Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bluegene válasza Bluegene (#100) üzenetére


Bluegene
addikt

jobban megnézve a Dx11-ben simább, de minimálisan

ennyiért nem éri meg :( :N

de valakinek lehet, akkor vegyen Fermi Sli-t 300K-ért, hozzá evga lapot és core i7-et

és akkor nem lesznek mikroszkópikus szöszök :DDD

szal gyerekcipőben még a DX11, de a Metro-nál basszus, hány ember vesz drága GFX-et, ezt hívják úgy hogy business :)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#102) Sárpac válasza Bluegene (#101) üzenetére


Sárpac
nagyúr

22-24colos 1080ps monitoron felesleges a szűrő szerintem hacsak nem 10cm-ről nézzük..:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#103) Abu85 válasza Bluegene (#100) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen az Depth of Field. Valójában Diffuse DOF, csak az nem mindenkinek mond valamit, míg az advanced egyértelmű, hogy jót jelent.

Tudok adni képet.

Tesszellátor: sorrendben kikapcsolva-bekapcsolva ... ha nem lenne egyértelmű ;]

Adv. DOF:

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#104) Sárpac válasza Abu85 (#103) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Így már érthető miért zabál annyi erőforrást!:)
Azért azokat a részeket kisimítani nem semmi számítás kell.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#105) Bluegene válasza Abu85 (#103) üzenetére


Bluegene
addikt

alul a második kép homályosabb, nekem az első tetszik :P

jah sry az első, de mitől homályos a második? talán az egy távoli részlet? tehát ami távol van az is jobban ki van dolgozva

mondjuk a tesszelátor jó, de ez sem ég és föld

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#106) Abu85 válasza Bluegene (#105) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ez van. Kinek a pap, kinek a Diffuse. ;]

A hagyományos DOF valamennyire torzítja a színeket. Emellett a Diffuse verzió finomabban bánik a nem fókuszált területtel. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#107) Bluegene válasza Abu85 (#106) üzenetére


Bluegene
addikt

és ez vesz ki annyi erőt a legizmosabb kártyákból is? ez? :D

ez a fókuszált terület aztért hülyeség mert a szemgolyód mozgását nem követi a gép, nem?

vagy a fegyvereddel ráfókuszálsz a célra és a többi homályos lesz? vagy amerre nézel

sztem ez inkább zavaró lehet

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#108) nkmedve válasza Bluegene (#105) üzenetére


nkmedve
őstag

A tesszellátor előnye itt tényleg látszik, bár én játék közben nem sokszor álltam meg Igor bá' szögletes fejét közelebbről szemügyre venni. :D
Igy, hogy csak ilyen közelről látszik a különbség, az összhatást nem igazán javitja, pedig szerintem az lenne inkább a fontos nem a részletek. Valahogy úgy tűnik, hogy ezek a DX11-es újitások mind csak ilyen közelről vehetőek észre (több poly, elmosódó árnyékok, stb.). Nem hozott semmi olyan kaliberű látványbeli javitást mint amilyen pl. a HDR volt annak idején, az tényleg hatással volt az összképre (ez ugyan úgy igaz a DX10-re is).
Nem tudom, hogy ilyen apró javitgatásokkal hogy fogunk a fotorealiztikus ábrázolás közelébe érni.

(#109) iSonic


iSonic
addikt

Hát kíváncsi leszek ez is olyan népszerű lesz, mint a 9600GT..

(#110) Abu85 válasza Bluegene (#107) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen ez lenne a VGA-gyilkos effekt. :DDD

Fókuszálj mindig a célkeresztre. :P

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#111) Robi BALBOA válasza Komcsi (#43) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"Fogyasztás és melegség? Szerintem aki ebben a kategóriában gondolkodik az nem igen foglalkozik vele." -Ez így nem igaz, engem például nagyon zavarna ha a karim +120w-al többet enne és ha egy 20w-os venti majdnem maxon pörögne rajta terhelés alatt! :O

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#112) JoolsNOS válasza Abu85 (#103) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát ezért gondolkszok én még mindig erősebb dx10es kártya vásárlásban.. Az ilyet csak állóképnél venni észre.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#113) Eddie141 válasza Robi BALBOA (#111) üzenetére


Eddie141
senior tag

Egyet értek :) Én is mindig erős rendszerre vágyom/vágyódom, de a hang és a fogyasztás is fontos tényező nekem. Ha mondjuk megterhelve teljesen kicsit többet fogyaszt, azt elnézem, mert nem megy a nap 24órájában 100%alékon a gép, de a hang alapjáraton, és még játék alatt is zavaró lehet, ha az ember nem fülessel, vagy nagy hangerőn nyomul, illetve ha olyanok vagytok mint én, akit idegesít a gépe hangja :D

(#114) egoistus válasza Abu85 (#103) üzenetére


egoistus
tag

ÚÚÚÚÚ bazzz nekem jobban bejön a tesszelátor off, most akkor mit mondasz soha ne is vegyek dx11-et??? Mert én már a far cry-nál azt mondtam mééééég ilyet, de azóta sem láttam ahoz foghatót, mert arra előszőr ránéztem azt mondtam na ez komoly. Azóta 5x komolyabb cuccok vannak de a játékok.....akit reflexből kell homlokon gyógyítani ak47-el 1/2sec alatt, naaaaa annak foszernek élethűbb a borostálya vagy valamije....ok köszi. Stalker sem volt csunya, de az meg nem gyere be játékmenet szempontból, így azóta csak CSS arra meg jó egy 8800gt még fullhádéba is. Talán a diabló3 fog rávenni egy vga cserére???(remélem)

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#115) Bluegene válasza JoolsNOS (#112) üzenetére


Bluegene
addikt

hát azért ha újat veszel akkor má legyen DX11 én azt mondom

mert jelenleg még tényleg elég izzadság szagú(igaz vitatható), de idővel egyre nagyobb értelme lesz(1-2 év múlva)

énszerintem az dönt okosan aki DX11 kártyát nem most, mikor még drága, hanem jövőre vesz mikor olcsósodik(én is így cselekszem)

szal idénre talán még nem kell kidobni a 4870X2-t és a GTX 285-öt :)

sztem egyébként a crysis2-nél megérheti majd a DX11

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#116) zakroland válasza Bluegene (#115) üzenetére


zakroland
tag

Szerintem meg a DX11 ugyanúgy "felcsapás" mint a DX10....azzal is mi volt? nem sok értelme volt, csakhogy el lehessen adni minél több vga-t. Én dx10-ben játszok, ha van akkormár belegyen kapcsolva :DDD , de szerintem akkoris rövid életű lesz, 1-2év és jön majd a dx 11.1 vagy dx 12 hogy a sok láma költse a pénzét a drágábbnál-drágább videókártyákra, és közben értelmetlen homályosítások jöjjenek létre a játékban...(nekem az élesebb kép jobban tetszik)

[ Szerkesztve ]

(#117) Bluegene válasza zakroland (#116) üzenetére


Bluegene
addikt

nekem is jobban bejön az élesebb :) ;)

crysisnál is ez volt h DX10-es lesz, oszt DX9-es az egész , sima config fájllal XP alól is játszható volt maxon, sőt szebbé is lehetett varázsolni és gyorsabbá

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#118) #93794560 válasza Bluegene (#117) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az agyatlan homályosítás engem is zavar. Pl. a MotoGP08-ban is kikapcsoltam a motion blur-t, mert nagyon zavart. A FIFA-kat is azért játszottam közepes részletességen, mert ha magasra állítottam, akkor teljesen feleslegesen elmosta a képet, ráadásul nem is mindig jól, és a színek is fakóbbak voltak, mint a közepes részletességen. A COD2-t is anno inkább DX7-ben játszottam, pedig a gépem simán bírta a DX9-et is, de nem szerettem, hogy két-három másodpercenként elhomályosodik a kép, amikor kapok egy lövést.

(#119) zakroland válasza #93794560 (#118) üzenetére


zakroland
tag

Egyszerű példa: NFS SHIFT
DX10-ben max beállításokon 140-es tempónál totál elmossa a képet, de 200-nál már nem látsz semmit a környező világból, szerintem feleslegesen, ezis csak parasztvakítás, mert értelmes grafikai fejlesztéseket nem tudtak kitalálni!
Na, de egy pöppet elkanyarodtunk a témától, lényeg hogy kíváncsian várom/várjuk az új gtx260-at, de szerintem jobb lenne ha gtx 490-495-t dobálnák piacra, hisz az esélyes a hd5970 leverésére esetleg...

(#120) zakroland


zakroland
tag

úhhh....gtx260-at írtam gtx460 helyett, sorry :C

(#121) JoolsNOS válasza Bluegene (#115) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát ja, 1-2 év. Csak lassan kevés a 9600 gt. Bár még nekem elég bőven. De én is úgy vagyok, hogy de jó lenne ha már erősebb lenne a cucc. Ezt a kényszert kell csak legyőznöm, és akkor nyár végén, ősze elején kifoghatok valami jó ár/érték kártyát.
(tovább biztos nem tudok várni :N )

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#122) ddekany válasza nkmedve (#108) üzenetére


ddekany
veterán

"Nem tudom, hogy ilyen apró javitgatásokkal hogy fogunk a fotorealiztikus ábrázolás közelébe érni."

Előrelátható jövőben szerintem sehogy. Amíg fiatal egy terület (itt a valósíidejű 3D), addig tud gyorsan fejlődni, aztán szépen lelassul a fejlődés. Egyébként meg, a valósághűség nem csak a 3D megjelenítésről szól, szóval máshova is kéne befektetni, ha azt akarunk. Állóképként mindig valósághűbbek a játékok, mint mozgón. Mert mogzón elkezdenek görcsölni meg "korcsolyázni" a karakterek, azaz nem igazán van interakció a környezetükkel, csak próbálnak egy kikalkulált pályán végigmenni mint valami villamos, közben mechanikusan futó/ugró/támadó animációkat játszva... nagyon látszik. És akkor ez még csak a vizuális rész... mert aztán még ott van a viselkedésbeni rész (mikor hova menjen illető, mit csináljon... AI). (Főleg ha valami komplexebb RPG szerű területről van szó... ott eddig ez mindig csak ígéret volt aztán nagy beégés. Amit persze én nem csodálok, ezek igencsak kemény diók. Csak mondom, hogy még ez is mind-mind hiányzik a realizmushoz.)

[ Szerkesztve ]

(#123) -KP- válasza Bluegene (#100) üzenetére


-KP-
addikt

ez az egész eleve ott értelmét veszti, hogy kinagyítva kell keresgetni valami különbséget. Ha kinagyítva egy állóképen is nehéz észrevenni valamit, hát akkor aztán végképp, mikor rohansz ezerrel, és nyolcvanan lőnek rád egyszerre egy akármilyen játékban...

(#124) Bluegene válasza -KP- (#123) üzenetére


Bluegene
addikt

jah azt viszont hamarabb észreveszed h nem 60 fps-ed van hanem 20(metrora gondolok)

szal egyelőre felejtős ez a dx11

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#125) Pug válasza Bluegene (#124) üzenetére


Pug
veterán

Igen, a Metroban felejtős

De szerintem nem csak ez az egyetlen DX11-es game... :U

(#126) ddekany válasza -KP- (#123) üzenetére


ddekany
veterán

Valószínűleg itt a sok kicsi sokra megy elvén fog már ez csak javulni... Egy előrelépésnél nem látod a különbséget, de ha 5 év alatt sok ilyen kis előrelépés összeadódik, ott már azért látod a különbséget a 5 évvel ezelőttihez képest. Így van ez mindennel... egy idő után a hatásában azonos előrelépés költsége meredeken nőni kezd.

Ja, meg azt se felejtsük el, hogy nem csak a végeredményben látható különbség számít, hanem az is, hogy a mögött mennyi munka volt. Ha DX11-re könnyebb a fejlesztés, mert kiforrottabb az architektúra, akkor ha régebbiek már kihaltak, ez önmagában egy előrelépés, akkor is ha nem nézne ki jobban a grafika vele.

[ Szerkesztve ]

(#127) Ren Hoek válasza Abu85 (#103) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát nemtudom ... Nekem első kép jobban tetszik,
és a DOF-nál is sokkal jobb a tradicionális... A másdiknál tiszta életlen az egész, azt pedig tudjuk hogy az életlen kép fejfájást okoz, mert megpróbál élesíteni a szem, de nem tud. Itt pedig egyetlen éles pont sincsen... Biztos hogy utóbbit kikapcsolnám. Tesszellátornál pedig egyáltalán nem érzem jobbnak.

Dehát valóban.. Kinek a tesszellátor, kinek a tesszelátorina.

(#128) zakroland válasza Ren Hoek (#127) üzenetére


zakroland
tag

Most ahogy jobban megnézem, tesszellátorral nem kockás az álla, mint nélküle, illetve az egész az kevésbé kockás, + a füle is kicsivel szebb...bár emiatt nem vennék 10-20-30-40e-vel drágább kártyát :))

(#129) LordX válasza Bluegene (#124) üzenetére


LordX
veterán

Az Unigine Heaven-ben is nagyítóval kell keresni a különbséget, és nem veri ki a szemed az első pillanattól, ugye.

(#130) Bluegene válasza LordX (#129) üzenetére


Bluegene
addikt

az nem játék tehát nem számít
:P

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#131) PNEUM válasza Bluegene (#130) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Nos az Nvidia vs. ATI flame olyan, mintha a hóembernek próbálná valaki elmagyarázni, hogy jó neki a meleg.

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#132) JoolsNOS válasza LordX (#129) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na ott azért durván le van "butítva" a dx9-10. Mert egy lépcsőt azért azzal is meg lehet csinálni. De ott nincs megcsinálva csak a lejtő :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#133) Bluegene válasza LordX (#129) üzenetére


Bluegene
addikt

egyébként is a 2900XT-től van tesselátor az Ati kártyákban, az enyém is képes rá

csak hát úgy programozzák le a játékokat, h csak a DX11-es kártyákon fusson a tesselátor, de meg lehetne oldani h régebbin is menjen, csakhát avval nem csalják ki a pengőket a zsebedből

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#134) JoolsNOS válasza Bluegene (#133) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Egy régebbi cikkben volt arról szó, hogy mi a különbség azokon a kártyákon lévő tesszelátor és a dx11es közt. Lehet csak vakítás volt, de el volt magyarázva miért nem működik. De igazábol a tesszelálás csak poligonszámnövelés, tehát nem értem, hogy miért kell erre külön egység, mikor szimpla erőböl meg lehetne oldani akár dx9 alatt is.Ennek akkor lenne értelme ha ki bekapcsolt állapot közt dx11ben nem lenne -50% fps. De van. Így dx9 is meg tudná csinálni sztem.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#135) Bluegene válasza JoolsNOS (#134) üzenetére


Bluegene
addikt

én már ki is próbáltam a tesselállást a 4850-en

volt vmi békás(asszem froglins vagy hogy hívták) demo, és azon ment a tesszelálás

tehát meg lehet oldani csak akarni kell, de nem akarják :( nem vagyok programozó, de tanultam maketingot és gazdaságtant, arra megy ki alapvetően a játék h minnél több minnél drágább kártáyt eladjanak, technikailag meg lehet oldani régebbi kártyákon is

jó példa amikor behozta az nv a fizixet, először nem támogatta a G80/G84, mert "nem alkalmas rá", felháborodás hatására aztán mégis engedélyezték

itt is az volt h cseréld le az újra(G92)

mondjuk nem vok hanyatt esve amúgy se tőle, kicsit lekerekíti a dolgokat oszt ennyi, persze lassít is cserébe

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#136) Bluegene válasza JoolsNOS (#134) üzenetére


Bluegene
addikt

[link]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#137) D4rkAv3ng3r válasza Zso2 (#14) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Én sem, majd lesznek pofáraesések amikor a szentéletű AMD b@szik árat csökkenteni. ;] Valahogy Fermi startjánál sem lépte meg sok fan bánatára.

(#138) Eddie141


Eddie141
senior tag

Ma van a "nagy" nap :D ;]

(#139) Bluegene válasza D4rkAv3ng3r (#137) üzenetére


Bluegene
addikt

persze mert a Fermi nem jelent igazi fenyegetést, túl drága és beszerezhetetlen és ritka

legalábbis 3 hónapig ez lesz még sztem

nyílván a kiskerek ha hozzájutnak egy-egy példányhoz, jó nagy profitot tesznek rá, mert aki igazán ilyet akar kifizeti úgyis

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#140) Arni90


Arni90
tag

Na ezt a kártyát én is kíváncsian várom.

(#141) zakroland válasza Bluegene (#135) üzenetére


zakroland
tag

lassan kiderül, hogy egy mx440-en is játszható a metro 2033, csak jól meg kell hackelni a játékot, a sok marketingfogás miatt :C

(#142) Bluegene válasza zakroland (#141) üzenetére


Bluegene
addikt

DX7 módban :DDD

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#143) zakroland válasza Bluegene (#142) üzenetére


zakroland
tag

Neem, ottis megy a dx11, csak ügyesen meg kell csinálni :C :P

(#144) -KP- válasza ddekany (#126) üzenetére


-KP-
addikt

hát szerintem ez nem igaz. ha valahol nagyítóval kell a különbséget keresni, akkor ha több ilyen dolog van, ugyanúgy csak nagyítóval lehet majd a különbségeket megtalálni.

számomra az releváns változás amit játék közben észre lehet venni, nem pedig az ahol egymás mellé rakott állóképeket kell nézegetni, hogy észre lehessen venni a különbséget!

(#145) Pug válasza -KP- (#144) üzenetére


Pug
veterán

Arra nem gondoltál, hogy minél fejletteb lesz a pc-n a grafikai megjelenítés, annál több a részlet, tehát a különbségeket egy idő után úgyis csak a részletekben lehet majd bizonyos effektek esetében felfedezni. A részletek adják ki az egészet, ha pl az össze kis "részlet effekt" le lenne minimálra húzva, akkor már persze szembetűnő lenne a különbség :K

(#146) LordX válasza JoolsNOS (#132) üzenetére


LordX
veterán

Nem, pont hogy ellenkező helyzet van!

A Dx11-ben vagy egy dolog (tessalation), amit marha egyszerű megcsinálni. Dx10-ben is meg lehet, de extra meló. Egyik játékban (Metro) vették a fáradságot, és megcsinálták (vagy kikerülték, és nagyobb felbontású modellt használtak). Másikban (Heaven - tekintsünk el attól, hogy nem játék) meg nem. És ez mindenhol így lesz. Egyik játékban meg lesz csinálva, másikban nem.

Egyébként mindenki tökéletesen félreértette, mit akartam írni - ezt.

(#147) JoolsNOS válasza LordX (#146) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én csak azt mondom, hogy a játékokban nem lesz olyan hiányérzet a tesszeláció mint az uniginnél. Meg az egy dolog, hogy könnyen megcsinálják dx11 alatt, csak úgy leveszi a teljesítményt, hogy nemigen éri meg bekapcsolni. Persze az alsó-középkategóriában.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.