Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Azt gondolom, hogy egy Galaxy Watch 4 tulajdonos sem fogja úgy érezni, hogy cserélni kellene. Csak a hőmérővel lett több, a Classic meg még kevesebb is a forgatható keret nélkül. Ráadásul így a képeken úgy fest, mintha a keret nem lenne "befejezve". Nem szép, de legalább ronda.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2) Felesbandi válasza Fritz Teufel (#1) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Miért, alapbol hanyan cserélnék le az orajukat 1 ev alatt? :F Kétlem, hogy a tavalyi vásárlók lennének a célközönség.

(#3) Maxxy10 válasza Fritz Teufel (#1) üzenetére


Maxxy10
addikt

Classic eleve maradni fog a kínálatban. A pro meg egy teljesen másik szegmenst céloz.

(#4) Gubu0101 válasza Felesbandi (#2) üzenetére


Gubu0101
veterán

Én még a watch 3 classic-ot se.Nem érzem azt,hogy a dizájn,szoftver,hardver esetleg üzemidő hozott volna akkora előrelépést(számomra),hogy rohanjak vásárolni. :( Ha váltani fogok,akkor Apple watch-ra,addig is,marad a classic :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#5) Fritz Teufel válasza Gubu0101 (#4) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én is valószínűleg kénytelen leszek arra váltani, de nem jószántamból. Meguntam a Samsung állandó térerő problémáit és valószínűleg 11 év Samu után teszek egy próbált az Almával. ,-) Sajnos az órájuk nincs egy ligában a Galaxy Watch 4-gyel. Ez fájó pont :(

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#6) GeoJoe válasza Gubu0101 (#4) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Nekem is még a hármas van, már nagyon cserélném de egyszerűen kell a fizikai tekergető... reméltem, hogy legalább a pro tartalmazni fogja :(

(#7) janeszgol válasza Fritz Teufel (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos az almánál is vannak térerő gondok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Gubu0101 válasza Fritz Teufel (#5) üzenetére


Gubu0101
veterán

Meg nem vettem eszre,hogy barmi gond lenne a tererovel,pedig tobbet tartozkodok kulfoldon,mint itthon.
Lehet vannak gyengebben lefedett reszek,de ott az iphone is bedobja a turolkozot :D
En meg egyenlore nem tudom melyiknel maradok,ios es androidon is elvagyok.
Ha az Android vonalon maradok,akkor meg nyuzom a watch 3-at.
Ha az iphone 12 prot cserelem ,meglatom az uj 14-es szeria mi pluszt ad,meg az uj watch.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#9) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Azert szerintem lesznek paran, kik elgondolkodnak a valtason, amennyiben a pronal a kover aksi tenyleges tobb napos uzemidovel jarna....

(#10) PirosHello


PirosHello
senior tag

Nekem anno Watch 1-em volt, de 3 év után akkuproblémái (lásd 1,5 naponta tölteni kellett) akadtak. Vettem egy Garmin Venu 2 Plus-t. Hát, mit mondjak....Inkább semmit, mert kapok majd mindenkitől hideget-forrót......Amíg meg volt, addig jó volt a Watch. Így utólag nem volt jó. :(

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#11) #95462144 válasza PirosHello (#10) üzenetére


#95462144
törölt tag

Teljesen megértelek ez attól függ milyen funkciók a fontosak a maga nemében mindkettő nagyon jó csak kicsit másra vannak kihegyezve. Én most dilemmában vagyok pont emiatt, de lehet egy Fenix 7 solar lesz a befutó.

(#12) Fritz Teufel válasza PirosHello (#10) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Én Garmin Fenix 3-ról váltottam Watch 4-re. A Garmin egy másik kávéház, az inkább óra és nem kütyü. Egy profi sportóra. A Watch 4 inkább egy kütyü, úgy is kell kezelni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#13) sfefe


sfefe
őstag

Én várnék egy nagyobbat már végre...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#14) Felesbandi válasza Gubu0101 (#4) üzenetére


Felesbandi
senior tag

En par hete váltottam az elso Galaxy Watch Active-rol egy grafit 7-esre. Nyilván sokkal drágább, de érezhetően jobb is. Összehasonlítottam a mostani Samsung órákkal, és szerintem jobbnak hat náluk. Lehet, hogy nem a legszebb megoldás, de a szögletes kijelző ilyen kis méretben nagyon sokat számít, sokkal nagyobb hasznos felületet lehet így az óra kijelzőjéből kihozni. Az is sokat segít, hogy a 7esen a kavak sokkal kisebbek mint bármely más okosoran, amit volt szerencsém élőben megnézni.

(#15) Felesbandi válasza Fritz Teufel (#5) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Miben marad el pl. A Watch 7 a Samsung oratol, hogy ne lenne vele egy ligában? Max az akksira tudnék gondolni így hirtelen.

(#16) Gubu0101 válasza Felesbandi (#14) üzenetére


Gubu0101
veterán

Megjeleneskor majdnem vettem 7-est,de aztan elhalasztottam :D Most varom a 8-as szeriat,lassan ugy is erkezik,ha esetleg megtetszik es lesznek olyan funciok amiket hasznosnak tartok,valoszinu valtas lesz. :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#17) jacis


jacis
nagyúr

Nekem a classic verzió nagyon tetszik. Lehet hogy lecserélem a mostani órám.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#18) Flashback


Flashback
addikt

Az egyik legfontosabb (szvsz) az okos dolgok mellett a minnél pontosabb szívritmus jelzés. Nem csak sporthoz... Ebben az Apple állítólag nagyon pontos, egy két garmin meg talán egy Honor óra van még a 90+%-os tartományban (pontosság terén).
Szerintem én is ki fogom most próbálni az Apple + Watch kombót de csak akkor ha lesz type-c. Ha nem... marad az Samu S10+. Még elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Tudja a minimum 1 hetes üzemidőt? Ha nem akkor csak hulladék.

(#20) #95462144 válasza BoneDragon (#19) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ha meg tudja, akkor nem igazi okosóra, hanem egy annak hazudott aktivitásmérő.

(#21) jacis válasza #95462144 (#20) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#22) Fritz Teufel válasza Felesbandi (#15) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Például hiányzik belőle a vérnyomásmérő, ami már használhatóan pontos a GW4-nél. Aztán a legtöbb csevegő alkalmazás nem telepíthető rá. Én Vibert használok és az remekül működik a GW4-en, akár válaszolni is lehet. Macerás, de ha nincs kéznél a telefon, jobb mint a semmi. Ez ez az a két pont ami miatt a Watch 7 nálam kérdéses, aztán hozzájön a Dex funkció hiány a telefonban és innentől nekem az egész Apple ökoszisztéma nagyon kérdésesnek hat. Nem tetszik, hogy a Watch kijelzője domború. Pont attól szabadulnék a telefonnál is. Egyszerűen tényleg jobb a GW4 mint a Watch 7. A forma meg a dizájn szubjektív, nálam itt is a Samsung a jobb. Tényleg váltanék, de nem tudtak még meggyőzni. Baromira vacillálok, hogy mi legyen.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#23) Fritz Teufel válasza Fritz Teufel (#22) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Garmin meg mint írtam másik kávéház. Az egy profi sportóra okos képességekkel és ehhez mért magas minőséggel. A Suunto van egy ligában a Garminnal. A Suntoo inkább az passzol az Apple vonalhoz a Gamin meg inkább Androidos, pedig a Suunto finn a Garmin meg amcsi :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#24) maximilien88


maximilien88
tag

én várom ezt, mert a 4-est nem vettem meg a rengeteg panasz miatt. Mivel volt már 2-es szériás Samsung órám ezért sajnos tudom miről beszélnek.

Ha egy kicsivel jobb lesz az üzemidő (másfél nap legyen már garantált) akkor már sanszos hogy veszek.

(#25) Gubu0101 válasza maximilien88 (#24) üzenetére


Gubu0101
veterán

A 3-as is elmegy 2 napot lazan :U Bar nem ertem ezt az aksi oruletet.En nem tudnek oraval a kezemen aludni.Vegzek a meloval,irany a lakas,ott az orat rakom a toltore,majd reggel felveszem.Igy is nap vegere csak 70-80% ig merul.Ha meg valaki hetes uzemidot szeretne,akkor ott a huawei gt stb.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#26) Fritz Teufel válasza Gubu0101 (#25) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerintem az LTE verziósok vannak oda az akkuidő miatt, a modem sokat fogyaszt.

Nekem a 44mm-es 4-es van és az elmegy másfél napot, ennek ellenére naponta töltöm miután hazaértam a munkából. Igaz, éjszaka nincs a kezemen. Persze akkor sem kellene gyakrabban tölteni, csak nem 65%-ról kellene tölteni hanem mondjuk 30%-ról.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#27) Gubu0101 válasza Fritz Teufel (#26) üzenetére


Gubu0101
veterán

Lte van nekem is,de e-simet nem hasznalok benne,ertesitesek jonnek plusz a pulzus meres,meg magatol elindul az aktivitas mero.
Simel biztos sokat fogyasztana,lehet ki se huzna egy napot se :(

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#28) PirosHello válasza Fritz Teufel (#12) üzenetére


PirosHello
senior tag

Tudom, csak amíg nem használod mindkettőt (vagy nem próbálod ki hosszabb távon), addig a kütyüt is órának hiszed. Aztán döbbenet.... :R Üzemidő 9 nap éjszakai SPO2 méréssel és pulzussal, 24 órás beépített GPS-es aktivitáskövetés (pl. nálam bicikli lényeges) és track kiolvasási lehetőséggel, amit GPX formátummá lehet alakítani. Valóban nem összehasonlítható... :N

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#29) mutyuru válasza Fritz Teufel (#26) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Nekem 44es BT verzio volt meg 3 hetig. Minden masnap tolton landolt, sajnos nekem nem palya azt nezni mikor hogy all az akksi. Gyerekek agyba es 8 utan irany a palya futas vagy bringa. Es egesz napos hasznalat utan orat nem tudtam vinni. :(((

Pedig tetszik az ora, igy varom mit jon ay 5os szeriaval. Ha semm ertelmes, akkor maradok a Garmin vonalon es veszek egy venu 2-t. :))

(#30) Fritz Teufel válasza mutyuru (#29) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Akkor gyűjthetsz is a Venu 2-re. Egyrészt, mert az igényeid szerint nem okosórára van szükséged, hanem aktivitásmérőre. Másrészt meg a fizikát nem lehet megerőszakolni, ez az akkumulátor technika ennyire képes. Elvileg az új proci kisebb csíkszélességen készül, de a felszabaduló helyre meg be kellett szuszakolni az elképesztően fontos hőmérőt. Ki van zárva, hogy maximum pár óránál többet hozzá tudnának adni az üzemidő teljesítményhez.

Ha már Garmin. Én ANT+ HRM övvel használtam az órát. Az mellkason mér 4 mérési ponttal. A pulzus és minden egyéb jelentősen pontosabb mint csuklón. Itt is a fizika ugye. Szóval a GW4-et, ha még futnék-úsznék, bluetooth-os HRM övvel használnám. Sajnos az ANT+ kimaradt a tervezéskor és neked a bringa miatt azt ANT+ lenne a jobb megoldás, hogy a saját adataid mellett a bringát (tekerést, gyorsulást) is lehessen mérni. A bluetooth ebben az esetben csak egy csatornás, egy időben csak egy eszközt képes kiszolgálni az ANT+-szal ellentétben, ami több eszközzel is képes adatforgalmat bonyolítani egy időben.

Már egyébként ezekből is látszik, hogy a GW4 csak kezdő hobbi sportoláshoz való, ha egy picit is érdekel a teljesítményed, akkor arra már nem alkalmas.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#31) Peppamalac81


Peppamalac81
újonc

Itt azt írják, hogy ez a legjobb női okosóra és van benne test hőmérséklet érzékelő, de még nincs aktiválva. Tudja valaki, hogy ez igaz-e és ha igen, akkor mikor várható, hogy ez nálunk is működni fog? köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.