Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Gratula, jó teszt, jó termék.
A termések képeihez nincs valami olyan kép, amin látni, mekkora távolságból készültek?

A tömeg és a finom kezelhetőség miért kell, hogy kapcsolatban legyen egymással?

(#2) szaszimi


szaszimi
tag

7D használóként nagyon vártam ezt a gépet, az utódmodellt, de a gyenge forint, és az eleve mostanában jellemző CANON féle túlárazás olyan árcédulát eredményezett, hogy még évekig a közelébe nem kerülök sajnos (meg még jópáran, hozzám hasonlók).
sajnálom, mert egy korrektebb árral azonnal váltottam volna

(#3) Dtomi


Dtomi
őstag

Profi gép ez a 7D II ugyan úgy dobnám a fiók mélyére mint az elődjét. Ezzel a képminőséggel, ilyen dinamika tartománnyal hol lehet bevetni a gépet ahol tényleg jól teljesít? Strandröplabda bajnokságban??? Canonék nagyon rossz irányban haladnak.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4) 80hun


80hun
addikt

Frankó kis gép.
De az ár nem stimmel a magyar piacon.
Ekkora összegért mid vázban mind obiban nagy a választék más gyártóknál.
Ilyenkor nem bánom meg hogy váltottam MILC gépre.
Jó a képminőség, és olyan obit rakok fel a 60-as évektől kezdve amilyet akarok.
Nem tudom megoszthatóm e de it van pár képem, de előre közlöm izig vérig amatör hobbifotós vagyok .-)
Ha valakit érdekel nézze meg.
https://www.flickr.com/photos/131058577@N06/with/16385577396/

(#5) Parci válasza Dtomi (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó, édes istenem... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Dtomi válasza Parci (#5) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem kell az irónia, ha dolgozni akar az ember a géppel dobja ki az összes canon cuccát mert nem versenyképes a Nikon gépekkel szemben. Bosszantó, hogy évek óta nem tud összehozni egy normális gépet a canon APS-H meg ugye megdöglött. De persze PH fórumba Parci koma maradhat még hívő...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#7) Parci válasza Dtomi (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

futóhomokban hepciáskodsz épp...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Dtomi


Dtomi
őstag

Ámítsátok a jó népet az ilyen tesztekkel. Munkagép :DDD röhög a májam is

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#9) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hasonló teleobjektívet néztem épp MediaMarkt-ban pár napja.
Nem semmi súlya van kitobihoz képest :)

Örülök neki, hogy látni ilyen teszteket is Prohardveren! :C

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#10) KTTech válasza Dtomi (#8) üzenetére


KTTech
veterán

Kinek mi... arra a célra, amire kitalálták, tökéletes. Ráadásul munkára is, csak tudni is kell használni ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#11) fairi válasza Dtomi (#8) üzenetére


fairi
addikt

Attól függ milyen munkára...
Esküvőfotósnak nem árt a hatalmas dinamikapotenciál hogy ne kiégett fehér ruha legyen csak a képeken.Tájképfotósnak vagy bármi olyan fotózás ahol nagy dinamikaátfogás fontos lehet, nikon előnyben van.
Ezek a feltételek riporterfotósnak már nem jelentősek, sőt a sportfotónál se. Sőt beltéri fotózásnál is halványul a különbség, mivel magas ISo kell majd úgyis.
Nikon dinamikaelőnye iso100-400 közt látványos.
10 fps nikon drágábban adja...

nem oly egyszerű a képlet. Meg persze egy rendszer váltás macerásabb, így ha canon szetted van, veszed a canont,elavultabb szenzortechnikát majd próbálod ellensúlyozni a tudásoddal. Ég és föld különbség csak speciális helyzetekben jön elő, mikor mondjuk 5 EV-vel ráncigálod felfelé az expo-t RAWban.

(#12) k1csi


k1csi
senior tag

Az obi nyálcsorgatós, de megnéztem volna, hogy viszonyul pl. egy extenderes 70-200 f/2.8-hoz (mármint az újhoz).
Persze akinek főleg tele kell megveszi a dedikált obit, viszont akik nem, ez lesz rögtön az első kérdés (amire sajnos nem kaptunk választ). Szóval itt azért volt egy jókora hiányérzetem, mert azért a Canon tele obik világában nem légüres térbe érkezett ez az obi, ennek ellenére nem láttam semmivel hasonlítani...

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#13) _Smooth válasza k1csi (#12) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én kíváncsi lennék azért egy összehasonlításra Sigmák ellen is. 150-600 S és 120-300 S.
Előbbi olcsóbb ennél, utóbbi meg konstans fényerővel.
Illetve engem is érdekelne egy 70-200+TC-vel történő összevetés.
A 7Dmk2-től nem dobtam magam hanyatt.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#14) szilu7 válasza Dtomi (#6) üzenetére


szilu7
senior tag

Szegény Canon. Most mi lesz velük?

(#15) Dtomi válasza szilu7 (#14) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem a canonnal mi lesz, hanem azokkal a fotósokkal akik egy vagyont fektettek a felszerelésükbe, hogy dolgozzanak. De hogy mi lesz, majd a nikonosoknak lesz igaza, hogy gyártanak nyomtatót meg fénymásolót. 3 éve várok, hogy mire cseréljem az 5D MK II-t 7D volt mellette ami esküvőn használhatatlan egy alap igényesség fölött, nincs rendes nagylátó és nem lehet rendesen leválasztani a témát a háttérről, és nem is versenyképes. Nem volt olyan helyzet ahol a sebességet választottam volna a képminőség helyett. az APS-H-t megszüntették. Szevasz vegyen aki dolgozni akar 1Dx-et 2 misiért.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#16) KTTech válasza Dtomi (#15) üzenetére


KTTech
veterán

5DmkIII....? Az APS-H-t nem fizetnéd meg... mivel drágább lenne, mint az 1Dx, valós előnye meg nem lenne egy 7D-hez képest.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#17) Byk01 válasza Dtomi (#15) üzenetére


Byk01
senior tag

Tök jó, hogy az egyéni preferenciáidból kiindulva el sem tudod képzelni, hogy vannak, akiknek más számít, akiknek igenis ez az a gép, amire szükségük van. Ebből kifolyólag a gép már sz.r, mert TE nem tudod kihasználni az előnyeit.
Ha nekem arra van szükségem, hogy 2 tonna terhet mozgassak meg, akkor egy BMW, vagy egy Porsche szar, mert erre nem képes.

Azt azért megmondhatnád, hogy mennyit kell fizetni a Nikonnál egy olyan vázért, ami képes 10 kép/s-os sorozatra. Mert van, akinek a sebesség többet ér, mint a kevés fényes, magas ISO-s képminőség.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18) Dtomi válasza Byk01 (#17) üzenetére


Dtomi
őstag

Milyen BMW meg porsche??? Ne hozzunk már autós példát egy fotós fórumban mert infantilis. Mi számít a képminőségen kívül ha az nem versenyképes?! Ujjongok, hogy szart gyárt gyorsan :D :D Megkaptuk 8 év után az 1D MK III sorozat sebességét APS-C re nagyon tudnak a srácok. Ez ám a MUNKAGÉP

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#19) Dtomi válasza KTTech (#16) üzenetére


Dtomi
őstag

az 5D MK III-nak rosszabb lett a dinamika átfogása mint a II-nek ugyan annyi megapixelen. Ott is aztán volt nagy fejlesztés 3 év alatt...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#20) KTTech válasza Dtomi (#19) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor nem kell itt sírni, vedd meg a Nikon cuccát, láthatóan rossz döntést hoztál a Canonnal, bár szerintem senki nem tartott fegyvert a fejedhez, hogy ezt vedd meg. Érdekes módon másnak megfelelő igényes munkára az 5DmkIII is... a dinamikakülönbség meg elhanyagolható a kettő közt, bár értelmesen használva több, mint elég mindkettőnél, hiszen egyetlen kimenet sem tudja megközelíteni sem a dinamikatartományukat.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21) Byk01 válasza Dtomi (#18) üzenetére


Byk01
senior tag

Vannak olyan munkák (jellemzően ilyen a fotóriportereké), ahol a kép megléte számít elsősorban, nem a minősége.
Te meg vegyél Hasselbladot, vagy Mamiyát, ha csak a képminőség számít, semmi más!

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#22) KTTech válasza Byk01 (#21) üzenetére


KTTech
veterán

Az nem elég jó, mert nincs benne magas ISO, meg sok AF pont és még csak nem is gyors ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#23) Dtomi válasza KTTech (#20) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem a kimenettel van a gond hanem azzal, hogy RAW-ból nem lehet az 5D-n egy alexpóst részt visszahúzni mert szétesik a kép, használhatatlanra. És ez nem annyira speciális eset.... Akkor a 7D II??? mit tudhat

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#24) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Kellemes cikk lett, jo volt olvasni, koszi :)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#25) -Skylake- válasza Parci (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Pedig igaza van. Ez ilyen riportergep , ha jon putyin akkor lehet viszonylag vallalhato kepeket csattogtatni rola JO GYORSAN, ezzel el is mondtuk mire jo a 7D szeria. Teljesen igaza van a sracnak , ahoz kepest amire jo , abszolut semmi ertelme ennek a gepnek. Ahogy en pl azt se ertem , hogy minek kell apsc gepet olyan optikaval tesztelni , ami ff szenzorhoz keszult de ez legyen az en problemam. Am nemtudom mennyit kernek erte , nem neztem utana nagyhirtelen , de amire meg aztmondanam "nagyduzzogva" oke az olyan 250-300 brutto , de biztos vagyok benne , hogy kernek erte kozel fel millat szoval ja...ez a gep egy picike kis viccecske.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#26) KTTech válasza Dtomi (#23) üzenetére


KTTech
veterán

Nem tudom, de nekem még 1.5FÉnél többet nem kellett visszahoznom lent sose. De baromi egyszerű a megoldás: exponálj túl, azt a Canon jól viseli 2.5FÉ-ig, problem solved. De legjobb a helyes expó, az meg nem gép függő...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

qrva nagy tudás van itt a topikban, gigászi pech szegény canonnak, hogy nem tudott beszélni a szakikkal még a tervezés megkezdése előtt. igaz, hogy a nikon sem ment csődbe, amikor épp a canon érzékelői voltak kicsit jobbak, sőt, attól sem, hogy 7 éve nincs igazi utódja a d300-nak.

onnantól válik komolytalanná egy "érv", amikor azzal jön, hogy azért "szar a canon", mert "bezzeg a nikon". :DDD (sony/nikon szenzorral meg már jó lenne ez a gép, vagy hogy?) igazából kéretik is máshol homokozni, ez itten a 7d mk2 topikja, ha nincs érdemi mondanivaló, kezit csókolom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) Parci válasza -Skylake- (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy ff teleobjektív aps-c-n nem értelmezhető? érdekes megközelítés, bizonyára a madárfotósoktól kezdve mindenki meg van bolondulva, hogy nem a direkt ahhoz készült kitobikat használja.

picit lelazulhatna itt a fél topik, sok az agresszió...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Vegigolvastam.

1: "tesztben is szereplő full frame nagy teleobjektívnél meg már sokan direkt pozitívumként élik meg az APS-C szenzorral járó 1,6x szorzót."

Ez komoly ? Vagy ez csak a vicc faktor ?

2: az ekv1,6x az nem isten aldasa amit a foldre kuldott , hogy szebb legyen az elet. Ez egy crop. Ettol se az objektiv nem nagyobb , se a kep nem szebb , se senki ertelmes ember nem boldog , egyszeruen csak kisebb a szenzor igy a kep is. Ha fogsz egy 15x10es papirfotot es kivagsz a kozepen egy 9x5 os kockat akkor nagyobb lett az objektiv gyujtotav? Hint: kisebb a kep.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) KTTech válasza -Skylake- (#29) üzenetére


KTTech
veterán

Mert a "Full Frame" az nem crop? Mesélj még...

Egyébként kihagytad a gondolatmenetedből az eltérő pixelsűrűséget...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#31) scarbantia válasza Parci (#27) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Eleve leszarozni bármit, mert egy akármilyen mérés alapján ilyen vagy olyan a dinamikatartománya, meg a zajszintje. És akkor jön, hogy az 5D3 szarabb mint az 5D2, mert van egy-két tized eltérés?
Ha ezek problémát jelentenek valakinek, akkor nem a gép körül van a baj. Kérdem: pár éve miért nem sírt a profiknak a szája, hogy fos az 5D, meg akármelyik? Meg csak ISO 1600 van, deszar. Lehet azért, mert azzal is el lehetett készíteni azokat a képeket amik bejárták aztán a világot?
Azzal sem tudok azonosulni, hogy egy esküvőn csak a képminőség a lényeg. Sokkal többre tartom a jó riport sorozatot, jól elkapott pillanatokat, mint +1Fé-el jobb zajszintet.
Természetesen fontos a technikai fejlődés, de hogy ezen múlna a fotózás? Na neee...

ui.: bocs az agresszióért :B Lassan írtam a hsz-t, nagyon pörög itt minden..

[ Szerkesztve ]

(#32) Dtomi válasza Parci (#27) üzenetére


Dtomi
őstag

Hiába a kepesztés meg a lenézés, janizás. IGEN Sony szenzor elment a canontól bőven. ÉS nem megyünk utána hanem a sorozatsebességet növeljük. Több fókuszpontot teszünk bele. Ezzel a tudással, hogy kinek mekkora nem jó példálóznod

"ISO 100 mellett egy 3 fényértékkel alulexponált képet is. Hogy kiderüljön, mi a helyzet alul, ezt a képet utólag Lightroomban felhúztuk."

EZ MENNYIRE VOLT ÉLETSZERŰ???? ISO 100-on mikor exponálunk alá??? 3Fé-vel !!!! Tudjátok mikor exponálunk alá mikor nincs elég fény és mozgás van a képen. Az életszerű. Nekem ilyen teszt után nem kell a hegyi beszéd, hogy ki mit tud.

Meséljek még KTTech??? scarbantia miért nem sírt a régi profik szája az 5D vel talán azért mert nem volt egy nikon d800 akkor ami mellett kurvára nem voltak versenyképesek. Nem egy világon élek veletek már belátom aki a fotózásban nem versenyszférában dolgozik annak jó az 1000d is. "És akkor jön, hogy az 5D3 szarabb mint az 5D2, mert van egy-két tized eltérés?" De nem tudom leváltani a gépem jobbra mint ami most van nem ?? 3 év után!!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#33) -Skylake- válasza KTTech (#30) üzenetére


-Skylake-
addikt

Dehogynem. Csak a cikkben a 400as obi az ffen 400as obi. Gondolom erted a lenyeget. Hasselbladra se teszel apsc obit (persze nem megy ra , de ha ramenne se)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) 80hun válasza -Skylake- (#29) üzenetére


80hun
addikt

Ez egyéni vélemény de igenis jó dolog a szorzó.
Itt szemléltetik elég jól:
http://www.dpreview.com/lensreviews/tamron_70-200_2p8_c16
Tehát fizikailag nem nő a gyújtótáv de a nagyítás megtörténik.
Én kifejezetten szeretem és ezért van aps-c szenzoros gépem.

(#35) 80hun


80hun
addikt

Az megint más hogy aps-c n kirajzolja e a 24Mp-elt modjuk :-)

(#36) 80hun


80hun
addikt

Nekem is sonym(Ilce6000) van és a szenzor egy csuda, simán fotózok vele 1600-as ison és képzaj sehol(persze észerű határokon belül)

(#37) forceberg válasza Dtomi (#32) üzenetére


forceberg
veterán

A dinamikát azon "nézik le", akik gépében nincs elég, vagy nem zavarja őket a kiégés/bebukás egy képen.
Nem kell alexpózni ahhoz, hogy ez kiderüljön.

A többiek valahogy nem foglalkoznak vele, hogy pont a gép lelke, a képérzékelő nem fejlődött kvázi semerre.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#38) McDuglas


McDuglas
aktív tag

Mondjuk megnéznék egy Sony A77MII - Canon EOS 7DMII összehasonlítást is... :P

(#39) scarbantia válasza Dtomi (#32) üzenetére


scarbantia
aktív tag

"...talán azért mert nem volt egy nikon d800 akkor ami mellett kurvára nem voltak versenyképesek. Nem egy világon élek veletek már belátom aki a fotózásban nem versenyszférában dolgozik annak jó az 1000d is."

Te tényleg attól lennél versenyképes, hogy van egy legújabb géped, ami tud plusz X bónusznyalóka képminőséget? Mivan, kiszorít a piacról a Nikon D800-assal nyomuló konkurencia? :DDD Még az igényesebb ügyfél sem fogja megmondani, hogy az adott képet mivel lőtted(nem is érdekli).

Bőven tudok olyan esküvőfotósról, aki idehaza benne van a top10-ben, és simán elvan az 5D2-vel is. (nyilván váltanak közülük is, de teljesen jó az 5D3, mert pont ott lépett sokat ahol kellett(AF, sebesség). De ők valószínű csak dolgoznak vele, és nem a teszteket bámulják, hogy ha lenne egy jobb gépük, akkor évente 5x több és jól fizető megrendelőjük lenne. Pedig nagyon igényesek, a munkájukra tényleg nem lehet panasz. Magamról nem beszélnék, mert messze vagyok a top10-től, de a napi munkából tudom, hogy nem ezen múlnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#40) Dtomi válasza forceberg (#37) üzenetére


Dtomi
őstag

Én nem nem tehetem meg, hogy valakinek az esküvőjét nem a legjobb technikával fotózom hanem nem MEREM megtenni. És a gép lelke, ahogy te is mondtad SZAR és akkor jön a 7D MK II a tesztben hogy ajánlott munkagép! Igen a parkolóőröknek.... kocsi rendszámot fotózni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#41) Dtomi válasza scarbantia (#39) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem szorít ki a konkurencia te kis málnaszájú, hanem nem bírja a lelkiismeretem, hogy valakinek az esküvőjét ami 1 életben 1x van jó esetben nem a lehetőségekhez képest a legjobb géppel fotózom. ;) de ezt te nem érted.

"Még az igényesebb ügyfél sem fogja megmondani, hogy az adott képet mivel lőtted(nem is érdekli)." valóban őt a végeredmény fogja érdekelni ;) rettenetesen el vagy tájolva...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#42) fr3ntzen válasza Dtomi (#41) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

"valóban őt a végeredmény fogja érdekelni" <--- a 2 év múlva esedékes válás . :DD :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#43) _Atesz válasza Dtomi (#41) üzenetére


_Atesz
addikt

Keress egy barátnőt.

(#44) Byk01


Byk01
senior tag

Nem értitek. Az esküvőfotózás a munka. Arra nem jó, tehát nem munkagép. Egy Caterpillar 988 sem jó esküvőfotózásra, az sem munkagép. Ennyi.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#45) fr3ntzen válasza Byk01 (#44) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

:DD :DDD

Pedig az maradandót alkotna ! :Y

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#46) FEDman


FEDman
addikt

Egy pillanatra megfordítva a gondolatmenetet elgondolkoztam azon, hogy a saját esküvőmre milyen fotóst választanák szívesen?

Természetesen technikai szempontból is elvárnék egy minimum szintet, de amúgy sokkal jobban súlyoznám a döntésemnél, hogy az illető mennyire jó fotós. És nem csak hogy mennyire tehetséges, hanem hogy mennyire rátermett, mennyire vannak jó képei a témában?

Ezen logika mentén pedig egy olyan a fotóst kapásból húznék ki a listámról, aki egy 7D MkII szintű váz + megfelelő obik kíséretében se érez magában elég magabiztosságot, hogy ilyen technikai feltételek mellett letegyen egy kellően ütős anyagot. :U

(#47) Dtomi válasza FEDman (#46) üzenetére


Dtomi
őstag

Akkor egy jó kis éjszakai Budapesti lánchidas fotózáshoz hívj el egy esküvőfotóst 7D-vel de aztán magabiztos legyen ám!!!! De a sajátodra ;) aztán hadd szóljon a nagylátó végtelen mélységélességgel. Ezen nem fogunk összeveszni az biztos.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#48) Dtomi válasza FEDman (#46) üzenetére


Dtomi
őstag

Ajánlhatok egyet neked? benne meg lesz a szükséges magabiztosságod

Egy pillanatra megfordítva a gondolatmenetet

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak pedig tele vannak kételyekkel"

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#49) Angyom válasza McDuglas (#38) üzenetére


Angyom
tag

Volt, egyik híres teszoldal készített. Az eredményt lehet sejteni. Amugy majd' DUPLA árkülönbség van a két gép között, ily módon a Sony mellé befér még egy használt profi Zeiss optika is. Sony nagyot lépett a tükör elhagyásával, innentől, például el lehet felejteni az MLU-t és a nagytelék berázását.
Amint kijönnek(kijöttek) az 50MP környéki FF gépek, onnantól az összehasonlításban pixelsűrűség-pixelméret tekintetében kb. egalban lesznek a 24MP-es masinákkal, ezekután már nem lehet arra hivatkozni, hogy az APS-C gyengébben teljesít, mert CROP

(#50) madgie válasza Dtomi (#48) üzenetére


madgie
titán

Az utolsó mondatot be is rakhatnád aláírásba, tök jól bekeretezné az itteni mondandódat is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.