Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A döntés indoklásában a bíró újra elismételte a Spanyolországban érvényes megengedő hozzállás elvi alapjáról szóló tézist: ameddig a felhasználók nem haszonszerzés vagy közösségi felhasználás céljából készítenek másolatokat, osztanak meg fájlokat, addig nem sértik meg a szerzői jogi törvényt. Emellett a spanyol törvény szerint a törvénytelen terjesztéshez az lenne szükséges, hogy „valamilyen megfogható tartalom” legyen a weboldalon, amit továbbadnak, ám ez helyzet a torrentoldalakon nem áll fenn.

Szerintem jövőbemutató, és Brüsszel is átvehetné, mint egységes EU joggyakorlat.
(feltéve ha nem adták el a lelküket a k*cs*g kapitalista kiadóknak, és jogvédőknek)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Svédországgal, Franciaországgal, hazánkkal, stb. szemben valahol még van demokrácia.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Azért az picit erős, hogy agyba-főbe töltögetnek jogvédett anyagokat, az teljesen legális.

(#4) Kantorpe


Kantorpe
tag

Nem kicsit emelkedtek a szememben ezek a nepek.

Jozan a hozzaallasuk, nem egy kis erdekcsoport seggenek nyalasa, hanem a tobbseg akarata fontos nekik.

Ugyis mondhatnank, hogy torodnek a nepukkel, es nem felettuk allonak, hanem kozulluk valonak erzik magukat.

Tiszteletet erdemel. :R

Itthon is elkelne valami hasonlo, nem gyengen.

Bar, azert meg egyenlore nem olyan szar a helyzet mint a csigamanoknal.

Amennyiben a tendencia abba az iranyba fordul, akkor szamithatnak egyel tobb kodobalora.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#5) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Azt nem tudom, hogy mért lenne kérdéses a jogos működésük a torrent oldalaknak és magának a technológiának. Mennyi vesztett per volt már ebből, ezért újra perelni meg badarság. Drága mulatság manapság, főleg, ha az alperes költségeit is ki kell fizetni. Valami más fogást kell találniuk ezeknek a nyomorékoknak. Amúgy meg teljesen jó dolog az, hogy csak azt kell megbüntetni, aki hasznot remél a letöltött jogvédett tartalomból. Töltsön le mindenki magának, és akkor nem lesz itt probléma.

<-ƘƘ->

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hé, kiadók! Illegális a zinternet, be kéne záratni!!! Gyökerek...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Metalfan


Metalfan
senior tag

Van még értelmes ország a világon :U

(#8) e=mc² válasza Metalfan (#7) üzenetére


e=mc²
őstag

Es meg tengerpartja is van, nem is keves =)

Ambulimax Provider

(#9) t72killer válasza Kendek (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyetlenegy fogást tudnának találni, mint ahogy a legtöbb országban (Svédo, Franciao, USA, Németo, Magyaro): a döntéshozók megvásárlása, ill. saját lobbistáik bírói székbe ültetése (lásd a piratebay elleni per bírói).

Hogy mi az a jogvédett tartalom, és hogy mi a jogvédelem, az az adott ország törvénykezésétől függ! Ergo, ha a spanyol törvények azt mondják ki, hogy addig csereberélhetek másik magánemberrel, amíg ebből hasznom nincsen, akkor ennyi, és kész. Hiába jön a RIAA meg egyebek, ez a törvény, ők sem állnak felette (kivéve franciaországot, ott ugye mint tudjuk, még az alkotmány se szent).

Másik dolog, ha már mindig a drogozó sztárocskák profitját védjük: a szerzői jogvédelem tudtommal 50 évre (!!) szól. Míg ha egy szívgyógyszert találok fel, ami konkrétan hasznosabb az emberiségnek, mint xy CD-re karcolt nyivákolása, akkor 25évnyi védelmet kapok, ebből ráadásul 15-20év elmegy K+F-re. Egy kicsit ideje volna egyensúlyba hozni a dolgokat.

Ja!! és a szabadalmi védelem a világ minden országában úgy szól, hogy piacra nem dobhatom más védett termékét! ergo kutatásra felhasználhatom a szabadalomban leírt eredményeket, csak akkor kell lincenszet fizetnem, ha beépítem az én termékembe.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) Cathfaern válasza t72killer (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyógyszereken szándékosan van ilyen alacsony jogvédelem. Képzeld el azt az esetet, ha mondjuk 100 évre kapnának. És tegyük fel, valaki felfedez egy gyógyszert, ami gyógyítja a rákot. Innentől kezdve az a cég gyakorlatilag annyit kérhet el érte amennyit nem szégyenl, aminek a következménye iszonyatos árak lennének, és az, hogy csak a kiváltságosak juthatnának hozzá.

(#11) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ez miert is lenne baj ?

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#12) dabadab válasza Cathfaern (#10) üzenetére


dabadab
titán

Nem az a kérdés, hogy a gyógyszereken miért ennyi (bár vannak felvetések, miszerint ez is túl sok), hanem az, hogy a szerzői jog miért ilyen értelmetlenül hosszú.

DRM is theft

(#13) Hunter2 válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


Hunter2
addikt

Szerinted ha itt is bevezetnék ezt a gyakorlatot akkkor mennyivel többen torrenteznének?
szerintem elhanyagolható lenne a növekedés, most is mindenki tölti a jogvédett tartalmakat pedig illegális.

Cathfaern

Asszem ennek a filmnek pont az a tartalma amit mondasz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14) Scalpel válasza Cathfaern (#10) üzenetére


Scalpel
senior tag

Ha nem lenne védelmed, nem lenne érdemes fejleszteni. Beleölsz dollár 100 milliókat vagy akár 1 milliárdot és más meg olcsón adja helyetted mert neki nem kell a kutatási költségeket visszahozni? Na nem. Megállna a fejlesztés...

Monopol helyzetben sem kérhetsz annyit, amennyit szeretnél... nem mondj ilyeneket. Ár-kereslet... lenne ami visszahozná a költségeidet, ha egy ember venné meg? Nem lenne. Érdemes volt ennyiért kifejleszteni? Nem.

[ Szerkesztve ]

(#15) digimokus válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


digimokus
tag

Próbáltál már 3D-Studio MAX -et? Ha nem lehetne letölteni, akkor legalább egy nagyságrenddel kevesebb lenne a mai fiatal 3D-s animátorok száma, mivel soha az életben nem is láthattak volna ilyet. Mennyibe is kerülhet most...? Milla felett? :U
Ez nem azt jelenti, hogy legálisnak tartom, csak sokszor érvényesül a "valamit valamiért" elv, azaz aki csak kísérletezik vele és két hét után letörli az amúgy sem vette volna meg, aki viszont használni fogja, munkákat fog vele elvállalni, azok megveszik, rendes áron. Eljutott volna a megvételéig ha nincs lehetősége megismerni mi is ez? Nem!

http://digimokus.uw.hu

(#16) e=mc² válasza digimokus (#15) üzenetére


e=mc²
őstag

Erre vannak a megfelelo kepzesek, tanfolyamok, ahol az ember nem magatol tanulja meg heteken, honapokon keresztul, hogy mit miert, hogyan mivel.

Mindenre van megoldas. Csak akarni kell.

Ambulimax Provider

(#17) Doom válasza e=mc² (#16) üzenetére


Doom
aktív tag

Szerintem egy korábbi ilyen p2p-es topicba össze kellene linkelni az összes ilyen hírt, hogy ne fussuk le mindegyiknél ugyanazokat a köröket, mert már komolyan kezd unalmas lenni... Szerintem el se kezdjétek.

(#18) orbano válasza e=mc² (#16) üzenetére


orbano
félisten

a M$ is biztos hülye, hogy rájött: a fejlesztőeszközeiből kell ingyenes verziót is készítenie, amin gyakorolhatnak a programozók. a 3dst készítő cégnek sem feltétlenül érdeke, hogy mindenki tanfolyamokon tanuljon 3dsezni. neki az a jó, ha minél többen megtanulják, és amikor elmennek dolgozni, akkor megvegyék nekik. de ahogy láthatod, nem is perelnek senkit ezek a fejlesztők, max a vállalatokat terrorizálják, őket pedig jogosan.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) digimokus válasza e=mc² (#16) üzenetére


digimokus
tag

Igen, van tanfolyam, de úgy látszik nem vagy tisztában az árakkal: a kezdő tanfolyam 180e, a középszintű 400e :U
Te elmennél egy olyan tanfolyamra 180e-ért, aminek az alapjául szolgáló programot még nem használtad? Én nem, mivel fogalmam sem lenne róla hogy bejön-e ez nekem, fogok-e valamit kezdeni vele és kicsit húzósnak tartom 180e-ért fogalmat alkotni erről. Ellenben aki kipróbálta, tetszik neki és foglalkozni akar vele, az el fog menni rá és a fejlesztőknek ez is pénzt hoz a konyhára, mivel a tanfolyam licenszét Ő adja ki szép pénzért.

Még egyszer leírom: nem tartom legálisnak, de szerintem még mindig jobb az az irányelv hogy ha nem keresel vele saját felhasználására használhasd, mint az hogy tűzzel-vassal írtsanak mindent :K.

http://digimokus.uw.hu

(#20) e=mc² válasza digimokus (#19) üzenetére


e=mc²
őstag

Egyertertek. MIndegyikotokkel.

Viszont nem is neked, mint maganszemelynek kell ezeket finanszirozni, ha munkahoz kell...
Ha meg csak ugy hobbibol... jaa az akkor mar mindjart mas? vagy mi?

Ambulimax Provider

(#21) Cathfaern válasza e=mc² (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hát kinek? Ha egy cég 3D grafikust keres, akkor nem olyan hirdetést ad fel, hogy "keresünk olyan embereket, akiket befizethetünk 3D Max tanfolyamra, hogy utána nekünk dolgozzon", hanem olyat, hogy "3D Maxhoz értő embereket keresünk". Tehát ha ilyen állást és munkát akarsz, akkor neked előbb el kell végezned a tanfolyamot.

(#22) e=mc² válasza Cathfaern (#21) üzenetére


e=mc²
őstag

Lehet hogy en fogom fel maskepp a dolgokat, de ha te dolgozol egy cegnel, es ott azt szeretnek (mivel tobb mint valoszinu hogy olcsobb teged alkalmazni ugyannyiert, vagy egy kevessel tobbert, mint valakit felvenni), hogy grafikus, vagy barmilyen mas teruleten dolgozz spec programmal, akkor a ceg el fog kuldeni tanfolyamra.

Masik esetben akiket a cegek keresnek tipikusan tervezoi munkara, oda azert kell a papir meg a referencia, es nem inkabb az, hogy otthon tanulgatod valamelyik programot...

Meg akarod tanulni? Kell a munkadhoz? Fizesse a ceg.
Nincs munkad? Ilyen teruleten akarsz dolgozni? Munkaugyi kozpont. Nem egy helyen lattam mar meghirdetve kulonbozo 2-4 feleves oktatasokat Tatabanyan, Esztergomban. Ritkan, ugyan, de vannak.

De tenyleg, lehet hogy en latom maskent a vilagot.

Ambulimax Provider

(#23) orbano válasza e=mc² (#22) üzenetére


orbano
félisten

te fogod fel maskepp a dolgokat. nem véletlenül találták ki az oktatást és nem a munkahelyen folyik a szakmai alapok elsajátítása. vagy láttál már olyan álláshirdetést, ahova kezdő érdeklődő grafikusokat keresnek, akik még soha nem használtak ilyen programot? gondolod versenyképesebb mint az, akinek van tapasztalata és fel tud mutatni valamit?

"Meg akarod tanulni? Kell a munkadhoz? Fizesse a ceg."
ezt próbáld meg előadni egy állásinterjún :D
-tehát 3d grafikus állásra keresünk egy megbízható embert. milyen tapasztalatokat szerzett eddig ezen a téren?
-igazából semmit, de már kinéztem pár tanfolyamot, amik nagyon érdekelnének, ha befizetnek rá, ígérem nagyon jól megtanulom és szépen fogok dolgozni! :))

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#24) e=mc² válasza orbano (#23) üzenetére


e=mc²
őstag

Nem azt mondom, hogy ugy kell allast keresni, hogy Na annal a cegnel nekem jo lesz megyek jelentkezni, aztan majd betanitanak.

De nem is otthon kell a sufniban felepiteni az eleted.

Ambulimax Provider

(#25) orbano válasza e=mc² (#24) üzenetére


orbano
félisten

de, ott kell. lehet várni is persze a sültgalambot, de jobban működik, ha Te magad teszel az életedért valamit és tanulsz, amit csak bírsz... ott van például az a hülyegyerek Carmack, tipikus példa, de még van számtalan sok. Őt sem a cégeiratta be tanfolyamra, hogy megtanuljon programozni... de felteszem nem vette meg 16 évesen a visual studio team suiteot....

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) fordfairlane válasza e=mc² (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nincs munkad? Ilyen teruleten akarsz dolgozni? Munkaugyi kozpont.

Én az elmúlt 10 év során már láttam olyan embert, aki pénzes tanfolyamon okosodott ki grafikai témában. Olyat még nem, aki mondjuk fejlesztői/programozói tudást így szedett volna össze, de hát fiatal vagyok még, előttem az élet. Mindenesetre akár tetszik neked, akár nem, a döntő többség szépen letölti a Photoshopot meg Flasht, és azon sajátítja el az alapokat, illetve így ismerkedik meg egy újabb verzióval. Ez persze érvényes a 3DS-re is.

Tök mindegy, hogy hogyan kéne lennie ennek, pl. amit emlegetnek a jogvédelem lelkes, és általában öreg - jól kereső harcosai, hogy takaríts, meg szedjél szemetet, és abból vegyél magadnak tanfolyamot meg legális szoftvert, ez az esetek töredékében lehet csak így, többségében nem ez van.

De tenyleg, lehet hogy en latom maskent a vilagot.

Te elképzelsz valamit, hogy így kéne lennie, aztán meg számonkéred a valóságot, hogy miért nem olyan.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#27) digimokus válasza e=mc² (#22) üzenetére


digimokus
tag

Én nem tudom hogyan látod a világot, de nem valószínű hogy ültél már 3DS MAX előtt, így nem tudsz fogalmat alkotni arról hogy mit és hogyan kell egy ilyen rendszerben dolgozni.
Egy grafikus sok környezetben dolgozhat, ez csak az egyik és csak azért mert valaki grafikus, abból még nem következik automatikusan az, hogy jó animátor is lesz, mivel teljesen más szemszögből kell megközelíteni egy kompozíció megalkotását. Íly módon csak azt érdemes elküldeni tanfolyamra akinek ehhez van affinitása, ezzel viszont jobb ha már tisztában van a foglalkoztató cég, mert ez nem az a "kinyomod a súlyt vagy nem nyomod ki a súlyt" kategória. Ha valakit képesítésre küldenek abban a reményben teszik hogy jó helyre tették a pénzt, nem azért hogy ott derüljön ki fekszik-e neki vagy sem.

A 3D animátori alapokat kétféleképpen lehet elsajátítani. Vagy az animátor-suliban rendes (nem fizetős) kereteken belül, vagy otthon. A harmadik lehetőség lenne amit Te említesz, hogy mindenféle előtapasztalat nélkül elmegy/befizetik a 180e-s alapképzésre, de ez kb. olyan, mintha egy autóversenyzőt küldenél el repülőgép vezetői tanfolyamra... ég és föld a kettő és látatlanban senki nem fog beleugrani, mert lehet hogy nem veszi be a gyomra és útközben elhányja magát.

Tehát: ha valamiben profi akarsz lenni és munkát szeretnél vele vállalni, ahhoz előképzettség és gyakorolás kell... Te elmennél görkoris küldöncnek a Tecsóba úgy hogy nem tudsz görkorizni és ott majd megtanítanak...? Kötve hiszem. Az analógia pedig ott kapcsolódik a témánkhoz, hogy ha görkori oktatás 180e-be kerülne, a Tesco kinevetne ha tudás nélkül akarsz felvételizni. Pont ;).

http://digimokus.uw.hu

(#28) digimokus


digimokus
tag

Még valami...

Masik esetben akiket a cegek keresnek tipikusan tervezoi munkara, oda azert kell a papir meg a referencia, es nem inkabb az, hogy otthon tanulgatod valamelyik programot...

Azt hiszem ki kell hogy ábrándítsalak egy tévhitből: kreatív munkához nem papír kell, hanem letesztelnek, esetleg bekérik egy-két korábbi munkádat. A papírnak itt kb. akkora a jelentősége mint az intelligencia tesztnél a diplomának: csak azért mert valakinek van még nem jelenti azt hogy intelligens. Ugyanez a helyzet az egyéb, tapasztalatot igénylő munkákkal. Nem fognak felvenni szervizesnek ha nem tudod hogyan néz ki egy VESA Local Bus, végezhettél akármilyen egyetemet, ahol a hallgatók a VLB-t csak egy bekezdés erejéig ismerik.

Ez a nagy helyzet. Ébredj Neo.

[ Szerkesztve ]

http://digimokus.uw.hu

(#29) e=mc² válasza digimokus (#27) üzenetére


e=mc²
őstag

Megintcsak nem azt mondtam, hogy talalomra kifogsz egy jol hangzo 'szakmat' amellyel szarra keresheted magad, es akkor beulsz tanfolyamra.

Hanem az eddigi eleted sorad kialakult benned egy erdeklodesi kor, egyfajta affinitas bizonyos dolgokhoz, nyilvan egy kreativabb beallitottsagu emberke nem megy fat vagni.

fordfairlane: Ezek szerint nekem olyan a munkahelyem, ahol mukodik az en elkepzelesem.
Felvettek, mert kerestek egy olyan embert, amit en is tanultam (iskolaban) es tudom is alkalmazni az eletben. Hasznalnak egy spec programot (igaz nem kerul milliokba meg tobbszazezerbe), es elkuldtek ra oktatasra, hogy tudjam mirol is van szo, fuggetlenul attol, hogy csak hattermunkat, helpdesket csinalok.

A masik ha a fonokom mondana, hogy kene ezt is a feladatkorodbe betenni, de en nem ertek hozza ugy ahogy el tudnam maradektalanul latni a munkamat, akkor bizony a cegem el fog kuldeni (legalabbis tamogatni fogja) megtanitani az alapoktol kezdve a haladobb felhasznalasig. Profi meg majd akkor leszek belole, ha hasznalom, es kiismerem minden csinjat-binjat. (Mert ez a vallalat szamara meg mindig kifizetodobb, minthogy egy ujabb munkaerot alkalmazzon - foleg ugy, hogy ram nem rovid tavon van szukseg.)
Persze ha nincs erzekem hozza mondhatnek nemet, de miert tennem, hiszen kell a munka, foleg ilyen helyzetben, hogy nehez megelni ha van csaladod... tehat elfogadom, es megyek tanfolyamra.

Ez meg kiakarodzott belolem, fuggetlenul attol, hogy maskent latom es bizonyos esetekben tapasztalom a helyzetet.

udv mindenki

Ambulimax Provider

(#30) e=mc² válasza digimokus (#28) üzenetére


e=mc²
őstag

feltunt az a szo hogy 'referencia'?

Ambulimax Provider

(#31) orbano válasza e=mc² (#29) üzenetére


orbano
félisten

"Hasznalnak egy spec programot "

a 3D modellezők használata azért igencsak messze áll a spec programoktól... nagyon más, ha fingod nincs mi az a 3ds, vagy ha tudod használni, de ők mondjuk egy saját fejlesztésű terevezőprogramot használnak, vagy kellesz nekik, mert atom profi vagy 3ds-ben, de ők mindenképpen mayában vagy mittoménmiben akarnak dolgoztatni, amihez nem értesz, de mivel 3dsben meggyőzted őket a munkáiddal, elküldenek egy tanfolyamra. de ehhez valahol meg kellett tanulnod használni a 3dst, és ez simán működhet otthon, mert miért ne. van sok tutorial a neten, van sok cgs fórum, segítenek az emberek. egy tanfolyam nem ér fel azzal mondjuk ha 15 éves korodtól kezdve grafikázol a számítógépen az egyetem végéig. és ebben az időszakban aligha fér bele egy tanfolyam ára, vagy egy komplett szoftvercsomag.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.