Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Alpachino válasza Gyuri27 (#50) üzenetére


Alpachino
veterán

Majd meglátjuk :K de egy ATI fanatikus szemében az NV sohasem volt jobb és nem is lesz.. :C
Bármit mutatnak a tesztek.

"Sok gyártó kihátrál az nv mögül"

Én ezt másképpen látom. Nem az NV. karik alá pechelni a játékok töbségét :N

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#52) Killing válasza Alpachino (#51) üzenetére


Killing
addikt

A játékgyártók jóhogy nem hátrálnak ki, nekik éri meg legjobban a twimtbp. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#53) stevve válasza Komcsi (#43) üzenetére


stevve
nagyúr

Igazad van. Akinek elbírja a pénztárcája. Ez a kulcsszó. Egyedül is többet eszik mint az én gépem 2x, ami folyamatos terhelés a pénztárcára, ráadásul akkor, amikor megveszed, egy akkora kiadás, amibe megint csak beleférne a gépem ára 2x. Én ennyit egyetlen VGA-ért sem adnék, főleg annak tudatában nem, hogy csupán max. 10%-kal ha jobb az 5870-nél, de néhol annyival sem.

SLI-ről meg ne is beszéljünk... az már négyszeres szorzó, "quad damage" :DDD Hát még ha nem csak kettő van benne... annál a négyutas SLI-nél csak maga a kártya megeszik óránként 46 forintot. És valószínűleg beleégne az alaplapba, ha zárt házba tennék. :D

[ Szerkesztve ]

(#54) Killer01


Killer01
őstag

Hát én is csak vártam és vártam a fermire. Először azért hogy vehessek egyet (ha már csak nv kariim voltak), aztán a fogyasztásról szóló hírek után már csak az árverseny miatt. Hiába vártam, sajnos most is csak várhatnék, de hál'isten megvettem 1 hónapja az 5770-emet, és boldogan használom különösebb probléma nélkül. Az ára azóta is annyi, de ezen - látva az nv csetlését-boltlását - nem is csodálkozok. Azért szurkolok nekik, remélem tudnak elfogadható áron jó hardvert kiadni középkategóriában is.

(#55) Eddie141 válasza stevve (#53) üzenetére


Eddie141
senior tag

De ismét nem gondoltolkoztok távlatokban :)
Én pl csak azért várom a 460-ast, mert ha mondjuk nem lessz drágább 55-60ezernél(amire azért megvan az esély), és megüti mondjuk egy 285ös szintjét, vagy egy picit még felette is jár, akkor már megérné nekem lecserélnem a 280Top-omat, hiszen mégiscsak dx11 (persze ismét kérdéses, hogy középkategóriával hogy hajtok meg 1920*1200-at dx11-ben)
Én spec nagyon várom, hogy mit dob az NV.
A fanatikusság, és az elvakult szerelem ebben atársadalomban, és a piacgazdaságban szerintem már igen kevés szférában működő elv, és az IT világ közel sem az :B

Szerk.: Annyival azért még kiegészíteném, hogyha már úgyis kívánosat játszunk, akkor közelítse meg mondjuk az 5850 teljesítményét :)

[ Szerkesztve ]

(#56) audi100td válasza stevve (#53) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ez nem csak pénztárca kérdése, azért mert valakinek van pénze, esze is lehetne (persze a 2 gyakran nem fér meg egymás mellett), nem tudom mire kell GTX480 Quad-SLI, játszani bőven elég egy közép-/felső-középkategóriás kártya (akár az előző generációból), kivéve 1-2 szarul megírt játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#57) JoolsNOS válasza choosen (#42) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Tessék:
[link]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#58) Spr1nG válasza audi100td (#56) üzenetére


Spr1nG
tag

Játszani tényleg elég egy 5850, de akkor mivel magyarázod, hogy fogynak az eszetlen teljesítményű kártyák és processzorok?
Az ember mindig többet akar. Én miért raktam egy gépbe egy 4870X2-őt + egy 4870-et? A 3,6GHz-n üzemelő quad sem tudta etetni őket rendesen. Teljesen felesleges volt. Viszont mindenki tátott szájjal nézte :DDD . Mindenkinek meg van a hülyesége, ez hajtja előre a technikai fejlődést :K Vagy csak én vagyok a hülye és megint hülyeségeket írok, hogy gyűljön a hsz... ;]

http://www.spring-gas.hu

(#59) Sárpac válasza JoolsNOS (#57) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hétfőn este 10körül csinálok egy komplett tesztet de lehet keddre lesz meg ha megjön a konfig hiányzó darabja gt220+ati hd5870 metro2033-ban nagyon kíváncsi leszek a min fpsekre a külföldi tesztek alapján 3x lett hiszem ha látom.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#60) audi100td válasza Spr1nG (#58) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem írsz hülyeséget, ilyen materialista társadalomban élünk, sajnos...

(#61) stevve válasza Eddie141 (#55) üzenetére


stevve
nagyúr

Igaz-igaz, ha lesz jó teljesítménye és ára, akkor bejöhet a kártya. Persze ez majd kiderül. Én nem vagyok elvakult, de talán nem is jött le egyik hsz-emből sem. Nagyon vártam, mit hoz a Fermi és a nagy számítási teljesítmény, de játékokban jósolható volt valami hasonló. A fogyasztás és a hő is várható volt, miután kiderült a magméret.

Az egyetlen, amire még nagyon kíváncsi vagyok, az a számítási teszt. Videotömörítés, SETI vagy egyéb, ami megdolgoztatja azt a sok CUDA egységet.

(#62) -KP-


-KP-
addikt

Hát én nagyon vártam ezt a fermit. Leginkább a középkategóriás kártyákat. Nem azért, mert venni akartam, hanem az árverseny miatt. Arra vártam leginkább, hogy az 5750-5770 kártyák árai essenek valamennyit... De úgy tűnik nem lesz itt árverseny még jódarabig...

(#63) stevve válasza -KP- (#62) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, nem fognak esni az árak. Nem is látom, hol lehetne megfogni a dolgot. Be van lőve minden szegmens rendesen, ez mostanában nem fog változni szerintem. :( Talán a Fremi árak fognak csökkenni, de az meg fájó lenne az nV-nek.

(#64) kpal válasza Eddie141 (#55) üzenetére


kpal
veterán

Jobb ha meg tartod még kicsit a 280-at és később cserélsz lehet hogy báni fogod hogy megveted és nem ugy DX11-be ahogy vártad.Inkább még 1 generácót várj.

(#65) Daczy válasza Gyuri27 (#50) üzenetére


Daczy
aktív tag

Azért G80 vs R600 (vagy később RV670 és RV770) csatáját NEM azért nyerte az nv, mert az ő cuccukra írták a programokat. Sokkal inkább azért, mert mérföldekkel jobb volt az a GPU. És hidd el, ha látnának még pénzt a GPU piacban, akkor a mai napig fejlesztenének becsülettel, és aláznák az ATi megoldásait. Így viszont a vörösök vannak kicsit vicces helyzetben, ugyanis egy nem játékra készült architektúra is felveszi a versenyt képességekben a Cypressel... Azt értem én, hogynem lett túl szerencsés a fogyasztása , melegedése, zajszintje miatt,dehát nem is játékra készült a chip ;)

(#66) JanR válasza Daczy (#65) üzenetére


JanR
addikt

Gratulalok...

(#67) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Srácok!

Ez az állandó kettős mérce már unalmas.

Főleg, hogy ez egy olyan hír, amibe nem is igazán lehet belekötni, mert korrektül le voltak írva az információk, illetve, hogy mire lehet számítani a közeljövőben középkatekoriában nvidia oldalon.

Ennek ellenére sikerült elvakult hülyeségekkel bepiszkítani ezt a topikot is. :U

Ha ez jól esik Nektek, akkor hajrá, csak így tovább.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

(#68) Pug válasza Daczy (#65) üzenetére


Pug
veterán

Erre a postra nem lehet mást mondani, mint hogy TROLOLOLOLOLOLOLOLLLLLL :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#69) dízelracer válasza Zso2 (#14) üzenetére


dízelracer
senior tag

Mert ez az igazság. :D

(#70) -KP- válasza stevve (#63) üzenetére


-KP-
addikt

ja. ezért is volt hogy apróról szereztem egy használt ati 4850et 15ezerér. Szerintem bőven kihúzom vele az elkövetkező 1-1,5 évet...

(#71) Sárpac válasza -KP- (#70) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Max nem metrózol!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#72) Janika!2


Janika!2
aktív tag

Ez várható volt. :U

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#73) Daczy válasza Pug (#68) üzenetére


Daczy
aktív tag

Hát kijön az emberből a torll néha, ha etetik

(#74) nkmedve válasza Sárpac (#71) üzenetére


nkmedve
őstag

Miért ne, én 4830-on toltam a Metro-t, kompromisszumokkal tökéletesen ment (1440*900, High). Ez igaz minden más olyan játékra is ami sokak szerint játszhatatlan Radeonon. Az ilyen gyengén megirt játékmotorok általában mindig tartalmaznak 1-2 olyan opciót amivel az FPS-t padlóra lehet küldeni, de a látvány alig javul. Ezeket ki kell kapcsolni s szép az élet.
Bár tudom, sokan vannak úgy, hogy számukra csak akkor élvezhető egy játék ha minden létező opció maximumon van.

Én is meg tudnék venni egy Fermit vagy 5870-et, de minek. A jó játék igy is tökéletesen élvezhető, a rossz pedig nem lesz semmivel jobb. Persze ez csak az én véleményem, nem vagyok hardcore játékos.

(#75) HaZsolt válasza nkmedve (#74) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ez lesz az én VGA-m. Ha 50ezer lesz meg is veszem:)

(#76) -KP- válasza Sárpac (#71) üzenetére


-KP-
addikt

ilyen hulladék gamékkal nem játszom amúgysem...

[ Szerkesztve ]

(#77) Mr.Csizmás válasza nkmedve (#74) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Miért ne, én 4830-on toltam a Metro-t, kompromisszumokkal tökéletesen ment (1440*900, High). Ez igaz minden más olyan játékra is ami sokak szerint játszhatatlan Radeonon.

+1 :)

így voltam a GTA4-el. Ahhoz képest medium text. q., minden más high, és 35-40 fps :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78) Killing válasza Daczy (#65) üzenetére


Killing
addikt

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#79) mmdms


mmdms
addikt

Nem tudom nézte-e valaki az nv honlapját, de ez a driver csak is a ferminél található. WHY?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#80) audi100td válasza mmdms (#79) üzenetére


audi100td
nagyúr

A hírben is szerepel, hogy csak a fermihez készült...

(#81) subaruwrc válasza mmdms (#79) üzenetére


subaruwrc
félisten

csak azt támogatja?

(#82) mmdms válasza audi100td (#80) üzenetére


mmdms
addikt

Közben én is elolvastam...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#83) Zso2 válasza Mr.Csizmás (#77) üzenetére


Zso2
őstag

a gta4-ben a memória és a cpu a lényeg a vga nem hozz annyit ,mint az előbbiek.....amúgy meg ne mondja senki ,hogy 4830-on high beáll. normálisan tud játszani ezeken az új gamekon mint pl Metro,mikor a 4890-en is elkellne még + fps :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#84) Alpachino válasza Zso2 (#83) üzenetére


Alpachino
veterán

Ezek limitált szériás super 4830-ak. :C Nem tudtad ? :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#85) zakroland


zakroland
tag

Szerintem inkább egy 5970 alázó vga-t kéne már kiadnia az Nvidiának, hisz én is Nvidia fan vagyok, volt már több ati kártyám is, de egyikkel jobban megszívtam mint a másikkal...
Tényleg nem értem, az Atinak már fél éve ott a csúcstechnológiája, ezek meg még mindíg az alacsonyabb szériát akarják döntögetni.... :(

(#86) audi100td válasza Zso2 (#83) üzenetére


audi100td
nagyúr

Metro-t persze, hogy nem tolod maxon egy 4830-al de nem mindenkinek ez az igénye, legalábbis annyit nem ér meg neki, hogy 100k-ért vegyen alá vga-t, mint ahogy nekem sem.

[ Szerkesztve ]

(#87) nkmedve válasza Zso2 (#83) üzenetére


nkmedve
őstag

Metro is pont olyan mint Crysis, Cryostasis, stb. Meg kell találni a megfelelő beállitásokat és tökéletesen megy egy 4830-on is, úgy hogy jól is néz ki, bár Metro szerintem sok helyen elég randa bármilyen beállitáson (pl mikor a felszinen bóklászol). A felbontással is csinján kell bánni, FullHD-t valóban sok játéknál nem birnak már ezek a kártyák.

Ettől eltekintve nekem még egy darabig ez marad. Ami tényleg hozna valami javulást (5850 minimum) az túl drága, az alatt pedig nem érdemes nézelődni 4830 után. DX11 se valami nagy duranás eddig, nekem úgy tűnik, hogy FPS zabáláson kivül sok mindenre nem tudják egyelőre használni.

(#88) subaruwrc válasza zakroland (#85) üzenetére


subaruwrc
félisten

Szerintem inkább egy 5970 alázó vga-t kéne már kiadnia az Nvidiának, hisz én is Nvidia fan vagyok

:DDD

szerintem meg inkább csöndbe kéne maradnia az nv-nek mer én meg ati fan vagyok :DDD :DDD

(#89) zakroland válasza subaruwrc (#88) üzenetére


zakroland
tag

Az ati menjen a tudod hova...
(OFF)Mondom hogy több Ati vga-m is volt az elmúlt pár hónapban, egy 8800gtx után egy hd4850 1gb oc edition, és visszasírtam a 8800gtx-et. 1: teljesítményben, 2: kompatibilitásban...televoltak a játékok mindenféle kockával, utána hd4870 512mb, utána hd4870 vapor-x 1gb, és mindegyik szar volt....most egy gtx260+-om van, és ez maga a tökély :DD (/OFF)
Hajrá Nvidia!!!!!

(#90) z0li válasza zakroland (#89) üzenetére


z0li
csendes tag

Fent hagytad az nv drivert, mi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#91) Osynho válasza zakroland (#89) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem évek óta Ati vga-m van, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam, mint te. Ne keverjük ide a user error-t. :B Nem vagyok nVidia ellenes, volt Gef1 DDR-em, Gef 2 Pro-m is, de utána, amikor újítottam, mindig az Ati kártyák voltak jobbak ár-értékben. Amennyiben az nVidia kiad egy olyan terméket, ami megfelel nekem és épp váltok, meg fogom venni :K
Egyébként az, hogy "mindegyik szar volt", az miben jelentkezett nálad? Szerinted akkor miért vannak elégedett Ati vga használók? :U Mazochista mind? :DDD Vagy csak hazudnak a fórumokon, amúgy utálják a kártyájukat? :)

(#92) audi100td válasza zakroland (#89) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rengeteg ATi vga-m volt már és egyikkel sem volt még semmi probléma, szerintem a hiba inkább benned volt... :U

(#93) Bluegene válasza zakroland (#89) üzenetére


Bluegene
addikt

tipikus egypárti hozzáállás

nekem is volt nvidiám és utána az Ati-nek szebb volt a képe

kockákról meg nem tudok, max a játékban volt kocka objektum(láda:) )

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#94) Bluegene válasza Sárpac (#71) üzenetére


Bluegene
addikt

DX9-ben lehet vele nagyon jól
mutass különbséget!

és olvasd el az FPS-t(igaz ez aszem 5870, de full hd), simán viszi 1440-be
[link] Bad company 2-ben meg az a DX11 h feljebb engedi tolni az AA-t, szánalmas :O

egyenlőre ez a DX11 dolog egy nagy kamu marketing, nem is említem a dirt2-t ahol mikroszóppal képkockáként kell keresni a mesterségesen előállított különbséget, én átlátok a szitán: a DX11 csak azért van h jobban fogyjanak az új kártyák, és metroban drasztikusan visszaveti a teljesítményt(harmadolja kb) cserébe szinte semmit se ad

nem létezik h ezek a játékok DX11-esek, több éve fejlesztett játékot, begyakorolt DX9-et nem fognak gyökeresen átírni, csupán annyit csinálnak h letiltanak pár opciót amit csak DX11 kártyákkal lehet feloldani(de gyak DX9-be van megolva), beállítják h még egy 5870 is megizzadjon alatta és máris megveszi johnny a Fermi Sli-t, okos magyar gyerek inkább rátol egy ügyes hack-et és a 4830-cal ugyanott van :D

ugyanígy a crysis se volt dx10-es, az is kamu volt

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#95) Abu85 válasza Bluegene (#94) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A BattleField BC 2-ben a 16x AA a CrossfireX miatt van. DX11-ben ez is alkalmazható, de ha nincs CF-ed, akkor marad a 8xAA, amit DX10-ben is el lehet érni. A DX10 és a DX11 között a különbség, hogy DX11-ben lágy szélűek az árnyékok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#96) subaruwrc válasza zakroland (#89) üzenetére


subaruwrc
félisten

user errorral nem tudnak mit kezdeni :DDD

(#97) Sárpac válasza Abu85 (#95) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Érdekes mintha a fegyver AA-ja szebb lenne DX10 alatt igaz árnyékban tényleg nincs..:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#98) Bluegene válasza Abu85 (#95) üzenetére


Bluegene
addikt

most komolyan, lágy széleűek az árnyékok

ilyenkor hanyatt kéne vágnom magam? és DX9-be mi a különbség?

a Metro 2033-ra mi a magyarázat? ott azért durvább a dolog 20-25 Fps DX11 és 60+ FPS DX9 miközbe szemmel nincs különbség, ez azért van h Johny vaterja megvegye neki a 5970-est és társait, egy erőmű kell a "DX11"-hez

sztem ki fog jönni arra egy hack, mert ez csak marketing, nincs szükség erre a DX11-re, csak azért találták ki h kivegye az Ati a pénzt a zsebünkből alapvetően

nem hinném h DX9 mellett ezek a dolgok nem oldhatók meg
a másik h úgy volt h a DX10 és a DX11 is gyorsít elméletben, nagy hazugság a gyakorlatban

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#99) Abu85 válasza Sárpac (#97) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A fegyver más szögben van. Ez tipikus deferred rendering és MSAA betegség. Csak a shaderes AA javíthat ezen, de erre nem vették a fáradtságot a fejlesztők. Az árnyéknál dettó ez a helyzet. Bár ott a DX10.1 sem segítene. Erre jó lehetne az AMD DC5.0-as AA algoritmusa, vagy talán egy analitikus AA feldolgozás.

Bluegene: DX9-ben és DX10-ben csak az élsimítás engedélyezése a különbség. DX9-ben nem lehet kinyerni a szín részinformációkat.

A Metro 2033-ban a tesszellálás jelent olyan 10-15% mínuszt, a fejlett DOF pedig kinyírja a mai kártyákat ... 40-60% deficit függően a jelenettől.

Megmondom neked őszintén, hogy a lágy szélű árnyékokat meg lehetett volna csinálni DX10-ben is a BF: BC 2-ben, csak maga az algoritmus sokkal több erőforrást zabálna. A Dirt 2-ben is ez a helyzet. A Post process High opció működhetne némi kódolással DX10-ben, de még a HD 4870 X2 is padlót fogna. Hiányzik a Local Data Share, ami magát a feldolgozást háromszorosára gyorsíthatja.
A DX10 annyit nem gyorsít, a nagyobb változások a DX10.1 és a DX11 alatt észlelhetőek (Gather4 és LDS támogatás), ettől függetlenül, ha a fejlesztők, ezt az extra sebességet felhasználják a szebb grafikára, akkor nyilván lassabb lesz összességében. A BattleForge az egyetlen program, ami ugyanazt a grafikai minőséget használja DX10-től DX11-ig. Egy DX10.1-ben +20-22%-ot, míg DX11-ben +50-55%-ot hoz a DX10-hez viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#100) Bluegene válasza Abu85 (#99) üzenetére


Bluegene
addikt

fejlett DOF : ez a depth of Field lenne?

tüzetesen összehasonlítottam a fórumos képeket kinagyítva, hát nem sok különbséget látni

lehet más jelenetnél igen, de vajon megéri-e, sztem nem, olyan erős kártya kell ami évek múlva jelenik meg és nem dobja meg a látványt, sztem semmivel

Megmondom neked őszintén, hogy a lágy szélű árnyékokat meg lehetett volna csinálni DX10-ben is a BF: BC 2-ben, csak maga az algoritmus sokkal több erőforrást zabálna. és ez baj? amúgy is elég jól fut a játék :) , mondjuk ez tényleg mikroszkópikus különbség

mind1 én csak Sárpac beszólását próbáltam cáfolni, h a metrot nem képes futtatni a 4830, sztem igen, DX9-be és 1440-be

most lehet azt mondani h az nem a max látvány, hát sztem pár mikroszkópikus látványjavítóért(amit észre se vennél ha nem szólnak) nem éri meg erőlködniaz utolsó két kép a tanuságos, DX9 maxed és DX11 maxed, sztem semmi nincs köztük, viszont 60+(60-80) és 20 durva

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.