Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iBlast


iBlast
aktív tag

no komment...nem tudom mit erőlködnek...úgyis simán feltörik :(

(#2) kelzsoca válasza iBlast (#1) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azt megnézem :)

https://vertigostore.eu

(#3) Djuree


Djuree
félisten

idióta ubisoft

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4) Djuree válasza kelzsoca (#2) üzenetére


Djuree
félisten

már feltörték :U ki van hírezve...

eleve ps-re minek, amúgy sem lehet feltörni....tiszta barmok ezek...és aki nem játszik soha neten azt is rákényszerítik az állandó netkapcsolatra...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5) kelzsoca válasza Djuree (#4) üzenetére


kelzsoca
félisten

Feltörték igen, a PC-s verziót, de a PS3-as verziót valószínűleg nem fogják majd.

Erre azért van szükség hogy ne tudd leosztani a játékot rajtad kívül még 4 embernek. :(((

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#6) wednesday válasza Djuree (#4) üzenetére


wednesday
őstag

A PS-en nem is a kalózkodás ellen van, hanem, hogy lehetőleg 1 felhasználó = 1 játék legyen a felállás.Konzolokon is el fog terjedni hasonló DRM megoldások, ami a játékok csereberéjét és a használt játékok adás-vételét próbálja majd csökkenteni.

(#7) Akos96


Akos96
senior tag

Hogy lehet valaki ennyire IQ-fighter, hogy arra a platformra talál ki DRM-et, amelyiken semmi szükség sincs rá? :W

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#8) Sicilian


Sicilian
addikt

Ez az állandó net kapcsolatos dolog, eléggé gáz, miért kényszerítik erre az embereket :F

nothing is true everything is permitted..

(#9) leviske válasza Sicilian (#8) üzenetére


leviske
veterán

Lehet, hogy félreismertem az Ubi DRM rendszerét és egyáltalán nem az a cél, hogy egy utolsó esélyt adjanak a PC-nek, mint platformnak, hanem az, hogy előkészítsék az OnLive-hoz hasonló szolgáltatásoknak a terepet.

(#10) PHM


PHM
addikt

Bajban lesz az egységsugarú júzer, mikor rájön, hogy online kapcsolat nélkül
nem működik, s neki esetleg nincs nete.
Nálam ez egy érv a PS3 ellen.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11) Akos96 válasza PHM (#10) üzenetére


Akos96
senior tag

Nálam ez egy érv a PS3 ellen.

Amíg csak egy játéknál van oké, de rendszert ne csináljanak belőle. Vagy te ennyire Final Fight: Double Impact rajongó vagy? :DDD

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#12) kommunism


kommunism
aktív tag

Én azon gondolkozok hogy xboxon ezt bevezethetik-e? Az rendbe van hogy a silver ingyenes de hivatalosan a Live szolgáltatás magyarországon nem is használható...

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#13) Scholes9 válasza Sicilian (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez a jövő nincs mit tenni ellene, vagy megszoksz vagy megszöksz, én amúgy támogatom ezt az egészet, amúgy is sok hulladék játék jön ki, így legalább nem fogok letölteni minden szart a netről amit feltörnek azt csak megnézem és úgy is törlöm le a gépről. Bár én annyira nem vagyok oda Ubi játékaiért...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) Breki's


Breki's
tag

Remélem most már valaki jól beperli végre őket, mert ez eléggé egyoldalú és tisztességtelen üzletpolitika a játékosokkal szemben.

Rádaásul ha már a Microsoftot állandóan baszogatják az Explorer, meg a keresők miatt, akkor ez a per is simán nyerhető lenne sztem.

Breki's

(#15) anulu


anulu
félisten

roppant jó lenne, ha azokat a játékosokat, akik tényleg pénzt adnak a játékokért nem szivatnák a vérbe :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) icecave válasza Breki's (#14) üzenetére


icecave
nagyúr

Remélem úgy gondolod, hogy az állandó online módba kényszerítés a tisztességtelen, mert az az is.
Viszont ne rinyáljon senki azért, mert megfosztják a warezhoz való "jogától"...
Ezért jön ki olyan kevés játék, ezért csuknak be a cégek, ezért egyre kevesebb a munkám, mert mindenki tölt, mint a barom.
Jöhetnek a kövek, hogy "jajj, nehogymár neked minden legális legyen a gépeden", hát nem az, de ami tetszik, azt összespórolom, és megveszem.

Viszont az ilyen döntésekkel csak a tényleges, legális vásárlók amúgy is kicsi táborát fogják mégjobban csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Samus


Samus
addikt

Ez komoly? Ilyen játékot akarnak eladni? Előveszem a a piaci Nintendóm, annak volt hasonló grafikája és oldalnézetes 2.5D játékmenete...vagy ez csak engem zavar(na, ha lenne ilyen konzolom)?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18) hommeros


hommeros
őstag

Összecsináltam magam. Most mi lesz. Ja, hogy semmi. Majd feltörik azt is.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#19) Narxis


Narxis
nagyúr

És azok a PC-s játékosok is, akik a Ubisoft DRM megoldásához hasonló védelmet használó játékok terjedése miatt gondolkodnak a konzolra váltáson, szintén átértékelhetik a helyzetüket.

Ha még csak ez lenne az egyetlen ok a konzolra váltás mellett....

Egyébként is ez csak 1 játék és egyelőre csak PS3-on. Míg az Ubisoft kerek-perec kijelentette, hogy minden játékuk megkapja ezt.

Thanos was right.

(#20) #97544192


#97544192
törölt tag

hát akkor majd nem veszek ubi játékokat, azt csá (nem mintha eddig tettem volna... :DDD )

(#21) zeg


zeg
senior tag

Ilyen klisékkel teli koppincs, fantáziamentes, ugrabugrálós-verekedős hulladékhoz DRM?
A 2 éves mobilom tol ilyen grafikát. Előbb tennék fel c64 emulátort symbian alá a sok száz hangulatos, igényes játékhoz, mintsem ilyen f@ssal b@sszam el a drága szabadidőm.

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#22) Scholes9 válasza #97544192 (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem is csak 1 eredeti Ubi játékom van, leginkább a Valve és a Blizzard termékei azok számomra amik megvételre érdemesek, persze azért nem csak ettől a 2 kiadótól van retail játékom.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A warez ellen találjanak ki valamit, ne attól vegyenek el aki ténylegesen megvásárolja a játékot.

https://vertigostore.eu

(#24) #65675776 válasza kelzsoca (#23) üzenetére


#65675776
törölt tag

Például mit lehetne kitalálni ellene?

(#25) elithun


elithun
őstag

Gondolom a PS3-ba nincs beleépítve az állandó internet elérés. Ha ez folytatódik akkor PS3.am se lesz.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#26) kelzsoca válasza elithun (#25) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mi az hogy beleépítve? :)

Bejelentkezel a PSN network-ra és online vagy.

(#24) daa-raa

A kérdés jó, de a második sor a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#27) kilencnad válasza zeg (#21) üzenetére


kilencnad
csendes tag

Ajjjajjj...
A Final Fight tudod egy 1989-ben megjelent arcade automatás game. Teljesen korhűen jelent meg most ez a játék psn-en és xbla-n, felróni neki, hogy fantáziamentes, verekedős ugrabugra szerintem hiba...
Az viszont tényleg randa dolog, hogy csak netkapcsolattal lehet játszani.

(#28) elithun válasza kelzsoca (#26) üzenetére


elithun
őstag

De PS3-on milyen módon van internet? Csak bedugod a s*ggébe a kábelt és voilá van net? Mert emlékszem PS2-höz valamilyen eszköz kellett, hogy legyen internet.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#29) kilencnad válasza elithun (#28) üzenetére


kilencnad
csendes tag

Bocs, hogy én válaszolok, de: igen. Így megy ez PS3-mon és boxon is.

(#30) elithun válasza kilencnad (#29) üzenetére


elithun
őstag

Az már egész pozitív. :) Csak például ha megyek nyaralni akkor azon játékokat nem vihetem magammal amihez internetkapcsolat kell. :(

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#31) kilencnad válasza elithun (#30) üzenetére


kilencnad
csendes tag

Eddig ez az a kemény 1 db final fight, ami miatt most felhördültünk :) Remélem, nem csinálnak ebből rendszert...
Meg is nézem, boxon drm-es e (megvan, mert a férjem egyik kedvenc játéka volt anno a játékteremben :))

(#32) kilencnad válasza kilencnad (#31) üzenetére


kilencnad
csendes tag

Megnéztem, boxon nem kell net a single-höz és a helyi multihoz. Netes multihoz értelem szerűen kell :P

(#33) Peat;) válasza #65675776 (#24) üzenetére


Peat;)
veterán

A DRM inkább mellette van mint ellene, ha jól értem. Mondjuk konzolon az állandó online kapcsolat kibírható, feltéve ha csak ezzel jár. Pc-n nem látom át, csak úgy tudom sok nyűggel jár.

(#34) #65675776 válasza Peat;) (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Továbbra is várom az építő jellegű javaslatokat. Könnyű kritizálni egy meglevő rendszert. Viszont soha senki nem mond semmit, hogy hogyan vívható meg a warez elleni harc másolásvédelem nélkül. Leszámítva persze az árak jelentős csökkentését, de valamiből elő kell teremteni a következő project árát is, és a veszteségeseket is finanszírozni kell valamiből. Egy dolog, hogy pl az Activision már >$2G-t keresett pl a MW2-n, de abból kell fordítaniuk a későbbi játékokra is. Ha alacsony lenne a nyereségkulcs, akkor bizony igencsak gyér lenne a felhozatal, és az sem biztos, hogy jó lenne.

Mondjuk a telepítések számának korlátozását én is baromságnak tartom.

Utazáskor meg be kell szerezni egy mobilnetet, és akkor lesz állandó netkapcsolat. Csak akarni kell.

(#35) Esmein


Esmein
nagyúr

Eszemben nem volt megvenni a jatekot, de most hogy utananeztem mit csinal a ceg meg csak veletlen sem fogom az o termekuket levenni a polcrol. (jegyzem en vagyok a celkozonseg, 24 eves ferfi egyedulallo/kapcsolatban fizetokepes kereslettel)

Ha ezek igy szivatjak azt aki kifizeti a jatekot, mit kap az aki nem fizet? Megkeresik es nyakoncsapjak egy Tolsztoj osszessel?

itt egy konstruktiv otlet: Blizzard. Diablo 2-t oda masoltad ahova jol esett, jatszhattal vele single player, viszont online csak CD kulcscsal lehetett menni, viszont az megerte hogy kifizesd. Wow csak online mukodik viszont a jatekmenet indokolja. a Wow 6 eve toretlenul vezeti az eladasi listakat(na jo benne van top3-ban), a diablo 2 meg egy 10 eves jatek es meg most is tobb szazezer aktiv battle.net account kapcsolodik hozza.

Lehet utanozni a peldajukat, nem a drm-en torni az agyukat, hanem letrehozni egy jatekot, ami megkapo, ami tobb tucat vegigjatszast elbir es nem mellekesen meg jobb online mint offline. A mai napig nem letezik tores egyebkent se Diablo 2-hoz se wow-hoz, amivel masolt jatekkal fel lehetne csatlakozni a hivatalos szerverekre. Van egy listajuk a kiadott CD kulcsokkal, ha nem vagy a pakliban, szevasz.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#36) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Nálunk annyira messze van a router, hogy az már csodának számít, ha be tudunk jelentkezni a PSN-be. Remélem ez az agymenés nem fog elterjedni. :(

(#37) Peat;) válasza doktordrog (#36) üzenetére


Peat;)
veterán

Kábelezd be, nem egy drága dolog...és neten játszáshoz is jobb.

daa-raa: én tényleg nem tudom mi ez a DRM, csak azt tudom hogy panaszkodnak a játékot megvásárlók. Igazából egy egységes dolog kellene a warez ellen, ami nem kiadó függő. Steam sem rossz, ott nem tudom mekkora a warez mértéke, gondolom kisebb mint egy átlagvédelemmel ellátott, nem ott árusított programé. De a steam leszedi a maga jussát ha jól gondolom. De valami ilyesmi kellene, amibe a kiadók befizetik az egységes, nem túlzott díjat és akkor az ő játékaik onnan játszhatóak. Az online dolog meg elkerülhetetlen, manapság akinek van pénze játékgépre/konzolra annak van netre is, ezért is írtam, hogy az még önmagában nem gond már itthoni viszonylatban sem.

[ Szerkesztve ]

(#38) #65675776 válasza Peat;) (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a Valve olyan nagyon nagy összeget kérne a Steam-es megjelenésért, akkor a mai napig is csak a saját játékaik lennének ott. Jóval kisebb royalty-t kérnek, mint az átlag kiadók. Félig meddig ezért is jött létre. A Valve ugye eredetileg csak egy fejlesztő cég, mindig más adta ki a játékaikat (kezdetben a Sierra, majd a Vivendi, jelenleg az EA). Csak ugye nem túl sokat láttak a bevételekből (a Vivendivel nagyon csúnyán össze is vesztek). Emiatt is hozták létre a Steam-et. Így ugyanis az ott eladott példányok utáni teljes bevétel a Valve-hez került.

A DRM egyébként a Digital Rights Management (magyarul Digitális jogkezelés lenne).

Esmein: Azért van egy nem kicsi rétege a játékosoknak, akiket a multi nem érdekel. És a Blizzard játékai sem jönnek be mindenkinek. Én ezen két halmaz metszetében vagyok.

(#39) bozont válasza #65675776 (#34) üzenetére


bozont
veterán

Azt én sem tudom mi lenne a legjobb megoldás, de ez a DRM és társai biztos nem. Én mondjuk örülnék annak is, ha hanyagolnák ezt a "minél kevesebb idő alatt minél több bughalmaz" elvet és inkább kevesebb játékot adnának ki, viszont jóval magasabb minőséggel minden téren. Azt nem tudom ettől nőne-e a vásárló bázis.

Remélem legalább konzolon nem fog elterjedni ez az eljárás, én eleve nem is szeretném rákötni a net-et a leendő konzolomra, akármelyik is lesz. Már csak azért sem, mert nem akarom szétbombázni a lakást, csakhogy egy kábelt levezessek a nappaliba.

(#40) Esmein válasza #65675776 (#38) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem is erre akartam utalni nyilvan, szubjektiv kinek mi tetszik, viszont a Blizzard modellje mukodokepes anelkul, hogy a juzer ugy erezne magat mint egy utolso tolvaj. Amit nagyon jol csinalnak az az, Diablo 2-nel mondjuk, hogy csinaltak egy maga nemeben jo jatekot. Singleben jatszanak vele sokan. Van egy alap masolasvedelem, de egy retardalt makako 2.29 birodalmi masodperc alatt feltori, ha akarja. Ugy lehet jatszani singleben. Van egy ennel is jobb online resze a dolognak, ami viszont csak az eredeti jatekkal megy.

Namarmost a blizzard ezt bekalkulalta, hogy aki single playerezik, lehet hogy megveszi a jatekot, lehet hogy megeri nekik a fejlesztes, lehet hogy nem. Aki viszont multizni szeretne, az tutibiztos megveszi es ezzel nekik bevetelt general. Igy az o reszukrol le van fedve a dolog, fejlesztesi koltseg tobbszorosen visszajott, aki kalozkodni akar boldog lehet hogy nem cseszteti a program, aki meg multizni akar keszsegesen fizet. Jol jart a jatekos, jol jart a kiado, jol jart a fejleszto, sot, szerintem sokkal tobb peldany kelt a multiplayer miatt, mivel singleben ki lehetett probalni. Ez egy kovetendo pelda. A kalozkodast soha nem lehet teljesen kiirtani, megprobalni is felesleges, ha az csak egy kicsi kellemetlenseget is okoz annak aki megtiszteli a fejlesztot a penzevel.

A blizzard jatekok meg olyanok amilyenek, akinek bejon az fizet, akinek nem, az meg legalabb ki tudta probalni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#41) kelzsoca válasza #65675776 (#34) üzenetére


kelzsoca
félisten

Továbbra is várom az építő jellegű javaslatokat. Könnyű kritizálni egy meglevő rendszert.

PS3-ra, egy olyan konzolra ahol nincs warez, továbbra sem látom értelmét ezeknek a védelmi eljárásoknak.

Azt pedig hogy a megvásárolt tartalmat nem tudom leosztani még 4 embernek, még valahogy lenyelné az ember (bár ez eddig ment, és nem hinném hogy hatalmas károkat okozott) de azt hogy 1 gépen több fiok esetén sem lehet futtatni már szemét húzás a kiadó részéről.

(#30) elithun

Nyilván valahogy kibírod nyaralás alatt hogy nem játszol 1-2 PSN Store-ról letöltött játékkal :)
De a gépben van wifi is, ha olyan helyre mész már van is internet (az más kérdés milyen minőségben, illetve ingyenesen vagy fizetősen lehet megoldani)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#42) #65675776 válasza Esmein (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Namost az a probléma, hogy a WoW féle modellt kezdik átvenni a gyártók az RTS-ek világában. Ergo a korábbi single RPG-k (pl KotOR) átköltöznek színtisztán MMO-ra. Gratulálok, aki meg single akar játszani, az dögöljön meg. És a jelek szerint a HoMM széria is így jár. Nagyon nem vagyok biztos benne, hogy ez a jó út. Lehet sokakat bele lehet ebbe kényszeríteni, de én inkább akkor nem foglalkozom a folytatással. És nyilván nem én vagyok az egyetlen. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a játékos jól járt.

Egyébként ez az út is alapvetően a fejlesztők spórolása a saját munkájukkal. AI-t már nem nagyon kell írni pl.

kelzsoca: Ez már ilyen. A játékot az adott felhasználó részére veszed meg, nem az adott géphez.

[ Szerkesztve ]

(#43) macman507


macman507
aktív tag

Kiváncsi vagyok, mi lesz a válasza a hacker-eknek! :)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#44) Esmein válasza #65675776 (#42) üzenetére


Esmein
nagyúr

"Nagyon nem vagyok biztos benne, hogy ez a jó út. "

En biztos vagyok benne, hogy nem ez a jo ut, ezert is nem a wow-ot emlitettem a masodik hozzaszolasban peldaul, hanem a diablot mert az meg a regi modell szerint kerult eladasra. Relative gyonge masolasvedelem, es betonkemeny jatekelmeny. A WoW penzugyi modellje is kivalo, de nem alkalmazhato minden jatekstilusra. Aki erobol akarja rahuzni az rtsekre, meg fpsekre, az valoszinuleg bele fog bukni.

Tovabbra is azt favorizalom, hogy legyen masolasvedelem, de aki mar odaig eljut hogy belenyul a penztarcajaba, azt ne vagjuk szajon hogy "na, azer latom jo gyerek vagy de tudjad mi van ha botlasz". (persze megertheto hogy az Ubi ragaszkodik a jatekaihoz, draga volt ahhoz hogy par suhanc eltulajdonitsa, de aki jo es elvezheto jatekot csinal az fog hosszu tavon megmaradni a piacon, akarhogy trukkozik akarki mindenfele vedelmekkel)

Sot, azt is hozzateszem, hogy en pl vagy 8 legalis masolattal rendelkezem diablobol. Parat kitiltottak mert rosszalkodtam, de mindig megvettem mert a vegen mar olyan rohejesen olcso volt, hogy csakazertis visszamentem.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#45) orbano válasza #65675776 (#34) üzenetére


orbano
félisten

a warez, ahogy a világon minden bűnözési forma az egész társadalmi/gazdasági rendszer velejárója. tenni ellene a rendszeren belül olyan, mint ha egy száguldó kocsi padlólemezét taposva próbálnád azt megállítani.
így elvárni itt bárkitől egy építő jellegű megoldást a warezra... hogy is mondjam... nem fair.

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) orbano válasza Esmein (#44) üzenetére


orbano
félisten

ez így van. minőségi játékélménnyel még engem is rá lehetett venni játék legalási formában történő beszerzésére :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) gábbor válasza iBlast (#1) üzenetére


gábbor
tag

Mit törnek fel? PS3 a mai napig nincs feltörve! Baromság ez a DRM!

(#48) ollie válasza gábbor (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem a törés miatt van ezen a játékon DRM. E nélkül többen - több gépen - is játszhatnak ugyanazzal a játékkal, így megoldották, hogy ne lehessen.

***

(#49) Wolverine válasza kelzsoca (#41) üzenetére


Wolverine
félisten

Ennek nyilván az a magyarázata, hogy rá akarják szorítani a játékosokat arra, hogy minden őket érdeklő játékot megvegyenek eredetiben, és utána azt ne tudják továbbértékesíteni használtan. Ez durvábban visszaüthet, mint a kalózkodás elleni lépések...

#42: a KotOR nem RTS, nyilván elírtad :)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#50) #65675776 válasza Wolverine (#49) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, jogos. Ki is javítom inkább...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.