Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) FEDman


FEDman
addikt

Gondoltam akinek nem inge ne vegye magára alapon direkt szigorúan név nélkül írom körbe azt fajta fotóst akit sose bíznék meg munkával, de ezek szerint nem voltam elég alapos. :DDD

(#52) Parci válasza Dtomi (#48) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lassan kopj le a topikból, kérlek. elég nyomatékosan elmondtad a mondandód, szajkózni meg nem volna értelmes dolog. hagyd meg a lehetőséget másoknak is, hogy legyen véleményük, ami esetleg más, mint a tiéd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53) madgie válasza Parci (#52) üzenetére


madgie
titán

Ejj, pedig épp kéne valami új aláírás. Azt már tudjuk, hogy nincs rendes nagylátó APS-C-re meg nem lehet a hátteret rendesen leválasztani. Ja és nem versenyképes.

Jaj.

(#54) imibogyo válasza madgie (#53) üzenetére


imibogyo
veterán

2 percig bírtam, szerintem ez rekord. Nem jár valami jutalom? :DDD

(#55) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

én egyébként azt sem értem, hogy ha a szenzor miatt úgy döntök, hogy oké, nézek más gépet, akkor mégis mit kéne vennem? milyen más olyan aps-c dslr van, ami tud 10 fps-t, kőkemény af rendszere és bazinagy pufferje van? a nikon d7200 szódával elmegy, mondjuk, de az azt megelőző években még csak jelölt sem igazán lett volna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56) vlevi válasza -Skylake- (#29) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt az előnyét azért érdemes megemliteni a ff obinak aps vázon, hogy nincs vignettálás, és a kép szélein lévö minőségromlás (torzitas, életlenség) is zárójelbe kerül, hiszen az obinak azt a részét nem használjuk :)

(#57) Sir Riccio válasza Dtomi (#41) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha a cucc megvan, akkor már csak látásmód kell, meg meg kell tanulni fényképezni. Utána még nem árthat ha vásárolsz egy .hu domaint meg egy rendes tárhelyet egy rendes oldallal, mert amikor az ügyfél azt látja kintről, hogy "ez a csávó nem szán évente ötezer forintot az online megjelenésére" akkor már régen rossz. Amikor ezek megvannak máris releváns lesz, hogy a lehető legjobb cuccod legyen. Én eléggé technokrata vagyok, de ízlést és látásmódot nem lehet venni.

Fogtam Kölnben a 7DII-t amikor bemutatták és tetszett. Ahhoz a képi világhoz amit én képviselek egyszerűen használhatatlan (kell az FF szenzor a bokeh-hoz, meg a magas ISO a lagziban), de ettől még egy nagyon jó APS-C-s váz lett szvsz aminek igenis elég sok helyen van létjogosultsága. Ha én most kezdenék, Nikont vennék, és szerintem is elég rossz irányba megy a Canon de ettől még fenntartom: ha tudod mit kezdj vele, akkor teljesen mindegy, hogy Canon vagy Nikon van a kezedben, ha meg nem akkor meg tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#58) Angyom válasza Parci (#55) üzenetére


Angyom
tag

Sony A77II. Bár az A77 is tudott már 12FPS-t 2011-ben, csak a puffere és az AF rendszere nem volt eléggé fejlett. Sok érv szól a Sony mellett és ellene, de inkább nem s a Sony-t kellene említsem, hanem magát az A bajonettet csak.

(#59) -Skylake- válasza vlevi (#56) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezzel termeszetesen egyetertek.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#60) Zoltn


Zoltn
senior tag

Milyen jó kis topik lett itt kérem! :))

"Music is your only friend. Until the end!"

(#61) Pöttömegér válasza Dtomi (#32) üzenetére


Pöttömegér
csendes tag

Tomi, te szoktál fotózni is?

http://tinyurl.com/q9r4oj5

(#62) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem van egy profi esküvőfotós ismerősöm akivel beszélgettem és mondta hogy használt 5DMKII aztán 5DMKIII és akkorát csalódott az egészben hogy úgy ahogy van eladta minden Canon cuccát és vett egy Olympus E-M5-öt mert azzal jobban tud dolgozni...
nem gyenge Canon gyűjteménye volt de úgy fikázta az 5DMK3-at hogy csak pislogtam
van még egy 4/3-os Panasonic cserélhető objektíves profi kamerája (link) is azzal videóznak is esküvőn svájcban meg egész európában

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63) Fandango válasza Pöttömegér (#61) üzenetére


Fandango
veterán

Hogyne fotózna, 3D-ben nyomja, mert úgy leválasztja a témát a háttérről, hogy az lemászik a képről.

(#64) Nemmegy válasza Dtomi (#48) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

két dolog

1: esetleg rosszul dolgozod fel a rawot

2: "Aztán vannak ám más tesztek is, nem csak a DxO létezik a világon. Az Amateur Photographer internetes szaklap is végez dinamikatartomány teszteket újabban, az ő méréseik szerint például a Nikon D810 “csak” 12,86 FÉ, a 7D Mark II pedig 12,7FÉ, bár utóbbira azt írták, hogy valós körülmények között nem teljesít olyan kiemelkedően, mint amit a laborszámok mutatnak. Ellenben az csak egy APS-C kamera."

fényképezz, ne háborúzz...

(#65) forceberg válasza Nemmegy (#64) üzenetére


forceberg
veterán

Egy kolléga összemérte a hadéjét a dényóccázzal....
Kijött a különbség...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#66) Ferrault


Ferrault
csendes tag

Ti meg miről beszéltek itt sokan? A 7D-t nem esküvőfotózásra tervezte és szánta a Canon. Természetfotósok használják javarészt akiknek nem áll módjàban milliókért venni egy 600-as vagy 800-as objektívet, hogy fullfrémmel is tudjanak telézni. Itt jön képbe a 100-400-as gyújtávú és elérhetőbb árú obi...
Aki meg "profi" és esküvőfotós az vegyen ff vázat, mert oda úgysem kell nagyobb gyújtáv.
Cropos Canon vázam van és a CMOS fejlesztését sajnos én is hiányolom. De valamit valamiért...

(#67) copass válasza Dtomi (#40) üzenetére


copass
veterán

na ez amit mondtál ez annyira tipikus tekiekizés. legjobb technika. áááá.
mert csak a legjobb technikával leszel jó fotós?! fúfrémmel is lehet ám xart gyártani, azzal csak igazán.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#68) Parci válasza Pöttömegér (#61) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szokott, a képeit elnézve nem is rosszul. és tényleg picit lemaradt a canon a szenzorokkal. de messzemenően túl van ez lihegve fórumilag, dtomi stílusa meg nem fér bele.

egyébként meg majd ha a nikon lerakja az asztalra a d400-at, akkor lesz mihez hasonlítani, most maximum a d7200-hoz lehet, az meg picit sántít, a d300-hoz meg inkább ne hasonlítsuk, ott még szenzorban is jobb a canon. ha már muszáj intel-amd, skoda-lada, canon-nikon és egyéb idióta virtuális karatebajnokságokban gondolkodni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69) madgie válasza Parci (#68) üzenetére


madgie
titán

Nem szeretném tovább szítani a tüzet, de az esküvőképeit végignézve egy darab olyan képet nem találtam, aminél a háttér úgy "le van választva", amiről olyan nagy elánnal regélt.

(#70) Pöttömegér válasza Parci (#68) üzenetére


Pöttömegér
csendes tag

Mi az hogy lemaradt? Mit értesz lemaradáson? Szerinted a gépekbe épített szenzoroknak egyre jobbaknak kell lenniük? Mi az amire nem elég mondjuk egy eos 40d felbontása? Képminősége? Inkább úgy kérdezem ki az akinek nem elég? Az egész szemlélet rossz miszerint mindig jobbnak kell lennie ezeknek. Az hogy az informatikában ez egy trend nem jelenti azt hogy a fotózásban is annak kell lennie. Aki ezt szajkózza, ráadasul teljesen értelmetlenul az csak dilettantizmusát bizonyitja. Majd akkor mondja a koma, hogy nem jó a canon vagy bármi más ha 100 képből ki tudja választani azt a hármat ami nikonnal van ha a többi canonnal készül.

http://tinyurl.com/q9r4oj5

(#71) Parci válasza madgie (#69) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amikor valaki olyan köröket fut egy fórumban, mint amit tegnap a kolléga, akkor lehet tudni, hogy a megközelítése minimum rossz/csak sznob. a tegnapi eszmefuttatása alapján például fel lennék háborodva, ha ő fotózta volna az esküvőmet 10 évvel ezelőtt egy d70-nel, hiszen miért vagyok én alsóbbrendű, hogy be kelljen érnem szar minőségű képekkel? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72) Pöttömegér válasza madgie (#69) üzenetére


Pöttömegér
csendes tag

Az esküvői képeiből kitűnően látszik hogy barátunk nem csak nagyon nagy szakmai, technikai tudással rendelkezik, de kifinomult érzéke is van a képek megalkotásához! Ő egy művész! Leginkább pofázáshoz ért, ahhoz nagyon.

http://tinyurl.com/q9r4oj5

(#73) Parci válasza Pöttömegér (#70) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szeretem, amikor valaki keveri a filozófiát a mérnöki dolgokkal. igen, a gépekbe épített szenzoroknak (is) egyre jobbaknak kell lenniük, ez gondolom azért nyilvánvaló, ezt hívják technikai fejlődésnek, ezért nem 100 kilós és 1 köbméteres adattárolót használsz te sem, ezért nem szeretnél 6 mhz-es 286-oson pötyögni a hercules monitor előtt és ezért tudsz mobiltelefonálni is a jó öreg matávos fülke helyett.

a többit meg ne nekem magyarázd, egyre olcsóbb és gagyibb gépeim vannak (illetve újabban sokszor gépem sincs, csak teló), mert egyre inkább a kényelem és ezen keresztül az alkalmi helyzetek elkapása érdekel, nem a pixel zajossága. az csak a marhákat érdekli mindenekfelett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Nekem ez a kedvenc képem a 7D rossz dinamikájának alátámasztásához.

(már mutattam más topicban)

(#75) Pöttömegér válasza Parci (#73) üzenetére


Pöttömegér
csendes tag

Felesleges szélsőségekben gondolkozni, van egy szint mindenben amit felesleges, értelmetlen túllépni akarni. Szerinted természetes dolog az hogy a fél világon kövér gyerekek játszanak egész nap számitógépes játékokon úgy hogy a gépek teljesitménye meg energia fogyasztása a felhőkig van húzva?

mert szerintem nem természetes dolog.

pont az ilyen torz szemléletek juttatták ide a modern világot ahol van.
Kis barátunk meg gyártja a gagyit és habzó szájjal követel nagyobb dinamikát ahelyett hogy megtanulna fotózni.

http://tinyurl.com/q9r4oj5

(#76) Parci válasza madgie (#69) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én fáccsén néztem a szörfös-ellenfényes fotókat, azok ügyesek voltak. az esküvősöket nem is néztem, most megtettem. inkább nem mondok semmit. egyet mégis: tucatfotók, az igazi érzelmek a képeken meg sehol. tudod, amihez nem 99 pontos dxo szkór kell, hanem a megfelelő pillanat elkapása. amire egyébként egy 7d mk2 épp elég jó :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77) madgie válasza Parci (#76) üzenetére


madgie
titán

Hát én ezt így nem akartam leírni :DDD

(#78) tabu3x válasza madgie (#69) üzenetére


tabu3x
tag

Az viszont látszódik, h szeret ellenfényben fotózni, amihez viszont tényleg kell némi d.range. Meg hát persze megfelelő objektív is, ami ellenfényben is elég kontrasztos, már ami az árnyékos részeket illeti.

(#79) madgie válasza tabu3x (#78) üzenetére


madgie
titán

Goto #74.

(#82) role_of_72 válasza Nemmegy (#64) üzenetére


role_of_72
tag

Köszi a linket, érdekes cikknek tűnik! Átolvasom ha lesz időm. :R

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#83) Jhonny06 válasza Parci (#27) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ennek ellenére mégse látom, hogy válaszoltál volna bármi olyannal, amiben technikai jellegű információ van. A másik féltől érkezett bőven.. :)

(#84) madgie válasza Jhonny06 (#83) üzenetére


madgie
titán

A másik féltől technikai az a információ, hogy szerinte nem képes normálisan leválasztani a hátteret, meg csakaszoniszenzor?

Hasra ütni én is tudok, agresszív kismalac stílus nélkül is.

(#85) Parci válasza Jhonny06 (#83) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mire vagy kíváncsi?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86) scarbantia válasza madgie (#77) üzenetére


scarbantia
aktív tag

én se. A tegnapi körből én ott szálltam ki, mikor megnéztem az oldalán az esküvős képeit. Onnantól kezdve értelmét vesztette minden, de eleve felesleges volt belemenni. Legalja minőség, értelmes érvek nélkül, kár minden szóért. A jaj-os linked visz mindent, ennél jobban nem lehetne illusztrálni a helyzetet. :)

(#87) Jhonny06 válasza madgie (#84) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha visszaolvasol, ennél sokkal több lényegi információt írt le. Majd elkezdett a véleménye zavarni néhány embert -> el lehet takarodni a topicból. PH! 2015.

(#88) ROBOTER válasza Jhonny06 (#87) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha egy vélemény ennyire szélsőséges, akkor annak eleve nem volt más szándéka, mint a szereplés vagy a konfliktus. Talán ha nem "dobd a kukába" gondolattal kezd, a reakciók is más lennének.

(#89) Parci válasza Jhonny06 (#87) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te most azért jöttél ide, hogy beszállj a vitába és folytasd azt? neked van érdemi mondanivalód?

egyébként meg az van, hogy lehet beszélni a szenzorokról, a dinamikatartományról, felbontásról, cropról, de nem mindegy, hogy kivel teszi ezt az ember. amikor látszik, hogy valaki habzó szájjal őrjöng és márkaháborúzik épp, akkor a fórum veteránabbja inkább legyint. de ha gondolod, vitatkozz vele te. ráadásul elmondhatta a véleményét ő is, annyi történt, hogy jeleztem, hogy nyolcadszorra ebben a topikban már nem fogja tudni elmondani (hogy elmondhassa más is).

a sony kontra canon szenzorok minden tulajdonsága ötszázszor át és túl lett lihegve. ki vannak mérve mindenhol, lehet nézni millió teszt- és real-world képet. aki egy picit is konyít a témához, el tudja dönteni belőlük, hogy megakadályozza-e a munkájában a 7d mk2.

az "aps-c igazából csak egy ff crop" mondóka is kb. 10 éves az újkori digicam történelemben. ja, így van. akkor lehet keresni olyan 52 mp-es vázat (annak van kb. 20 mp-es cropja), ahol adott a 10 fps, és ami nem kerül minimum kétszer annyiba, mint ez a váz. ja, hogy nincs ilyen? akkor talán mégsem teljesen felesleges a léte.

nem is folytatom, bármelyik ""érv"" szépen cáfolható.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#90) Nemmegy válasza role_of_72 (#82) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

Nagyon mélyen szakmai a clarkvision, csak ajánlani tudom, bárkinek. ;)

(#91) total90


total90
veterán

Profi meg munkagép??? Egy 7D MkII, mi van? FF alatt munkagépnek nevezni egy dSLR-t, hát érdekes.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#92) madgie válasza total90 (#91) üzenetére


madgie
titán

(#93) Neck válasza total90 (#91) üzenetére


Neck
veterán

Ne haragudj, de amíg az ingatlanosok az eladásra kínált lakást telefonnal fotózzák, hiszem, hogy minden munkagép.

Szerk. Madgie: találó, de a 10 óra Aaaaaahhhh még inkább :DD

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#94) Gondwana válasza total90 (#91) üzenetére


Gondwana
addikt

Öööö... lehet, hogy a fotós munka másnak mást is jelenthet, mint DOF-buzulós, elcseszettvegyszerbenhívottnakkinézőre korrigált lagzifotózást? :B
Szerk.: amit te FF-nek írsz, az picike.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#95) Nemmegy válasza total90 (#91) üzenetére


Nemmegy
csendes tag

Ja, a 7D II kb egy apsc 1DX, de ha szerinted egy gép pusztán FF mivolta miatt munkagép, akkor... Akkor itt van egy videó a számodra, és ez csak az mk 1 volt.

(#96) EkSYS válasza TeeJay (#62) üzenetére


EkSYS
senior tag

szia..
nekem is van mkiii-am, 70-200 IS2-vel (meg még pár jópofa obival, 50f1.2, 16-35 II stb.) s azért kíváncsi lennék miért fikáztak egy cuccot. Bár se nem esküvős se nem természetfotós vagyok. Ráadásul ezelőtt véletlen épp mkii-öt használtam - azelőtt meg pont 7D-t. Sok tesztet megnéztem anno mikor mkiii-ra adtam a fejem mert nekem is megfordult a fejemben mkii után hogy átállok nikire. De a pro/kontra harcban szvsz jobb vételnek tünt egy mkiii 600k -ért mint bármi más. Ha esetleg megtudsz valamit az ismerősödtől engem érdekelne egy-két konkrétum.

Eki - az eredeti

(#97) Rum.cájsz válasza total90 (#91) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Fogalomzavarbanszenvedés, ezt tetted...

(#98) hibavissza válasza total90 (#91) üzenetére


hibavissza
veterán

Én még ilyen jól ütemezett trollkodást még nem láttam. Őstehetség vagy :DDD

(#99) total90 válasza madgie (#92) üzenetére


total90
veterán

:DDD

(#93) Neck

Eleg baj, en ezt ugy itelem meg, hogy olyan profi a munkajaban is... ergo aki ingatlanos es mobillal fotoz le egy lakast, en nem keresnem fel.

(#94) Gondwana

Ezer jelentese lehet a FF-nek, ha mar fotos tema, gondolom a Full Frame ertelmezheto ki belole.

(#95) Nemmegy

A Canon a sajat weboldalan nem sorolja a tesztben emlitett gepet a profi gepek koze es nem is az. Evrol evre jobbak a kozepkategorias gepek es ez is az, lehet a kozepkategoria teteje, de akkor sem profi.
Az is mas kerdes, hogy milyen regioban milyen gepet hasznalnak munkara, de nezd meg az igazi profi fotosok cuccait... Persze nem attol lesz valaki profi, mert jo cuccai vannak, de ha egy ilyen gep is kielegiteni a profik vagyat, akik a fotozassal jol keresnek, akkor nem venne senki jobbat.

En ezt igy latom, ez a velemenyem, aztan lehet nem egyet erteni, nem is mondom, hogy nekem 100% iagazam van, de en igy gondolom.

#98) hibavissza

Ha ugy veled...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#100) madgie válasza total90 (#99) üzenetére


madgie
titán

Szóval szerinted a 60D profi, ez meg nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.