Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Majd meglátjuk, mi igaz a pletykákból :)

(#2) FoBCRaistlin válasza ^Clown (#1) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

kíváncsi leszek, hogy ez a kari mit tud majd ha egyáltalán kijön. Remélem ez már Geforce és nem Grillforce lesz ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#3) JanR válasza FoBCRaistlin (#2) üzenetére


JanR
addikt

En nagyon bizom ezekben az uj nv karikban :D :U

(#4) Gyuri27 válasza FoBCRaistlin (#2) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gyanitom, hogy nem nagy pukkanás lesz. Az nv-t ismerve már verték volna a mellüket.
Ha meg véletlenül használhatóra sikerül, az amd tarsolyában még mindig ott az árcsökkentés fegyvere.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) Taky válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


Taky
senior tag

Azért bízzunk benne, hogy "használhatóra" sikerül, már csak az árcsökkentések miatt is... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#6) Sicilian válasza ^Clown (#1) üzenetére


Sicilian
addikt

Azt Én is kíváncsian várom...

nothing is true everything is permitted..

(#7) LordX válasza FoBCRaistlin (#2) üzenetére


LordX
veterán

Realisztikusan erre nem sok esély van, hacsak majdnem nulláról tervezték volna újra a kártyát, és akkor meg már azt tennék be a mostani csúcstraktor helyére..

(#8) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

miután befutott, futhat is tovább :DDD

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#9) Eddie141


Eddie141
senior tag

Talán ez lehet az én belépőm a dx 11 világába :) Kiváncsi leszek, hogy egy 280-ast érdemes lessz-e lecserélni egy ilyenre :K

(#10) szuper-t válasza Eddie141 (#9) üzenetére


szuper-t
senior tag

veled ütt izgulok mert a 280 ad párja van az én gépemben is ;]

(#11) TK36


TK36
aktív tag

Én nekem meg DirectX 9-es kártyám van még.
Azért a piacnak és nekünk vásárlóknak jó lenne ha jönne ez a variáns is.

(#12) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Dobálja csak ki nv a kisebb karikat már ár csökkenést szeretnék!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#13) aram01


aram01
nagyúr

kíváncsi leszek rá

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) Zso2 válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


Zso2
őstag

azt nem értem, miért kell ilyen állat módon fannak lenni,hogy már csuklóból jön a válasz,hogy majd az amd így-úgy. :N

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#15) Gyuri27 válasza Zso2 (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

Állitottam valótlanságot? ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jöjjön csak jöjjön, erre (is) várunk már elég régóta!

...

(#17) spirit007 válasza Zso2 (#14) üzenetére


spirit007
senior tag

Mert növeli a klikk/hsz számot és Abunál ez a cél :)

(#18) zsirfecske


zsirfecske
addikt

csak az ára is selejthez mért legyen :)
megjegyzem amd-nél sem jön be a 4830/5830 vonal.

(#19) huszar90 válasza szuper-t (#10) üzenetére


huszar90
aktív tag

Szerintem pedig egálban lesz a teljesítményük de ez csak az én szerény véleményem :P

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

-480-as legalább 2%-al lesz gyorsabb mint 5870
-470-es a 5870-5850 között lesz
-460 pedig a 5850-5830 között :)) :)) :)) :))

kicsit elkéstek ezzel, szerintem.

(#21) Daczy válasza #16939776 (#20) üzenetére


Daczy
aktív tag

miért is?

(#22) Joachim21


Joachim21
senior tag

GF100 tuti nyerő lesz egy Tesla kártyán, de mint GeForce nem hozza amit sokan vártunk tőle :(

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#23) #16939776 válasza Daczy (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

A másik gyártó már tavaly szeptember közepén tudta ezt a szintet hozni:)

ha ilyen selejt-aránnyal dolgozik NV akor ebből nem lesz árverseny :(

tudom mire képes két 5870, és kib*szott cpu limites a dolog,

nem hiszem hogy két 480 sokkal jobban menne.

[ Szerkesztve ]

(#24) danati


danati
senior tag

Kíváncsi leszek rá. Már régóta fontolgatom hogy le kellene cserélnem a VGA-mat, de eddig nem találtam számomra megfelelőt. Talán majd ez. :)

(#25) Eddie141 válasza szuper-t (#10) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hátha az Nvidia is meggárgyul, ahogy az amd szokott, amikor a konkurensek új kártyákat szórnak a piacra, és alacsony árkategóriába helyezi :P Akkor mindeképp megérné :) Szerintem itt nem nagyon a teljesítmény, inkább az ár fog dönteni, mert teljesítményben min ugyanaz kell legyen az előre kalkulálható specifikációk miatt :) De sajnos az alacsony ár nem valószínű, mert akkor hogy adnák el az előző generációbol bennragadt darabokat?
(ha még alacsonyabb árral, akkor nem érdekel a dx11, lessz 280Tri SLI :DDD )

(#26) Daczy válasza #16939776 (#23) üzenetére


Daczy
aktív tag

Ilyen alapon az nvidia már 2 éve tudta hozni a HD 5870 szintjét...(GTX 295)
sőt, hogy házon belül maradjunk, HD 4890 - HD 5830 ;)

(#27) audi100td válasza Daczy (#26) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, 2 GPU-val és ~300W-os fogyasztással, az nV el van maradva legalább fél évvel, nagyon fannak kell lenni, hogy ne vedd észre...

(#28) Daczy válasza audi100td (#27) üzenetére


Daczy
aktív tag

Én csak a #20 as kommentet nem értem igazából. Most úgy őszintén, mit vártatok? az összes GTX 40%-kal jobb lesz, mint a HD 5870? :F

(#29) Osynho válasza zsirfecske (#18) üzenetére


Osynho
addikt

A 4830-al mi a bajod? :Y

(#30) #16939776 válasza Daczy (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

engem a középkategória sosem vonzott: :)

NV eddig semmi meggyőzőt nem mutatott, számomra.

a 4x0-es szériával sem lesz ez másképp, sajnos.

hiába a hatalmas vga teljesítmény, ha 4ghz-s i7-en is cpu limites a game (két 5870)

és az SLI sem skálázódik túl jól...

(#31) Daczy válasza #16939776 (#30) üzenetére


Daczy
aktív tag

ez mind szép, és jó, de egészen más miatt reagáltam a hozzászólásodra. őszintén, te mit vártál a GTX 460-470-től, hogy így kineveted? Ezek a megoldások a vele egálban lévő Radeonokat célozzák, szóval nem értem, miért olyan nevetséges, hogy a képességeik is közel azonosak velük...

(#32) Gyuri27 válasza Daczy (#31) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert ugyanazt a teljesitményt drágábban és melegebben fogják tudni. Tehát nem alternativa. A másik meg az, hogy aki olyan teljesitményű vga-t akart az már vett egy radeont, mert nem győzte várni a csoda fermit. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#33) Alastair' válasza Gyuri27 (#32) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Gondolom te már lemérted a két kártya közti különbséget, hogy ilyen magabiztosan reagálsz.
Az egész PH közönsége a saját tesztjeidet szeretné olvasni! :R

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34) Gyuri27 válasza Alastair' (#33) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az írónia itt nem segit barátom. ;)
Egyébként nem kell mérni itt semmit. Ha hajszállal jobb lene akkor az nv már mutatott volna valamit.
Nyilván az átnevezett vga-n szocializálódott rajongóknak ezt az egyszerü összefüggést nem lehet elmagyarázni, de gyanitom ettől még így van.
Gondolom az nv-nek az sem segit mostanság, hogy nem az összes játékot az ő termékükre írják (mint volt ez annó). Hiába no a régi szép idők elmultak. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#35) #16939776 válasza Daczy (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

fél éves lemaradásban vannak az ellenfélhez képest...

ahogy hallottam, nem fog kevesebbet fogyasztani mint versenytársa...

(#36) ^Clown válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ennél jobban nem is lehet leírni. +1 :)

(#37) stevve


stevve
nagyúr

Ha a fogyasztást és a melegedést megzaboláznák, használható lenne, de nyomott áron kellene adni. Új kártya ide vagy oda, kardinális dolgokon kellene javítania az nV-nek, nem csak letiltani egységeket.

(#38) JoolsNOS válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mutatott is, egy csomó teszt kijött amiben a gtxek verték az 5870et. A többi meg hétfőn kiderül. Az áruk magas, majd lejjebb megy. Én ugyis majd azt a kártyát veszem ami a legjobb ár/ teljesítményt adja kb nyár végén. És ne kezdjétek hogy az ati mindig jobb volt ebben, mert érdekes módon egy csomó teszben az ellenkezője jött ki. Annó 9600gt volt összehasonlítva pár atival, és abszolut győztesként jött ki ár/értékben. De most tény hogy az ati áll jobban.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#39) audi100td válasza JoolsNOS (#38) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet, hogy a GTX-ek pár százalékkal gyorsabbak (kérdés, hogy játék közben ebből észre lehet-e valamit venni), viszont rengeteget zabálnak, nagyon melegszenek és írtó zajosak, ezzel nekem sok jót nem mutatott...

(#40) eziskamu


eziskamu
addikt

Fiuk! Mától kampánycsend ;] Majd hétfőn kiderül (vagy nem) mit tudnak a kis Teslák.

(#41) Killing válasza zsirfecske (#18) üzenetére


Killing
addikt

Akkor ez csak neked nem tetszik, vagy sz@rod a pénzt. Elég nagy rést tömött be.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#42) choosen válasza JoolsNOS (#38) üzenetére


choosen
tag

linkelnél egy tesztet? fermi vs 5870, köszi

Gyula

(#43) Komcsi


Komcsi
tag

Nvidia így Ati úgy, mondhat mindenki akármit. Mindegyiknek van hibája. Az Atinál elegem van hogy újabb és újabb drivert kell várni mert (xp/vista/win 7) mindenhol van egy kis hibája.
Az Nvidia el van maradva fél évet??? Ha? Szerintem Ati is mert kb fél év kell hogy egy jó drivert kidobjanak a kártyához :)
Lényegében tök mindegy ki mit, hogyan fikáz vagy szeret, mert úgy is azt veszi meg amit elvisel a tárcája.
Én az mondom ha valaki rászánja magát már pedig rá fogja, mint én :)) , az tesz össze egy GX 480 SLI-t (azt) kivisz a világból, vagy GeForce GTX480: négyutas SLI-t.
Fogyasztás és melegség? Szerintem aki ebben a kategóriában gondolkodik az nem igen foglalkozik vele. A melegségre meg vannak nagyon jó hűtők ha zavar. Nézd meg

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#44) choosen válasza Komcsi (#43) üzenetére


choosen
tag

hát ott minden kártyának egyforma a hűtése

Gyula

(#45) Sárpac válasza Komcsi (#43) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Inkább az árazás a bökkenő hd5870 árában lenne árazva azt hiszem én is ilyet vennék de mivel nincs és várható egy újabb ráncfelvarrott revízió így ezen hatalmasat lehet bukni mellesleg könnyen eladhatatlanná válhat.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#46) azoli09


azoli09
tag

Szép napot
Ha jól tudom az ati csipe már 4 generáció óta ugyan az ,és az első három még nem volt az igazi ,jó mondjuk a 4xxx széria az már nem volt rossz , de az 5xxx már jól sikerült kártyák lettek ,kelet ennyi idő hogy ki forrjon ,így lesz ez a fermivel is a kövi generáció jobb lesz majd ,kapkodtak nagy volt a nyomás csúsztak , így ilyen körülmények közt nehéz tökéletes dolgot csinálni ,nekem is atim van de nem vetem meg a fermit ha javulnak és javítják a melegedést és a fogyasztás idővel lassan akkor majd én is veszek .
Szóval majd ki fórja magát a fermi :)

(#47) Komcsi válasza choosen (#44) üzenetére


Komcsi
tag

Igen mindegyiknek egyforma.
A link-el csak arra akartam utalni hogy mennyi gyártó és típus lesz belőle.
A hűtésről meg annyit hogy lesz aktív ill. víz is, de még ki tudja mik lesznek :)

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#48) Spr1nG


Spr1nG
tag

Pozitívum:
GYORS

Negatívum:
meleg
sokat fogyaszt
drága (nem hiszem, hogy ilyen kihozatal mellett olcsóbb lesz)
még nem lehet kapni

Játékos szempontból nézve, nem alternatíva az NV kártyája... (Bár biztosan kipróbálnám)

Persze megint egy olyan beszél akinek nincs pénze ilyesmire :DDD

http://www.spring-gas.hu

(#49) Alpachino válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


Alpachino
veterán

Gyurika, már megint filozofálsz :) pedig ezzel a nagyfokú ATI fanatikusságoddal nem valami hitelessek a kommentjeid :N
Ráadásul egyfolytában az NV felhasználóit sértegeted. Kicsit visszább kellene venned..nem gondolod ?

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#50) Gyuri27 válasza Alpachino (#49) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ne láss bele olyanokat ami nincs benne.
Amikor meg kijönnek a tesztek meglátjuk kinek van igaza.
Az elfogultságról meg annyit, hogy neked, nektek volt a legnagyobb szátok mikor az nv jobb volt. Holott akkor sem volt tiszta, hogy a hardver jó. Vagy a játékprogramozók optimalizáltak sikeresen. Esetleg adott nv driver trükközött egy kicsit. ;)

Sok gyártó kihátrál az nv mögül. Nem gondolkoztál rajta miért van ez? :B

Azt is én találtam ki, hogy a chipset fronton egy halom kaksit gyártottak és abból az üzletágból is ki kellett hátrálniuk. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.