens megoldas, azzal nagyon nagy elonyre lehet szert tenni. Ha a GF az AMD reszere a Samsunghoz vagy az Intelhez kepest 8-14 honap (*) csuszassal tudja csak megkezdeni a tomegtermelest, az egy komoly hatrany. Mondhatjuk, hogy legyen ez az AMD problemaja, majd megoldjak, de ugye a fizikai korlatokat ok sem tudjak a vegsokig feszegetni. Nagyon jo munkat vegeztek a 28 nanos chipek optimalizalasanal, de megis, minel elobb at kellene nekik is allniuk egy modernebb, kedvezobb processzre. Ha masert nem, akkor a gazdasagosabb gyartas miatt.

*: A 8 es a 14 honap is tipp, az eddigi informaciok alapjan. A 8 lenne a kulonbseg a Samsunghoz kepest, a 14 meg az Intelhez kepest. Kerdes, hogy ez mennyire relevans valojaban, es hogy az AMD mit kezdene a GF gyartosorain legeloszor gyartatni. Siman lehet, hogy teljesen irrelevans ez az egesz, es valojaban az nVIDIA-hoz kellene mérni az AMD 14 nanojat, mert a Zen ugyis csak 2016-ra lesz kesz, elobb ugysem akarja az AMD gyartatni az ujgeneracios CPU-kat. Figyelem, CPU-t irtam, direkt. Elso korben elvileg a HEDT es szerver CPU-k jonnek Zen alapokon, es csak utanuk az APU-k. Mondjuk az is egy erdekes kerdes lenne, hogy az Amurt koveto, sajat ARM mag dizajnt hasznalo AMD SoC milyen processzen es mikor keszul el. Ahhoz viszont mindenkepp jol jonne egy utos gyartastechnologia, mert amit eddig lattunk a Cherry Trail-rol, az mar onmagaban brutalis: 64%-kal kisebb core méret, Silvermont --> Airmont. Egy ilyen ugras az AMD low-power APU-inak is jot tenne, x86 es ARM vonalon is.

[ Szerkesztve ]

(#48) Abu85 válasza Fiery (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kihangsúlyozom, hogy ott a LiquidVR! Csak az AMD saját API-ján keresztül működik.
Ezt mondta az AMD is, hogy számos dolog van még, amire a szabvány nem kínál megoldást.
Ez kell-e a fejlesztőknek? Nos a LiquidVR-t támogatja a CryEngine, a Source 2, a Frostbite, a Dawn Engine és a Panta Rhei. A Unity és az Unreal Engine is támogatni fogja, mert a VRLA-n mondták, hogy a VR-hez kellenek a gyártóspecifikus szoftveres fejlesztések. Tehát lényegében az összes VR-t figyelembe vevő motor támogatja az AMD saját API-jának új VR-es verzióját. A potenciálisan megcélozható piacból a 100%-os támogatás mióta PR?
Például az NV-nek a VR Directje is specifikus kiterjesztéseket igényel.
Az Ocolus is mondta, hogy amelyik gyártó az általános SDK-juktól várja a csodát csalódni fog.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Fiery válasza Abu85 (#48) üzenetére


Fiery
veterán

En nem a VR-rol beszeltem, hanem az AMD kommunikaciojarol. Anno mit mondott az AMD? Hogy a Mantle a jovo, sokkal jobb, mint a DirectX, ezt fogja hasznalni egy halom jovobeni jatek. Ehhez kepest, kevesebb mint masfel evvel kesobb meg azt mondja a jatek fejlesztoknek, hogy ne adjak ki a Mantle 1.0-ra keszult jatekaikat, vagy legalabbis DirectX12-re adjak ki ugyanazt. Ha a Mantle-t _valoban_ annyira komolyan gondolta az AMD, akkor miert nem mondja inkabb azt a fejlesztoknek, hogy dolgozzanak tovabb, vigyek tovabb a Mantle portokat, mert van ertelme. Miert nem mondja azt, hogy mar oszre (a DirectX12 erkezese utan nem sokkal) ujabb feature-okkel gazdagitja a Mantle-t, es hogy ez a trend igy fog tovabb folytatodni? Hogy GCN-hez vagy ugy altalaban AMD GPU-hoz mindig is a Mantle lesz a legtutibb valasztas, amivel a legtobbet ki lehet hozni a hardverukbol. Ha anno nem is olyan reg azt tudta mondani az AMD, hogy ok sokkal jobban odafigyelnek a jatek fejlesztokre, ha azt tudta mondani, hogy sokkal gyorsabban fejlodik a Mantle (a fejlesztok igenyei szerint), mint a DirectX vagy az OpenGL, akkor miert nem csinaljak ugyanezt tovabb? Oke, hogy lesz DirectX12 meg Vulkan, de az AMD -- ha valoban igazat mond -- tovabbra is tudna jobban odafigyelni a fejlesztok igenyeire, tovabbra is siman tudna gyorsabban reagalni rajuk, es tovabbra is tudna gyorsabban fejleszteni a Mantle-t, mint a Microsoft a DirectX-et vagy a Khronos a Vulkant. Vagy lehet, hogy ez az egesz, amivel az AMD bedobta a Mantle-t, valojaban csak egy nagy halom PR bulls* volt, klasszikus modon? Mondunk valamit, aztan meglepo modon teljesen mast csinalunk? Kiallunk valami mellett, ami a GCN-hez a legtutibb valasztas, aztan kidobjuk az egeszet (oke, lepasszoljuk a Khronosnak, mert azok benak, es nem tudnak maguknak megcsinalni ugyanazt), es elkezdunk mas vonalon probalkozni? Most epp a VR a slager? Es amire eddig a Mantle keszult, az most mar nem erdekes? Most mar a jatekfejlesztok menjenek megint kuncsorogni a Microsofthoz meg a Khronoshoz, ne molesztaljak az AMD-t holmi klasszikus 3D jatek igenyekkel, hanem kizarolag a VR-rel, ami akkora gyerekcipoben jar, hogy a fal adja a masikat? :)

Az meg hogy mi mit tamogat, na az plane felejtos tema. A Mantle-rol is igertek fut-fat, aztan latjuk, hany jatek es hany jatek engine keszult el valojaban Mantle-re.

De felreertes ne essek, en orulok annak, ha az AMD "segit" az iparagnak a sajat fejleszteseivel. Ha a VR piac jol jar az AMD legujabb kezdemenyezesevel, az tok jo. De ha megint bedobnak egy GCN-hez keszult speci API-t, en mar egyetlen szavukat sem fogom elhinni, amit a jovorol mondanak. Csak azt fogom elhinni, ami mar megtortent, ami kezzelfoghato. Mas nem kell, hogy ugyanigy gondolja, nem erdekel, en igy gondolom, ezert lehet megint utalni :)

[ Szerkesztve ]

(#50) mekker


mekker
őstag

Egyébként tényleg lehetne egy cik a közeljövőben arról, hogy hogy állnak manapság a gyártástechnológiákkal, EUVL gyakorlati bevezetésével, tranzisztortervezéssel, stb. Várható ilyesmi mostanában valamelyik szerkesztőtől? Szerintem sokakat érdekelne ez az ezoterikus téma.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.