Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Nem lehetne inkább azt csinálni, hogy amelyik weboldal automatikusan induló videót tartalmaz annak megrendelőjét/készítőjét egy kis csapat agyonveri, lassan, fájdalmasan?

(#2) Hosssszu válasza arnyekxxx (#1) üzenetére


Hosssszu
őstag

Én támogatom az ötletet! :R

(#3) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

"blokkolni fogja azokat a videókat, amelyek hangsávval is rendelkeznek. Ugyanakkor még egy engedményt tesznek..."
legyen teljesen off + visszakapcsolható beállításokban... avagy mikor jönnek a megoldások ahol 1 video hangsáv nélkül és egy audió fájl lesz szinkronban lejátszva :D

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#4) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Ne kövesse és elemezze az online tevékenységemet mert úgyis melléfog vele. Auto induló videók legyenek alapértelmezésben tiltva, esetleg whitelist, kész.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5) tomazin


tomazin
veterán

Ugyanakkor még egy engedményt tesznek: a videó akkor is elindul, ha a tárolt adatok alapján a böngésző úgy ítéli meg, hogy a felhasználót érdekelheti a videótartalom (mindezt természetesen az online tevékenység követése és elemzése alapján teszi meg). az adott hirdető eleget fizetett a guglinak, hogy kivételt tegyenek...

(#6) atike


atike
nagyúr

Lőném le az összeset aki kitalálta / támogatja az automatán induló videókat... :U

(#7) ryke1


ryke1
tag

Ajanlom a "Disable HTML5 Autoplay" bovitmenyt, en is ezt hasznalom es nincs ilyen gondom.

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#8) BonFire


BonFire
veterán

„átmeneti megoldásként a hamarosan elérhető Chrome 63-as verzióban is megjelenik az egyedi weboldalakon az audio sáv elnémításának lehetősége.”

Azért durva, hogy hol tart már a technika!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#9) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ha ennyire elkötelezettek, akkor a youtubeon azonnal töröljék ezt az idegesítő funkciót. Nem kell ehhez a saját (adatgyűjtő) böngészőjüket reklámozni.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#10) #82146048 válasza ryke1 (#7) üzenetére


#82146048
törölt tag

A Firefox alapból tudja ezt (lehet teljesen tiltani, meg addig is, amíg nem váltasz az adott fülre), biztos Chrome-ra is van ilyen megoldás.

A Google csak farigcsálja a Youtube-ot, mert vannak gondok rendesen. Újabban ha az oldal betöltése közben megállítom a videót (ami automatikusan elindul ugye), akkor pár másodperccel később elkezdi lejátszani. Máskor meg ha félreteszem leállítva, akkor azt veszem észre, hogy elindítja...
Ha meg egyszerre több videót nyitok meg (pl. kedvencekből), akkor riktán, de előfordul, hogy lejátssza az egyiken a csatorna videóját is a háttérben, amit viszont nem lehet a megnyitott oldalon megállítani (mert nincs is ott).

(#11) twollah1976 válasza arnyekxxx (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Én forró ólmot öntenék a fülükbe.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) pomorski válasza ryke1 (#7) üzenetére


pomorski
őstag

Jó ötlet!

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Addig nem örülök, amíg nem kibúvók nélkül csinálja.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) ablack


ablack
senior tag

Nem is értem miért jók ezek az automatikusan induló videók némely nagyobb oldalon.
Megnyitok egy cikket, nyugodtan elkezdem olvasni egyszer csak elkezd lejátszani egy videót teljes hangerőn, ami nem is illik oda. :F

Aki kitalálta mire gondolhatott...

(#15) BonFire válasza #82146048 (#10) üzenetére


BonFire
veterán

Elég régóta lehet már némítani egyes lapokat Chrome-ban is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16) Hosssszu válasza ablack (#14) üzenetére


Hosssszu
őstag

Én sem értem. Régen a mozgó GIF volt a csúcs az ilyen dolgok között. Most pedig a böngésző programok "szolidárisak" a hanggal megáldott ugyanilyen dologgal szemben? :F
(Ittam pár sört, a fogalmazás ezért hülye)

(#17) scdlsc válasza arnyekxxx (#1) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Tudok erre a melóra két embert. :D

(#18) Just486


Just486
senior tag

Hadat üzen?! hát ők vezették be ezt a gyökérséget könyörgöm.

That unconquered country we call the future.

(#19) Geller72


Geller72
veterán

Mintha az android alatti krómban ezt ki lehetne lőni. Valamelyik hétvégén az egyik tableten birizgáltam, mert a retek 24.hu telebassza az összes oldalát ilyen szarokkal.. És az egyik kolléga megkért, hogy csináljak vele valamit. :U..a szafari alól meg eleve ki lehet lőni a videókat.

[ Szerkesztve ]

(#20) Rusher4587 válasza arnyekxxx (#1) üzenetére


Rusher4587
tag

+1!
Ha lesz ilyen melo, szoljatok! :K

Si vis pacem, para bellum!

(#21) #82146048 válasza BonFire (#15) üzenetére


#82146048
törölt tag

Firefoxban is (mindkettőben ott a hangerőikon a fülön), de a beágyazott HTML videók automatikus lejátszásának megakadályozására kerestem módot. A kézi némítás rendszerint akkor történik meg, ha már ordít egy lap (pl. tegnap az amcsi PC World 3 oldalas cikkénél minden lapozáskor elindult ugyanaz a hangos videó).

(#22) cami][us válasza arnyekxxx (#1) üzenetére


cami][us
senior tag

Egy csomó híroldalon van ilyen. Inkább az adatlimit miatt gáz, mintsem a hang miatt. A Google meg inkább fogja vissza magát a témában, és nem csak azért mert a tecső automatikusan megy.

(#23) cami][us válasza #82146048 (#21) üzenetére


cami][us
senior tag

about:config alatt media.autoplay.enabled false-ra állítása.

(#24) Psychopeti válasza cami][us (#23) üzenetére


Psychopeti
senior tag

+1

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#25) #82146048 válasza cami][us (#23) üzenetére


#82146048
törölt tag

Akkor mint a Firefoxban is.

(#26) Keem1


Keem1
addikt

Javaslatom: minden videó automatikus indításának tiltása (hangsávval, vagy anélkül, hasznosnak ítélt vagy sem). Továbbá: minden gif csak kattintásra, minden egyéb javascript/jquery szkript, ami egyébként mozgást generálna (animáció) csak kattintásra induljon.
Szeretem magam kezelni a dolgokat, addig minden maradjon nyugton, míg én úgy nem döntök, hogy mehet/látni akarom.

(#27) Lacok


Lacok
őstag

"Ugyanakkor még egy engedményt tesznek: a videó akkor is elindul, ha a tárolt adatok alapján a böngésző úgy ítéli meg, hogy a felhasználót érdekelheti a videótartalom (mindezt természetesen az online tevékenység követése és elemzése alapján teszi meg)."

Pont a lényeg van zárójelben vagyis a felhasználó megfigyelése.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) quby33


quby33
csendes tag

Sziasztok!

Lehet ez az oka a 4-5 napja tapasztalt Chrome általi maxra terhelt CPU-nak!?
Tud valaki megoldást rá!?
Extension-ök nem futnak vagyis csak egy, a vírusírtó de ki-bekapcsolgatásra marad a probléma.
Cash... history... törölve.
Igaz a Chrome update-et még nem próbáltam, bár az írja, hogy napra kész!
"Google Chrome is up to date
Version 61.0.3163.100 (Official Build) (64-bit)"

Előre is köszönöm!


Sky is the limit! #33

(#29) taylordaichi


taylordaichi
csendes tag

Én nem bánom. Szerintem is marhaság (már ha nincs AD Blockod), hogy egyes oldalakon automatikusan elindulnak egyes reklám vagy ehhez hasonló videók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.