Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Okos kezdeményezés, kíváncsi vagyok, lesz-e értékelhető hatása. Talán igen, ha évente megismétlik.

Nem nélkülözi az iróniát, hogy demokratikusnak mondott államokban a politikusokat megválasztó lakosságnak ily módon kell tiltakoznia az őket (???) képviselő politikusok hatalmi tébolya ellen.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) -kdM-


-kdM-
senior tag

hol lehet ilyen polot kapni? :D

(#3) bambano válasza shtml (#1) üzenetére


bambano
titán

Márha a demokratikusnak mondott államok valóban demokratikusak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) róland válasza -kdM- (#2) üzenetére


róland
veterán

Itt vannak a pólók: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#5) róland válasza róland (#4) üzenetére


róland
veterán

Innen le is tölthető különböző formában a póló mintája: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6) shtml válasza bambano (#3) üzenetére


shtml
őstag

Bizony. Nem véletlenül írtam demokratikusnak mondott államokat.

Jó dolog ez az egyre erősödő tiltakozás. Bár továbbra is alapvetően pesszimista vagyok e témában.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#7) Flame_


Flame_
tag

Ehhez tömören csak ennyit tudnék hozzátenni:


http://punditkitchen.com/2008/10/07/political-pictures-osama-bin-ladin-still-free-you/

Ott leszek.

[ Szerkesztve ]

(#8) matatakakiba


matatakakiba
csendes tag

"Számon tarthatják, mit telefonoztam
s mikor, miért, kinek.
Aktába írják, miről álmodoztam,
s azt is, ki érti meg.
És nem sejthetem, mikor lesz elég ok,
előkotorni azt a kartotékot,
mely jogom sérti meg. ...
... Óh, én nem így képzeltem el a rendet.
Lelkem nem ily honos.
Nem hittem létet, hogy könnyebben tenghet,
aki alattomos.
Sem népet, amely retteg, hogyha választ,
szemét lesütve fontol sanda választ
és vidul, ha toroz."

Már József Attila is felismerte, hogy az államhatalom túlburjánzása - akármilyen formában is jelentkezik - erősen korlátozhatja, korlátozza személyiségi jogainkat. A gátlástalan, bűnöző lelkű, hatalomra éhes (politikai, gazdasági) emberek kezében szörnyű fegyvert ad az egyre gyorsuló technikai fejlődés.

(#9) Fáraó


Fáraó
őstag

Már több film is bemutatta a jövőt, amiben szegény ártatlan hősöket gonosz állami gazfickók üldöztek.
Sztem itt nem lehet konkrét határt húzni a megengedhető és a tiltott között, annyira egyediek az esetek.
Az viszont tény, hogy az utcai videókamerák felszerelése csökkentette a bűnözést.
Csak a szalagra felvett rosszfiúkat nem tudják még elkapni. :((

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10) ddekany válasza Fáraó (#9) üzenetére


ddekany
veterán

Konkrétan... ismerősömnél éjjel betörtek a lakásába (egy környéken rendszeresen garázdálkodó banda), és a kapura néz egy biztonsági kamera a szomszédos épületről. Plusz, ellopták mobilját, amit bekapcsolva felejtettek, úgy, hogy másnap fel tudtam őket hívni (megállapítottam, hogy van kutyájuk :) ). A rendőrség nem tudott mindezzel mit kezdeni... a telefon helymeghatározásra nem volt joguk (állításuk szerint egyébként, de valószínűleg tényleg nem), a kamera felvétel kapcsán meg később azt mondták kb hogy "ja, az már úgysincs meg", ergo, gondolom meg sem próbálták megszerezni.

(#11) CimbiX válasza ddekany (#10) üzenetére


CimbiX
aktív tag

A telefon helymeghatarozasara csak allami szerveknek van joguk, ha nyomos indok van, akkor a szolgaltatonak lepnie kell (es tud). A hatart viszont az eröszakszervek allapitjak meg.

Kivancsi vagyok, hogy ez a 11-ei megmozdulas mennyire fog tömegeket mozgatni es arra is, hogy mennyire talal utat a mediaba. En NO-ban elek, es nalunk is pont most kell ev vegeig beszerelni a kis fekete dobozkakat, amik minden netes megmozdulasodat logoljak. Hogy ehhez kinek lesz majd hozzaferese, az meg nalunk is vita targya...

(#12) FoxiestFox válasza CimbiX (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"En NO-ban elek, es nalunk is pont most kell ev vegeig beszerelni a kis fekete dobozkakat, amik minden netes megmozdulasodat logoljak." :Y :Y
:(

(#13) ddekany válasza Fáraó (#9) üzenetére


ddekany
veterán

"Az viszont tény, hogy az utcai videókamerák felszerelése csökkentette a bűnözést.
Csak a szalagra felvett rosszfiúkat nem tudják még elkapni. :(("

Ja, erre el is felejtettem reagálni... Ha lenne mindenkiben RFID és megfelelő regisztráló rendszer is lenne telepítve a városban (ami rögzíti az emberek koordinátáit, azaz hogy ki mikor hol volt), az utóbbi sem lenne gond, hiszen akkor vissza lehet nézni, ki volt adott koordinátán a felvétel készültekor. Betöréseknél dettó, kamera felvétel sem kell -- kik jártak a lakásodban abban az időtartományban amíg nem voltál otthon. Néhány év vagy évtized és az emberek akarni fogják ezt a rendszert, ott ahol az kisstílű bűnözés elviselhetlen mértékűre nőtt. Persze ha anélkül is elfogadják, akkor meg lehet a bűnözős szakaszt is úszni... ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) róland válasza ddekany (#13) üzenetére


róland
veterán

RFID

Mi dolgozunk vele. Szerencsére nem beültetett/beültethető változattal.

Meghibásodási aránya kiemelkedően magas.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) shtml válasza róland (#14) üzenetére


shtml
őstag

Mitől hullanak el olyan nagy számban? ESD?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) róland válasza shtml (#15) üzenetére


róland
veterán

Túlságosan érzékeny szerkezet. Rosszul tűri a fizikai behatásokat. Évi 1000-1500 db-ot selejtezünk belőlük.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.