Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rootkiller


rootkiller
őstag

Ez nagyszerű!

Artengo TR 990 Pro

(#2) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az lg is csinálja már a sajátját, vagy az csak egy saját processzor mint a huawei-é?

Finn the human

(#3) zzola


zzola
félisten

Várjuk meg, hogy mi lesz belőle...

(#4) tjb007 válasza Matada2.3 (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az LG nem tervez saját processzormagot.

(#5) pohár


pohár
félisten

ebben lenne az a saját tervezésű A57-es mag, ami 45%-kal gyorsabb a többi A57-nél?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6) tjb007 válasza pohár (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha saját tervezés, akkor nem lehet A57. :)
Amúgy igen, ez az.

[ Szerkesztve ]

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez erdekes lehet, ha forgalomba kerul.

(#8) pohár válasza tjb007 (#6) üzenetére


pohár
félisten

hát na, érted... custom cucc, vagy mifene :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Samsung erősen belehúz a dolgokba, kérdés ezt hova szánják.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Z10N


Z10N
veterán

Ezekszerint a Samsung-nal tobbet nem nagyon lesz QC SoC. Ami azert erdekes, mivel a Qualcomm most viszi at a gyartast hozzajuk (ennek remenyeben is). Errol az M1-rol van valamilyen jo cikk? EZT olvastam csak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) zsolt0017 válasza Z10N (#10) üzenetére


zsolt0017
tag

Szerintem meg csak simán azért akar velük gyártatni, mert náluk kap jobb terméket..

(#12) vicze válasza Z10N (#10) üzenetére


vicze
félisten

Az a vicces, hogy 1 hónapja egyre több a GCC git-ben Exynos M1 commit, szóval már ez a hír se nagy újdonság. Egész pontosan március 27.-én került bele a GCC-be, gyorsak a híroldalak. :P

A Samsung roadmapban meg ugye valamikor a tavalyi évértékelésben jelent meg, hogy custom ARMv8 terve, mivel ugye nem állt rendelkezésre megfelelő ARM SoC, így az Apple A7-re elkezdett fejlesztésből most lesz termék 2,5év után, ami mellesleg elég szép eredmény. Százalékokkal dobálózni meg "csöppet" korai.

(#13) tjb007 válasza Graphics (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Telefonba, tabletbe, TV-be, táskarádióba... Gyakorlatilag mindenbe.

(#10) Z10N

A legrosszabb esetben is csak a zászlóshajók esnének ki, a teljes alsó- és középkategória továbbra is megmaradna, de erről még korai beszélni.
Az M1-ről annyit lehet tudni amennyi itt is le lett írva, plusz még ennyit, semmi többet.

(#14) azopi74 válasza Z10N (#10) üzenetére


azopi74
addikt

Nem, egyáltalán nem ennek reményében akarja hozzájuk vinni gyártást, ennek ehhez az ég világon semmi köze, nem érzelmi alapon hoznak beszállítói kört érintő döntéseket a nagyobb (főleg a nyilvános tőzsdéken jegyzett) vállalatok , hanem racionális, gazdasági érvek mentén :)
QC SoC meg marad egyelőre az alsó és közép kategóriában, mert jelenleg nincs jobb ebben a szegmensben (alacsony költséggel kihozható SoC-ba integrált, normálisan műkődő, kommunikációs chippel)

(#15) Z10N válasza vicze (#12) üzenetére


Z10N
veterán

Ev eleje ota mar nem nagyon kovetem, ezert is kerdeztem ra. A hirek itt mindig egy kicsit kesesben vannak. Viszont az egyseges forum karpotolja az elmenyt :) Jelenleg elvagyok az msm8974-gyel meg sokaig.

tjb007 (#13): Jogos, pontositanek akkor a felsohazra.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) caprine


caprine
aktív tag

Pöpec, ha ennyi pénz beszáll a fejlesztésbe, akkor csak lesz belőle valami.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#17) Reggie0 válasza tjb007 (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert ne lehetne sajat? Az AMD is maga tervezi a procit, attol meg, hogy x86 utasitaskeszletet tud es meg sok minden masban kompatibilis az intellel.

(#18) tjb007 válasza Reggie0 (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

Micsoda ? Az A57 ? :F

(#19) Reggie0 válasza tjb007 (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, az A57 mag.

(#20) tjb007 válasza Reggie0 (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tehát, ha jól értem az a kérdés, hogy miért ne lehetne a Samsungnak is egy saját tervezésű A57-e ?

(#21) azopi74 válasza tjb007 (#20) üzenetére


azopi74
addikt

Én se tudom már követni nagyon ezt az okfejtést, pedig kipihentem magam :D
De azt hiszem a CPU magot keveri a kolléga az architektúrával, az A57-et az ARMv8-al... De nem merek megesküdni rá :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.